Şapkalı Gelinlikler

Firmaları Göster
Flora
Mediha Cambaz
Vintage Romantik V yaka
35.453,82 TL
M-0125
Neslihan Moda
Romantik Vintage Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
R-005
Meryem Cicerali Haute Couture
Tesettür Hakim yaka
21.000 TL - 27.000 TL
PIB 140
Pınar Bent
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 20.000 TL
PIB 138
Pınar Bent
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 20.000 TL
PIB 13
Pınar Bent
Romantik V yaka
12.000 TL - 15.000 TL
PIB 19
Pınar Bent
Vintage Modern V yaka
12.000 TL - 17.000 TL
PIB 42
Pınar Bent
Modern Sade V yaka
15.000 TL - 18.000 TL
PIB 70
Pınar Bent
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 17.000 TL
PIB 134
Pınar Bent
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 17.000 TL
M-0123
Neslihan Moda
Sade Vintage Romantik Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu Puantiyeli Kat Kat Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Tesettür Kışlık Hakim yaka
5.500 TL - 8.500 TL
MNC 15
Minnet Cabbar Moda Evi
Vintage Hakim yaka
8.500 TL - 12.000 TL
Elif Aygün Atelier 63
Elif Aygün Atelier
Vintage Bohem Romantik V yaka
9.000 TL - 12.000 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu Vintage Ekru Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Vintage Bohem Romantik Tarlatansız Hakim yaka
2.000 TL - 5.500 TL
10GLST003008V01
Aysira Gelinlik
Klasik Romantik V yaka
8.500 TL - 12.000 TL
HKW 21
Ajje
Romantik Modern Straplez
5.500 TL - 8.500 TL
NEW 12
Nurcan Ege Wedding Dress
Romantik Modern Bohem İki parça Kare yaka
5.000 TL - 7.000 TL
10GLST000656V01
Aysira Gelinlik
Klasik Romantik Straplez
8.500 TL - 12.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Şapkalı Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • şapkalı gelinlik fiyatları ne kadar?
  şapkalı gelinlik fiyatları 2.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler şapkalı gelinlik modelleri nelerdir?
  Şapkalı gelinlikler gelin adaylarının en çok sevdiği tasarımlardan. Çünkü birçok farklı tarza hitap eden seçeneği bulunuyor. Nostaljik tasarımlardan hoşlanan gelinler kafes şapkalı gelinlik modellerini sıklıkla tercih ediyor. Bohem tarzda gelinler ise hasır şapkalı gelinlikleri çok seviyor. Farklı bir görünüme sahip olmak isteyen gelinlerin tercihi ise fötr şapkalı gelinliklerden yana oluyor.
 • şapkalı gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre şapkalı gelinlik denildiğinde İstanbul 266, İzmir 34, Kocaeli 33, Ankara 32, ve Tekirdağ 14 ürün ile öne çıkmaktadır.

Tüm Modeller

Şapkalı Gelinlik Modelleri

Farklı ve dikkat çekici bir görünüm için tercih edebileceğin gelin aksesuarları arasında birbirinden değişik formda şapkalar yer alıyor. Bu aksesuarları kullanırken gelinliğinizin modeli, tarzınız ve vücut tipiniz gibi detayları göz önünde bulundurmalısınız. Bu detayların yanı sıra gelinliğinizdeki dantel, taş, boncuk gibi işlemelerin de şapkanızla uyumlu olmasına dikkat etmenizde fayda var.

Şapkalı Gelinlik Çeşitleri Nelerdir?

Şapkalı gelinlikler ismini, birlikte kullanıldığı şapkanın modelinden alıyor. Melon, kafes duvaklı ya da silindir şapka gibi birçok gelinlik şapkası çeşidi firmaların ürün seçenekleri arasında yer alıyor. Bu modellerin arasından seçim yaparken öncelikle tarzınızı göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Farklı modelde gelinlik şapkalarına ilişkin detaylara da göz atmadan geçmeyelim:

Vualetli / Kafes Duvak Şapkalı Gelinlikler

Kafes duvak şapkalar adından da anlayacağınız gibi kafes duvakların bir şapka modeline tutturulmasıyla yapılıyor. Gelin şapkalarına eklenen ve yüzü örten, ince hafif tüllü gelin şapkalarına vualet adı veriliyor. Vualetler, özellikle retro bir görünüm isteyen gelin adayları tarafından tercih ediliyor. Şık bir şapka ve bir parça tülle, gelin şapkanızı kendiniz de yapabilirsiniz.

Büyük Şapkalı Gelinlik Modelleri

İddialı bir görünüm isteyen gelin adayları büyük şapkalarla tarzını ortaya koyabiliyor. Özellikle yaz düğünlerinde şemsiye görevi de görecek olan bu şapkalar sizi güneşten de koruyabiliyor. Büyük şapkanız, görünümünüzün star parçası olacağı için dilerseniz tamamı renkli ya da renkli detayları bulunan gelinlik şapka modelleri arasından seçim yaparak hoş bir görüntü yaratabilirsiniz.

Minik Silindir Şapkalı Gelinlikler

Özellikle minimalist gelin adayları bu aksesuarları çok seviyor. Silindir şapkaların küçük formlu seçenekleri gelin adaylarına hem nostaljik hem de romantik bir hava katıyor. Başın yan tarafına, hafif eğik bir şekilde yerleştirilen bu aksesuarla şıklık ve farklı bir görünüm vadediyor. Bu sevimli aksesuarları ister sade ister tül, file gibi kumaşlarla kullanabilirsiniz.

Melon Şapkalı Gelinlik Modelleri

Yuvarlak hatlı ve uçları yukarı kıvrık şapka modeline melon şapka adı veriliyor. Özellikle eğlenceli bir görünüm isteyen gelin adaylarının tercihi melon şapkalar oluyor. Bu aksesuarları da sade şekilde kullanabileceğiniz gibi, tarzınıza göre etrafında çiçek, dantel, taş gibi süslemelerin yer aldığı tasarımları da düşünebilirsiniz. Bu şapkaları açık hava düğünlerine çok yakıştırıyoruz.

Tüylü Şapkalı Gelinlik Modelleri

Gelin şapkanızda yer vereceğiniz tüyler, uzun ve gösterişli ya da minimal boyutlarda olabilir. Zarafeti simgeleyen bu tüy detaylı şapkalarla vintage bir görünüm yakalayabilirsiniz. Tül ve file detaylı seçenekleri de bulunan tüylü şapka modellerinden hangisini seçeceğinize düğün konseptinize göre karar verebilirsiniz. Tüylü gelinliklerle uyum sağlaması için de bu tasarımları tercih edebilirsiniz.

Şapkalı Gelinlik Giyerken Bunlara Dikkat

Şapkalı bir gelinlik giymek istiyorsanız görünümünüzü etkileyecek bazı ipuçlarını bilmeniz gerekiyor. Gelinlik şapka modeliniz boyunuzla aynı orantıda olmalı. İri şakalar kısa boylu gelin adaylarını olduğundan daha kısa gösterecektir. Geniş melon şapkalar yerine silindir modelleri tercih ederseniz ince-uzun bir görünüme sahip olabilirsiniz. Şapka modelinizi seçerken gelinliğin etek kesimini de göz önünde bulundurmalısınız

Çünkü gelinliğe uygun şapka modelleri, eteğin ihtişamıyla doğru orantılıdır. Örneğin; prenses gelinlik modelleri ile kep şapkalar yerine geniş kumaş şapkaları tercih edebilirsiniz. Şapkanızda yer verdiğiniz tüy, file, tül gibi detayları ayakkabınız ve çantanızda kullanabileceğinizi de unutmayın. Böylece tamamen uyumlu, bütün ve şık bir gelin görünümüne sahip olabilirsiniz.

Şapkanızın malzemesinin de gelinliğinizle uyumlu olması önemli. Sade bir gelinlikle saten kaplı modeller, bohem bir gelinlikle ise hasır şapkalar uygun seçim olacaktır. Şapkalı gelinlikleri yalnızca düğünlerde değil farklı organizasyonlarda da tercih edebilirsiniz. Gelin-damat çekimlerinde şapkalı gelinliğinizle etkileyici fotoğraflar ortaya çıkarabilirsiniz. Nikah merasiminde ise vualetlerle vintage bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Şapkalı Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Gelinlikte kullanılan kumaş fiyatlara etki eden en önemli faktörlerden. Örneğin; saten gelinlikler, tül kumaşın kullanıldığı modellere göre daha yüksek fiyatlı oluyor. Gelinliğin üzerinde kullanılan taşlar ve işlemelere göre de fiyatlar şekilleniyor. Taşların kalitesi ve modelin gerektirdiği işçilik ile süre arttıkça gelinliğin fiyatının da aynı oranda yükseldiğini söylememiz mümkün.

Şapkalı gelinlikler gibi aksesuarlı tasarımlarda ön plana çıkan aksesuarlar da gelinliğin fiyatına etki ediyor. Bazı firmalar gelinlikle bu aksesuarları hediye ederken bazı markalar gelinlik ve şapkayı ayrı olarak satabiliyor. Kiralama ve satın alma arasında bariz bir fiyat farkı olmasa da gelinler, bir daha kullanmayacakları bir elbiseye daha fazla para vermek istemeyebiliyorlar.

O nedenle siz de gelinliğinizi nasıl almak istediğinize karar vermelisiniz. Yine de şunu belirtelim: Kiralık gelinlik fiyatları satılık gelinlik fiyatlarına kıyasla yaklaşık yüzde 30 daha uygun oluyor. Gelinliğin özel dikim mi yoksa hazır model mi olduğuna göre de fiyatlar değişiyor. Hazır modellerden birini seçerseniz, üzerinde sadece birkaç değişiklik yapılacağı için uygun fiyatlara alabiliyorsunuz.

Son olarak gelinliğinizin size uygun olacak şekilde sıfırdan dikilmesini isterseniz bu noktada fiyatların yükseleceğini de bilmelisiniz. Şapkalı gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Bu detaylar ışığında size en uygun gelinliği bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları inceleyebilir, ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebilirsiniz