Düğün Davetiyesi

Adana Düğün Davetiyesi ve Kaligrafi

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün davetiyesi, “Evet!” diyeceğiniz o büyük gün hakkında misafirlerinize vereceğiniz ilk ipucudur. Bu yüzden davetiye seçerken özenli davranmanız gerekir. Bu seçimi yaparken tasarım, yazı fontu, baskı materyali gibi noktalara dikkat ederek bir tercih yapmanız akıllarda yer edecek bir davetiye için önemlidir. Davetiye seçimine başlarken düğün mekanınız ve düğün temanızla uyumlu bir tasarımdan yola çıkabilirsiniz. Düğün mekanı olarak büyük bir otelin balo salonunu tercih ettiyseniz yaldız detaylı gösterişli davetiyeler kullanabilirsiniz. Nikah sonrası sade bir kokteyl yapmayı düşünüyorsanız ise seçiminizi minimal davetiyelerden yana yapabilirsiniz. Konsept düğünler için ise temanızı yansıtacak özel tasarımlar çok hoş olabilir.

Davetiyenizde kullanacağınız yazı tipinin okunaklı olmasına özen gösterin. Fazla küçük ya da karışık bir font kullanırsanız davetlileriniz gereken bilgileri anlamakta güçlük çekebilir. Aynı zamanda bu tarz yazı tipleri davetiyenizin şık görünmesini de engelleyebilir. Yazının okunaklı olmasında font dışındaki diğer kriter ise renktir. Davetiyenin fonuyla kontrast oluşturacak ve net görünecek bir renk tercih etmelisin. Açık renk davetiyelerle koyu; koyu renk davetiyelerle ise açık renk yazılar kullanabilirsin.

Son yıllarda farklı materyaldeki davetiye modellerinin artmasıyla birlikte materyal seçimi de önemli bir unsur oldu. Davetiyenin materyali ve tasarımı birbiriyle uyum içinde olmalı. Eğer sade bir nişan töreni yapmayı düşünüyorsanız şeffaf ya da ince kağıttan tasarlanan bir nişan davetiyesi tercih edebilirsiniz. Gösterişli bir düğün planlıyorsanız bunu davetiyenize de yansıtıp kalın, dokulu kağıtlar ya da kadife kaplama gibi farklı materyaller de kullanabilirsiniz. Rustik düğünler için ise ahşap materyallerin kullanıldığı davetiyeler çok şık olabilir.

Eskiden kına geceleri için kulaktan kulağa haber giderken artık bu durum değişti. Son yıllarda gelin adayları kına gecelerini misafirlerine duyurmak için kına davetiyesi bastırmaya başladı. Kına davetiyeni seçerken tıpkı düğün ve nişan davetiyelerinde olduğu gibi kına mekanın ve konseptinden yola çıkmalısın. Kına gecesini yansıtan bordo ya da kırmızı tonlarında bir davetiye kullanabilirsin.

Adana’daki düğün davetiyecileri ile bu sayfa üzerinden iletişime geçerek, şehrindeki firmalardan ücretsiz fiyat teklifi alabilirsin. Bu şekilde istediğin davetiyeye zahmetsizce ulaşabilirsin.

Tüm İlçeler Davetiye Firmaları

Tüm Şehirler Davetiye Firmaları