Sırt Dekolteli Gelinlikler

Firmaları Göster
Violet
Madame Amour
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Vega
Merve Alkan Bridal
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Şebnem Sönmez 47
Şebnem Sönmez
Modern Straplez
7.000 TL - 10.000 TL
Jasmine
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Helen Spor Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren Romantik V yaka
39.083,76 TL
EVS 2
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik Bohem Düşük omuz
8.500 TL - 12.000 TL
Uri
Merve Alkan Bridal
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
NHC 3
Nişantaşı Haute Couture
Romantik Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
FMD 41
Filiz Sert Wedding Dress
Görkemli Romantik Kare yaka
5.500 TL - 9.000 TL
KRG 52
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Boyundan bağlamalı
5.000 TL - 7.000 TL
Canace
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik U yaka
5.000 TL - 7.000 TL
KRG 50
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
Model 7
Blanc Bridal
Romantik Düşük omuz
7.999 TL - 8.999 TL
Callido
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
BRM 1
Bridelymade
Bohem Romantik Helen V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Saten Sade
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Sade Spor Uzun gösteren V yaka
14.000 TL - 15.000 TL
NSC 4
Nergis Şahan Couture
Romantik Klasik Straplez
3.000 TL - 7.000 TL
BRM 3
Bridelymade
Bohem Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
SDY 22
Sude Yağmur Moda Evi
Romantik Kare yaka
3.000 TL - 5.000 TL
EVS 4
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik V yaka
8.500 TL - 12.000 TL
Spica
Merve Alkan Bridal
Sade Tarlatansız Zayıf gösteren Modern Boyundan bağlamalı
5.000 TL - 7.000 TL
ELP 39
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Model 4
Blanc Bridal
Romantik Helen V yaka
8.000 TL - 9.000 TL
Lindy 21
Madame Amour
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
SDY 21
Sude Yağmur Moda Evi
Vintage Romantik V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Sırt Dekolteli Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Sırt dekolteli gelinlik fiyatları ne kadar?
  Sırt dekolteli gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler sırt dekolteli gelinlik modelleri nelerdir?
  Sırt dekolteli balık gelinlik modelleri, en sık karşılaştığımız sırtı açık tasarımlardan. Balık model sırtı dekolteli gelinlikler vücuda oturup kıvrımlı ve orantılı hatları ortaya çıkarttığı için seksi bir görünüm sağlıyor. Sırt dekolteli A kesim gelinliklerle prenses kesim modeller de zarif ve iddialı bir görünüme sahip olmak isteyen gelinlerin favorisi.
 • Sırt dekolteli gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre sırt dekolteli gelinlik denildiğinde İstanbul 32.511, İzmir 5.636, Ankara 5.424, Bursa 3.736, ve Kocaeli 2.727 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Sırt dekolteli gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre sırt dekolteli gelinlik denildiğinde beyaz 3.381, kırık beyaz 547, krem 175 ve renkli 85 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Gelinlik Sırt Dekoltesi Çeşitleri Nelerdir?

Sırtı açık gelinlik modelleri olarak da bilinen sırt dekolteli gelinlikler, sırt kısmını tamamen ya da kısmen açıkta bırakan tasarımlardır. Arkası açık gelinlik modelleri, dekoltenin şekline göre farklı modellere de sahiptir. Bu tarz modellerde sırt dekoltesi genellikle farklı derinliklerdeki U ya da V şekillerinde ya da açık olabilir.

Ayrıca pencere gibi oval ya da yuvarlak bir açıklıkla sırt bölgesine dekolte verilen tasarımlarla da karşılaşmanız mümkün. Sırtı transparan gelinlik modellerini de arkası dekolteli tasarımlar arasında sayabiliriz. Arasından tenin görülebildiği arkası ipli gelinliklerin de özellikle zayıf gelin adayları için ideal olduğunu söylemiz mümkün.

Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Sırt dekoltesi, farklı formdaki seçenekleriyle neredeyse her gelin adayının tercih edebileceği hoş bir detay. Ancak özellikle ince bir bele, şekilli bir sırta ve pürüzsüz bir tene sahip gelin adayları için bu dekolte tipi ideal. Sırtı açık gelinlikler, kısa boya sahip olan gelin adaylarının da vücudunun olduğundan daha uzun görünmesine yardımcı olacaktır.

Etek kesimine göre sırtı açık gelinlik modelleri de pek çok çeşitte bulunmaktadır. Sırt dekolteli gelinliklerin, kullanıldığı etek kesimine göre adlandırılan çeşitleri de vardır. Düz, balık ve A kesim gibi etek kesimine sahip gelinlik modelleri sırt dekolteli tasarımlarıyla farklı vücut tiplerine sahip gelin adayları için hem şık hem iddialı birer seçenek oluyor.

Sırt Dekolteli Balık Gelinlik Modelleri

Sırt dekoltesini en çok yakıştırdığımız etek kesimi ile başlayalım. Sırt dekolteli balık gelinlik modelleri, en sık karşılaştığımız sırtı açık tasarımlardan. Balık model sırtı dekolteli gelinlikler vücuda oturup kıvrımlı ve orantılı hatları ortaya çıkarttığı için seksi bir görünüm sağlıyor. Yani balık model sırt dekolteli gelinlikleri giyebilmek için düzgün bir fizik şart.

Sırt Dekolteli Kabarık Gelinlik Modelleri

Sırt dekoltesi kabarık gelinliklerin de hoş ve zarif detaylarını oluşturabiliyor. Sırt dekolteli balık gelinliklere kıyasla prenses ve A kesim gelinliklerde sırt dekoltesi seksiliğin dozunu birazcık azaltıp zarif ve iddialı bir hava katıyor. Sırt dekolteli kabarık gelinlik modelleri arasından seçim yapıp, dekoltenizin de ölçüsüne karar verebilmek için düğün mekanınızı göz önünde bulundurabilirsiniz.

Örneğin; tarihi bir mekanda bir düğün yapacaksanız sırtı açık prenses gelinlik modellerini, kır düğünleri içinse A kesim sırt dekolteli gelinlikleri düşünebilirsiniz. Sırt dekolteli kabarık gelinlik modellerini özellikle armut vücut tipine sahip gelin adaylarına önerdiğimizi de ekleyelim. Çünkü bu tasarımlar hacimli etekleriyle geniş basenleri kamufle edebilir, sırt dekoltesiyle de ince üst bedeni ve bel kıvrımını öne çıkarabilir.

Düz Kesim Sırt Dekolteli Sade Gelinlikler

Her dekolte tipini kaldırabilen düz kesim gelinliklere sırt dekoltesi de çok yakışıyor. Düz kesim gelinlikleri özellikle bel kıvrımına sahip olmayan dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Çünkü bu tasarımlar beli bol tasarımıyla bu bölgedeki düz görünümü hoş bir şekilde kamufle edebiliyor. Dikdörtgen vücut tipi için en uygun dekolte bölgelerinden biri sırttır.

Sırtı Açık Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Sırtı açık gelinliklerde fiyatlar geniş bir aralığa sahiptir. Çünkü gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve ne kadar işçilik gerektirdiği gibi kriterler fiyatlara etki eder. Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri fiyatları doğrudan etkiler. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükselir. Sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modeller bu tasarımlara kıyasla daha uygun fiyatlıdır.

Gelinlikte kullanılan işlemeler ve aksesuarlar da fiyatlara etki eder. Örneğin; sırtı detaylı dekolteli gelinliklerde kullanılan, taş, işleme, zincir, gibi aksesuarların maliyeti, gelinlik fiyatlarında kendini gösterir. Özel dikim sırt dekolteli gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model sırt dekolteli gelinliklere göre daha yüksek olur.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. İstediğiniz sırt dekolteli gelinliği kiralayabilirsiniz. Ancak gelinlik kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Kiralık gelinlikler, satılık modellerden %20-30 oranında daha uygundur. Özel dikim modellerin de bazı firmalar tarafından kiralama seçeneği olduğunu söylemeden geçmeyelim. Bu konuda gerekli bilgiyi firmanızla iletişime geçerek alabilirsiniz.

Sırt dekolteli gelinlik modellerine ilişkin etek kesimi, fiyat gibi detaylara yer verdik. Sırada size en uygun tasarımı bulmak var. Siz de düğün gününüzde dikkatli farklı bir yöne çekmek, cesur bir seçim yapmak istiyorsanız sırt dekolteli gelinliğinizi bulmanın tam sırası! Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan gelinlik modellerini inceleyebilir, ilginiz çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.