Tüylü Gelinlikler

Firmaları Göster
SDY 22
Sude Yağmur Moda Evi
Romantik Kare yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Betel
Merve Alkan Bridal
Romantik Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
ELP 33
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
2023 Marchesa Üç Boyutlu Gelinlik
Modern Romantik Tarlatansız Spor V yaka
30.000 TL - 40.000 TL
Frezya
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Zayıf gösteren Cesur Gotik Klasik Görkemli Düşük omuz
25.000 TL - 31.000 TL
Glamour Bridal 27
Glamour Bridal
Görkemli Modern Cesur Hakim yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Yasmin 2020
Madame Amour
Romantik Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
Carol
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Modern Helen Uzun gösteren Zayıf gösteren Cesur Gotik Klasik Görkemli Straplez
25.000 TL - 31.000 TL
Glamour Bridal 46
Glamour Bridal
Vintage Romantik Hakim yaka
3.000 TL - 5.000 TL
PIB  70
Pınar Bent
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 17.000 TL
79049
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik Helen V yaka
25.000 TL - 30.000 TL
SFK 22
Şafak Moda
Modern Cesur Halter yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Loulou
Yelda İşlekel Moda Evi
Modern Boyundan bağlamalı
15.000 TL - 30.000 TL
GLD 10
Güldeniz Gelinlik Moda Evi
Romantik V yaka
5.000 TL - 8.000 TL
NVM 11
Novias Moda
Görkemli İllüzyon yaka
15.500 TL - 23.000 TL
E-1945
Esin Arıcan Haute Couture
Romantik Modern V yaka
9.000 TL - 12.000 TL
Gypsy
Nurşen Demirci Haute Couture
İki parça Bohem Modern V yaka
18.000 TL - 25.000 TL
AYV 13
Ayten Velioğlu Modaevi
Romantik Modern Düşük omuz
8.000 TL - 11.000 TL
AŞA 4
Arş-ı Ala Wedding
Romantik V yaka
5.000 TL - 8.000 TL
EŞZ 17
Eşsiz Wedding
Tesettür Hakim yaka
5.500 TL - 6.500 TL
ZRG 18
Zerafet Gelinlik
Romantik V yaka
5.000 TL - 8.000 TL
ERM 15
Ekru Moda Evi
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
SNŞ 4
Setr-i Nur Şentepe
Tesettür Hakim yaka
8.000 TL - 11.000 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu Dantel Pelerinli Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Romantik Sade Bohem Kışlık Hakim yaka
2.000 TL - 5.500 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Tüm Modeller

Tüylü Gelinlik Nasıl Olur?

Gelinlik süslemesinde kullanılan malzemeler arasında tüy detaylar da yer alıyor. Gelinlik de üzerinde kullanılan tüyün türüne göre adlandırılıyor. Örneğin; kaz tüylü gelinlik modelleri en çok tercih edilen hareketli tasarımlardan. Kuş tüylü gelinlikler de en sevilen seçeneklerden. Tüylü gelinlikler; omuzları, yakasın, eteği ya da tamamında tüylü gelinlik gibi kullanıldığı bölgeye göre de adlandırılıyor.

Tüy detayların kullanıldığı gelinliğe romantik ve nostaljik bir hava kattığını da söyleyebiliriz. Özellikle omuz ve kol kısımları tüylü tasarımlar, en çok tercih edilen vintage gelinlikler arasında. Gelinliğin etek uçlarında, askılarında, yakasında tüylere yer verilen modeller ise romantik gelin adaylarına önerdiğimiz tasarımlar arasında. Tamamı tüylü gelinlik modelleri ise ince gelinlerin tercih edebileceği seçeneklerden.

Farklı Tasarımlara sahip Tüylü Gelinlik Modelleri

Aralarında tüy detayların da bulunduğu gelinlik süslemeleri, kullanıldığı bölgeye hacim katar. Bu nedenle, hangi bölgenizi öne çıkarıp hangi bölgenizi kamufle etmeniz gerektiğini bilmeniz tüylü gelinlik modelleri arasından seçim yaparken işinizi kolaylaştıracaktır. Bu ipucu ışığında farklı etek kesimine sahip ve farklı bölgelerinde tüy detayların kullanıldığı gelinlik modellerine hızlıca bir göz atalım:

Balık Kesim Tüy Detaylı Gelinlikler

Kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha geniş gösteren tüy detaylar, vücut hatlarını öne çıkaran balık kesim gelinliklerde, silüetin orantısını bozmaması için genellikle etek uçlarında kullanılıyor. Siz de tüy detaylı ve balık etekli bir gelinlik giymek istiyorsanız manşet kısmında ya da etek uçlarında bu süslemelere yer verilen, silüeti bozmayan bölgeleri tüylü tasarımları tercih edebilirsiniz.

A Kesim Eteği Tüylü Gelinlik Modelleri

A kesim gibi kabarık etekli modellerde, eteğe hacim vermek için kat kat kumaş kullanmak şart değil. Tek kat kumaş üzerinde kullanılan tüy detaylarla da kabarık görünümlü bir etek yaratmak mümkün. Belden aşağı çan formunda genişleyerek inen A etek kesimine sahip, eteği tüylü gelinlikleri geniş basenlerini kamufle etmek isteyen gelin adaylarına öneriyoruz.

Önü Kısa Arkası Uzun Tüylü Gelinlik Modeli

Son yılların en trend tasarımlarından olan önü kısa arkası uzun gelinlik modellerinin tüy detaylı seçeneklerini birçok markanın koleksiyonu arasında görebiliyoruz. Bu tasarımların en şık örneklerin arasında tamamında tüy detayların kullanıldığı straplez yakalı asimetrik gelinlikler de yer alıyor. Bu modeli zayıf ve düzgün bacaklarını öne çıkarmak isteyen gelin adaylarına önerdiğimizi de belirtelim.

Düz Kesim Tüylü Gelinlik Modelleri

Düz kesim gelinliklerde yoğun olarak kullanılan tüyler de silüeti etkiler. Bu nedenle tüy işlemelerin fazla sık olmayan şekilde etek ya da gövdede kullanıldığı modeller ile etek uçları ya da manşetleri tüylü düz kesim modelleri tercih edebilirsiniz. Düz kesim gelinlikleri kıvrımsız bel bölgesini kamufle etmek isteyen gelin adaylarına önerdiğimizi de eklemeden geçmeyelim.

Tüylü Prenses Gelinlik Modelleri

Tüylü prenses gelinlikler ihtişamlı ve romantik bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları için ideal. Eteğine sık tüylerle hacim verilen ya da katlı kumaşlar üzerine seyrek şekilde tüylerin işlendiği prenses gelinlik modelleri en popüler kabarık tasarımlar arasında. Düşük omuzlarında ve yakasında tüy detayların kullanıldığı prenses gelinliklerle dengeli bir silüet yaratmak mümkün.

Yakası Tüy Detaylı Gelinlik Modelleri

Dünyaca ünlü tasarımcıların en yeni koleksiyonlarını incelediğimizde, tüy detaylara özellikle sade gelinliklere hareket katmak için kullandıklarını görüyoruz. Sade gelinliklerin bütünlüğünü bozmamak için kol ve yaka gibi uç bölgelerde tüy detaylara yer veriliyor. Yakası tüylü gelinlikleri boynu uzun gelin adaylarına öneriyoruz. Boğucu bir görünüme sahip olmamak için düşük yakasında tüylerin kullanıldığı tasarımlara yönelebilirsiniz.

Gövdesi Tüylü Gelinlik Modelleri

Gövdesi tüylü gelinlik modelleri üst bedenini olduğundan daha kalın göstermek isteyen gelinler için ideal tasarımlar arasında. Tamamında ya da yalnızca göğüs üzerinde tüylere yer verilen gövde tasarımına sahip gelinlikler arasından bel ve göğüs ölçülerinize göre karar verebilirsiniz. Bu modellerle karmaşık bir görüntü yaratmaması için aksesuar kullanmaya ihtiyaç duymayacaksınız.

Eteği Tüylü Gelinlik Modelleri

Gelinlikte kullanılan tüy detaylara çoğunlukla eteklerde yer verildiğini söyleyebiliriz. Eteği tüylü gelinlik modellerini özellikle alt bedenini hacimli göstermekten çekinmeyecek zayıf gelin adaylarına öneriyoruz. Ancak kabarık eteklerde kullanılan tüylerin basenleri kamufle etmek için avantaj sağladığını da ekleyelim. Eteğinin tamamı tüylü modelleri fazla abartılı bulan gelinler etek uçları tüylü modellere yönelebilir.

Çıkarılabilir Etekli Tüylü Gelinlik Modeli

Çıkarılabilir etekli tasarımlar, gelin adaylarına, düğün günü tek bir tasarım ile birden fazla görünüme sahip olma avantajı sağlıyor. Çıkarılabilir eteği tüylü gelinlik modelleri de ihtişamlı bir düğünde iddialı bir silüete sahip olmak için ideal. Düğünün ilerleyen saatlerinde ya da düğün sonrası after party elbisesi olarak da tüylü tasarımları tercih edebilirsiniz.

Tamamı Tüylü Gelinlik Modelleri

İddialı bir görünüm isteyen gelin adayları tamamı tüylü gelinlik modellerini tercih edebilir. Tüy detayların kullanıldığı bölgeye hacim kattığını düşünürsek tamamı tüylü modeller, incecik bir vücut gerektirecektir. Bu nedenle bütünü tüylü gelinlikleri zayıf gelin adaylarına öneriyoruz. Bu tasarımlar hareketli bir görünüme sahip olduğu için aksesuar kullanımınızı minimumda tutmanızda fayda var.

Tüylü gelinlik modellerinin zarif ve eğlenceli havası nikah törenlerine de yakışıyor. Kısa etekli tüylü gelinlik modelleri nikah töreninde hareketli bir tasarım gitmek isteyenler için çok uygun. Tüylü gelinlik modellerine ilişkin detaylardan bahsettik. Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan tasarımları gelinlikleri inceleyebilir, beğendiğiniz modeller için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.