Ankara’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 4:03 DK

16.01.2019

Öncelikle şunu belirteyim ki; araştırmaya başlamadan önce Ankara’da dış çekim mekanlarının bu kadar çok olduğunu ben de bilmiyordum. Yeşil alanlar, göller, tarihi yapılar, buğday tarlaları… Birçok seçenek varmış açıkçası. İşte bu seçeneklerden 10 tanesini listeledim. Haydi o zaman, Ankara’da düğün fotoğrafı çekilecek yerlere beraber göz atalım!

1- Eymir Gölü

Ankara düğün fotoğrafı mekanlarından Eymir Gölü, Çankaya'da yer alıyor. Etrafı tepelerle çevrili yemyeşil göl, düğün fotoğrafı için harika karelerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Burada ağaçların arasındaki yürüyüş yollarında, gölün yanında, gün batımında ve bisikletlerle doğayla iç içe çok sayıda kare çekilebiliyor. Hatta çekim günü göle diğer mekanlara nazaran biraz daha fazla vakit ayırmanızı öneriyorum.

Ankara düğün fotoğrafçısı Onur Bacacı Exclusive Wedding’in bu bölgede çektiği birçok kare var. Firma sayfasından inceleyebilirsin.

ccrawpk5aamshef1 - ankara’da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

2- Altınköy Yel Değirmeni

Yel değirmenleri her zaman fotoğraflar için muhteşem manzaralar sunuyor. İşte köyün en yüksek yerinde konumlandırılan bu yel değirmenlerinden biri, gelin ve damatların çekim alanı olarak en çok tercih ettikleri yerlerden.

Sadece yel değirmeni değil, önünde bulunan buğday tarlası da özellikle vintage fotoğraflar için harika bir alan. Gir tarladaki başakların arasına ve en doğal pozlarını ver!

Bu arada Çankaya’da yer alan Mes Visual’dan yel değirmenlerinde ne tarz pozlar verebileceğiniz ile ilgili detaylı bilgi de alabilirsin.

rrev5t2eiyduxgul - ankara’da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

Yel değirmenlerinde çok güzel Save the Date fotoğrafları da çekiliyor. Save the Date hakkında tüm detaylar da bu yazıda: Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

3- Anıtkabir

Ankara’nın en önemli yerlerinden biri olan Anıtkabir, yalnızca manevi değeriyle değil eşsiz mimarisiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Bu muhteşem mimariyi düğün fotoğraflarına taşımak istersen, mutlaka Anıtkabir’i değerlendirilecekler listene almalısın!

Özellikle merdivenlerde gün batımında yapılan çekimlerin harika olduğunu söyleyebilirim. Gece aydınlatmalarının da muhteşem olduğunu bilmelisin!

Müzenin içerisinde fotoğraf çekimine izin verilmiyor bu arada. Ancak dışarısındaki alanda dilediğin gibi çektirebilirsin.

Ayrıca Ankara dış çekim fotoğraf fiyatları hakkında bilgi almak istersen de Kırmızı Beyaz Fotoğrafçılık bu konuda sana yardımcı olacaktır.

p7wifzn0sceb7bmb - ankara’da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

4- Yeşil Vadi

Ankara fotoğraf çekim mekanlarından biri olan ve Hacettepe Üniversitesi kampüsünde yer alan Yeşil Vadi, doğayla bütünleşerek düğün fotoğrafı çektirmek isteyenlerin uğrak noktası. Göletleri ve ormanıyla bir bütün olan mekanda çekim yaparken huzurla dolmak kaçınılmaz.

Alanda iki gölet mevcut. Birinde kuğular ve ördekler var. Özellikle kuğulu göleti ziyaret etmeden çekimi bitirmemelisin. Bu arada üniversite içerisine nasıl gireceğini de kafana takma, düğün fotoğrafı çekmeleri için çiftlere izin veriliyor.

İşte sana bir de Ankara düğün fotoğrafçısı tavsiyesi: Yeşil Vadi’de çekilen aşağıdaki kare Happy Day Wedding Story’e ait!

yztpxdkl4dr81lqc - ankara’da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

5- Botanik Park

Ankara’da fotoğraf çekilecek yerlerden Botanik Park, Atakule’nin hemen arka kısmında yer alıyor. Yani oldukça merkezi bir konumda. Şehrin merkezinde, binaların arasında oksijen alınabilecek böyle bir alanın bulunması büyük şans!

Sadece yaz aylarında da değil, özellikle sonbaharda sarı yaprakların arasında müthiş kareler çekilebiliyor. Kış manzarası ise bambaşka!

Ankara düğün fotoğrafçılarından Harun Arslan Photography’nin burada ve diğer mekanlarda çektiği çok sayıda fotoğraf var. Dilersen fiyat teklifi alabilirsin.

3rj0hj3nyaxd3jyh - ankara’da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

6- 50. Yıl Parkı

Burası Ankara’nın seyir terası olarak biliniyor ve ziyaretçilerine panoramik şehir manzarası sunuyor. Yani çekime Ankara manzarasını arkana alarak başlayabilirsin.

Şehir manzarasının dışında park; balıklarla dolu göleti, lunaparkı, köprüleri, ormanı ve çiçeklerle dolu yeşil alanıyla çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Yani Ankara'da düğün fotoğrafı çekilecek mekanlar arasında oldukça popüler.

Bu parkta çekilen gün batımı fotoğraflarının da çok başarılı olduğunu belirtmeden geçmeyeyim. Hatta bu tarz karelerde başarılı fotoğrafçılardan biri de Serdar Sezgin!

mpocpkcmpzy6pu2w - ankara’da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

7- Mühye Köyü

Çankaya’da yer alan Mühye Köyü’ne geldi sıra. Standart düğün fotoğraflarından sıkıldıysan ve düğün albümüne farklılık katmak istiyorsan bu köy tam senlik!

Mühye; dağları, ırmakları ve hayvanlarıyla tam bir köy manzarası sunuyor çiftlere. Dilersen burada kuzularla, atlarla fotoğraf çektir dilersen de uçsuz bucaksız yollarda poz ver.

Cesur Erten düğün fotoğrafçısı Ankara’da çekim yapan firmalardan. Sayfasında Mühye’de çektiği birçok düğün fotoğrafı da var.

gnlkwptbnm1iz0e5 - ankara’da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

8- Kafes

Kafes ismini Ankara sınırları dahilinde ilk defa duymuş olabilirsin. Burası Behzat Ç. dizisiyle popüler olan bir yer ve gördüğüm kadarıyla özellikle son dönemlerde tercih edilen Ankara dış çekim yerlerinden biri haline geldi.

Botanik Park’ın içinde yer alıyor Kafes. Eskiden çiçek serası olarak kullanılan alan şu an kırık camları ve eski görüntüsüyle fotoğraflara fon oluşturuyor.

Kafes’te çekilen daha çok fotoğraf görmek istersen de Seçil Sülek Photography’nin sayfasını inceleyebilirsin.

gesciwa0nuusdlhl - ankara’da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

9- Altınköy Asma Köprü

Asma köprü eskilerde oldukça önemli bir ulaşım aracıydı. Bu nedenle Altınköy’de bu önemi vurgulayacak bir asma köprü yapıldı ve çiftler tarafından da oldukça sevildi. Altınköy; eski gelenekleri, yapıları yaşatmanın güzel bir yolu oldu aslına bakarsan.

Ankara'da dış çekim yapılacak mekanlar arasında popüler olan ve düğün fotoğraflarında çok hoş bir kadraj oluşturan bu köprü; 150 metre uzunluğunda ve 30 metre yüksekliğinde.

Ayrıca Ankara fotoğrafçılarından Musa Anzelya’nın fotoğrafları da sana fikir verebilir.

jp7qxrciiqqzuh81 - ankara’da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

10- Tuz Gölü

Farklı bir düğün fotoğrafı çekimi yaptırmak istiyorsan, Tuz Gölü de çekim alanı olarak oldukça ideal. Ankara merkeze yalnızca 1 saatlik bir yoldan sonra beyazın doğayla bütünleştiği bu harika yere ulaşabilirsin.

Tuz Gölü fotoğrafları denince zaten akla ilk olarak gün batımı geliyor. Tabii bir de gün batımı esnasında ortaya çıkan gölgeler eşlik ediyor ona.

Dilersen Tuz Gölü'nde çekilen diğer kareleri Ankara Düğün Fotoğrafçısı firmasının sayfasından inceleyebilirsin.

qm8knmqb8wajdr0o - ankara’da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

Senin için derlediğim Ankara dış çekim mekanları bu şekilde. Önereceğin başka mekanlar varsa sen de yorum yazarak diğer gelin adaylarıyla paylaşabilirsin. Bütün Ankara dış çekim fotoğrafçılarını incelemek istersen de buraya tıkla!

Şehrindeki En İyi Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (4)

Nuray Şensoy

15/10/2014

HACETTEPE YEŞİL VADİ'DE ÇEKİMLERİMİZİ YAPTIK KIZLAR İYİ BİR FOTOĞRAFÇIYLA HARŞKA DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI OLUYOR


TK

Tezcan Karaoğlu

15/10/2014

İşimizi kolaylaştıracak metinler için büyük bir teşekkür:))


Nagehan Özcan

02/05/2016

Merhabalar.. Dış mekan fotoğraf çekimi için Hacettepe yeşil vadiyi düşünüyoruz fakat öncesinde nereden izin almamız ve giriş ücreti yatırmamız gerekiyor ya da gerek yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler..

Düğün.com
Merhaba Nagehan, Hacettepe Yeşil Vadi'de fotoğraf çekimi yapmak için Hacettepe İşletmeleri Müdürlüğü ile iletişime geçerek prosedürü öğrenebilirsin. Eğer halihazırda anlaştığın bir düğün fotoğrafçın varsa o zaten süreci biliyordur.


B

Batuhan

09/08/2017

Merhabalar.. Dış mekan fotoğraf çekimi için Hacettepe yeşil vadiyi düşünüyoruz fakat öncesinde nereden izin almamız ve giriş ücreti yatırmamız gerekiyor ya da gerek yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler..

Düğün.com
Merhaba Batuhan, Hacettepe Yeşil Vadi için hem bir giriş ücreti ödüyorsun hem de izin belgesi için rektörlüğe başvuruyorsun. Dilersen Hacettepe Yeşil Vadiile irtibata geçerek kesin bilgi alabilirsin.