Cesur Gelinlikler

Düğün günü tüm bakışları üzerinde toplamak istersen cesur gelinlikleri tercih edebilirsin!

Romantik Helen Cesur İllüzyon yaka
Hellene
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Hellene

7.000 TL - 10.000 TL

Sade Cesur Zayıf gösteren Uzun gösteren Straplez
IGN 10
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: IGN 10

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik Cesur Tarlatansız Halter yaka
YLD 1
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: YLD 1

7.000 TL - 10.000 TL

Bohem Romantik Cesur Modern Hakim yaka
Belicia
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: Belicia

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Cesur Bohem Helen İllüzyon yaka
MEC 2
Mediha Cambaz

Model: MEC 2

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Cesur Straplez
CSS 2
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 2

3.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur V yaka
SRM 3
Sara Moda Evi

Model: SRM 3

1.000 TL - 3.000 TL

Cesur Modern V yaka
IGN 6
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: IGN 6

5.000 TL - 7.000 TL

Cesur Modern V yaka
IGN 6
İğne İplik Moda İzmir

Model: IGN 6

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur Vintage V yaka
MHM 4
Mehtap Moda Evi

Model: MHM 4

3.000 TL - 5.000 TL

Cesur V yaka
IGN 7
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: IGN 7

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur V yaka
SDY 4
Sude Yağmur Moda Evi

Model: SDY 4

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Cesur Modern V yaka
MAF 11
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 11

10.000 TL - 20.000 TL

Bohem Romantik Cesur V yaka
SDY 2
Sude Yağmur Moda Evi

Model: SDY 2

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Cesur V yaka
NSC 6
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 6

5.000 TL - 7.000 TL

Cesur V yaka
IGN 7
İğne İplik Moda İzmir

Model: IGN 7

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Cesur Tarlatansız Tek omuz
GME 17
Gülten Moda Evi

Model: GME 17

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Cesur Kayık yaka
BTM 8
Büşra Tezel Modaevi

Model: BTM 8

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur Kare yaka
VNW 3
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 3

6.000 TL - 8.000 TL

Romantik Cesur Düşük omuz
77014
Maxxen Angel Wedding Dress

Model: 77014

3.000 TL - 4.000 TL

Romantik Cesur Straplez
KRG 22
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 22

3.000 TL - 5.000 TL

Cesur Helen V yaka
77013
Maxxen Angel Wedding Dress

Model: 77013

3.000 TL - 4.000 TL

Romantik Modern Cesur V yaka
SSH 14
Songül Sarpbaş Haute Couture

Model: SSH 14

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Cesur Boyundan bağlamalı
CSS 21
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 21

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Cesur - Seksi Gelinlik Modelleri Nelerdir?

İddialı gelinler, seksi gelinlikler ile cesaretini ortaya çıkarıyor. Düğün günü feminen detayları olan bir gelinlik ile boy göstermek isteyen gelin adaylarının tercihi seksi gelinlik modelleri oluyor. Peki hangi tasarımları seksi gelinlikler arasında sayabiliriz derseniz, bir kısmı ya da tamamı açık dekolteli gelinlikler ile dekoltesi ince kumaşlarla verilmiş transparan gelinlikleri bu modeller arasında gösterebileceğimizi söyleyelim.

Açık Dekolteli Gelinlik Modelleri

Vücutta en az bir bölgeyi açıkta bırakan dekolteli gelinlikler, seksi bir görünüm için gelin adaylarının tercihi oluyor. Bu modeller, adını, dekoltenin kullanıldığı bölgeden alıyor. En popüler seçeneklerinden kısaca bahsedelim:

Yırtmaçlı Gelinlik Modelleri

Bacak dekolteli gelinlik modellerinden olan yırtmaçlı tasarımlar, düzgün bacaklarını öne çıkarmak isteyen gelin adaylarının tercihi oluyor. Ayrıca balık gelinlik gibi dar kesim tasarımlarla rahatça yürütebilmek için yırtmaç detayları gelinlerin işini kolaylaştırıyor diyebiliriz.

Yakası Açık Gelinlik Modelleri

Göğüs dekolteli gelinlik modelleri arasında, yakası açık tasarımlar da yer alıyor. Derin V, U, kare ya da straplez yakalar gibi dikkatleri büyük ölçüde göğüslere çeken tasarımları bu modeller arasında gösterebiliriz. Özellikle armut vücut tipine sahip gelinler gibi ince gövdeli, küçük göğüslü gelin adayları bu tasarımları tercih edebilir.

Omzu Açık Gelinlik Modelleri

Dikkatleri düzgün omuzlarına çekmek isteyen gelinler de omuzlarını açıkta bırakan tasarımlara yöneliyor. Düşük kollu ve düşük askılı gelinlikleri bu modeller arasında sayabiliriz. Omuz dekoltesinden rol çalmaması için bu yaka tipleri ile toplu gelin saçı modellerini tercih etmekte de fayda var.

Göbeği Açık Gelinlik Modelleri

İnce belini öne çıkarmak isteyen, belinin olduğundan daha kıvrımlı görünmesini sağlayacak illüzyona ihtiyaç duyan gelinler göbeği açık tasarımlara yöneliyor. Bu modellerin en trend seçenekleri arasında iki parça gelinlikleri gösterebiliriz.

Sırtı Açık Gelinlik Modelleri

Sırt dekolteli gelinlik modellerini ince bir bele, şekilli bir sırta ve pürüzsüz bir tene sahip gelin adayları rahatlıkla giyebilir. En sık tercih edilen gelinlik dekoltelerinden olan sırt dekoltesinin her tarz ve kesimde gelinliklerde kullanıldığını söylemek mümkün. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarına sırt dekolteli prenses gelinlikler ile A kesimli tasarımları, kum saati vücut tipine sahip gelinlere ise sırt dekolteli balık modellerini önerdiğimizi de söylemeden geçmeyelim.

Transparan Gelinlik Modelleri

Transparan gelinlikler de gizli seksapele sahip tasarımlar arasında yer alıyor. Açık dekolteli gelinliklerden farklı olarak dikkat çektiği bölgeyi açık bırakmıyor, ince bir kumaşla vurguluyor. En popüler seçenekleri de şöyle:

Beli Transparan Gelinlik Modelleri

Bel bölgesinin tamamı ya da bir kısmında iç gösteren ince kumaşların kullanıldığı gelinlik modelleri beli transparan gelinlik olarak adlandırılıyor. Bel bölgenizin olduğundan daha ince görünmesini istiyorsanız, bu bölgede işlemesiz tül, şifon, hayal tül gibi kumaşların kullanıldığı tasarımları tercih edebilirsiniz. Çok ince belli gelin adayları ise bu bölgesinde işlemeli hayal tül kullanılan gelinlik modelleriyle belini daha kalın göstererek orantılı bir görünüm yakalayabilir.

Üstü Transparan Gelinlik Modelleri

Gövdesi yani üstü transparan gelinlik modelleri, yaz gelinleri için hem rahat hem de şık seçenekler olarak karşımıza çıkıyor. Üst kısmı ince, küçük göğüslü gelinler bu tasarımı rahatlıkla giyebilir. Özellikle armut vücut tipine sahip gelin adayları, ince gövdelerini öne çıkarmak için bu tasarımları tercih edebilir.

İllüzyon Yakalı Gelinlik Modelleri

Hayal tül üzerine işlenmiş desenler, gelinliğini vücudunun bir parçası gibi gösteriyor. “Dövme etkisi” denilen bu tasarımlar ünlü tasarımcıların en yeni koleksiyonlarında sıkça karşımıza çıkıyor. Ayrıca straplez gelinliklerin kaymasından endişe eden gelin adayları da üst kısmı hayal tülle tamamlanan illüzyon straplez gelinliklerle düğün boyu rahatça hareket edebilir.

Göbeği Transparan Gelinlik Modelleri

Göbek kısmı transparan gelinlik modelleri, göğüs altından başlayarak etek başlangıcına kadar transparan kumaşın kullanıldığı tasarımlardır diyebiliriz. Hem seksi hem de kıvrımlı bir görünüm için tercih edilen bu modeller, gelinliğe korsajlıymış bir görüntü vermek için de sıklıkla kullanılıyor. Bu tasarımları beli ince, göbek bölgesinde fazlalıkları olmayan gelin adaylarına önerdiğimizi de ekleyelim.

Transparan Kollu Gelinlik Modelleri

Kolları transparan gelinlik modellerinin de sade ve işlemeli seçenekleri bulunuyor. İnce kollu gelin adayları, kolları işlemeli hayal tülden gelinlik modelleriyle daha kalın bir kol görünümü yakalayabilir. Kalın kollu gelin adayları da sade tül kollu gelinliklerle bu bölgedeki fazlalıklarını kamufle edebilir.

En Seksi Gelinlikler: Şeffaf Gelinlik Modelleri

Düğün günü iddialı fiziğini konuşturmak ve tüm bakışları üzerine çekmek isteyen gelin adaylar tamamı transparan gelinlikleri tercih ediyor. En seksi gelinlik modelleri arasında sayabileceğimiz bu tasarımlar genellikle işlemeli tül, şifon gibi kumaşlardan tasarlanıyor. Eğer tamamı şeffaf gelinlik modelleri sizin için fazla açıksa gelinlik firmanıza, gelinliğin istediğiniz bir kısmına astar diktirebileceğinizi de eklemeden geçmeyelim.

Cesur gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Sırada iddialı tarzınızı yansıtabileceğiniz gelinliği bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık cesur gelinlik modellerini inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.