Ankara’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ankara'da düğün fotoğrafı çekilecek yerler mi arıyorsunuz? Ben sordum Ankara düğün fotoğrafçıları sizler için anlattı: Ankara dış mekan fotoğraf çekimi için ideal yerler nereler?

Tuz Gölü

Ankaralı fotoğrafçımız Özkan Polat'a Ankara dış mekan düğün fotoğrafları en güzel nerede çekilir, diye sorunca beklenmedik bir öneri yaptı: Tuz Gölü! Bu eğlenceli kareye bayıldım gerçekten. Tuz Gölü fikri bana önce biraz uzak gibi gelmişti; fakat Özkan Polat , çiftlerin daha güzel sonuçlar adına bir saatlik mesafeyi önemsemediklerini hatta kendilerinin bu taleple geldiğini söyleyerek beni hemen ikna etti. Bir ömür bakmak için çekilen düğün fotoğrafları için bir saat de neymiş!

1_ozkan_polat_foto - Tuz gölü üzerinde gelin damat fotoğrafları

Paintball Sahası

En Güzel Hikayem fotoğrafçısı Ömer Kurt, sorumuza Hasbahçe, Rahmi Koç Müzesi ve Ankara'daki paintball sahaları dedi ve Ankara dış çekim mekanları önerilerine farklı bir boyut kazandırdı. Evet yanlış okumadınız düğün fotoğraf çekimlerinizi Ankara'daki paintball sahalarında pekala yapabilir, farklı kareler yakalayabilirsiniz. Bakın fotoğrafın arkasında görünen bir parkura kurulmuş lastik barikatların ta kendisi! Aklıma gelmişken söyleyeyim paintball sahasında çekim yapmaya gidecekseniz bunu düğünden sonraya bırakmanızı ve "Trash the Dress" çekimi gerçekleştirmenizi öneririm. Bahse varım çok eğleneceksiniz!

3_omer_kurt_foto - Ankara'da düğün dış çekim için paintball sahası

Düğün Fotoğrafçıları İndirimleri

Başkent Binicilik Kulübü

Stüdyo A'dan görüşüne başvurduğum bir başka Ankaralı düğün fotoğrafçısı Aslan Süllü'nün Ankaralı çiftlere önerisi Başkent Binicilik Kulübü oldu. Baksanıza, Ankara dış çekim fotoğrafları içinden seçtiğim şu görselde ne de masum bakıyor sevimli bir at çiftimize yandan yandan...

4_studyo_a_oneri - Ankara düğün çekimleri için Başkent Binicilik Kulübü

Hacettepe Yeşil Vadi

360' Düğün fotoğraf sanatçısı Şahsuvar Orhon ise Hacettepe Yeşil Vadi'yi öneriyor Ankara'da dış çekim düğün fotoğrafları çektirmek için mekan arayan çiftlere. Ankaralılar darılmasın ama Hacettepe Yeşil Vadi gerçekten insanın kendini Ankara'da hissetmediği nadir yerlerden bir tanesi. Şaka bir yana buranın doğasından kesinlikle faydalanmalısınız.

5_sahsuvar_orhon_foto - Hacettepe Yeşil Vadi'de düğün dış çekimleri

Anıtkabir

Gelin Fotoğrafçısı’ndan Tan Karakoç bu soruya şöyle diyor: “Anıtkabir'i eşsiz mimarisinden ötürü önerebilirim. Sadece dışarıda yapılacak düğün fotoğrafları için dikkat edilecek en önemli husus ışıktır. Doğru ışığı yakaladığınız her yerde çekim yapılabilir. Bu mekan evinizin bahçesi de, çok salaş bir yapı da olabilir.”

anitkabir_7 - Anıtkabir'de fotoğraf

Eymir Gölü

Cezayirli Prodüksiyon Fotoğrafçılık’tan Ekrem Efe ise doğal bir habitata sahip olduğundan ve henüz Gölbaşı gibi havuza çevrilmediğinden Ankara'da dış çekim yapılacak mekanlar içinden Eymir'i öneriyor evlenecek çiftlere.

eymir_golu_6 - Eymir Gölü

50.Yıl Parkı

Ankara'da fotoğraf mekanları için nereleri önerirsiniz sorusunu Düğün Fotoğrafçısı sanatçısı Sabri Pesmen'e yöneltince, Mogan Gölü, Botanik Park, Seymenler, Hamamönü Evleri dedi ve ekledi: 50. yıl Parkı! Ankara dış mekan düğün fotoğrafları için müthiş bir gökyüzü değil mi?

2_sabri_pesmen_foto - Ankara 50. yıl parkı düğün fotoğraf çekimleri

ODTÜ

Yeliz Atıcı düğün fotoğrafı çektirmek isteyen Ankaralı çiftler için ODTÜ diyor. Birçok üniversite yerleşkesinde olduğu gibi çekim öncesinde izin almak gerekebileceğini de ekleyerek. Yerleşkesi 1960’lı yıllardan beri ağaçlandırılan ODTÜ’yü ilk gördüğümde büyülenmiş Ankara için gerçek bir kazanım olduğunu düşünmüştüm.

odtu_8 - ODTÜ

Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (3)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Nuray Şensoy

HACETTEPE YEŞİL VADİ'DE ÇEKİMLERİMİZİ YAPTIK KIZLAR İYİ BİR FOTOĞRAFÇIYLA HARŞKA DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI OLUYOR

TK Tezcan Karaoğlu

İşimizi kolaylaştıracak metinler için büyük bir teşekkür:))

Nagehan Özcan

Merhabalar.. Dış mekan fotoğraf çekimi için Hacettepe yeşil vadiyi düşünüyoruz fakat öncesinde nereden izin almamız ve giriş ücreti yatırmamız gerekiyor ya da gerek yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler..

D Düğün.com

Merhaba Nagehan, Hacettepe Yeşil Vadi'de fotoğraf çekimi yapmak için Hacettepe İşletmeleri Müdürlüğü ile iletişime geçerek prosedürü öğrenebilirsin. Eğer halihazırda anlaştığın bir düğün fotoğrafçın varsa o zaten süreci biliyordur.

23 kategori ve 27 şehirde düğününle ilgili
aradığın her şey burada.