Düğün Fotoğrafçınız Arkanızda Olsun!

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:33 dakika

29.06.2020

Deneyimli düğün fotoğrafçısı Uzay Hülagü tavsiyeleriyle Antalya’lı gelinlerin yanında.

Düğün Telaşında Unutulup Gitmeyin

Yeni evlenmiş arkadaşlarınıza düğün günü ile ilgili ilk hatırladıkları şeyi sorun. Size söyleyecekleri ilk şey yaşadıkları telaş ve koşuşturma olacaktır. İster yüksek maliyetli, ister sade bir düğün planlayın; düğün telaşı içerisinde pek çok ayrıntıyı unutacak ya da ihmal edecek; sonrasında düğününüzden geriye sadece fotoğrafların kaldığını göreceksiniz.

Uzay Hülagü

Düğün Fotoğrafçınızı Özenle Seçin

Düğününüzün kusursuz olmasına uğraşırken bazı aksaklıklar olması veya işlerin istediğiniz gibi yürümemesi çok normal. İşte tam burada düğün fotoğrafçınız devreye giriyor. Motivasyon yeteneği olan, iletişime açık, samimi davranan, esprili, her şeyden önemlisi sizin söylediklerinizi anlayıp size tavsiyelerde bulunabilecek insanlarla çalışmak düğün günü stresin azaltıyor. Peki düğününüzde size yardımcı olacak profesyonel düğün fotoğrafçısını nasıl seçeceksiniz?

Uzay Hülagü

Gelin ve damatlara en önemli tavsiyemiz, düğün fotoğrafçısı seçiminde aceleci davranmamaları olacak. Firmanızı seçerken mutlaka bir görüşme ayarlanıp fotoğrafınızı çekecek kişiyle iletişim kurun. İsteklerinizi söyleyin, çekim tarzını ve çektiği albümleri inceleyin. Sizinle ne kadar süre çekim yapacağını, bu çekimleri ne sürede ve nasıl görebileceğinizi konuşun. Bu konuda kırkbeş yıllık deneyime sahip fotoğrafçı Uzay Hülagü ile görüşmeden seçiminizi yapmayın! Size sadece düğün gününüzde değil, tüm hazırlık sürecinde yardımcı olacak, yıllardır evlilik hazırlığı yapan çiftlerle birlikte çalışmaktan kaynaklanan deneyimi düğününüze aktaracaktır.

Uzay Hülagü

Düğünden Önceki İki Gün Dinlenmeye Çalışın

Düğününüzden bir gece önce yapılan organizasyonlarda (kına gecesi, bekarlığa veda partisi gibi) çok fazla alkol tüketmemelisiniz. Antalya gibi sıcak bir şehirde düğün planlayan damat adayları yedek gömlek bulundurmalı. Aracı kendileri kullanmayacaksa yolları iyi bilen yakın arkadaşlardan birini bu işte görevlendirmeli. Akşam misafirleri ailelerle birlikte karşılayıp ilgilenecek yakın akraba ve arkadaşlara görevleri detaylı olarak anlatılmalı.

Uzay Hülagü

Fotojenik Gelinler

Gelinler, eğer fotoğraf çekimleri açık havada olacaksa topuksuz rahat bir yedek ayakkabı bulundurmalılar. Mutlaka hareket sıkıntısı yaşamayacağınız, sizi kısıtlamayan bir gelinlik seçmelisiniz. Fotoğraf çekimleri öncesinde ağır gece makyajı yaptırmayın. Çekimden sonra son bir rötuş gerekiyorsa makyaj uzmanınız ile bu konuyu konuşun.

İster düğün hikayesi, ister açık hava düğünü çekimi, size düğün gününüzü hatırlatacak tek kalıcı şey fotoğraflardır. Eğer fotoğrafçı işini iyi biliyorsa sizin yükünüzü de sırtınızdan alır. Sizi iyi tanıyan ve o tekrar yaşanamayacak anları kareleyen kişiyi itinayla seçmelisiniz.

Uzay Hülagü Sedef Fotoğrafçılık’ın tanıtım sayfası için tıklayın!

Antalya’daki düğün fotoğrafçıları için tıklayın!

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!