Kış Düğünleri İçin İçleri Isıtacak 10 Düğün Fotoğrafı Fikri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:13 dakika

01.04.2022

Kışın çekilen düğün fotoğrafları hafife alınmayacak kadar güzel oluyor. Peki düğün fotoğrafçılarına nasıl pozlar verilebilir? Hangi konseptler kar manzarasına daha uyumlu olur? İşte senin için birbirinden güzel 10 kış düğünü fotoğrafı fikrini bu yazıda derledik.

Karın Büyüsü Kış Düğünü Fotoğraflarınıza Yansısın

Kış düğünleri denince akla gelen ilk şey karın büyüleyici görüntüsüdür. Düğününüzü ister bir kış bahçesinde ister bir otelin balo salonunda yapın. Düğün mekanınız neresi olursa olsun, fotoğraflarınız için mutlaka karın büyüsünden faydalanın.

Kış düğünü fotoğraf mekanlarını ve kar yağan yerleri keşfetmeye başlayın. Harika fotoğraf kareleri yaratmayı ise siz el ele yürürken, konuşurken, öpüşürken kısacası en güzel anlarınızı yakalayacak olan düğün fotoğrafçınıza bırakın.

kış düğünleri i̇çin i̇çleri isıtacak 10 düğün fotoğrafı fikri

Bu arada düğünden sonra nereye gideceğini de şimdiden seçmeni öneriyorum: Kış Ayları için Ulaşılabilir Balayı Önerileri

Kış Düğünü Yapanlar: Battaniyeler Aşkınızı Daha da Isıtsın

Hava soğuk, malum. Kış düğünü dış mekan çekimleri yaparken biraz üşüyebilirsiniz. En iyisi müstakbel eşinle birbirinize ve güzel bir battaniyeye sarılın... Siz birbirinize sokulmuş ısınırken, hayat boyu hatıralarınızda yer edecek muhteşem kareler çekilsin.

Kullanacağın battaniyeyi seçerken buketindeki renklerle veya fotoğraf çektireceğin mekandaki tonlarla uyumlu olmasına özen göster derim. Önerim çok göz alıcı renkler yerine daha pastel tonları tercih etmenden yana olacak.

kış düğünleri i̇çin i̇çleri isıtacak 10 düğün fotoğrafı fikri

Bu arada düğün mekanına karar vermediysen bu yazıya mutlaka göz at: İstanbul’da Kış Düğünü Mekanları İçin Öneriler

Kısa Bir Kahve Molası

Sıcak bir çay, sıcak çikolata ya da bir konyak... Bembeyaz bir soğukta içinizi ne de güzel ısıtmazlar mı? Kapın kupalarınızı ve atın kendinizi dışarı. En yakınınızda karlarla örtülmüş bir park ya da güzel bir orman sizi bekliyor. Eğer isterseniz kışın düğün fotoğrafı mekanları için kısa bir araştırma yapın. Fotoğrafçınla da konuşarak şehrinde ya da yakın mesefade kış düğün fotoğrafları için uygun olan bir yer bulabilirsin. Bence hayatının bu en keyifli çay saati, güzel bir atmosferde kayda geçmeyi hak ediyor.

Bulunduğunuz yerde herhangi bir bank veya oturabileceğiniz başka bir şey varsa onu da dekor olarak kullanabilirsiniz. Vintage kış düğün fotoğraflarında da eski koltuk, ahşap sandalye gibi eşyaları sıklıkla görüyoruz. Bunları da tercih edebilir, eski tasarım fincanlarla beraber güzel bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

kış düğünleri i̇çin i̇çleri isıtacak 10 düğün fotoğrafı fikri

Kış gelinlerinin ayakkabı seçimi de kafalarını karıştırabiliyor. Bu konuyu da detaylıca yazdık: Kış Gelinlerine Ayakkabı Önerileri

Aksesuarsız Düğün Fotoğrafı mı Olur Hiç?

Aksesuarları unutma! Kış düğünü fotoğrafları denince akılda şık bir kürkün ya da sevimli çizmelerin gelin görüntüsünü süslediği kareler canlanıyor. Kış düğünlerinin asil aksesuarı kürkler -tabii ki suni olanlar- ve karlı yolların olmazsa olmazı çizmeler düğün fotoğrafı albümünde çok güzel duracak. Ayrıca eldivenler, farklı renklerdeki gelin şalları, bolerolar da bir kış gelininin olmazsa olmaz aksesuarları arasında.

kış düğünleri i̇çin i̇çleri isıtacak 10 düğün fotoğrafı fikri

Buradaki aksesuarlar da sana fikir verebilir: Kış Düğünü İçin Gelin Aksesuarları

Bunlar dışında şemsiyeler, kış düğünü dış çekimleri için gayet kullanışlı aksesuarlar. Konseptine uygun olarak rengini de seçebilirsin. Eğer karlı bir ortamda çekim yapacaksanız şeffaf şemsiye tercih etmeni öneririm. Böylece çevredeki manzarayı ve karın yağışını da yok etmemiş olursun.

Gelinliklerin Üstünde Renkli Kazaklar

Bu madde benim favorim! Kışın dış çekim yapmanın zor olduğunu konuşmuştuk. Ancak sen gerekli önlemi alırsan ve bu aldığın önlemi konseptine uyarlarsan hem ortaya müthiş kareler çıkar hem de kışın soğuğundan daha az etkilenirsin. Nasıl mı? Evdeki pastel tonlarda kazaklarını yanında bulundur. Çekim esnasında gelinliğinin üstüne giy ve doğal pozlar ver!

Bel hizanda biten kısa bir kazak seçersen, gelinliğinin eteğini de kırıştırmamış olursun. Bu arada müstakbel eşin de kazak konseptine eşlik edebilir. Hatta dilerse senin kazağınla aynı renkte bir papyon takarak uyum yakalayabilir.

kış düğünleri i̇çin i̇çleri isıtacak 10 düğün fotoğrafı fikri

Kış düğününde ne giyeceğin kafanı kurcalamaya başladı, değil mi? Bak buraya ilaç mahiyetinde bir yazı bırakıyorum: Bir Başkadır Kışın Düğün Yapmak: Tüm Yönleriyle Kış Düğünü Rehberi

Çiçekli Fonlar Kış Düğünlerinde de Ortaya Çıkıyor

Karda dış çekim yapacak olman sade fotoğraflar çektireceğin anlamına gelmiyor. Özellikle 2018 senesinde popüler olmaya başlayan çiçekli fonlar kış fotoğraflarına da çok yakışıyor. Beyaz kış çiçeklerinden oluşan bir fon kullanabileceğin gibi, çam ağacı yapraklarından oluşmuş ve kozalaklarla süslenmiş fonlar da tercih edebilirsin.

Peki bu fonları nereden bulacaksın? Tabii öncelikli olarak çiçekçilere sormanı öneriyorum. Mutlaka yardımcı olacaklardır. Organizasyon firmalarının da çok farklı modeller önereceğine eminim.

kış düğünleri i̇çin i̇çleri isıtacak 10 düğün fotoğrafı fikri

Kışın mekan seçimiyle ilgili dikkat edilecekleri yazdık, mekan önerilerinde bulunduk: Kış Düğünlerinde Düğün Mekanı Nasıl Seçilir?

Bol Bol Kozalak Kullanın

Kış mevsiminin çiçeği kozalaktır! Gir bir ormana, adım başına çeşit çeşit kozalakla karşılaşırsın. E bu kadar kolay ulaşılabilir bir aksesuar varken elimizde neden kullanmayalım? Öncelikle çiçek buketinde çok güzel durduğunu söyleyeyim. Sen boş ver etrafında yeniliklere açık olmayan kişileri. Kuru otlardan, kozalaklardan ve hatta yılbaşı çiçeklerinden oluşan bir buket hazırlat kendine!

Eğer buketini bu şekilde yapacaksan, müstakbel eşinin de yaka çiçeği olarak kozalak seçmesi gerekir. Beraber çekildiğiniz fotoğrafların yanı sıra detay çekimlerinde de albümünü renklendirecek kareler ortaya çıkacak.

kış düğünleri i̇çin i̇çleri isıtacak 10 düğün fotoğrafı fikri

Kozalakları kış düğünü konseptinin bir parçası olarak düğün mekanındaki süslemelerde de kullanabilirsin. Daha fazla fikir de burada: Kış Düğünleri Böyle Süslenir!

Sevimli Dostlara da Yer Açın

Kış düğünü dış mekan çekimlerinde de onları unutmuyoruz. Doğayla iç içe fotoğraflar çektirmeyi planlıyorsan atları da karelere katabilirsiniz. Tabii kışın düğün fotoğrafı mekanları sadece ormanlardan ibaret değil. Eski bir evin önünde veya bir otelin balkonunda da düğün fotoğrafı çektirebilirsiniz. İşte burada da devreye kedi ve köpek dostlarımız giriyor!

Bu arada fotoğraf çektirdikten sonra kendilerini beslemeyi de ihmal etmeyelim.

kış düğünleri i̇çin i̇çleri isıtacak 10 düğün fotoğrafı fikri

Burada da hayvanlarla çekilmiş birçok düğün fotoğrafı var: Düğün Fotoğraflarında Sevimli Dostlarınıza da Yer Verin

Bir Kıyafet Kışa Bu Kadar Yakışabilirdi: Pelerinin İhtişamı

Karda gelin damat fotoğraflarını araştırırken pelerinler gözüme çarptı? Bana kalırsa kış mevsimine en çok yakışan gelin kıyafetlerinden biri kesinlikle pelerin. Kapüşonunu kapat, eteklerini savur, hatta sadece öyle dümdüz dur; pelerinin görünüşüne nasıl bir hava kazandırdığını görünce sen de şaşıracaksın.

Bazı gelin adayları gibi sen de dilersen kırmızı bir pelerin tercih edebilirsin. Böylece “Kırmızı Başlıklı Kız” konseptini yakalayabilirsin. Farklı renk ve modellerdeki pelerinlerle de fantastik bir havaya bürünmen mümkün. Tercih senin!

kış düğünleri i̇çin i̇çleri isıtacak 10 düğün fotoğrafı fikri

Galeride de pelerinli gelinlikleri görebilirsin: Kışlık Gelinlik Modelleri

Baharın Renklerinden de Çalmak Lazım

Karda düğün çekimi sandığından çok daha keyifli geçebilir. En basitinden standart düğün fotoğraflarının dışına çıkıyorsun, öyle düşün. Şimdi biraz daha renk katalım karelere. Renkli meşaleler kullanarak müthiş fotoğraflar çektirebilirsin. Hem senin de bu rengarenk görüntü karşısında keyfin daha da yerine gelir!

Bu tarz kareleri düğünden önce belirlediğin bir gün içerisinde çektirmeni öneriyorum. Çünkü Trash the Dress adı verilen ve gelinliğinin kirlenebileceği çekimleri rahat bir zaman diliminde yaptırmanda fayda var. Ayrıca bu tarz kareler için kışın dış çekim mekanları arasından hangisini seçeceğin de önemli. Alanın sakin ve boş olmasına özen göstermelisin.

kış düğünleri i̇çin i̇çleri isıtacak 10 düğün fotoğrafı fikri

Düğün albümünün olmazsa olmaz fotoğraflarına da göz atmak için şu yazımıza bakabilirsin: Düğün Albümünde Mutlaka Olması Gereken 10 Gelinle Damat Resmi

Kış ayında dış çekim mekanlarını bu fikirleri hayata geçirerek değerlendirebilirsin. Bu arada yaşadığın yerde çok sık kar yağmıyor olabilir. “Şimdi ben nereden bulacağım karlı ormanı” diyebilirsin. Düğün fotoğrafçılarının çoğu şehir dışında da hizmet veriyor. Ayarlayın bir gün, atlayın gidin Uludağ’a! Sen yeter ki iste, her şeyin çözümü bulunur.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Rümeysa Sarık

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Aksesuarlı fotoğraflar çok tatlı olmuuuuş bu aralar cok trend zaten kesinlikle bende kullanırım bunları :) Fotoğraflar cok güzel :)