Tüylü Gelinlikler

Romantik detaylardan hoşlanan gelin adaylarının tercihi olan tüylü gelinlik modellerinin en şık örnekleri burada!

Romantik İllüzyon yaka
LME 20
Loresima Moda Evi By Şennur Kosif

Model: LME 20

2.500 TL - 3.700 TL

Modern Boyundan bağlamalı
Loulou
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: Loulou

10.000 TL - 20.000 TL

Modern Cesur Halter yaka
SFK 22
Şafak Moda

Model: SFK 22

5.000 TL - 7.000 TL

Modern V yaka
SGE 8
SG Experience Wedding

Model: SGE 8

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Kare yaka
SDY 22
Sude Yağmur Moda Evi

Model: SDY 22

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
EŞZ 17
Eşsiz Wedding

Model: EŞZ 17

3.500 TL - 4.000 TL

Romantik Düşük omuz
Betel
Merve Alkan Bridal

Model: Betel

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Straplez
LME 14
Loresima Moda Evi By Şennur Kosif

Model: LME 14

2.700 TL - 3.500 TL

Modern U yaka
Luna
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: Luna

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli İllüzyon yaka
ERM 12
Ekru Moda Evi

Model: ERM 12

7.000 TL - 10.000 TL

Modern Romantik İllüzyon yaka
ERM 13
Ekru Moda Evi

Model: ERM 13

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SNM 8
Setr-i Nur Moda Tasarım

Model: SNM 8

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
HAN 24
Hanzade Altaylı

Model: HAN 24

11.490 TL

Romantik Helen Düşük omuz
ERM 11
Ekru Moda Evi

Model: ERM 11

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern V yaka
INC 14
İnci Wedding Dress

Model: INC 14

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SNM 16
Setr-i Nur Moda Tasarım

Model: SNM 16

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
STK 6
Setr-i Nur Gelinlik Kayseri

Model: STK 6

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
ERM 15
Ekru Moda Evi

Model: ERM 15

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
EŞZ 13
Eşsiz Wedding

Model: EŞZ 13

4.000 TL - 5.000 TL

Modern Bohem Romantik Straplez
INC 13
İnci Wedding Dress

Model: INC 13

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
Yasmin 2020
Madame Amour

Model: Yasmin 2020

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Romantik V yaka
ERM 7
Ekru Moda Evi

Model: ERM 7

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SGE 7
SG Experience Wedding

Model: SGE 7

7.000 TL - 10.000 TL

Modern V yaka
HAN 4
Hanzade Altaylı

Model: HAN 4

8.000 TL - 12.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Tüylü Gelinlik Nasıl Olur?

Gelinlik süslemesinde kullanılan malzemeler arasında tüy detaylar da yer alıyor. Gelinlik de üzerinde kullanılan tüyün türüne göre adlandırılıyor. Örneğin; kaz tüylü gelinlik modelleri en çok tercih edilen hareketli tasarımlardan. Kuş tüylü gelinlikler de bu tasarımların en sevilen seçeneklerinden.

Tüylü gelinlikler, kullanıldığı bölgeye göre de adlandırılıyor. Gelinliğin omuzunda, yakasında, gövdesinde, eteğin tamamında ya da uçlarında tüy detayların kullanıldığı modellerle karşılaşmanız mümkün.

Tüy detayların kullanıldığı gelinliğe romantik ve nostaljik bir hava kattığını da söyleyebiliriz. Özellikle omuz ve kol kısımları tüylü tasarımlar, en sık tercih edilen vintage gelinlikler arasında. Etek uçları, askılar, yaka gibi detaylarda tüylere yer verilen modeller ise romantik gelin adaylarına önerdiğimiz tasarımlar arasında.

Farklı Vücut Tiplerine Uygun Tüylü Gelinlik Modelleri

Aralarında tüy detayların da bulunduğu gelinlik süslemeleri, kullanıldığı bölgeye hacim katar. Bu nedenle vücut tipinizi bilmeniz, tüylü gelinlik modelleri arasından seçim yaparken işinizi kolaylaştıracaktır. Farklı etek kesimlerine sahip tüylü gelinliklere göz atalım:

Balık Kesim Tüy Detaylı Gelinlikler

Kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha geniş gösteren tüy detaylar, vücut hatlarını öne çıkaran balık kesim gelinliklerde, silüetin orantısını bozmaması için genellikle etek uçlarında kullanılıyor. Bu nedenle tüy detaylı bir gelinlik giymek isteyen gelinlere manşet ya da etek uçları gibi silüeti bozmayan bölgeleri tüylü tasarımları öneriyoruz.

A Kesim Eteği Tüylü Gelinlik Modelleri

A kesim gibi kabarık etekli modellerde, eteğe hacim vermek için kat kat kumaş kullanmak şart değil. Tek kat kumaş üzerinde kullanılan tüylerle de kabarık etek oluşturmak mümkün. Belden aşağı genişleyerek ilerleyen bu etek kesimine sahip gelinlikleri geniş basenlerini kamufle etmek isteyen gelin adaylarına öneriyoruz.

Önü Kısa Arkası Uzun Tüylü Gelinlik Modeli

Son yılların en trend tasarımlarından olan önü kısa arkası uzun gelinlik modellerinin tüy detaylı seçeneklerini de bulabilmen mümkün. Bu tasarımların en şık örneklerinden olan bu straplez yakalı asimetrik gelinliğin tamamında tüy detaylar kullanıldığı için bu modeli zayıf gelin adaylarına önerdiğimizi de belirtelim.

Düz Kesim Tüylü Gelinlik Modelleri

Düz kesim gelinliklerde yoğun olarak kullanılan tüyler de silüeti etkiler. Bu nedenle tüy işlemelerin fazla sık olmayan şekilde etek ya da gövdede kullanıldığı modeller ile etek uçları ya da manşetleri tüylü düz kesim modelleri tercih edebilirsiniz. Düz kesim gelinlikleri kıvrımsız bel bölgesini kamufle etmek isteyen gelin adaylarına önerdiğimizi de eklemeden geçmeyelim.

Tüylü Prenses Gelinlik Modelleri

Tüylü prenses gelinlikler hem ihtişamlı hem de romantik bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları için ideal. Eteğine sık tüylerle hacim verilen ya da katlı kumaşlar üzerine seyrek şekilde tüylerin işlendiği prenses gelinlik modelleri en popüler kabarık tasarımlar arasında. Ayrıca düşük omuzlarında ve yakasında tüy detayların kullanıldığı prenses gelinlikler de dengeli bir silüet yaratmak için ideal.

Kullanıldığı Bölgeye Göre Tüy Detaylı Gelinlik Modelleri

Tüy detaylar, gelinliğin tamamında olduğu gibi bir bölümünde de kullanılabiliyor. Farklı bölgelerde tüy süslemelerin kullanıldığı gelinlik modellerine de değinmeden geçmeyelim.

Yakası Tüy Detaylı Gelinlik Modelleri

Dünyaca ünlü tasarımcıların en yeni koleksiyonlarını incelediğimizde, tüy detaylara özellikle sade gelinliklere hareket katmak için kullandıklarını görüyoruz. Sade gelinliklerin bütünlüğünü bozmamak için kol ve yaka gibi uç bölgelerde tüy detaylara yer veriliyor. Yakası tüylü gelinlik modellerini özellikle boynu uzun gelin adaylarına öneriyoruz. Boğucu bir görünüme sahip olmamak için düşük yakasında tüylerin kullanıldığı tasarımlara yönelebilirsiniz.

Gövdesi Tüylü Gelinlik Modelleri

Üst bedenini olduğundan daha kalın göstermek isteyen gelinler için ideal tasarımlar arasında gövdesi tüylü gelinlik modelleri de yer alıyor. Gövdesi hareketli tasarıma sahip bu modellerle karmaşık bir görüntü yaratmaması için aksesuar kullanmaya da ihtiyaç duymayacaksınız.

Eteği Tüylü Gelinlik Modelleri

Gelinlikte kullanılan tüy detaylara çoğunlukla eteklerde yer verildiğini söyleyebiliriz. Eteği tüylü gelinlik modellerini özellikle alt bedenini hacimli göstermekten çekinmeyecek zayıf gelin adaylarına öneriyoruz. Etek kısmının tamamında tüy detayların kullanılmasını fazla abartılı bulan gelinler ise etek uçları tüylü gelinlik modellerine yönelebilir.

Tüylü gelinlik modellerinin zarif ve eğlenceli havası nikah törenlerine de çok yakışıyor. Kısa etekli tüylü gelinlik modelleri de nikah töreni için hareketli bir tasarım gitmek isteyen gelinler için çok uygun.

Çıkarılabilir Etekli Tüylü Gelinlik Modeli

Çıkarılabilir etekli tasarımlar, gelin adaylarına, düğün günü tek bir tasarım ile birden fazla gelinliğe sahip olma avantajı sağlıyor. Çıkarılabilir eteği tüylü gelinlik modelleri de ihtişamlı bir düğünde iddialı bir silüete sahip olmak için ideal. Düğünün ilerleyen saatlerinde ya da düğün sonrası after party elbisesi olarak da tüylü tasarımları tercih edebilirsin.

Tamamı Tüylü Gelinlik Modelleri

İddialı bir görünüm isteyen gelin adayları tamamı tüylü gelinlik modellerini tercih edebilir. Tüy detayların kullanıldığı bölgeye hacim kattığını düşünürsek tamamı tüylü modeller, incecik bir vücut gerektirecektir. Bu nedenle bütünü tüylü gelinlikleri zayıf gelin adaylarına öneriyoruz.

Tüylü gelinlik modellerine ilişkin detaylardan bahsettik. Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık gelinlikleri inceleyebilir, beğendiğiniz modeller için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.