Düğün Öncesi Save The Date Çekimleriniz İçin Fotoğrafçı Önerileri!

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:33 dakika

05.02.2024

Save the date fotoğraf çekimi için fotoğrafçı arayışında olduğuna göre, düğün tarihini arkadaşlarına orijinal bir şekilde ilan etmeyi düşünüyorsun demektir. Bu yazıda hiç bilmeyenler için “Save the date ne demek?” sorusunun cevabını vererek başlıyor ve fotoğrafçı önerileriyle devam ediyoruz. Ayrıca listede yer alan fotoğrafçılara ait kareler de save the date fikirleri arayanların bayağı işine yarayacak.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Öncelikle "Save the date nedir?" diye merak edenler için kısaca açıklayayım: Mekan ve detaylar belli olmasa da, evleneceğin tarihi herkese duyurmanı sağlamak için yapılan düğün öncesi fotoğraf çekimidir.

Save the date çevirisi oldukça merak ediliyor. Save the date Türkçesi “tarihi kaydetmek”tir. Yani sevdiklerine düğün tarihini kaydetmelerini böyle tatlı bir şekilde söylüyorsun.

Peki save the date çekimi nasıl yapılır? Fotoğrafçın ile birlikte seçeceğin bir mekanda, istediğin konseptte, save the date malzemelerini kullanarak, hoş kareler elde edebilirsin.

Pek çok save the date fotoğrafçısı üzerine isminizi ve evleneceğiniz tarihin yazılabileceği kart, yazı tahtası, balon gibi save the date aksesuarları bulunduruyor. Bunları fotoğraf çekimi esnasında kullanabiliyorsun.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Herhangi bir aksesuar kullanmak yerine, dilersen fotoğrafa dijital ortamda tarih de yazdırabilirsin. Photoshop gibi bir düzenleme programı ile seçtiğin karenin üzerine düğün tarihini ve isimlerinizi ekletebilirsin. Böylelikle bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşarak düğün tarihini herkese duyurmuş oluyorsun!

Save the date çekimleri düğün fotoğrafı çekimleri kadar uzun sürmez. Yani 2-3 saat sana fazlasıyla yetecektir. Zaten save the date fiyatları da düğün fotoğrafı çekimine göre daha uygundur.

Save the date çekimi merak ettiğin her şey bu yazıda: Merak Edenler İçin Save The Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Şimdi istersen senin için derlediğimiz, save the date çekimi yaptırabileceğin firmalara geçelim:

1- Fotoğrafçı Büşra

Fotoğrafçı Büşra, çiftlerin romantik ve samimi fotoğraflarını çekmeye odaklanmış bir firma. Yani size kimi zaman eğlenceli, kimi zaman ciddi pozlar verdirerek ortaya doğal ve samimi kareler çıkmasını sağlıyor. Firma sayfalarında da zaten bununla ilgili daha detaylı bir açıklama yazmışlar.

Save the date örneklerinden biri de doğal bir ortamda çekilen fotoğraflar. Bu çekimler için özellikle yeşillik bir alanın bulunduğu konumlar tercih ediliyor. Böylelikle karelere doğal bir hava katmak daha kolay olabiliyor.

Tabii fotoğraf çekileceğin mekana göre giyinmen de çok önemli. Yani save the date çekim elbisesinin o mekandaki renklerle uyumlu ve konsepte uygun olması gerekiyor. Sana fikir vermesi açısından bu galeriyi de inceleyebilirsin: Save The Date Elbiseleri

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

2- Wedding Photograph & Film

Save the date çekimi yapan firma önerilerine Wedding Photograph & Film ile devam edelim! Wedding Photograph & Film, İstanbul’da yer alan bir fotoğrafçı. Ancak yurtdışında da çekim yapabiliyor.

Aşağıda gördüğün kare de onlara ait. Save the date çekimlerinde yeşil alanlar, sıklıkla tercih edilen mekanlardan. Özellikle doğa aşığı çiftler bu karelerle evlilik tarihlerini duyurmak isteyebiliyorlar.

Bu arada firmanın profil sayfasında da birçok farklı fotoğraf örneği var, mutlaka incele!

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Sahilde çekilen fotoğraflar başkadır: Kumsalda Düğün Fotoğrafları

3-Plato Bahar Wedding

Plato Bahar Wedding, Kendi stüdyolarında veya doğal ortamlarda eğlenceli kareler çıkaran bir firma. Firma, bu konumlarda klasik bir albüm isteyen çiftlere hitap eden pozlar da çekiyor.

Plato Bahar Wedding'in aşağıdaki fotoğraftaki gibi, sayfasında başka save the date fotoğrafları da mevcut. Sana ilham verecek ve bizce bu pozu çevrendeki insanlar da çok beğenecek!

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Bembeyaz karların arasında romantik pozlar vermeye ne dersin? Bizce bu yazıyı da incele: Kış Düğünleri İçin İçleri Isıtacak 10 Düğün Fotoğrafı Fikri

4- Olivo Wedding

Olivo Wedding, çok sayıda Düğün.com çiftinin save the date fotoğraf çekimini yapan bir firma. Yani bu konuda başarılı olduğunu firma sayfasındaki yorumlardan ve birlikte çalıştığı çiftlerin düğün hikayelerinden de görebilirsin.

Firmanın ekibi, dilerseniz düğün öncesinden düğünün son anına kadar yanınızda olup çekim yapabiliyor. Dolayısıyla en mutlu anlarınızın belgelendiğiniz konusunda içiniz rahat bir şekilde düğününüzün tadını çıkarabiliyorsunuz.

Olivo Wedding’in çektiği bu fotoğrafta eğlenceli dokunuşlar görüyoruz. Firmanın bu tarz konseptlerde çektiği başka karelerini de sayfasından inceleyebilir, iletişime geçebilir, fiyat bilgisi alabilirsin.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Olivo Wedding

Olivo Wedding

Firmayı İncele

5- Bekir Işık Düğün Fotoğrafçısı

İstanbul düğün fotoğrafçılarından bir diğeri de Bekir Işık Düğün Fotoğrafçısı! Fotoğraf çekimlerinin yanı sıra video çekimlerine de ağırlık veriyorlar ve bu konuda ekipman konusunda donanımlılar.

Firma ile çalışırsanız, sizi düğün hazırlığından itibaren fotoğraflamaları mümkün. Ayrıca düğün öncesi veya sonrası çekim de yapabiliyorsunuz. Tabii ortaya da çok güzel kareler çıkıyor.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Save the date çekimi için ne kadar ödeyeceğini biliyor musun? Gel beraber bakalım: İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

6- Serhan Serter Wedding Dreams

Serhan Serter Wedding Dreams, İstanbul'da bulunuyor. Şehrin çeşitli yerlerinde harika kareler yakalayan firma, aynı zamanda şehir dışı ve yurt dışında da çekimlerini yapıyor. Firma pozlarda doğallığa önem veriyor ve bu çektiği karelere net bir şekilde yansıyor! Şöyle ki; sen sadece romantik bir yürüyüş yapıyorsun ve onlar sana bu andan müthiş bir kare çıkarıyor.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Dış mekan çekimleri bu firmalardan sorulur: Dış Mekan Düğün Fotoğrafları için Düğün Fotoğrafçıları Önerileri

7- Arif Öztürk Photography

Save the date fotoğraf çekimi yapan firmalardan Arif Öztürk Photography, çektiği fotoğraflarla çiftler tarafından oldukça ilgi görüyor.

Çiftlerin firmaya yaptığı çok sayıda yorum var. Firma gerektiğinde 7-8 kişilik geniş bir ekiple çalışarak dilediğiniz mekanlarda çekimleri gerçekleştirebiliyor.

Bu arada çektireceğin save the date fotoğraflarında bisiklet, bank, balon gibi birçok aksesuarı kullanabilirsin. Save the date malzemeleri hem poz vermene yardımcı olur hem de konseptini destekler.

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Fotoğraflarda etkileyici görünmene yardımcı olacak saç modellerine de göz atmak istersen şu galerimizi inceleyebilirsin: Gelin Adayları İçin Dış Çekim Saç Modelleri

8- Handan Sağlam Photography

Handan Sağlam Photography, İstanbul’da yer alan bir firma. Dış çekim yapmak için süreyi ve zamanı siz belirliyorsunuz. Ama dilerseniz firma, sizi düğün öncesinden düğün sonrasına kadar fotoğraflayabiliyor.

“Save the date çekimi nedir?” sorusuna hala bir cevap bulamadıysan sana en temel özelliğini söyleyelim: Doğallık! Müstakbel eşinle birbirinize olan sevginizi en iyi yansıtabildiğiniz anlar en doğal olduğunuz anlardır. O nedenle fotoğraf çekimi esnasında olabildiğince rahat davranmanı öneririz. Bu kareyi beğendiysen firmayla mutlaka iletişime geç!

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

9- Biriken Hikaye

Biriken Hikaye, yalnızca İstanbul'da değil, şehir dışındaki yerlerde de harika kareler çıkarmak konusunda iddialı. Kendilerini, "minimalist stille doğadan aldıkları ilhamın hakkını veren" bir firma olarak tanımlıyorlar. Fotoğraflardaki doğallığı orman, tarla, deniz kenarı gibi mekanlardaki çekimlerle birleştiren firmanın karelerini incelediğinde sen de bu naturel ve minimal tarzın kombinasyonunu görebilirsin.

Kapadokya'da çekilmiş bu kare de Biriken Hikaye firmasına ait. Arkada balonların da gözüktüğü bu kareyi beğendiysen firmayla iletişime geçmeyi unutma!

düğün öncesi save the date çekimleriniz i̇çin fotoğrafçı önerileri!

Bu fotoğraf fikirlerini seveceksin: En Yaratıcı Gelin Fotoğrafları

10- Düğün Çekimcim

İstanbul'daki düğün fotoğrafçılarından bir diğeri de Düğün Çekimcim! Firma, düğün belgeseli, düğün klibi ve düğün hikayesi çekimi konularında hizmet veriyor.

Düğün Çekimcim ve ekibi, her fotoğraf çekimine ayrı özen gösteriyor. Bu, sizin stresinizi paylaşmaları ve rahatlatmaları açısından önemli bir detay. Çektikleri Save the date fotoğrafları çok başarılı.

Romantik kareler, yeni evlenecek çiftlerin çektirdiği fotoğrafların vazgeçilmezlerinden. Özellikle açık alanlarda yapılan çekimlerde gün ışığı ve manzaranın tadını çıkarmanı öneriyoruz. Zaten Düğün Çekimcim ekibi de doğal pozlar konusunda seni ve müstakbel eşini yönlendirecektir.

montana medya

Sonradan "Keşke" dememek için bu yaratıcı pozlara göz at: Düğün Fotoğrafı Fikirleri

Save the date çekimleri için önerdiğim fotoğrafçılar bu şekilde. Ama tabii sen tüm fotoğrafçıları inceleyerek listede olmayan bir firmayla da anlaşabilirsin, kim bilir?

Bu arada fotoğraf çektireceğin mekana karar veremediysen bu yazıya göz atmanı öneririz: İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En İdeal Mekanlar

Bu arada fotoğraf çektirirken tedirgin olmana gerek yok. Senin için yazdık: En Güzel Düğün Pozları İçin 6 İpucu

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Düğün Var

Düğün Tarihi: 10.09.2018


Merhaba herkese bu ay sonunda düğünüm var dış çekimleri yurtdışı ve yurt içi ayrı düşünüyorum. Dış çekimlerim içinde profesyonel ama fiyatları abartı olmayan bir ajans falan varmıdır yardımcı olursanız çok sevinirim. Ankara ve yurtdışı düşünüyorum çekimler için ispanya aklımdaki şehir.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Buraya eklediğimiz linkten Ankara'daki düğün fotoğrafçılarını listeleyebilirsiniz. Sayfanın sol tarafında bulunan filtreleme alanında Minimum Paket Fiyatı seçeneği de bulunuyor. Kriterlerinize uyan firmaların profil sayfalarını inceleyebilirsiniz. Çalışmalarını beğendiğiniz firmalardan site üzerinden kolayca fiyat teklifleri isteyebildiğinizi de ekleyelim. Ankara Düğün Fotoğrafçıları