Eteği Çıkabilen Gelinlikler

Tek bir tasarımla iki farklı gelinliğe sahip olmak isteyen gelinlerin tercihi eteği çıkabilen gelinlik modellerinin birbirinden şık örnekleri burada!

Modern Eteği çıkabilen V yaka
Valioso
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: Valioso

10.000 TL - 20.000 TL

Romantik Eteği çıkabilen V yaka
YLD 3
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: YLD 3

7.000 TL - 10.000 TL

Modern Eteği çıkabilen V yaka
SGE 9
SG Experience Wedding

Model: SGE 9

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Eteği çıkabilen Boyundan bağlamalı
ERM 8
Ekru Moda Evi

Model: ERM 8

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Kışlık Eteği çıkabilen Hakim yaka
87003
Maxxen Angel Wedding Dress

Model: 87003

4.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Eteği çıkabilen V yaka
GME 9
Gülten Moda Evi

Model: GME 9

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Helen Cesur Eteği çıkabilen Bisiklet yaka
Breath
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Breath

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Eteği çıkabilen V yaka
ISM 20
İsmira Gelinlik

Model: ISM 20

7.500 TL - 13.000 TL

Görkemli Romantik Eteği çıkabilen Düşük omuz
ELW 7
Ella Wedding

Model: ELW 7

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Eteği çıkabilen Hakim yaka
ELP 16
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 16

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Romantik Eteği çıkabilen İllüzyon yaka
WHM 36
White House Moda Evi

Model: WHM 36

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Eteği çıkabilen Düşük omuz
Balık Gelinlik
Pınar Bent

Model: Balık Gelinlik

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Eteği çıkabilen Tarlatansız Kare yaka
WHM 22
White House Moda Evi

Model: WHM 22

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Eteği çıkabilen Straplez
Myperfect
Studio Bride

Model: Myperfect

7.000 TL - 9.000 TL

İki parça Eteği çıkabilen Straplez
K-125
Studio Bride

Model: K-125

3.500 TL - 5.500 TL

Görkemli Romantik Modern Cesur Tarlatansız İki parça Eteği çıkabilen Uzun gösteren Düşük omuz
Naz
Studio Bride

Model: Naz

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Romantik Eteği çıkabilen Straplez
LMB 17
Lima Bloom Wedding Dress

Model: LMB 17

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Romantik Eteği çıkabilen V yaka
STL 42
Stil Gelinlik

Model: STL 42

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Eteği çıkabilen Straplez
MCH 33
Mahmure Çelik Hanımeli Moda Evi

Model: MCH 33

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Eteği çıkabilen Straplez
INC 17
İnci Gelinlik Sevgi Aydın

Model: INC 17

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik Eteği çıkabilen İllüzyon yaka
GGM 1
Gelinlik Gülse Moda

Model: GGM 1

7.000 TL - 10.000 TL

Bohem Modern Eteği çıkabilen V yaka
VPG 24
Vipgelinlik

Model: VPG 24

 
Sade Romantik Eteği çıkabilen V yaka
Debora
Miry May Bridal

Model: Debora

3.500 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Eteği çıkabilen Straplez
SAG 24
Sagaza Couture

Model: SAG 24

10.000 TL - 30.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Eteği Çıkabilen Gelinlik Nasıl Olur?

Düğününde kabarık bir gelinlik giymek isteyen ancak "Rahat hareket edebilir miyim" endişesi duyan gelin adaylarının imdadına çıkarılabilir etekli gelinlik modelleri yetişiyor. Özellikle son 2-3 yıldır popülaritesi gittikçe artan çıkarılabilir etekli gelinlik modelleri, bir gecede iki farklı gelinlik giymek isteyen gelin adaylarına pratik bir çözüm sunuyor.

Bu tasarımlarda kabarık etek belden bir kemer ya da lastik yardımıyla gelinliğe ekleniyor. Bazı modellerde ise etek kısmı katlı tasarıma sahip olabiliyor. Eteğin alt katları çıkarılabilir formda tasarlanıp, gelinlik mini, midi ya da uzun boyda kullanılabiliyor.

Eteği çıkan gelinlik modellerinin kabarık ya da uzun etekli haliyle düğüne başlayabilir, düğünün ilerleyen saatlerinde ya da after partide ek eteği çıkararak sade bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

En Popüler İki Etekli Gelinlik Modelleri

İki etekli gelinliklerin farklı formlarda birçok seçeneği var. En sık karşımıza çıkan eteği çıkabilen gelinlik modellerine hızlıca göz atalım:

Düz Kesim Ek Etekli Gelinlik Modelleri

Düz kesim gelinlik üzerine belden eklenen, ek etek ile hem gösterişli hem de zarif iki farklı gelinliğe sahip olabilirsiniz. Kabarık gelinlik ile ihtişamlı düğün mekanınızda, düz kesim etek ile düğün sonrası organizasyonda boy gösterebilirsiniz.

Balık Kesim Çıkarılabilir Etekli Gelinlik Modelleri

Kabarık gelinlik modelleriyle ilgileniyorsanız seçiminizi A ya da prenses kesim gelinliklerden yapmak zorunda değilsiniz. Belden eklenen ek eteği kabarık, iç eteği balık kesim modelleri de düşünebilirsiniz. Üstelik hem kabarık gelinliklerin ihtişamını hem de balık modellerin zarafetini bir gelinlikte bir arada bulabilirsiniz.

İki eteği de iddialı mekanlar için uygun olan balık kesim eteği çıkabilen gelinlikleri düğünü ve after partisi aynı mekanda olacak gelinler için önerdiğimizi de ekleyelim.

Ek Etekli Kısa Gelinlik Modelleri

İkinci görünümün after parti için planlandığını düşündüğümüzde iç eteği kısa olan gelinlik modellerinin sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ön kısmı açık ya da bütün formda ek bir etekle düğünde uzun bir gelinlik giyebilir. After parti için ek eteği çıkararak mini etekle geceye devam edebilirsiniz.

Asimetrik Çıkarılabilir Etekli Gelinlikler

Ek etekler yalnızca uzun formda olmuyor. Bazı tasarımlar mini etek üzerine takılan asimetrik etekle önü kısa arkası uzun gelinlik görünümü kazanıyor. Asimetrik gelinlik modellerini bacaklarını öne çıkarmak isteyen gelin adayları tercih edebilir.

Katlı Eteği Çıkabilen Gelinlik Modelleri

Eteği çıkabilen gelinliklerde ek etek illa belden eklenmek zorunda değil. Katlı etekli gelinliklerde alt katlar çıkarılabilir formda tasarlanıyor. Böylece organizasyonun türüne ve tarzınıza göre eteğinizin boyunu ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin; kuyruklu ek eteğiyle uzun görünüm kazanan gelinliğinizi düğünde giyebilir, after parti için ek katları çıkararak mini ya da midi etekli bir tasarım yaratabilirsiniz.

Transparan Çift Etekli Gelinlikler

İddialı tasarımlardan hoşlanan gelin adayları mini gelinlik üzerine bir-iki kat tül kumaştan tasarlanan ek eteğe sahip transparan etekli gelinlik modellerini tercih edebilir. Tül eteği ile transparan detaylara sahip olan bu gelinlik hareketli bir tasarım olduğu için aksesuar kullanmaya da ihtiyaç duymayacaksın. Bu gelinlikleri özellikle elma vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Çünkü bu modellerle dikkatleri geniş üst bedeninizden ince bacaklarına çekebilirsiniz.

Eteği Çıkabilen Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Eteği çıkabilen gelinliklerin her bütçeye uygun seçenekleri bulunuyor. Eğer fiyatları etkileyen aktörleri bilirseniz, siz de hayalinizdeki gelinliğe bütçenizi zorlamadan sahip olabilirsiniz.

Dikim şekliyle başlayalım. Çıkarılabilir etekli gelinliğinizi özel olarak diktirmek isterseniz, bu durum firmalar için ekstra zaman ve işçilik gerektirdiğinden daha maliyetli olacaktır. Daha hesaplı bir seçenek arıyorsanız markaların hazır model eteği çıkabilen gelinlikleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kumaş ve işlemeler de fiyatlara doğrudan etki ediyor. Uygun fiyatlı eteği çıkabilen gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz. Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan malzemenin kalitesi nedeniyle ünlü tasarımcıların çıkarılabilir etekli gelinliklerinin yerel markalara kıyasla daha pahalı olduğunu bilmelisiniz.

Eteği çıkabilen gelinliğinizi satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Ancak iki etekli gelinlik kiralama fiyatlarının satılık fiyatlarına yakın olduğunu bilmenizde fayda var. Kiralık gelinliklerin fiyatlarının, satılık modellere göre ortalama % 20-30 oranında daha uygun olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Eteği çıkabilen gelinlik modellerine ilişkin detaylardan bahsettik. Size en uygun modeli bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları inceleyebilir, ilginizi çeken gelinlikler için firmalarla iletişime geçebilirsiniz!