En Güzel Düğün Videosu Fikirleri

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

4:16 dakika

28.05.2021

Düğün gününü ölümsüzleştirmek fikri sana da harika gelmiyor mu? Üstelik her anının ve her mutluluğunun kayıt altına alındığını düşün. Telaşı, heyecanı ve kalbini titreten o büyük aşkı anbean yaşıyorsun izlerken. Hatta kalbindeki kelebeklerin ilk günkü gibi canlandığını hissediyorsun. İşte düğün videosu sana tam olarak bunu vadediyor. Peki, en güzel düğün videosu fikirlerini öğrenmeye ne dersin? Senin için bu konuda biraz araştırma yaptım ve düğün videosu hakkında bazı önerilerde bulundum. Beğeneceğinden eminim!

Düğün Hikayesi ile Masallar Gerçek Olsun!

Öncelikle “Düğün hikayesi nedir?” sorusuyla başlayalım. Düğün hikayesi, düğüne dair en özel anların senaryolaştırılarak videoya alındığı ve kurgulandığı bir düğün çekimidir. Düğün videosu firmaları bu konuda ne kadar profesyonel olursa düğün hikayesi çekimi de aynı oranda harika olacaktır. Bu nedenle sana tavsiyem, seçim yaparken firma portfolyolarını incelemeyi ihmal etmemen. Şimdi gelelim düğün hikayesi çekimleri için yapılabileceklere…

en güzel düğün videosu fikirleri

Birçok kişinin bildiği gibi düğün hikayesi çekimleri kuaförden başlayıp düğünün sonuna kadar sürmez aslında. Çekimlerde böyle bir kalıp olduğunu düşünme. Bu tamamen çekim ekibinin oluşturduğu senaryoya, kurguya ve senin isteklerine bağlıdır. Örneğin, düğün videosu gelinin kuaförden çıkışıyla değil de evlilik teklifi anının yeniden canlandırılması ve yüzüğün parmağa girişi ile başlayabilir. Sonrasında ise düğün hazırlıkları aşamasına geçilir ve askıda gelinlik ile damatlık detayı gösterilerek hoş bir geçiş yapılabilir. Bundan sonraki tüm süreç artık gelin ve damadın hazırlıklarının kayda alındığı bölümdür. Elbette videoda sadece hazırlık ve düğün alanına geçiş olmak zorunda değil, adı üstünde bu bir düğün hikayesi ve özgürsün! Müstakbel eşinle birlikte kumsalda ya da ormanda yürüyebilir, dans edebilir, sarılabilir ve birlikte yapmaktan keyif aldığın her şeyi kayda aldırabilirsin. Kendi düğün masalını hayal et ve onu hayata geçir. Kurgu esnasında kullanılacak düğün hikayesi müzikleri için de anlaştığın firmaya güvenebilirsin. Çekim ve kurgu aşaması tamamen onların ellerinde olduğu için müzik seçiminde de eminim en doğru seçimi yapacaklardır. Tabii, “Hikaye benim, müzik seçimi de benim olsun!” dersen o başka.

Bu arada anlaşacağın düğün videosu ekibine sorman gereken sorular hakkında önceden bir araştırma yapmayı sakın ihmal etme!

en güzel düğün videosu fikirleri

Düğün Klibi İçin En Romantik Fikirler

Düğün klibi, düğün hikayesine göre daha kısa olan, düğün hazırlıklarının yanı sıra fotoğrafların da kurguya dahil edildiği ve farklı çalışmaların yapıldığı bir çekim türüdür. Bu tarz videolarda gelin ve damat adayları isterlerse seçtikleri bir şarkıyı kendileri seslendirebiliyorlar. Eğer sesine güveniyorsan kesinlikle böyle bir düğün klibi çekmeni öneriyorum. Eğer kendin söylemek istemezsen de sevdiğin bir şarkıya canlandırma yapabilirsin. Her çiftin “Bu bizim şarkımız olsun” dediği bir şarkı vardır nasılsa. Seçeceğin düğün klibi müzikleri fonda çalarken, müstakbel eşinle romantik dakikalar geçirerek pozlar verebilirsin. Sana bu konuda yardımcı olacak bir makale önermek istiyorum: Düğün Videonuzda Harika Görünmenin Sırları

en güzel düğün videosu fikirleri

Daha eğlenceli düğün klipleri çektirmek istiyorsan harika bir önerim daha var: Paparazzi düğün klibi! Çiftlerden birinin çekilecek videodan haberdar olmamasıyla yapılan videoda, kurgu sonrası hem eğlenceli hem de oldukça romantik görüntüler ortaya çıkabiliyor. Yapman gereken tek şey bu durumu eşinden gizlemek ve gerisini düğün videocuna bırakmak! Video için seçeceğin gün müstakbel eşinle düğün alışverişine çıktığın bir gün olabilir. Böylece birlikte geziyor, eğleniyor, yemek yiyor, kahve içiyor ve düğün alışverişi yapıyor olacaksınız. Tüm bu süreçte birilerinin sizi izlemesi ve kayda alması sence de çok hoş bir düğün klibi ortaya çıkmasını sağlamaz mı? Hatta düğün mekanında bu görüntüleri barkovizyonda yansıtarak “Sevgilimle bir gün” başlığı altında paylaşabilirsin. Eşinin ne kadar duygulandıracağını şimdiden hayal edebiliyorum.

en güzel düğün videosu fikirleri

Kısa Düğün Filmi: Senaryonu Yaz, Aşkını Oyna!

İşte hayatının en güzel senaryosunu hayata geçirme zamanı geldi. Romantik bir senaryo, hayatının aşkı, onunla beraber geçirdiğin en güzel anlar ve ikiniz için de manevi değeri olan yerler. Şimdi senden en sevdiğin romantik filmlerin sahnelerini hatırlamanı istiyorum. O filmlerde seni en çok etkileyen anları düşün. Neden siz de o filmlerdeki sahneleri yaşamayasınız ki? Yapman gereken tek şey bunu video ekibiyle paylaşmak ve birlikte bir çekim senaryosu oluşturmak. Bu arada hem eğlenceli hem de farklı bir düğün filmi istersen illaki romantik sahneler kurgulamak zorunda değilsin. İzlenildiğinde herkesin yüzünü gülümsetecek şeyler de yapılabilir. Örneğin, en sevdiğin film karakterlerine müstakbel eşinle beraber hayat vermeye ne dersin?

en güzel düğün videosu fikirleri

Eğer daha farklı bir fikir arıyorsan tam sana göre bir önerim daha var. Neden düğün filmi “Evlilik teklifi senaryosu!” ile başlamasın ki? Peki, nedir bu teklif filmi? Düğün filmi, evlilik teklifi yapılan o anın canlandırılmasıyla başlar. “Evet” cevabı alınır, yüzük takılır ve flashback ile evlilik teklifine karar verilen o ilk anlar ekrana gelir. Yüzük arayışları, aranılan yüzüğün bulunuşu, evlilik teklifinin planlanma süreci ve hazırlıkları tek tek canlandırılır. Flashback sona erdiğinde kamera düğün gününde açılır! Sence de oldukça romantik bir düğün filmi değil mi?

en güzel düğün videosu fikirleri

Sana tavsiyem senaryo oluşturmadan ve düşüncelerini anlaştığın düğün videosu firması ile paylaşmadan önce iyi bir araştırma yapman. Bu senin filmin ve görmek istediğin her detayı not ederek senaryo öncesi hazırlıklı olmalısın!

Düğün Belgeseli İle Anılarına Hayat Ver!

Düğün belgeseli düğün günü ve düğün öncesinde müstakbel eşinle birlikte geçirdiğin tüm zamanları içine alan geniş, detaylı ve oldukça hoş bir anı videosudur. Sevgili olduğunuz zamanlardaki en sevdiğin fotoğraflarınız, videolarınız ve çok daha fazlasını düğün belgeselinde kullanabilirsin. Hatta bu belgesele sevdiğin herkesi dahil edebileceğini de unutmamalısın. Birlikte olmaya başladığınız zamandan bu zamana elinde ikinize dair kalan her şeyi içine dahil edebileceğin bir çekim, sence de harika olmaz mı? Müstakbel eşinle sevgili olmaya başladığın o ilk romantik hikaye, birlikte geçirdiğiniz günler, aylar, yıllar, evlenme teklifi etmeyi düşündüğün zamanlarda yaşadıkların, nasıl teklif ettiğin ve neler hissettiğin, kısaca birlikte geçirdiğiniz ne kadar özel anı varsa hepsinin elinin altında olacağı bir anı videosu ve hatta düğün gününden en özel karelerle de desteklenmiş hoş bir belgesel film. Yıllar sonra bu belgeseli izlediğinde hissedeceğin o eşsiz duyguyu hayal etmeni istiyorum! Sana bu konudaki en önemli tavsiyem, düğün belgeselinde hayatına dokunan herkese yer vermen.

en güzel düğün videosu fikirleri

Düğün videosu hakkında işine yaracağını düşündüğüm tüm bilgileri seninle paylaştım. Eğer eklemek ya da sormak istediğin şeyler varsa yorumlara yazmayı ihmal etme!

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

onur

Düğün Tarihi: 21.06.2015


Yazdınız yapcak birşey yok aslı


aslı

Düğün Tarihi: 22.10.2014


paparazzi fikri hoşuma gitti, ay yazmasaydım buraya acaba amaan :D