Ankara’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Hayatının en özel anlarını en güzel yerde ölümsüzleştirmeye ne dersin? Ankara’da düğün fotoğrafı çekimi için mekan arıyorsan, doğru yerdesin! Senin için harika bir liste hazırladım. Üstelik yalnızca mekan değil, düğün fotoğrafçıları listesi de veriyorum. Böylece hem mekan hem de fotoğrafçı seçimini bir arada yapabilirsin! İşte başlıyoruz…

Ankara Dış Çekim Mekanları

Ankara’da birçok dış çekim mekanı bulman mümkün. Altınköy, Altınpark, Altın Köşk, Tuz Gölü ve Anıtkabir bunlardan yalnızca bazıları. Düğün fotoğrafların için en güzel mekanı seçmek istediğini biliyorum. Bu nedenle mekan seçimi yapmadan önce ilk yapman gereken şey konseptini belirlemek. Ne istediğini bilerek seçim yapman emin ol hem işini daha fazla kolaylaştıracak hem de çok daha güzel fotoğraflar ortaya çıkmasını sağlayacak!

Altınköy Düğün Fotoğrafları

İşte sana, Türkiye’nin ilk ve tek açık hava köy müzesi! Bu nedenle ben de sana Ankara’da düğün fotoğrafları çekilecek yerler arasında ilk olarak Altınköy’ü örnek gösteriyorum. Hem Ankara’nın merkezinde hem de şehir kalabalığından uzak, sakin ve oldukça hoş bir yer olan Altınköy’de çekim yaptırmak istersen, pek çok alan bulabileceğinden emin olabilirsin. Özellikle bir öneride bulunmam gerekirse, çiftlerin en çok tercih ettiği Yel Değirmeni ve Asma Köprü’yü önerebilirim. Eğer çekimi hafta içi yapmayı planlıyorsan pazartesi günleri ziyaretçiye kapalı olduğunu bilmende fayda var. Ayrıca düğün çekimleri için bölge idaresinden izin alınması gerektiğini de unutmamalısın!

  • Altınköy Yel Değirmeni: Köyün en yüksek yerinde konumlandırılan yel değirmeni gelin ve damatların çekim alanı olarak en çok tercih ettikleri yerlerden biri. Eğer sen de müstakbel eşinle beraber burada düğün fotoğrafı çektirmek istersen işte sana bu konuda yardımcı olabilecek bir düğün fotoğrafçısı önerisi:
  • bfnxhexbopcfxfnq - altınköy düğün fotoğrafları

  • Altınköy Asma Köprü: Asma köprü eskilerde oldukça önemli bir ulaşım aracıydı. Bu nedenle Altınköy’de bu önemi vurgulayacak bir asma köprü yapıldı ve çiftler tarafından da oldukça çok sevildi. Düğün fotoğraflarında çok hoş bir kadraj oluşturan bu köprü 150 metre uzunluğunda ve 30 metre yüksekliğinde. Eğer düğün fotoğraflarını bu köprüde çektirmek istersen iletişime geçebileceğin bir diğer fotoğrafçı:

uzyf3xym9y3brsc5 - asma köprü düğün fotoğrafları

Tuz Gölü Düğün Fotoğrafları

Farklı bir düğün fotoğrafı çekimi yaptırmak istiyorsan, Tuz Gölü çekim alanı olarak oldukça ideal. Ankara merkeze yalnızca 1 saatlik bir yoldan sonra beyazın doğayla bütünleştiği bu harika yere ulaşabilirsin. FakatTuz Gölü’nde düğün fotoğrafı çekimi yaptırmak istiyorsan sana tavsiyem,mesafe dolayısıyla düğün günü yapmaman! Düğünden birkaç gün önce yaptıracağın bir çekimle, düğün günü yaşanacak aksilikleri bloke edebileceğini unutmamalısın. Tabii eğer zaman planlamasını çok iyi yapabileceğine inanıyorsan seçim yine de senin!

tug5qal7jc9swa3m - tuz gölü düğün fotoğrafları

Altınpark Düğün Fotoğrafları

Ankara’da düğün fotoğraf mekanları denildiğinde akla ilk gelen yerlerden bir tanesi de Altınpark’tır. Özellikle fıskiyeli havuzları, bahçe peyzajları ve köprüleriyle dikkat çeken Altınpark, düğün fotoğrafları için oldukça hoş ve güzel bir fon oluşturacak. Müstakbel eşinle beraber ölümsüzleştireceğiniz fotoğraf karelerine renkli balonları ve çiçekleri de dahil etmeyi ihmal etme! Yalnız sana bir uyarıda bulunmak istiyorum. Hafta sonu Altınpark’ın çok kalabalık olduğunu ve birçok gelin damat çekimi yapıldığını bilmelisin!

jw0uaftly0ich9ju.jpg - altınpark düğün fotoğrafları

Başkent Binicilik Kulübü Düğün Fotoğrafları

Capital Country Club bünyesinde bulunan kulüp, çiftlere pek çok çekim alanı imkanı sunuyor. Sanki bir film karesi gibi romantik ve dikkat çekici pozlar yakalamak istiyorsan, müstakbel eşinle beraber burayı çok beğeneceğine eminim. Birlikte at binebilir ya da atlar arasında harika pozlar verebilirsiniz. Tesis alanında pek çok fotoğraf çekim yeri bulabileceğini de belirtmek istiyorum. Çekim için uzunca bir süre vakit geçirilebilecek bir yer olması nedeniyle çekimleri düğün günü öncesinde yaptırmanı tavsiye ederim.

lb3a1l20bagltcr8 - başkent binicilik kulübü düğün fotoğrafları

Anıtkabir Düğün Fotoğrafları

Ankara’nın en önemli yerlerinden biri olan Anıtkabir, yalnızca manevi değeriyle değil eşsiz mimarisiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Bu muhteşem mimariyi düğün fotoğraflarına taşımak istersen, mutlaka Anıtkabir’i değerlendirilecekler listene almalısın! Özellikle merdivenlerde gün batımında yapılan çekimlerin harika olduğunu söyleyebilirim. Gece aydınlatmalarının da muhteşem olduğunu bilmelisin!

hqpli7hzeyw5b6m6 - anıtkabir düğün fotoğrafları

İşte Ankara’da çekim yapılacak yerlerden bazılarını seninle paylaştım. Senin de paylaşmak istediğin öneriler ya da sormak istediğin sorular varsa, yorum bırakmayı unutma!

Şehrindeki 223 Düğün Fotoğrafçısı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (4)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Nuray Şensoy

HACETTEPE YEŞİL VADİ'DE ÇEKİMLERİMİZİ YAPTIK KIZLAR İYİ BİR FOTOĞRAFÇIYLA HARŞKA DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI OLUYOR

TK Tezcan Karaoğlu

İşimizi kolaylaştıracak metinler için büyük bir teşekkür:))

Nagehan Özcan

Merhabalar.. Dış mekan fotoğraf çekimi için Hacettepe yeşil vadiyi düşünüyoruz fakat öncesinde nereden izin almamız ve giriş ücreti yatırmamız gerekiyor ya da gerek yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler..

D Düğün.com

Merhaba Nagehan, Hacettepe Yeşil Vadi'de fotoğraf çekimi yapmak için Hacettepe İşletmeleri Müdürlüğü ile iletişime geçerek prosedürü öğrenebilirsin. Eğer halihazırda anlaştığın bir düğün fotoğrafçın varsa o zaten süreci biliyordur.

B Batuhan

Merhabalar.. Dış mekan fotoğraf çekimi için Hacettepe yeşil vadiyi düşünüyoruz fakat öncesinde nereden izin almamız ve giriş ücreti yatırmamız gerekiyor ya da gerek yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler..

D Düğün.com

Merhaba Batuhan, Hacettepe Yeşil Vadi için hem bir giriş ücreti ödüyorsun hem de izin belgesi için rektörlüğe başvuruyorsun. Dilersen Hacettepe Yeşil Vadiile irtibata geçerek kesin bilgi alabilirsin.