Adana'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Evlilik bütçenizde düğün davetiyesi için ne kadar ayırmanız gerektiği konusunda hiçbir fikriniz yok mu? Hiç üzülmeyin! Çünkü sizin için Adana davetiye fiyatları hakkındaki yaptığım araştırma ile bütçenizi kolayca programlayabileceksiniz.

pariltili_davetiye_modeli1 - Düğün davetiye modellerinden parıltılı modeller

Aslında davetiye fiyatları kesin olarak bir aralıkta seyretmez. Belli bir rakamdan başlar ve sizin isteklerinize göre fiyatı artar. Tasarımı, baskı şekli, kağıdının cinsi, adedi ve aksesuar çeşidi fiyatını etkileyen en önemli faktörlerdir. Adana'da standart düğün davetiyesi minimum 0.37 kuruş ile 1.87 TL arasında değişiyor. Fiyat aralığı tamamen boyutuna göre ve modeline göre belirleniyor. Klasik davetiyenize dantel, püskül, kurdele gibi aksesuarlı modellerden seçmek isterseniz fiyat aralığı 1.03 TL ile 2.52 TL arasında değişiyor. Mesela aksesuarlı bir davetiyeyi almak istiyorsunuz ve 0.72 kuruşluk davetiye beğendiğinizi düşünelim. 200 adet için ayırmanız gereken bütçe 144 TL olacak.

Araba, çanta, midye, kırmızı halıda gelin damat gibi 3 boyutlu davetiye tercih etmek isterseniz ise fiyat aralığı 0.81 kuruş ile 2 TL arasında değişiyor. Bunda da en pahalı olan modelden 200 adet aldığınızı düşünürsek ayırmanız gereken bütçe 400 TL oluyor.

Bir diğer davetiye çeşidi olan son zamanların trendleri DVD davetiye göndermek isterseniz ise davetiye 250 TL olarak fiyatlandırılıyor. Bu fiyat için sadece 2 adet DVD veriliyor ve davetlilerine göndereceğiniz DVDleri siz çoğaltıyorsunuz. Eğer hepsi firma tarafından yapılsın isterseniz de 200 adet için DVD davetiye fiyatı 500 TL oluyor. Bu seçeneği tercih edecekseniz unutmamanız gereken nokta teknolojiye uzak olan büyükleriniz için en az 50 adet klasik davetiye yaptırmanız olacak. Mesela 1 TL den aldığınız davetiye için 50 TL daha ödeyeceksiniz, buna ek olarak 250 TL DVD davetiye ve çoğaltmak için alacağınız 200 adet boş DVD için 120 TL daha ödeyecek ve toplamda 420 TL davetiye bütçeniz çıkmış olacak. Seçim sizin…

Unutmamanız gereken nokta davetiye fiyatınız arttıkça birim fiyatı düşecektir. Artık davetiye bütçenizi ayırdığınıza göre davetiye seçerken dikkat etmeniz gerekenleri inceleyebilirsiniz.

Şehrindeki 241 Davetiye Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Sanem Çetiner

yararlı yazılarınızdan dolayı teşekkürler

ŞE Şeyma Eker

güzel bir yazı..