Zayıf Gösteren Gelinlikler

Fazlalıklarını kamufle etmene yardımcı olacak, zayıf gösteren gelinlik modellerinin en şık örnekleri burada!

Görkemli Tarlatansız Zayıf gösteren U yaka
UGB187S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB187S21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Helen Zayıf gösteren Tek omuz
SET 1
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 1

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Cesur Spor Tarlatansız Zayıf gösteren Straplez
UGB185S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB185S21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Zayıf gösteren Uzun gösteren V yaka
Begüm
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Begüm

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Sade Zayıf gösteren Straplez
AGA 5
Agraf Atelierr

Model: AGA 5

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Tarlatansız Zayıf gösteren Vintage V yaka
ELW 21
Ella Wedding

Model: ELW 21

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren V yaka
AGA 4
Agraf Atelierr

Model: AGA 4

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Cesur Tarlatansız Zayıf gösteren V yaka
ELW 6
Ella Wedding

Model: ELW 6

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur Helen Zayıf gösteren V yaka
VZJ 22
Vizaje Gelinlik

Model: VZJ 22

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Cesur Spor Tarlatansız Zayıf gösteren Straplez
UGB185S21
İğne İplik Moda İzmir

Model: UGB185S21

5.000 TL - 7.000 TL

Klasik Romantik Zayıf gösteren Straplez
VZJ 3
Vizaje Gelinlik

Model: VZJ 3

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Cesur Zayıf gösteren Uzun gösteren Straplez
IGN 10
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: IGN 10

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Tarlatansız Zayıf gösteren U yaka
UGB187S21
İğne İplik Moda İzmir

Model: UGB187S21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Uzun gösteren Zayıf gösteren V yaka
Sarmaşık
Madame Amour

Model: Sarmaşık

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Uzun gösteren Zayıf gösteren V yaka
PIB  127
Pınar Bent

Model: PIB 127

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Uzun gösteren Zayıf gösteren Düşük omuz
Martha
Mediha Cambaz

Model: Martha

6.435 TL

Klasik Romantik Helen Uzun gösteren Zayıf gösteren V yaka
PIB  137
Pınar Bent

Model: PIB 137

5.000 TL - 7.000 TL

Helen Spor Uzun gösteren Zayıf gösteren V yaka
Epos
Studio Bride

Model: Epos

2.000 TL - 4.000 TL

Romantik Zayıf gösteren Uzun gösteren Tarlatansız V yaka
NSC  19
Nermin Saraylı Couture

Model: NSC 19

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Romantik Modern Zayıf gösteren Düşük omuz
Sea
Studio Bride

Model: Sea

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Zayıf gösteren Tarlatansız Straplez
VZJ 58
Vizaje Gelinlik

Model: VZJ 58

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Cesur Tarlatansız Zayıf gösteren V yaka
ELW 11
Ella Wedding

Model: ELW 11

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Zayıf gösteren Düşük omuz
VZJ 66
Vizaje Gelinlik

Model: VZJ 66

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Helen Zayıf gösteren Tarlatansız V yaka
EMN 7
Emine Meral Moda Evi

Model: EMN 7

6.500 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Zayıf Gösteren Gelinlik Modelleri Nelerdir?

Fazlalıklarınızla başınız dertte olabilir. Ama dert etmeyin çünkü düğün günü fazlalıklarını kamufle etmek isteyen gelin adaylarına ilham verecek bir modeller burada. Geniş basenlere A kesim, beli düz olanlara korsajlı, geniş kollara volanlı... Bilmeniz gereken tek şey, hangi model gelinliğin hangi bölgedeki fazlalığı gizlediği!

Kolları İnce Gösteren Gelinlik Modelleri

Kolları ince, bu bölgedeki fazlalıkları kamufle etmek için iki seçeneğiniz var. Bunlardan ilki bol kollu tasarımlar arasından seçim yapmak. Diğeri ise işlemesiz kumaştan dar kol tasarımlarını tercih etmek.

İspanyol kol gelinlik modelleri, bol ve salaş tasarımıyla kalın kolları gizlemek için en ideal tasarımlardır. Özellikle bohem tarzda modellerde karşımıza çıkan bu kol tipinin sade ya da işlemeli seçenekleri arasından tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Balon kol gelinlikler de kullanıldığı tasarıma romantik bir kava katıyor, kalın kolları gizlemesi de cabası. En trend gelinlik detaylarından olan balon kolların tül ve şifon kumaştan seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Bishop kol gelinlikler de bol tasarımıyla kolları ince gösteren modellerden. Özellikle vintage gelinliklerde kullanılan bu modellerin işlemesiz, sade ve ince kumaştan olan formlarını tercih edebilirsiniz.

Dar kesimli uzun ve truvakar kollar da doğru kullanıldığında, ince kol görünümü yaratmak için ideal. İşlemesiz sade kumaştan truvakar kollar fazlalıkları kamufle ettiği gibi kollara ince bir görünüm de veriyor.

Göğüsleri Küçük Gösteren Gelinlik Modelleri

Büyük göğüslü gelin adaylarına önerdiğimiz modellerin başında üstü sade tasarımlar yer alıyor. Bu tasarımların V yakalı seçenekleri de göğüsleri küçük gösteren bir illüzyon yaratıyor. Öpücük yakalı modeller de göğüslerin ortasındaki V girintisiyle istediğiniz görünüme sahip olmanız için uygun tasarımlardan.

Göğüslerinizi olduğundan küçük göstermek için zarif dekoltelerden de yararlanabilirsiniz. Göğüs ve yan dekolteli gelinlikler ihtiyacınız olan illüzyonu yaratacak tasarımlar arasında diyebiliriz.

Elma vücut tipine sahip gelinler gibi iri göğüslü gelin adaylarının tercih edebileceği modeller arasında dikkatleri ince alt bedene çekecek modeller de yer alıyor. Mini etekli, yırtmaçlı, asimetrik ve transparan etekli modeller dikkatleri bacaklara çekmek için ideal.

Beli İnce Gösteren Gelinlik Modelleri

Bel bölgesi kıvrımlı olmayan, dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarının tercih edebileceği modeller beli ince gösteren tasarımlardır. Böyle bir görünüm için ilk önerimiz korseli gelinlikler. Korsajlı gövde, göğüs altından incelip kalçaya doğru genişleyen kıvrımlı bir bel görüntüsü yaratabiliyor.

Üst kısmı dar, etek kısmı tam belden başlayan A ve prenses kesim gelinlikler de dikkatleri belinize kıvrımlı bir görünüm katan modeller arasında. Bu tasarımların kabarık etekleri, eteğin başladığı bölgenin daha ince görünmesini sağlıyor.

Bel bölgenize kıvrımlı bir görünüm vermek için kemer, kuşak gibi aksesuarların kullanıldığı modelleri de düşünebilirsiniz. Özellikle çok dar olmayan A ve düz kesim tasarımlarda bu aksesuarlardan yardım alınarak ince bir bel görüntüsü yaratılabilir.

Böbrek dekolteli gelinlikler ile İki parça gelinlik modelleri de tercih edebileceğiniz tasarımlar arasında. Üst ve etek kısmı çok dar olmayan, salaş iki parçalı tasarımlar bel bölgesini açıkta bırakarak olduğundan kıvrımlı bir bel görüntüsü yaratabiliyor.

Basenleri Zayıf Gösteren Gelinlikler

Armut vücut tipine sahip gelin adayları, basenleri kamufle edecek tasarımlara ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle kabarık etekli A ve prenses kesim gelinlik modellerini bu vücut tipindeki gelinlere önerebiliriz. Belden kaburga gelinlikleri de yine basenleri kamufle edecek modeller arasında gösterebiliriz.

Kabarık eteklere eşlik eden, dikkatleri ince üst bedene çeken tasarımlar da bu vücut tipi için ideal. Derin V yakalar, straplez modeller, düşük omuzlu tasarımlar bakışları ince gövdeye çekerek geniş basenlerin dikkat çekmesini engelleyebiliyor.

Gelinlikle Zayıf Görünmenin İpuçları

Gelinlik seçimi yaparken, olduğunuzdan daha fit görünmenizi sağlayacak ipuçlarını bilmeniz, işinizi kolaylaştıracaktır. Bu konuda verebileceğimiz ilk ipucu, işlemenin kullanıldığı bölgeye hacim katmasıdır. Yani fazlalıklarınızın olduğu bölgede işlemelerin bulunduğu modelleri tercih etmeniz, bu bölgenin daha kalın görünmesine yol açacaktır. İnce görünmesini istediğiniz bölgede sade kumaşların kullanıldığı tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Kumaş seçimi de kiloları gizlemek için dikkat etmeniz gerekenlerden. İnce ipek, krep gibi kumaşlar, hassas yapısı ile kullanıldığı bölgenin yapısını daha çok öne çıkarır. Kamufle etmek istediğiniz bölgede potluk yapmayacak tok kumaşların kullanıldığı modellere yönelmelisiniz.

Çabuk kırışabilen kumaşlar da kullanıldığı bölgeye dikkat çekeceği ve hareket katacağı için kilolu bir görünüm yaratabilir. Bu nedenle kamufle etmek istediğiniz bölgede tafta kumaş gibi kolay kırışan kumaşların kullanıldığı modellerden uzak durmalısınız.

Gelinliğinizin tam bedeninize göre olması da dikkat etmeniz gereken detaylardan. Vücudunuza küçük gelen tasarımlar sizi olduğundan daha kilolu gösterecektir. Büyük modeller ise gelinliğin iddialı bölgelerini de gizleyeceği için salaş ve kilolu bir görünüm yaratacaktır.

Vücudunuzda güvendiğiniz bölgeleri öne çıkarmanız, gizlemek istediğiniz bölgeleri geri planda bırakacak ve daha zayıf görünmenizi sağlayacaktır. Basenleriniz geniş göğüsleriniz küçükse göğüs dekolteli modelleri tercih edebilirsiniz. Bacaklarınız düzgün üst bedeniniz kalınsa yırtmaçlı gelinliklerle dikkatleri alt bedeninize çekebilirsiniz.

Fazlalıklarınızın olduğu bölgeleri zayıf gösterebilecek gelinlik modellerine ilişkin detaylardan bahsettik. Siz de istediğiniz görünüme sahip olmanızı sağlayacak bir gelinlik bulmak istiyorsanız verdiğimiz bilgiler ışığında bulunduğunuz sayfadaki modelleri inceleyebilirsiniz. Tasarımları size uygun özelliklere göre filtreleyebileceğinizi ve ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın!