Fotoğraf Çekimi İçin 6 Eşsiz Stüdyo Fikri

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:58 dakika

07.05.2020

Eğer düğün fotoğraflarınız için stüdyo çekimleri planlıyorsanız farkınızı ortaya koyacak çok şahane fikirlerim var! İhtiyacınız olan en önemli şey bir tane profesyonel düğün fotoğrafçısı!

Vintage Bir Koltuğun Estetiği

Elbette yıllar sonra geriye düz renk bir fonun önünde çekilmiş, 90’ların modası evlilik fotoğrafları kalmasına gönlüm razı gelmeyecekti! Bu yüzden stüdyo düğün fotoğrafları ile nasıl farklılık yaratabilirim diye düşünen çiftler için sıvadım kolları.

İlk önerim çekimleri stüdyoda yapsanız bile vintage bir ruh yakalamanız. Bilesiniz ki tek bir vintage koltuk bile yeter bunun için. Fotoğraflarınıza bir hava ve tarz katması için şık bir koltuktan ve vintage dekorasyon objelerinden yardım alabilirsiniz. Hele bir de vintage temalı bir düğününüz varsa böyle bir düğüne vintage düğün fotoğraflarından başka bir şey gitmez.

Vintage koltuk ve aksesuarlarla düğün fotoğraf çekimi

Dostlarla Eğlenceli Anlar

Düğün albümünüzdeki komik düğün fotoğrafları kontenjanını, arkadaşlarınızla stüdyoya girip çılgınca eğlenerek çektireceğiniz karelerle doldurabilirsiniz. Maskeler, gözlükler, takma bıyıklar, şapkalar ve aklınıza gelecek her tür aksesuarın kullanılacağı düğün fotoğrafları stüdyo çekimleri size unutamayacağınız anlar yaşatacak.

Dostlarla Eğlenceli Anlar©Photobooth Türkiye

Hayalinizdeki Kahramanlar

Düğün fotoğraflarınız için stüdyo fotoğraf çekimleri düşünüyorsanız denemeye değer bir fikrim var.Özel makyaj efektleriyle bambaşka bir çift olabilirsiniz. Böylesi teknik bir makyajla bir anda hayalinizdeki çizgi film kahramanına dönüşebilir, Tim Burton filminin karakterlerine bürünebilirsiniz. Kendinizi “Corpse Bride” (Ölü Gelin) filminden bir sahnede hayal edin!

Hayalinizdeki Kahramanlar©Dugun-fotografcisi.com

Yaratıcı Fonlarla Farklı Kareler

Stüdyo fotoğraf çekimleri sırasında biraz sınırları zorlamanın vakti geldi de geçiyor bile. Eğer illa bir fonun önünde poz verecekseniz arkaya patchwork bir yatak örtüsü, perde veya yamalı bir kumaş gererek, muhtemelen tanıdığınız kimsenin yapmadığı bir fotoğraf karesine imza atabilirsiniz. Dilerseniz fotoğraf çektireceğiniz yerin arka planını yelpaze, balon ya da şemsiye gibi objelerle kaplayabilirsiniz. Orijinal düğün fotoğrafı fikirlerine açık olmakta her zaman fayda var!

Kumaş ve kağıtlarla stüdyoda çekilebileceğiniz düğün fotoğrafları

Greenbox’ın Dayanılmaz Hilekarlığı

Profesyonel düğün fotoğrafları denince gerçekten profesyonellik isteyen bir stüdyo tekniğini de sizlere hatırlatmak isterim. Greenbox stüdyo çekimleri ile yeşil bir alanın üzerinde çektireceğiniz gelin damat stüdyo fotoğrafları daha sonra dilediğiniz herhangi bir yerdeymişsiniz gibi dönüştürülüp, üzerinde yapılacak başarılı bir hile ile sizin bile inanacağınız mekanlara taşınabilir.

Greenbox stüdyoda dilediğiniz gibi düğün fotoğrafı pozları

Tebrikler Ünlü Oldunuz!

Çekimleri yeni başlayacak bir film tadında olan evliliğinizin afişini yapmaya ne dersiniz? Dilerseniz sevdiğiniz bir filmin afişini kullanabilir, dilerseniz de kendiniz bir film afişi tasarlayabilirsiniz. Sonra iş yalnızca stüdyoya girip bu eşi benzeri olmayan afişin çekimlerini yapmaya kalıyor.

Sevdiğiniz film afişleri benzeri düğün fotoğrafları

Daha birçok fotoğraf fikri edinebileceğiniz, örnek çekimleri inceleyebileceğiniz, düğün fotoğrafçısı fiyatları ve kampanyaları hakkında bilgi alabileceğiniz onlarca firma Düğün.com sayfalarında! Hemen şehrinizdeki düğün fotoğrafçılarını incelemeye başlayın.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

S

Seren

09/01/2019

ne saçma


N

Nihal

14/10/2014

çok güzel fikirler gerçekten film afişi özellikle :)


P

Pınar

14/10/2014

ayy hepsi çok güzel karar vermek çok zor