Düğün Videonuzda Harika Görünmenin Sırları

Anıl Balkan tarafından yazılmıştır.

1:37 dakika

28.05.2021

Düğün videonuzun spontane bir düğün hikayesi şeklinde olmasını mı istiyorsunuz? Yoksa temalı bir düğün videosu mu düşünüyorsunuz? Seçtiğiniz hangisi olursa olsun düğün videonuzda da aynı fotoğraf çekimlerinde olduğu gibi bilmeniz gereken bir kaç duruş ve püf noktası var. Doğal ama şık ve güzel gözükmek elinizde!

Doğru Duruş

Düğün videonuzun çekimleri için neden profesyonel bir ekiple çalışmanız gerektiğini daha sonra videonuzu izlerken hayal kırıklığına uğrayınca anlayabilirsiniz. Çünkü sizi yönlendirecek olan bu ekip olacaktır. Düğün videonuz çekilirken mutlaka dik ve düz durmaya çalışın. Sağa ya da sola eğik duruşlar kamerada çok kötü görünecektir. Otururken ve ayaktayken de omurganızı dik tutmaya çalışırsanız daha zayıf ve güzel görünürsünüz. Eğer korseli bir gelinlik kullanıyorsanız dik durmanız daha kolay olacaktır. Damat adayları ise, şık bir kuşak kullanarak bellerine destek olabilir ve gece sonuna kadar sağlam bir duruş sergileyebilirler.

düğün videonuzda harika görünmenin sırları

Işığı Sürekli Kontrol Edin

En güzel düğün videosu fikirlerini uyguluyor olsanız da birtakım tekniklere dikkat etmediğiniz sürece ortaya çıkan sonuç sizi pek de memnun etmeyecektir. Çekimler boyunca her ne kadar çekimi yapan ekip sık sık sizi uyarsa da siz de ışığın geldiği yöne dikkat edin. Özel durumlar hariç ışığı arkanızdan ve kendi bel hizanızın altından almamalısınız. Yerden gelen ışık sizi kilolu gösterirken, arkadan gelen ışık ise sizi bir siluet haline getirecektir. Işığı önden ve ön çapraz açılardan alırsanız daha iyi bir görüntü verirsiniz. Yukarıdan aydınlatmalar da uygundur ama yetersiz kaldığı anlarda yine karanlık bir görüntü sunacaktır.

düğün videonuzda harika görünmenin sırları

Kamerayı Unutun!

Evet, doğru okudunuz. Ortamda bir kamera olduğunu tamamen unutun. Özellikle düğün başladığı zaman kameralara oynamayı bırakın ve eğlenmeye başlayın. En güzel görüntüyü doğal halinizde, kendi neşe deryanıza kapılmışken vereceğinizden emin olabilirsiniz. Düğündeki kameraları unutamıyorsanız da onları bir arkadaş olarak görün ve arada sıcak bir gülümseme ile onları selamlayın.

düğün videonuzda harika görünmenin sırları

Kameramanla Dost Olun

Elbette! Çünkü o gece boyunca kameramanınız ya da kameramanlarınız en doğal hallerinizi belgelemek için sizinle birlikte her yere gelecek; herkesin arasında gezecek. Onları davetli topluluğunuzun bir parçası haline getirmelisiniz. Mümkünse onları önceden arkadaşlarınızla tanıştırın, aile bireyleriyle kaynaşmalarını sağlayın. Bu sayede aradaki buzlar eriyecek, herkes birbirinin yanında rahat hissedecek ve bir süre sonra herkes aralarında bir kameramanın dolaştığını bile unutacak kadar rahatlayacak.

Doğru bir ekiple çalışmak düğün videonuzu daha nitelikli kılacak ve yıllar boyu izlerken keyif almanızı sağlayacaktır. Doğru ekibi bulmak için şehrinizdeki düğün videosu firmalarını inceleyin:

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Gül Karakaş

Düğün Tarihi: 22.10.2014


Kameramanınızla dost olun derken zaten düğünüm için gelmiş sıcak davranıcam teşekkürlerimi ileticem tanışıcam ama dost olmak sözcüğü oraya uymamış.


Nurten Arslan

Düğün Tarihi: 22.10.2014


İşini bilen bir ekiple çalışıldığı zaman zaten kendimiz hiç sıkıntıya sokmayız benim düğünümde çalıştığım insanlar çok güzel bir ekipti ve tam istediğim gibi bir iş çıkardılar