Pelerinli Türbanlı Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Düğününde hem zarif hem de iddialı bir görünüme sahip olmak istiyorsan pelerinli türbanlı gelinlik modellerini düşünebilirsin. Birbirinden şık örnekleri burada!

Romantik Vintage V yaka
CSS 1
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
Aybük
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Aybük

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Romantik İllüzyon yaka
MLB 13
Melis Bartu

Model: MLB 13

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Romantik Straplez
ELZ 1
Elza Moda Evi Gülten Türk

Model: ELZ 1

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik Klasik V yaka
MAF 2
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 2

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
AVR 3
Avrupa Modaevi

Model: AVR 3

 
Romantik Vintage V yaka
KRG 1
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
Callido
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Callido

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Klasik V yaka
ZMG  1
Ze Moda Gelinlik

Model: ZMG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SNM 30
Setr-i Nur Moda Tasarım

Model: SNM 30

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Hakim yaka
AGA 11
Agraf Atelierr

Model: AGA 11

5.000 TL - 7.000 TL

Klasik Romantik Straplez
GME 20
Gülten Moda Evi

Model: GME 20

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Straplez
ELP 1
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 1

1.000 TL - 3.000 TL

Romantik V yaka
HAN 48
Hanzade Altaylı

Model: HAN 48

9.890 TL

Modern Bohem Romantik Cesur Hakim yaka
Belicia
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: Belicia

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Klasik V yaka
VNW 15
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 15

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Tarlatansız Zayıf gösteren U yaka
UGB187S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB187S21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Bohem Degaje yaka
MDC 3
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: MDC 3

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
MRS 5
Meryem Salcan Tasarım

Model: MRS 5

4.500 TL - 5.500 TL

Romantik V yaka
IMN 21
İmza Novia

Model: IMN 21

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Pelerinli Tesettür Gelinlik Nasıl Olur?

İddialı ve güçlü bir silüete sahip olmak isteyen kapalı gelin adaylarının tercihi pelerinli türbanlı gelinlikler oluyor. Gelinliğe sonradan eklenen ya da dikili olarak üretilen farklı seçenekleri bulunan pelerinli kapalı gelinliklerin pelerinin boyuna göre de çeşitleri bulunuyor.

Sade, kabarık ya da nostaljik… Her tarzda pelerinli gelinlik tesettürlü gelin adaylarının tercih edebileceği ürün seçeneklerini oluşturuyor. Özellikle duvak kullanmak istemeyen kapalı gelin adayları, toplu bir gelin başı ile tesettürlü pelerinli tasarımları tercih ediyor.

Gelinliğe Eklenme Şekline Göre Pelerinli Tesettür Gelinlik Modelleri

Pelerinler gelinliğe ek olarak boyundan bağlanan bir ip yardımıyla eklenebildiği gibi sırttan ve omuzdan pelerinli gelinlik seçenekleri de tesettürlü gelin adayları için ideal olan farklı seçenekler arasında. Omuzdan eklenen gelinlik pelerini tesettürlü gelin adaylarının omuzlarını olduğundan geniş göstermeleri için de avantaj sağlıyor. Çok kabarık olmayan pelerinli tesettür gelinlikler sıkça tercih edilirken kabarık etekli tesettür gelinliklerin de pelerinli seçenekleri bulunuyor.

Gelinlik pelerinleri çıkarılabilir parçalar olabildiği gibi, tasarıma dikilmiş pelerinlerle de sıklıkla karşılaşıyoruz. Düğün günü iki farklı görünüm isteyen gelin adayları çıkarılabilir pelerinli gelinlik modellerini tercih ediyor.

Farklı Boylarda Pelerinli Türbanlı Gelinlik Modelleri

Pelerinli gelinlikler, pelerinin boyuna göre de farklı isimlerle adlandırılıyor. En sık karşılaştığımız pelerinler uzun boyda olanlar olsa da omuz ya da dirsek hizasında biten pelerinli gelinlikleri de birçok markanın koleksiyonları arasında görebilmemiz mümkün.

Uzun Pelerinli Kapalı Gelinlik Modelleri

İnce ve uzun bir silüete sahip olmak istiyorsanız pelerini yere kadar uzanan kapalı gelinlikler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu tasarımların daha da ihtişamlı alternatiflerini arayanlara kuyruklu pelerine sahip tasarımları da öneriyoruz.

Kısa Pelerinli Tesettürlü Gelinlik Modelleri

Kapalı gelinlik pelerinlerinin kısa boyda seçenekleri de var. Dirsek, omuz ya da kalça hizasında biten pelerinlerin kullanıldığı tasarımlar özellikle fazlalıklarını kamufle etmek isteyen tercihi oluyor. Eğer balık model bir tesettür gelinlik giyecekseniz, kalça hizasında biten pelerinlerle bu bölgenizi, gelinliği gölgede bırakmadan kapatabilirsiniz. Üst bedeninizde fazlalıklarınız varsa tül ya da şifon kumaştan, dirsek ya da bel hizasında biten pelerini bulunan gelinliklerle fit bir görünüm yakalamanız mümkün.

Kumaşına Göre Pelerinli Kapalı Gelinlikler

Gelinlik pelerinlerinde genellikle hafif kumaşlar kullanılıyor. Tül, şifon ve ipek gibi kumaşlardan pelerinler hem rahat bir kullanım hem de uçuş uçuş fresh bir görünüm sağlaması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Kalın kumaştan pelerinli tasarımlar ise en şık kışlık gelinlikler arasında. Tarzınıza göre işlemeli ya da sade kumaşlardan pelerinlerin bulunduğu tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Sade Pelerinli Tesettür Gelinlik Modelleri

Gelinlik trendlerindeki sadeleşme akımının etkisi pelerinli kapalı modellerde de kendini gösteriyor. Tamamı işlemesiz, kalın ve parlak kumaştan pelerinlerle tamamlanan sade gelinlikler en moda tasarımlardan. Sade şekilde toplanmış bir gelin başı modelini bu tasarımlarla yakıştırdığımızı da belirtmeden geçmeyelim.

Dantelli Kapalı Pelerinli Gelinlik Modelleri

Hareketli ve romantik bir görünüm isteyen tesettürlü gelin adayları dantelli tasarımlara yöneliyor. İster gelinliği dantelli pelerini sade modellere isterseniz de pelerini dantelli sade gelinliklere yönelebilirsiniz. Dantelli gelinlik modellerini otel ya da tarihi mekan gibi ihtişamlı alanlarda yapılacak düğünlerde tercih ederek mekanın ambiyansıyla uyumlu bir görünüm yaratabilirsiniz.

Tül Pelerinli Gelinlik Modelleri

Fresh bir görünüm ve rahatça hareket imkanı kazanmak için tül pelerinli tesettür gelinlik modellerini düşünebilirsiniz. Düğünün ilerleyen saatlerinde pelerininizi çıkararak aynı tasarımla iki farklı görünüme sahip olabilirsiniz.

Etek Kesimine Göre Tesettürlü Pelerinli Gelinlik Modelleri

Kapalı pelerinli gelinlik modellerinin farklı tarzlardaki gelin adaylarına hitap eden seçeneklerini bulabilmeniz mümkün. Ancak gelinliğe ihtişam katan bu aksesuarların çoğunlukla düz ve balık kesim gibi çok hacimli olmayan etek tasarımına sahip gelinliklerde sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz.

Düz etek kesimine sahip kapalı gelinliklere hareket katmak için pelerinlerden yararlanabilirsiniz. Bel kıvrımına sahip olmayan dikdörtgen vücut tipideki gelin adaylarına önerdiğimiz düz kesim modeller, bel bölgesini kamufle etmek için en ideal tasarımlar arasında.

Balık etek kesimine sahip pelerinli gelinlikler tesettürlü gelin adaylarının rahatlıkla kullanabileceği tasarımlar arasında. Balık kesim gelinliklerin dar tasarımının çok dikkat çekici olacağından endişe eden gelinler, pelerinler yardımıyla bu iddialı görünümü biraz yumuşatabilir.

Kabarık etekli pelerinli gelinlik modellerini geniş basenlerini kamufle etmek isteyen armut vücut tipindeki gelinlere öneriyoruz. Eğer eteği hacimli bir gelinliği pelerinlerle kombinlemek istiyorsanız, fazla kabarık etekler yerine az kabarık modellere yönelebilirsiniz.

Pelerinli Tesettür Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Pelerinli gelinlik modellerinin fiyatlarını etkileyen faktörlerden dikim şekliyle başlayalım. Özel dikim tesettürlü pelerinli gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Pelerinli gelinliklerde kullanılan kumaş ve işlemeler de fiyatları doğrudan etkileyen faktörlerden. İpek oranı yüksek kumaşların kullanıldığı pelerinli gelinlikler, sentetik oranı yoğun kumaşlı tasarımlara göre daha yüksek fiyatlara sunuluyor. Ünlü markaların tasarımları da butik firmaların gelinliklerine kıyasla, marka bilinirliği ve kullanılan materyallerin kalitesi gibi nedenlerle daha yüksek olabiliyor.

Pelerinli gelinliğinizi satın almak yerine kiralamak isterseniz yüzde 20-30 oranında daha uygun fiyatlarla karşılaşmanızın da mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Tesettür pelerinli gelinlik modellerinden bahsettik. Bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları inceleyip, size uygun olduğunu düşündüğünüz modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de hatırlatalım.