Adana'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:36 dakika

28.07.2020

Adana davetiye firmalarını tek tek gezip fiyat sormak sana da çok zor geliyor, değil mi? Biz senin yerine fiyat araştırması yaptık. Ayrıca sana bazı firmalar da önerdik. Tüm detaylar yazıda!

adana'da düğün davetiyesi fiyatları

Adana Düğün Davetiyesi Fiyatları

Adana davetiyecilerini araştırıp, fiyatlarını soruşturduk. Firmaların hepsi, çiftlerin isteğine göre fiyatların değiştiğini söylüyor. Davetiyeler adet başına fiyatlandırılıyor. Bazı firmalar da içerisinde 100 adet davetiyenin bulunduğu kutular üzerinden rakam veriyor.

Adana davetiye firmalarında fiyatlar 0.60 TL’den başlıyor. Bu 0.60 TL’lik davetiye modelleri, genelde tek karttan oluşuyor ve üzerinde bir aksesuar bulunmuyor. Böyle sade bir davetiye yaptırmak isteyen çiftlerin 300 adet için toplamda 180 TL ödemesi yeterli oluyor.

Biraz daha davetiyesine ihtişam katmak isteyenler ise genelde yaldız baskılı modelleri tercih ediyor. Yaldızlı davetiyeler, baskının oranına ve kalitesine göre fiyatlandırılıyor. Bu modellerin adetleri 2.50 TL’den başlıyor ve 20 TL’ye kadar yükselebiliyor.

adana'da düğün davetiyesi fiyatları

Adana’da davetiye yapan firmalar, çiftlerin özel kesim modelleri de sıklıkla tercih ettiklerini söylüyorlar. Altıgen, yaprak veya klaket şeklindeki davetiyelerin işçiliği çok daha fazla oluyor. Birden fazla makinede kesimleri yapıldığı için maliyetleri de artıyor. Bu davetiyelerin fiyatları da 4 TL’den başlıyor.

Desen oymalı düğün davetiyeleri de ihtişamlı bir düğün yapacak çiftlere hitap ediyor. Bu modellerin zarflarına veya kartlarına farklı desenler işleniyor. Fiyatları ise 2 TL’den başlıyor. Kağıdın kalitesine göre de fiyat artabiliyor.

Gelelim şimdi kadife kumaş kaplamalı davetiye modellerine! Adana davetiye şirketleri, kadife kumaşın kullanıldığı birçok model üretiyor. Bu modellere bir de yaldızlı püsküllerle hareket katıyorlar. Sen de bu tarz bir model yaptırmak istersen, fiyatların 10 TL’den başladığını bilmeli ve ona göre bütçeni planlamalısın.

Bir davetiyenin ekstra aksesuarlarla süslenmesini istersen fiyatlar artıyor. Mesela seçtiğin sade bir modelin üzerine kuru çiçek eklenmesini istiyorsun diyelim. Bu çiçek için adet başına ek olarak 1 TL gibi bir rakam ödemen gerekebiliyor.

adana'da düğün davetiyesi fiyatları

Bu tüyolar çok işine yarayacak: Önce Bu Püf Noktalarını Oku, Sonra Düğün Davetiyeni Seç!

Adana Davetiye Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

  • Adana’da düğün davetiye fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlardan biri, tercih edilen malzeme! En uygun fiyatlı davetiye modellerinde, ince ve gramajı düşük kağıtlar kullanılıyor. Ancak fiyatlar arttıkça, kağıtların kalitesi de artıyor. Mukavva formundaki kağıtların kullanıldığı davetiyelerde daha yüksek rakamlar görebiliyoruz.

  • Aksesuarlar da davetiye fiyatlarını etkiliyor. Firmalar, aksesuarları kendi içlerinde ayrı olarak hesaplıyorlar. Mesela bir püskül ile kurdelenin maliyeti farklı oluyor. O nedenle seçtiğin modelde kullanılan aksesuarlara da dikkat etmelisin.

  • Davetiyeler, düz mektup zarfına konduğu takdirde ortaya çok yüksek fiyatlar çıkmıyor. Ancak oymalı, kadife kumaşlı veya formu farklı olan zarfların kullanıldığı modellerde fiyatlar artabiliyor. Bazı zarfların üzerinde boncuk, inci gibi aksesuarlar oluyor. Ayrıca deniz kabuğu gibi özel kesimlerin yapıldığı zarfların kullanıldığı davetiyelerde ise yüksek fiyatlar karşımıza çıkıyor.

  • Adana davetiye basım yerlerinin fiyat belirlerken dikkat ettiği bir diğer konu da baskı türü! Klasik davetiye baskısı mı yaptıracaksın yoksa isimleriniz kabartmalı teknikle mi yazılsın istiyorsun? Kabartmalı ve yaldızlı baskıların fiyatları klasik olanlara göre daha yüksek.

  • Adana davetiyecilerine gittiğinde, sana birçok katalog sunacaklar. Bu kataloglardaki modellerin standart fiyatları belli oluyor. Ekstra bir talebin yoksa bu fiyatlar üzerinden toplam fiyat çıkarılıyor. Ancak kataloglardaki davetiyelerin dışında bir model istersen, işin içine özel tasarım giriyor! Çifte özel olarak tasarlanan modellerde de fiyatlar artıyor.

  • Firmadan üretmesini istediğin davetiye sayısı da fiyatları etkiliyor. Adetler arttıkça birim fiyatları düşüyor. Mesela 100 davetiye için 3 TL gibi bir fiyat aldıysan, 200 adet için 2.50 TL teklif alabiliyorsun.

adana'da düğün davetiyesi fiyatları

Adana'daki fotoğrafçıların ortalama fiyatlarına da göz at: Adana'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Adana’da Davetiye Nereden Alınır?

Adana davetiyecileri, çoğunlukla Seyhan bölgesinde konumlanmış. Burada birçok matbaa bulunuyor. Bu firmalarda düğün davetiyesi yaptırırken aynı zamanda nikah şekeri modellerine de göz atma imkanı bulabiliyorsun.

Davetiye firmalarında birçok katalog bulunuyor. Hatta bazıları web siteleri üzerinden de bu modelleri yayınlıyorlar. Yani fiyat teklifi almadan önce Adana davetiye firmalarının sayfalarına girip, oradan beğendiğin modelleri seçebilirsin. Sonrasında ise beğendiğin modeller arasında en uygun fiyatlı olanı tercih edebilirsin.

İşte Adana’da fiyat teklifi alabileceğin bazı davetiye firmaları da burada:

1- Ayyıldız Davetiye

Adana’da yer alan Ayyıldız Davetiye firması, uzun zamandır davetiye sektöründe hizmet veriyor. Renkleriyle iç açan davetiye modellerine bakmanı öneriyorum. Çiftlere ücretsiz numuneler göndermesiyle de ön plana çıkan firmanın fiyatları da gayet uygun.

Ayyıldız Davetiye

Davetiyende konsept yarat: Temalı Düğün Davetiyeleri

2- Koza Davetiye

Koza, Seyhan’da yer alan Adana davetiye firmalarından biri. 1978 yılından beri matbaacılık alanında hizmet veren bir firma. Birbirinden farklı davetiyle modellerinden dilediğini seçebilirsin. Fiyatları ise 1 TL’den başlıyor.

Adana Koza Davetiye

Davetiyene ne yazdıracağına hala karar veremedin mi? Seni böyle alalım: En Güzel Davetiye Sözleri

3- Gravürle Sanat Stüdyosu

Gravür adı verilen oyma baskı tekniği kullanan Adana firmasına geldi sıra. Ahşap, cam, kumaş gibi malzemelerin üzerine yapılan gravür baskılı davetiyeler, davetlilerinin ilgisini bir hayli çekecek!

Gravürle Sanat Stüdyosu

Artık Adana’daki davetiye firmalarıyla görüşmeye, fiyat teklifi almaya başlayabilirsin. Tarzına en yakın hissettiğin davetiye modelini seçmeyi unutma!

Davetiye Firmaları

Aşkınızı ilan edecek davetiyeler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Davetiye firmanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

şeyma eker

Düğün Tarihi: 14.10.2014


güzel bir yazı..


sanem çetiner

Düğün Tarihi: 14.10.2014


yararlı yazılarınızdan dolayı teşekkürler