Ankara’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:19 dakika

05.07.2024

Ankara’daki fotoğraf çekim mekanlarını araştırmaya başlamadan önce bu kadar çok yer olduğunu biz de bilmiyorduk. Yeşil alanlar, göller, tarihi yapılar, buğday tarlaları… Bunlardan bazılarını listeledik. Ankara’da düğün fotoğrafı çekilecek yerlere ve düğün fotoğrafçılarına beraber göz atalım!

ankara’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Ankara’daki düğün fotoğrafçılarının sayısı bir hayli fazla. Ankara dış çekim yerleri arasında ise parklar, bahçeler ve göl kenarları tercih ediliyor. Ankara'da fotoğraf çekilecek kapalı mekanlar arasında da, şehirdeki çeşitli müzeler göz önüne çıkıyor.

Ankara’daki dış çekim mekanlarının genelinde fotoğraf çekimi için herhangi bir ücret ödemen gerekmiyor. Ancak özel mülke giren bazı alanlarda yetkililer çiftlerden bir miktar ödeme yapmasını istiyor. Ben senin için listedeki ücretli mekanları arayıp fiyat bilgilerini öğrendim. Ama tabii dönem dönem fiyat farkları ve indirimler olabiliyor.

Şimdi dilersen senin için derlediğim Ankara’da düğün fotoğrafı çekilecek yerlere bakalım:

1- Eymir Gölü Düğün Fotoğrafları

Ankara düğün fotoğrafı mekanlarından Eymir Gölü, Çankaya'da yer alıyor. Etrafı tepelerle çevrili yemyeşil göl, düğün fotoğrafı için harika karelerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Burada ağaçların arasındaki yürüyüş yollarında, gölün yanında, gün batımında ve bisikletlerle doğayla iç içe çok sayıda kare çekilebiliyor. Hatta çekim günü göle diğer mekanlara nazaran biraz daha fazla vakit ayırmanızı öneriyorum.

Edessa Fotoğraf ’ın bu bölgede çektiği birçok kare var. Firma sayfasından inceleyebilirsin.

Edessa Fotoğraf

2- Altınköy Düğün Fotoğrafları - Yel Değirmeni

Ankara düğün fotoğrafı çekilecek yerler açısından çok zengin. Örneğin; yel değirmenleri her zaman fotoğraflar için muhteşem manzaralar sunuyor. İşte köyün en yüksek yerinde konumlandırılan bu yel değirmenlerinden biri, gelin ve damatların çekim alanı olarak en çok tercih ettikleri yerlerden.

Sadece yel değirmeni değil, önünde bulunan buğday tarlası da özellikle vintage fotoğraflar için harika bir alan. Gir tarladaki başakların arasına ve en doğal pozlarını ver!

Bu arada Düğün Çatısı’dan yel değirmenlerinde ne tarz pozlar verebileceğiniz ile ilgili detaylı bilgi de alabilirsin. Aşağıya da fotoğrafçının Altınköy'de çektiği bir düğün klibini bırakıyoruz:

3- Yeşil Vadi Düğün Fotoğrafları

Ankara fotoğraf çekim mekanlarından biri olan ve Hacettepe Üniversitesi kampüsünde yer alan Yeşil Vadi, doğayla bütünleşerek düğün fotoğrafı çektirmek isteyenlerin uğrak noktası. Göletleri ve ormanıyla bir bütün olan mekanda çekim yaparken huzurla dolmak kaçınılmaz.

Alanda iki gölet mevcut. Birinde kuğular ve ördekler var. Özellikle kuğulu göleti ziyaret etmeden çekimi bitirmemelisin. Bu arada üniversite içerisine nasıl gireceğini de kafana takma, düğün fotoğrafı çekmeleri için çiftlere izin veriliyor.

İşte sana bir de Ankara düğün fotoğrafçısı tavsiyesi: Yeşil Vadi’de çekilen aşağıdaki kare Stüdyo A’ya ait!

Stüdyo A

Stüdyo A

Stüdyo A

Firmayı İncele

4- Botanik Park Düğün Fotoğrafları

Ankara fotoğraf çekilecek yerlerden Botanik Park, Atakule’nin hemen arka kısmında yer alıyor. Yani oldukça merkezi bir konumda. Şehrin merkezinde, binaların arasında oksijen alınabilecek böyle bir alanın bulunması büyük şans!

Sadece yaz aylarında da değil, özellikle sonbaharda sarı yaprakların arasında müthiş kareler çekilebiliyor. Kış manzarası ise bambaşka!

Ankara düğün fotoğrafçılarından RedWed Photography’nin burada ve diğer mekanlarda çektiği çok sayıda fotoğraf var. Dilersen fiyat teklifi alabilirsin.

RedWed Photography

5- 50. Yıl Parkı Düğün Fotoğrafları

Ankara fotoğraf çekimi yerleri arasında bulunan bu park, Ankara’nın seyir terası olarak biliniyor ve ziyaretçilerine panoramik şehir manzarası sunuyor. Yani çekime Ankara manzarasını arkana alarak başlayabilirsin.

Şehir manzarasının dışında park; balıklarla dolu göleti, lunaparkı, köprüleri, ormanı ve çiçeklerle dolu yeşil alanıyla çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Yani Ankara'da düğün fotoğrafı çekilecek mekanlar arasında oldukça popüler.

Bu parkta çekilen romantik fotoğrafların da çok başarılı olduğunu belirtmeden geçmeyeyim. Hatta bu tarz karelerde başarılı fotoğrafçılardan biri de Neşeli Günümüz!

Neşeli
Günümüz

6- Sarnıç Platosu Düğün Fotoğrafları

Ankara'da farklı bir düğün fotoğrafı çekimi yapmak istersen sana önereceğim mekanlardan birisi de Sarnıç Platosu.

Mekanın kullanabileceğin kapalı ve açık alanları bulunuyor. Aynı zamanda masmavi manzaraları düğün albümüne dahil etmek istersen burada bu da mümkün oluyor.

Dilersen Sarnıç Platosu'nda çekilen diğer kareleri Aliyev Medya firmasının sayfasından inceleyebilirsin.

Serdar
Sezgin

Aliyev Media

Aliyev Media

Firmayı İncele

7- ODTÜ Düğün Fotoğrafları

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, ilk maddede bahsettiğim Eymir Gölü’ne çok yakın bir noktada yer alıyor. Üniversitenin geniş bir ormanlık alanı ve ağaçlarla çevrelenmiş yolları var. Bu keyifli atmosferi sayesinde Ankara’da fotoğraf çekilecek yerler arasında ön plana çıkıyor.

Buraya gitmeden önce bilmen gereken bir şey var: ODTÜ’de düğün fotoğrafı çektirmek için dilekçe yazmak gerekiyor. Eğer onaylanırsa dış çekim için alanlarını kullanabiliyorsun.

SE Wedding burada bazı çekimler yapmış. Ayrıca Ankara’da çektiği diğer düğün fotoğrafları da ilgini çekecek. Firma sayfasını ziyaret edebilirsin.

SE Wedding

SE Wedding

SE Wedding

Firmayı İncele

8- Mogan Gölü Düğün Fotoğrafları

Gölbaşı ilçesinde yer alan Mogan Gölü, Ankara dış mekan çekim yerleri arasında bayağı popüler. Aslında burası sadece gölden ibaret değil. Etrafında yer alan Mogan Parkı, güzel fon oluşturacak köşeleri ve yemyeşil alanlarıyla da çiftlerin ilgisini çekiyor.

Mogan Gölü’ndeki kayıklara, günbatımı manzarasına, gölün kenarındaki banklara ve daha birçok detaya düğün fotoğraflarında yer verebilirsin. Üstelik burada fotoğraf çektirmek için ekstra bir ücret ödemen de gerekmiyor.

Sera Ankara, Mogan Gölü’ndeki ahşap korkulukları kullanarak ortaya aşağıdaki gibi bir fotoğraf çıkarmış. Dilersen diğer fotoğraflarına da firmanın sayfasından göz atabilirsin.

İlker Ünver Photography

Sera Ankara

Sera Ankara

Firmayı İncele

9- Seğmenler Parkı Düğün Fotoğrafları

Dış çekim Ankara’da birçok bölgede yapılıyor. Ama bana kalırsa en keyiflilerinden biri Seğmenler Parkı! Müthiş peyzajı ve göletleriyle çiftlere düğün fotoğrafı çektirebilecekleri çok sayıda alan sunuyor.

Çankaya’da yer alan park, her mevsim fotoğraf çektirmeye uygun. Özellikle sonbaharda sararmış yapraklarla çok güzel kareler ortaya çıkabiliyor. Ama hafta sonu çok kalabalık olduğunu bilmelisin. Mümkünse hafta içi ve daha sakin olan zamanlarda çekime gitmenizi öneriyorum.

Ankara’da düğün fotoğrafçısı olup da yolu buraya düşmeyen az kişi vardır herhalde. Weddlim de Seğmenler Parkı’nda çekim yapmasını isteyebileceğin firmalardan biri. Hem eğlenmek hem de samimi fotoğraflar çektirmek istersen Weddlim'in sayfasına göz at!

Weddlim

Weddlim

Weddlim

Firmayı İncele

10- Anıtkabir Düğün Fotoğrafları

Ankara’nın en önemli yerlerinden biri olan Anıtkabir, yalnızca manevi değeriyle değil eşsiz mimarisiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Bu muhteşem mimariyi düğün fotoğraflarına taşımak istersen, mutlaka Anıtkabir’i değerlendirilecekler listene almalısın!

Özellikle merdivenlerde gün batımında yapılan çekimlerin harika olduğunu söyleyebilirim. Gece aydınlatmalarının da muhteşem olduğunu bilmelisin!

Müzenin içerisinde fotoğraf çekimine izin verilmiyor. Ancak dışarısındaki alanda dilediğin gibi çektirebilirsin.

Ayrıca Ankara dış çekim fotoğraf fiyatları hakkında bilgi almak istersen de Stüdyo Elvan bu konuda sana yardımcı olacaktır.

ankara’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Stüdyo Elvan

Stüdyo Elvan

Firmayı İncele

11- Başkent Binicilik Kulübü Dış Çekim

Dünyanın en asil hayvanlarından biri olan atlarla fotoğraf çektirmeye ne dersin? Düğün albümünü sıradanlıktan uzaklaştıracak bu fikri Başkent Binicilik Kulübü’nde hayata geçirebilirsin. Burada atlarla fotoğraf çektirmek dışında yeşil alanlarını da değerlendirebilirsin.

Başkent Binicilik Kulübü’nde atlarla yapılan fotoğraf çekimleri için 320 TL, sadece alanı kullanarak yapılan çekimler içinse 250 TL gibi bir ücret ödemek gerekiyor. Dönem dönem çiftlere fiyatlar konusunda indirimler yapabiliyorlar.

Aşağıdaki gibi güzel bir fotoğrafına düğün albümünde yer vermek istersen Görsel Wedding sana yardımcı olabilir.

Görsel Wedding

12- Tuz Gölü Düğün Fotoğrafları

Farklı bir düğün fotoğrafı çekimi yaptırmak istiyorsan, Tuz Gölü de çekim alanı olarak oldukça ideal. Ankara merkeze yalnızca 1 saatlik bir yoldan sonra beyazın doğayla bütünleştiği bu harika yere ulaşabilirsin.

Tuz Gölü fotoğrafları denince zaten akla ilk olarak gün batımı geliyor. Tabii bir de gün batımı esnasında ortaya çıkan gölgeler eşlik ediyor ona.

Dilersen Tuz Gölü'nde çekim yapabilen Vendo Films firmasını inceleyebilirsin.

Vendo Films

Senin için derlediğim Ankara dış çekim mekanları bu şekilde. Ankara'da dış çekim yapılacak yerler bir hayli fazla olduğu için hayalindeki düğün fotoğraflarına ulaşman da çok kolay! Önereceğin başka mekanlar varsa sen de yorum yazarak diğer gelin adaylarıyla paylaşabilirsin.

Şunlar da ilgini çekebilir:

Ankara'daki En Popüler Düğün Mekanları

Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Öğrenin!

Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

Gelin Adayları İçin Ankara Gelin Saçı Kuaför Tavsiyeleri

Ankara'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

4 Yorum

Batuhan

Düğün Tarihi: 09.08.2017


Merhabalar.. Dış mekan fotoğraf çekimi için Hacettepe yeşil vadiyi düşünüyoruz fakat öncesinde nereden izin almamız ve giriş ücreti yatırmamız gerekiyor ya da gerek yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler..

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Batuhan, Hacettepe Yeşil Vadi için hem bir giriş ücreti ödüyorsun hem de izin belgesi için rektörlüğe başvuruyorsun. Dilersen Hacettepe Yeşil Vadiile irtibata geçerek kesin bilgi alabilirsin.

  Cevapla

Nagehan Özcan

Düğün Tarihi: 02.05.2016


Merhabalar.. Dış mekan fotoğraf çekimi için Hacettepe yeşil vadiyi düşünüyoruz fakat öncesinde nereden izin almamız ve giriş ücreti yatırmamız gerekiyor ya da gerek yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler..

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Nagehan, Hacettepe Yeşil Vadi'de fotoğraf çekimi yapmak için Hacettepe İşletmeleri Müdürlüğü ile iletişime geçerek prosedürü öğrenebilirsin. Eğer halihazırda anlaştığın bir düğün fotoğrafçın varsa o zaten süreci biliyordur.

  Cevapla

Tezcan Karaoğlu

Düğün Tarihi: 15.10.2014


İşimizi kolaylaştıracak metinler için büyük bir teşekkür:))


NURAY ŞENSOY

Düğün Tarihi: 15.10.2014


HACETTEPE YEŞİL VADİ'DE ÇEKİMLERİMİZİ YAPTIK KIZLAR İYİ BİR FOTOĞRAFÇIYLA HARŞKA DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI OLUYOR