Sahilde Aşk Başkadır: Şile Düğün Fotoğrafları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:09 dakika

29.09.2020

İstanbul’da yaşayan ve deniz kenarında düğün fotoğrafı çektirmek isteyen çiftler için Şile, ideal bir yer! İster denize gir istersen de kumsalda uzan. Nasıl poz vereceğine emin olamıyorsan da senin için derlediğimiz fotoğraflara göz at!

Şile Düğün Fotoğrafları

1- Şile Dış Çekim Fotoğrafı

İstanbul’un doğayla iç içe noktalarından biri olan Şile’de düğün fotoğrafları genelde deniz kenarında çekiliyor. Fotoğraf çekimiyle aynı gün içerisinde düğün yapacak olan çiftler, denize girmeyerek kayalıkların ve kumların üzerinde çekim yaptırıyorlar.

Sen de kayalıkların üzerine çıkıp poz vereceksen, yanına mutlaka rahat gelin ayakkabısı almanı öneriyorum. Düğününe yorgun gitmemen açısından bu önemli bir detay.

Aşağıdaki gibi bir fotoğrafa sahip olmak istersen, Düğün Karem firmasıyla iletişime geçebilirsin.

Düğün Karem

2- Hayvan Dostlarla Deniz Kenarı Dış Çekim

Hayvanlarla çekilen düğün fotoğraflarını son zamanlarda sıklıkla görüyoruz. Bu trende uyan çiftler, kendi evcil hayvanlarıyla, çiftliklerdeki atlarla veya köylerdeki kuzularla fotoğraf çektirebiliyorlar. Tabii ki onları incitmeden ve ödüllendirmeyi de unutmadan!

Sen de Şile kumsallarında atlarla poz verebilirsin. Böylece düğün albümündeki en farklı fotoğraflardan birini ortaya çıkarmış olursun.

Bu pozu vermeni sağlayacak bir firma da önerelim: Gözde Balseven – Bal Medya! Fotoğrafçının sayfasından yaptığı işleri inceleyebilirsin.

Gözde
Balseven

En güzel sahilde düğün fotoğrafları için şu yazımıza bakabilirsin: Kumsalda Düğün Fotoğrafları

3- Gün Batımında Kumsalda Dış Çekim

Kumsallarda çekilen düğün fotoğraflarında hikayeler de oluşturulabilir. Mesela aşağıdaki karede olduğu gibi müstakbel eşinle romantik bir yürüyüş yaparken poz verebilirsin. Kumsalda piknik teması oluşturup, o şekilde fotoğraf çektirebilirsin. Birçok seçenek var!

Deniz kenarı fotoğraflarında, gün batımı ışığını kaçırmamaya özen göstermelisin. Gün batımının, düğün fotoğraflarını daha da doğal kıldığı bir gerçek.

Sen en iyisi bu konunun uzmanlarından olan U&G Wedding’in sayfasından bilgi al.

UG Wedding

Bir fotoğrafçıyla anlaşmadan önce bu yazıya bak: İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

4- Kumsalda Yakın Plan Düğün Fotoğrafları

Çiftlerin yüzlerine yakın plan girilen fotoğraflar, albümlerin olmazsa olmazı! Şile’deki kumsallardan birine uzan. Müstakbel eşin yanındayken, yüzünde oluşan o huzur ifadesini ortaya çıkaran fotoğraflar çektir!

Tabii kumsala uzanabilmen için gelinlik dışında ekstra bir elbise giymeni öneriyorum. Hatta trash the dress adı verilen bu çekim türünü, düğün tarihinden başka bir tarihte yaptırmaya özen göster.

Elbiseni dilediğin gibi kirletebildiğin trash the dress ve kumsal düğün fotoğrafları hakkında tüm bilgiyi Düğün Hikayecim’den alabilirsin.

Düğün
Hikayecim

Dış çekim için konsept arayışındaysan şu yazımız da sana yardımcı olabilir: En Popüler Dış Çekim Konseptleri

5- Şile'de Eğlenceli Düğün Fotoğrafı

Deniz kenarında romantik pozlar verirken çekim sırasındaki eğlencenin fotoğraflara da yansımasını sağlayabilirsin. Yıllar sonra dahi baktığında o anki mutluluğunun içini ısıtacağı düğün fotoğraflarına sahip olmak istersen Şile hem havası hem kumsalıyla bunun için ideal ortamı sağlıyor.

Tabii sen müstakbel eşinle bu özel anların tadını çıkarırken sizi en doğal halinizle fotoğraflayabilecek profesyonel bir ekibe de ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için By Yekta Wedding Photography ile iletişime geçebilirsin.

By Yekta Wedding Photography

Kumsalda dış çekim için Kilyos sahillerini de tercih edebilirsin: Romantik Bir Düğün Albümü İçin Kilyos Dış Çekim Fotoğrafları

6- Denizde Dış Çekim Fotoğrafı

Şimdi sırada bir gün batımı düğün fotoğrafı daha var! Siz de müstakbel eşinle çekim yaptırırken muhakkak gün batımı ışığını arkanıza alarak, ters ışıkta en azından birkaç poz vermelisiniz.

Hatta böyle bir kareyi, düğün tarihinizi duyurmak için kullanacağınız save the date fotoğrafı olarak da seçebilirsiniz. Üzerine de fotoğraf düzenleme programlarında, isimlerinizi ve düğün tarihinizi yazdırırsınız.

Emrah Akman Media’nın çektiği bu fotoğrafı sevdiysen, firma sayfalarından ücretsiz fiyat teklifi almayı unutma.

Emrah Akman
Media

7- Şile'de Denizde Düğün Çekimi

Denizde düğün fotoğrafları, çiftlerin neden bu kadar hoşuna gidiyor dersin? Çünkü kendilerini diledikleri gibi özgür hissedebiliyorlar. Kıyafetleri kirlenecek korkusu olmadan denize giriyorlar, kumlarda koşuyorlar! Durum böyle olunca da ortaya doğal fotoğraflar çıkıyor.

Sen de müstakbel eşinle çocuklar gibi eğlenirken düğün fotoğrafı çektirebilirsin. Hatta bu yöntem, poz veremeyen veya poz vermekte zorlanan çiftler için ideal.

Onur Özcan Photography, samimi düğün fotoğrafı çekme açısından çok başarılı. Fotoğrafçının sayfasına bakmanı öneriyoruz.

Onur Özcan
Photography

Dış mekan çekimi yaptıracak çiftlere firma önerilerimiz var: Dış Mekan Düğün Fotoğrafları İçin Düğün Fotoğrafçıları Önerileri

8- Deniz Kenarında Gelin Damat Pozları

Ellerin ön planda olduğu düğün fotoğrafları gerçekten çok hoş görünüyor. Hem alyanslarını hem de çiftlerin birbirine ne denli güzel bir sevgiyle dokunduğunu ön plana çıkarıyor.

Sarılarak verilen düğün pozlarının arka planında görünen deniz ve kumsal manzarası, kareleri daha da güzelleştiriyor. Sen müstakbel eşine olan sevgini yansıt, Şile ise sana sadece fon olsun!

So Fotoğrafçılık’ın yakın plandan çektiği düğün fotoğraflarını da incele. Hoşuna gideceğini düşünüyoruz.

So
Fotoğrafçılık

9- Denizde Gelin Damat Fotoğrafları

Gelin damat deniz çekimleri esnasında denizin dalgalı olması, fotoğrafı hareketlendiriyor. Bir de tam denizin dalgalanması esnasında fotoğraf karesi yakalanırsa, ortaya gerçekçi bir görüntü çıkıyor.

Olivo Wedding'in sayfasına bakarsan bu karelerden birçoğunu orada da göreceksin. Üstelik firmanın fiyatları da gayet uygun.

Olivo
Wedding

Şile dışında fotoğraf çektirebileceğin yerler için: İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En İdeal Mekanlar

10- Şile'de Romantik Düğün Fotoğrafı

Bütün manzarayı fonda kullanarak çektirdiğin fotoğraflarda, eşinle birbirinizin gözlerine bakabilir, birbirinizi öpebilir veya sarılabilirsiniz. Bunlar klasik pozlar gibi gelse de her düğün albümünün böyle fotoğraflara ihtiyacı vardır.

Eğer gelinliğini kirletecek alanlara girmeyeceksen, düğün gününün gündüz saatlerinde Şile’ye gidebilir ve fotoğraf çekimini halledebilirsin.

Birbirinden romantik düğün fotoğrafları için de Halil Sarı Fotoğrafçılık ile iletişime geçebilirsin.

Halil
Sarı Fotoğrafçılık

11- Deniz Kenarında Konsept Düğün Fotoğrafları

Şile’de fotoğraf çekimi yaptıracaksan, çalıştığın fotoğrafçıdan aksesuar kullanmasını isteyebilirsin. Kullanılan aksesuarlar, fotoğrafların daha da hikayeleşmesini ve anlamlı bir hale gelmesini sağlar.

Bu fotoğrafta olduğu gibi sen de gelin taklarını kullanabilirsin. Son zamanlarda kumsallarda oluşturulan çadır şeklindeki taklar da fotoğraflarda çok güzel duruyor. Yere koyacağın eski bir halı bile fotoğrafa bohem bir hava kazandırabilir.

Aksesuar kullanma ve poz verdirme konusunda oldukça başarılı olan Kalbimizde Düğün Var firması da sana bu konuda yardımcı olabilir.

Kalbimizde
Düğün Var

Bu fikirleri de değerlendirmeyi unutma: Düğün Fotoğrafı Fikirleri

Senin için derlediğimiz Şile düğün fotoğrafları bunlardı. Tabii diğer fotoğrafçıların da böyle muhteşem manzaraya sahip olan bir yerde çektiği kareler çok sayıda bulunuyor. Dilersen, İstanbul’daki tüm düğün fotoğrafçılarına bakarak onları da inceleyebilirsin.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum