Otelde Bir Düğün Kaça Patlar?

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:17 dakika

29.06.2020

Evlenmeye karar verdiniz ve kendinize bir evlilik bütçesi çıkartıyorsunuz. Ne tesadüftür ki aklınızda otelde düğün yapmak var. Bu bütçenin içerisinden ne kadarlık bir kısmını düğün mekanınız için harcayacağınızı otel düğün fiyatlarını öğrenerek planlayabilirsiniz. İşte şehrinizde yapacağınız bir otel düğününün ortalama ve minimum fiyatları.

İstanbul'da Bir Otel Düğünü

Otel düğünlerinin avantajlarını sayabilir misiniz? Mekanın her mevsime uygun olması, şehir dışından gelen davetliler için konaklama opsiyonu sunması gibi birçok avantajından ötürü oteller en çok tercih edilen düğün mekanlarıdır. 250 – 300 davetli kapasitesiyle İstanbul'da bir otel düğünü için alacağınız kişi başı minimum fiyat 60 TL, ortalama 100 TL’dir. İstanbul otel düğün fiyatları maximum kişi sayısıyla ortalama bir düğün yaptığınızda karşınıza 30.000 TL olarak çıkacaktır. Üstelik seçim yapmadan önce şehrinizdeki otel indirimleri sayfamızı mutlaka inceleyin deriz!

otel_dugun.jpg

Ankara'da Bir Otel Düğünü

Yaklaşık 300 – 350 kişi kapasiteli olduğu düşünülse de oteller farklı kapasitelere sahip birçok salondan oluştuğu için davetli sayısında ciddi bir kısıtlamaya gitmeniz gerekmez. Davetli listesinde olmayan fakat sürpriz şekilde çıkagelen misafirleriniz için hemen bir opsiyon yaratılır ve sıkıntı çıkmaz. Ankara’da bir otel düğünü için kişi başı minimum fiyat 30 TL iken, ortalama fiyat için 50 TL denebilir. 350 kişilik davetli sayısıyla Ankara düğün otelleri size ortalama 17.500 TL’ye mal olacak. Eğer otelde düğün yapmaya niyetliyseniz A'dan Z'ye otel düğünü rehberini mutlaka incelemeli, otel düğünlerinde gelinlik ve damatlık nasıl seçiilir, dekorasyon ipuçları nelerdir gibi konularda fikir edinmelisiniz.

İzmir'de Bir Otel Düğünü

İzmir’de bir otel düğünü ile ihtişamlı bir balo salonu, deniz manzaralı bir teras ya da muhteşem havuzlu bir bahçe... Düğün.com çiftleri için hepsi mümkün. Yaklaşık 300 – 350 kişi kapasiteli otel düğünleri için İzmir’in verebileceği ortalama fiyat 100 TL iken, kişi başı minimum fiyat 75 TL. 350 kişilik davetli listesiyle yapılacak ortalama bir düğünün mekan bedeli 35.000 TL’dir. Otelde evlenmeyi aklına koymuş İzmirli çiftlere bir hatırlatma: Otel düğünü trend raporumuzu öğrenmeden sakın evet demeyin!

Adana'da Bir Otel Düğünü

Adana’da düğün mekanı kategorisinde ortalaması en yüksek olan otellerde düğün fiyatları kişi başı minimum hizmet bedeli ile 35 TL iken, ortalama fiyat 45 TL olarak karşımıza çıkmakta. Yaklaşık 300 – 350 kişi kapasite ile Adana otel düğünlerinde yapacağınız ortalama bir organizasyonda mekan masrafınız maximum katılımla 15.750 TL’ye mal olacak. Ortalaması diğer kategorilerden yüksek olsa da otel düğünlerinin avantajları aradaki farkın kapanmasına yardımcı olacak.

Antalya'da Bir Otel Düğünü

Sunduğu pek çok avantajla en çok tercih edilen düğün mekanları arasında yer alan oteller, söz konusu Antalya otel düğün fiyatları olunca birbirinden nefis alternatifler sunuyor. Yaklaşık 300 – 350 kişi katılımlı düğünler yapabileceğiniz otellerin kişi başı minimum fiyat seçeneği 40 TL iken, ortalama fiyat 80 TL olarak karşımıza çıkıyor. Antalya’da maximum katılımlı ortalama bir otel düğününün mekan maliyeti 28.000 TL olacaktır.

Bursa'da Bir Otel Düğünü

Otel düğünü kategorisindeki fiyatlarıyla Türkiye ortalamasının üzerinde kalan Bursa otelleri 200 TL ortalama ve kişi başı minimum 100 TL fiyat ile hizmet vermekte. Otellerin değişik kapasite ve özellikte salonları da düşünüldüğünde yaklaşık 250 – 300 kişi kapasiteli olan otel düğünleri için ortalama bir organizasyon, 300 kişi ile 60.000 TL olarak karşımıza çıkmakta.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 yorum

AT

Aydan Tarlacı

09/10/2014

önceden harekete geçmenin büyük yararı var. hem işler sıkışmıyor hem de içinize sine sine seçimlerinizi yapıyorsunuz