Sırt Dekolteli Gelinlikler

İnce belin, şekilli bir sırtın varsa sırt dekolteli gelinlik modelleri tam sana göre!

E-23004

Model

: E-23004

Özellikler

: Görkemli, Modern, V yaka

16.000 TL - 21.000 TL

Callido

Model

: Callido

Özellikler

: Romantik, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

Glamour Bridal 1

Model

: Glamour Bridal 1

Özellikler

: Romantik, Modern, İllüzyon yaka

7.000 TL - 10.000 TL

Gypsy

Model

: Gypsy

Özellikler

: İki parça, Bohem, Modern, V yaka

18.000 TL - 25.000 TL

Vega

Model

: Vega

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Violet

Model

: Violet

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Model 7

Model

: Model 7

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

7.999 TL - 8.999 TL

78017

Model

: 78017

Özellikler

: Romantik, Modern, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Straplez

15.000 TL - 25.000 TL

YSE 1

Model

: YSE 1

Özellikler

: Bohem, Romantik, Vintage, Hakim yaka

10.000 TL - 15.000 TL

H-23006

Model

: H-23006

Özellikler

: Romantik, Straplez

15.000 TL - 19.000 TL

ASB 13

Model

: ASB 13

Özellikler

: Romantik, V yaka

9.000 TL - 12.000 TL

Giava

Model

: Giava

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Straplez

9.300 TL - 18.600 TL

Pinkmoon After Party Mini Gelinlik

Model

: Pinkmoon After Party Mini Gelinlik

Özellikler

: Modern, Cesur, V yaka

1.000 TL

Şebnem Sönmez 47

Model

: Şebnem Sönmez 47

Özellikler

: Modern, Straplez

7.000 TL - 10.000 TL

3095

Model

: 3095

Özellikler

: Klasik, Romantik, Düşük omuz

3.000 TL - 7.000 TL

Flovis

Model

: Flovis

Özellikler

: Klasik, Bohem, Modern, Tek omuz

9.000 TL - 18.000 TL

BRM 2

Model

: BRM 2

Özellikler

: Romantik, Klasik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

KRG 52

Model

: KRG 52

Özellikler

: Romantik, Boyundan bağlamalı

5.000 TL - 7.000 TL

ARW 19

Model

: ARW 19

Özellikler

: Romantik, Vintage, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Balık

Model

: Balık

Özellikler

: Vintage, Modern, Cesur, Zayıf gösteren, Boyundan bağlamalı

18.000 TL - 20.000 TL

16-005

Model

: 16-005

Özellikler

: Romantik, Klasik, V yaka

3.500 TL - 7.000 TL

Uri

Model

: Uri

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

ESO 19

Model

: ESO 19

Özellikler

: Romantik, Sade, Bohem, V yaka

5.500 TL - 12.000 TL

ARW 17

Model

: ARW 17

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Sayfa 1 / 100
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Sırt Dekolteli Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Gelinlik Sırt Dekoltesi Çeşitleri Nelerdir?

Sırtı açık gelinlik modelleri olarak da bilinen sırt dekolteli gelinlikler, sırt kısmını tamamen ya da kısmen açıkta bırakan tasarımlardır. Arkası açık gelinlik modelleri, dekoltenin şekline göre farklı modellere de sahiptir. Bu tarz modellerde sırt dekoltesi genellikle farklı derinliklerdeki U ya da V şekillerinde ya da açık olabilir.

Ayrıca pencere gibi oval ya da yuvarlak bir açıklıkla sırt bölgesine dekolte verilen tasarımlarla da karşılaşmanız mümkün. Sırtı transparan gelinlik modellerini de arkası dekolteli tasarımlar arasında sayabiliriz. Arasından tenin görülebildiği arkası ipli gelinliklerin de özellikle zayıf gelin adayları için ideal olduğunu söylemiz mümkün.

Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Sırt dekoltesi, farklı formdaki seçenekleriyle neredeyse her gelin adayının tercih edebileceği hoş bir detay. Ancak özellikle ince bir bele, şekilli bir sırta ve pürüzsüz bir tene sahip gelin adayları için bu dekolte tipi ideal. Sırtı açık gelinlikler, kısa boya sahip olan gelin adaylarının da vücudunun olduğundan daha uzun görünmesine yardımcı olacaktır.

Etek kesimine göre sırtı açık gelinlik modelleri de pek çok çeşitte bulunmaktadır. Sırt dekolteli gelinliklerin, kullanıldığı etek kesimine göre adlandırılan çeşitleri de vardır. Düz, balık ve A kesim gibi etek kesimine sahip gelinlik modelleri sırt dekolteli tasarımlarıyla farklı vücut tiplerine sahip gelin adayları için hem şık hem iddialı birer seçenek oluyor.

Sırt Dekolteli Balık Gelinlik Modelleri

Sırt dekoltesini en çok yakıştırdığımız etek kesimi ile başlayalım. Sırt dekolteli balık gelinlik modelleri, en sık karşılaştığımız sırtı açık tasarımlardan. Balık model sırtı dekolteli gelinlikler vücuda oturup kıvrımlı ve orantılı hatları ortaya çıkarttığı için seksi bir görünüm sağlıyor. Yani balık model sırt dekolteli gelinlikleri giyebilmek için düzgün bir fizik şart.

Sırt Dekolteli Kabarık Gelinlik Modelleri

Sırt dekoltesi kabarık gelinliklerin de hoş ve zarif detaylarını oluşturabiliyor. Sırt dekolteli balık gelinliklere kıyasla prenses ve A kesim gelinliklerde sırt dekoltesi seksiliğin dozunu birazcık azaltıp zarif ve iddialı bir hava katıyor. Sırt dekolteli kabarık gelinlik modelleri arasından seçim yapıp, dekoltenizin de ölçüsüne karar verebilmek için düğün mekanınızı göz önünde bulundurabilirsiniz.

Örneğin; tarihi bir mekanda bir düğün yapacaksanız sırtı açık prenses gelinlik modellerini, kır düğünleri içinse A kesim sırt dekolteli gelinlikleri düşünebilirsiniz. Sırt dekolteli kabarık gelinlik modellerini özellikle armut vücut tipine sahip gelin adaylarına önerdiğimizi de ekleyelim. Çünkü bu tasarımlar hacimli etekleriyle geniş basenleri kamufle edebilir, sırt dekoltesiyle de ince üst bedeni ve bel kıvrımını öne çıkarabilir.

Düz Kesim Sırt Dekolteli Sade Gelinlikler

Her dekolte tipini kaldırabilen düz kesim gelinliklere sırt dekoltesi de çok yakışıyor. Düz kesim gelinlikleri özellikle bel kıvrımına sahip olmayan dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Çünkü bu tasarımlar beli bol tasarımıyla bu bölgedeki düz görünümü hoş bir şekilde kamufle edebiliyor. Dikdörtgen vücut tipi için en uygun dekolte bölgelerinden biri sırttır.

Sırtı Açık Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Sırtı açık gelinliklerde fiyatlar geniş bir aralığa sahiptir. Çünkü gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve ne kadar işçilik gerektirdiği gibi kriterler fiyatlara etki eder. Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri fiyatları doğrudan etkiler. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükselir. Sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modeller bu tasarımlara kıyasla daha uygun fiyatlıdır.

Gelinlikte kullanılan işlemeler ve aksesuarlar da fiyatlara etki eder. Örneğin; sırtı detaylı dekolteli gelinliklerde kullanılan, taş, işleme, zincir, gibi aksesuarların maliyeti, gelinlik fiyatlarında kendini gösterir. Özel dikim sırt dekolteli gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model sırt dekolteli gelinliklere göre daha yüksek olur.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. İstediğiniz sırt dekolteli gelinliği kiralayabilirsiniz. Ancak gelinlik kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Kiralık gelinlikler, satılık modellerden %20-30 oranında daha uygundur. Özel dikim modellerin de bazı firmalar tarafından kiralama seçeneği olduğunu söylemeden geçmeyelim. Bu konuda gerekli bilgiyi firmanızla iletişime geçerek alabilirsiniz.

Sırt dekolteli gelinlik modellerine ilişkin etek kesimi, fiyat gibi detaylara yer verdik. Sırada size en uygun tasarımı bulmak var. Siz de düğün gününüzde dikkatli farklı bir yöne çekmek, cesur bir seçim yapmak istiyorsanız sırt dekolteli gelinliğinizi bulmanın tam sırası! Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan gelinlik modellerini inceleyebilir, ilginiz çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.