Eteği Çıkabilen Gelinlikler

Tek bir tasarımla iki farklı gelinliğe sahip olmak isteyen gelinlerin tercihi eteği çıkabilen gelinlik modellerinin birbirinden şık örnekleri burada!

SGE 9

Model

: SGE 9

Özellikler

: Modern, Eteği çıkabilen, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Denis Gelinlik

Model

: Denis Gelinlik

Özellikler

: İki parça, Eteği çıkabilen, Zayıf gösteren, Romantik, Straplez

10.000 TL - 15.000 TL

H-23001

Model

: H-23001

Özellikler

: Eteği çıkabilen, Vintage, Görkemli, İllüzyon yaka

18.000 TL - 23.000 TL

GME 9

Model

: GME 9

Özellikler

: Romantik, Modern, Eteği çıkabilen, V yaka

7.000 TL - 10.000 TL

Şebnem Sönmez 33

Model

: Şebnem Sönmez 33

Özellikler

: Romantik, Eteği çıkabilen, Uzun gösteren, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

Celine Balık Model Gelinlik

Model

: Celine Balık Model Gelinlik

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Helen, Cesur, Spor, Tarlatansız, İki parça, Eteği çıkabilen, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Bisiklet yaka

25.000 TL - 26.000 TL

ELP 16

Model

: ELP 16

Özellikler

: Tesettür, Eteği çıkabilen, Hakim yaka

5.000 TL - 7.000 TL

WHM 36

Model

: WHM 36

Özellikler

: Modern, Romantik, Eteği çıkabilen, İllüzyon yaka

3.000 TL - 5.000 TL

H-23002

Model

: H-23002

Özellikler

: Modern, Eteği çıkabilen, Düşük omuz

21.000 TL - 29.000 TL

Şebnem Sönmez 23

Model

: Şebnem Sönmez 23

Özellikler

: Klasik, Romantik, Eteği çıkabilen, Uzun gösteren, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

WHM 22

Model

: WHM 22

Özellikler

: Görkemli, Tarlatansız, Eteği çıkabilen, Kare yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Breath

Model

: Breath

Özellikler

: Romantik, Helen, Cesur, Eteği çıkabilen, Bisiklet yaka

5.000 TL - 7.000 TL

K-125

Model

: K-125

Özellikler

: İki parça, Eteği çıkabilen, Straplez

3.500 TL - 5.500 TL

Naz

Model

: Naz

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Modern, Cesur, Tarlatansız, İki parça, Eteği çıkabilen, Uzun gösteren, Düşük omuz

5.000 TL - 7.000 TL

Myperfect

Model

: Myperfect

Özellikler

: Görkemli, Eteği çıkabilen, Straplez

7.000 TL - 9.000 TL

GLD 1

Model

: GLD 1

Özellikler

: Vintage, Romantik, Eteği çıkabilen, Hakim yaka

7.500 TL - 10.500 TL

STL 42

Model

: STL 42

Özellikler

: Modern, Romantik, Eteği çıkabilen, V yaka

8.000 TL - 11.000 TL

ERM 8

Model

: ERM 8

Özellikler

: Romantik, Eteği çıkabilen, Boyundan bağlamalı

5.000 TL - 7.000 TL

SAG 4

Model

: SAG 4

Özellikler

: Bohem, Romantik, Eteği çıkabilen, Hakim yaka

17.500 TL - 51.500 TL

Valioso

Model

: Valioso

Özellikler

: Modern, Eteği çıkabilen, V yaka

15.500 TL - 30.500 TL

INC 17

Model

: INC 17

Özellikler

: Romantik, Eteği çıkabilen, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

YLD 3

Model

: YLD 3

Özellikler

: Romantik, Eteği çıkabilen, V yaka

11.000 TL - 16.000 TL

SAG 35

Model

: SAG 35

Özellikler

: Görkemli, Klasik, Romantik, Eteği çıkabilen, Düşük omuz

17.500 TL - 51.500 TL

VPG 24

Model

: VPG 24

Özellikler

: Bohem, Modern, Eteği çıkabilen, V yaka

Sayfa 1 / 3
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Eteği Çıkabilen Gelinlik Nasıl Olur?

Düğününde kabarık bir gelinlik giymek isteyen ancak "Rahat hareket edebilir miyim" endişesi duyan gelin adaylarının imdadına çıkarılabilir etekli gelinlik modelleri yetişiyor. Halk arasında "demonte gelinlik" de denilen, özellikle son 2-3 yıldır popülaritesi gittikçe artan çıkarılabilir etekli gelinlik modelleri, bir gecede iki farklı gelinlik giymek isteyen gelin adaylarına pratik bir çözüm sunuyor.

Bu tasarımlarda kabarık etek belden bir kemer ya da lastik yardımıyla gelinliğe ekleniyor. Bazı modellerde ise etek kısmı katlı tasarıma sahip olabiliyor. Eteğin alt katları çıkarılabilir formda tasarlanıp, gelinlik mini, midi ya da uzun boyda kullanılabiliyor. Eteği çıkan gelinlik modellerinin kabarık ya da uzun etekli haliyle düğüne başlayabilir, düğünün ilerleyen saatlerinde ya da after partide ek eteği çıkararak sade bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

En Popüler İki Etekli Gelinlik Modelleri

İki etekli gelinliklerin farklı formlarda birçok seçeneği var. Düz tasarımlara hacim vermek, vücuttaki fazlalıkları gizlemek, iddialı bölgeleri kamufle etmek gibi nedenlerle gelinliklerde iki etek sıklıkla kullanılıyor. Farklı özelliklere sahip ve en sık karşımıza çıkan eteği çıkabilen gelinlik modellerine hızlıca göz atalım:

Düz Kesim Ek Etekli Gelinlik Modelleri

Düz kesim gelinlik üzerine belden eklenen ek etek ile hem gösterişli hem de zarif, iki farklı gelinliğe sahip olabilirsiniz. Kabarık gelinlik ile ihtişamlı düğün mekanınızda, düz kesim etek ile düğün sonrası organizasyonda mekanla uyumlu bir görüntü yaratabilirsiniz. Aksesuarlarınızı da iki farklı görünüme uygun olacak şekilde ayarlamayı unutmayın.

Balık Kesim Demonte Gelinlik Modelleri

Kabarık gelinlik modelleriyle ilgileniyorsanız seçiminizi A ya da prenses kesim gelinliklerden yapmak zorunda değilsiniz. Belden eklenen ek eteği kabarık, iç eteği balık kesim modelleri de düşünebilirsiniz. Üstelik hem kabarık gelinliklerin ihtişamını hem de balık modellerin zarafetini bir gelinlikte bir arada bulabilirsiniz. Bu gelinlikleri düğünü ve after partisi aynı mekanda olacak gelinler için önerdiğimizi de ekleyelim.

Ek Etekli Kısa Gelinlik Modelleri

İkinci görünümün after parti için planlandığını düşündüğümüzde iç eteği kısa olan gelinlik modellerinin bu konuda kolaylık sağladığını söyleyebiliriz. Ön kısmı açık olan ya da bütün şekilde gelen ek bir etekle düğünde uzun bir gelinlik giyebilir; after parti için ek eteği çıkararak mini etekle geceye devam edebilirsiniz. Bu iki farklı görünümü nikahı ve düğünü ayrı ayrı yapacak gelin adayları da kullanabilir.

Asimetrik Çıkarılabilir Etekli Gelinlikler

Ek etekler yalnızca uzun formda olmuyor. Bazı tasarımlar mini etek üzerine takılan asimetrik etekle önü kısa arkası uzun gelinlik görünümü kazanıyor. Asimetrik gelinlik modellerini bacaklarını öne çıkarmak isteyen gelin adayları tercih edebilir. Özellikle elma vücut tipindeki gelin adayları bu modellerle dikkatleri gövdeden bacaklara çekebilir.

Katlı Eteği Çıkabilen Gelinlik Modelleri

Eteği çıkabilen gelinliklerde ek etek illa belden eklenmek zorunda değil. Katlı etekli gelinliklerde alt katlar çıkarılabilir formda tasarlanıyor. Böylece organizasyonun türüne ve tarzınıza göre eteğinizin boyunu ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin; kuyruklu ek eteğiyle uzun görünüm kazanan gelinliğinizi düğünde giyebilir, after parti için ek katları çıkararak mini ya da midi etekli bir tasarım yaratabilirsiniz.

Transparan Çift Etekli Gelinlikler

İddialı tasarımlardan hoşlanan gelin adayları mini gelinlik üzerine bir-iki kat tül kumaştan tasarlanan ek eteğe sahip transparan etekli gelinlik modellerini tercih edebilir. Tül eteği ile transparan detaylara sahip olan bu gelinlik hareketli bir tasarım olduğu için aksesuar kullanmaya da ihtiyaç duymayacaksın. Bu gelinlikleri özellikle elma vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Çünkü bu modellerle dikkatleri geniş üst bedeninizden ince bacaklarına çekebilirsiniz.

Eteği Çıkabilen Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Eteği çıkabilen gelinliklerin her bütçeye uygun seçenekleri bulunuyor. Eğer fiyatları etkileyen aktörleri bilirseniz, siz de hayalinizdeki gelinliğe bütçenizi zorlamadan sahip olabilirsiniz. Dikim şekliyle başlayalım. Çıkarılabilir etekli gelinliğinizi özel olarak diktirmek isterseniz, bu durum firmalar için ekstra zaman ve işçilik gerektirdiğinden daha maliyetli olacaktır.

Kumaş ve işlemeler de fiyatlara doğrudan etki ediyor. Uygun fiyatlı eteği çıkabilen gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz. Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan malzemenin kalitesi nedeniyle ünlü tasarımcıların çıkarılabilir etekli gelinliklerinin yerel markalara kıyasla daha pahalı olduğunu bilmelisiniz.

Eteği çıkabilen gelinliğinizi satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Ancak iki etekli gelinlik kiralama fiyatlarının satılık fiyatlarına yakın olduğunu bilmenizde fayda var. Kiralık gelinliklerin fiyatlarının, satılık modellere göre ortalama % 20-30 oranında daha uygun olduğunu da eklemeden geçmeyelim. Eteği çıkabilen gelinlik modellerine ilişkin detaylardan bahsettik. Size en uygun modeli bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımlar arasında bulabilirsiniz. İlginizi çeken gelinlikler için firmalarla iletişime geçebilirsiniz!