Fransız Dantel Gelinlikler

Fransız dantelli gelinlik modelleri "en kalitelisini" isteyenler için ideal!

helen

Model

: helen

Özellikler

: Görkemli, Klasik, Romantik, V yaka

₺6.000 - ₺9.000

ZYK 1

Model

: ZYK 1

Özellikler

: Romantik, Modern, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

MYG Helen

Model

: MYG Helen

Özellikler

: Helen, İllüzyon yaka

₺2.000 - ₺7.000

Çağla

Model

: Çağla

Özellikler

: Romantik, Helen, V yaka

₺3.000 - ₺4.800

CSS 2

Model

: CSS 2

Özellikler

: Modern, Romantik, Cesur, Sade, Straplez

₺3.000 - ₺7.000

MDY 21

Model

: MDY 21

Özellikler

: Romantik, Straplez

₺5.000 - ₺7.000

Prenses Gelinlik

Model

: Prenses Gelinlik

Özellikler

: Romantik, Bisiklet yaka

₺13.500 - ₺23.000

ZYK 4

Model

: ZYK 4

Özellikler

: Romantik, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

1001

Model

: 1001

Özellikler

: Romantik, Modern, Helen, V yaka

₺3.000 - ₺5.000

Eslem Moda 2

Model

: Eslem Moda 2

Özellikler

: Romantik, Klasik, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

ZYK 6

Model

: ZYK 6

Özellikler

: Romantik, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

Eslem Moda 3

Model

: Eslem Moda 3

Özellikler

: Romantik, Klasik, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

NSC 9

Model

: NSC 9

Özellikler

: Romantik, Halter yaka

₺3.000 - ₺5.000

Balon Kollu Beyaz Alice Gelinlik

Model

: Balon Kollu Beyaz Alice Gelinlik

Özellikler

: Görkemli, Vintage, Romantik, Uzun gösteren, V yaka

₺13.600

NSC 10

Model

: NSC 10

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

EVA 6

Model

: EVA 6

Özellikler

: Romantik, Modern, Bisiklet yaka

₺7.000 - ₺10.000

Eslem Moda 7

Model

: Eslem Moda 7

Özellikler

: Romantik, Klasik, Straplez

₺5.000 - ₺7.000

CEY 1

Model

: CEY 1

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

₺5.000

NSC 4

Model

: NSC 4

Özellikler

: Romantik, Klasik, Straplez

₺3.000 - ₺7.000

CEY 3

Model

: CEY 3

Özellikler

: Romantik, Straplez

₺5.000 - ₺5.500

NSC 2

Model

: NSC 2

Özellikler

: Bohem, Romantik, Vintage, Helen, Straplez

₺3.000 - ₺7.000

EVA 9

Model

: EVA 9

Özellikler

: Romantik, Klasik, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

UGB171S21

Model

: UGB171S21

Özellikler

: Vintage, Romantik, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

ZYK 3

Model

: ZYK 3

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Fransız Dantel Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Fransız Dantel Gelinlik Nasıl Olur?

Dantelli gelinlik modellerini araştıran gelin adaylarının ismini sıklıkla duyduğu Fransız danteli, tüm tasarımlara uygulanabilen şık ve ince bir kumaş yapısına sahiptir. Maliyetinin de diğer dantellere göre yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle yüksek kaliteli bu kumaşların taklitleri de oldukça fazla görülür.

Dantel kumaşların arasında kalitesiyle öne çıkan gelinlik Fransız dantelinin diğerlerinden farkı, desenlerin tülün üzerine işleme yapılarak değil, tül dokunurken veriliyor olması. Diğer dantellerde ise tül kumaşın üzerine işleme şeklinde üretilir. Fransız dantelinin kullanıldığı modellere Fransız güpürlü gelinlik denildiğini de eklemeden geçmeyelim.

Fransız Dantelli Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Fransız dantelli gelinlik modellerinin farklı etek kesimine sahip seçenekleri farklı vücut tiplerine uyum sağlıyor. Bu tasarımlara ve kimler için uygun olduğuna yakından bakalım. İhtişamlı tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının tercih ettiği gelinlik modelleri Fransız dantelinin kullanıldığı prenses kesim gelinlikler oluyor.

Prenses kesim gelinlik modellerini özellikle kabarık etekler ile geniş basenlerini kamufle etmek isteyen armut vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Fransız danteli de dahil olmak üzere gelinlikte kullanılan işlemelerin bulunduğu bölgeye hacim hareket kattığını göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle ince gövdeli armut vücut tipindeki gelin adayları dengeli bir görünüm yaratmak için gövdesi ve kolları Fransız dantelli modellere yönelebilir.

Her vücut tipine uyum sağlayan A kesim gelinlik modelleri de Fransız dantelli seçenekleriyle romantik tasarımlardan hoşlanan gelin adayları için şık birer alternatif oluyor. Geniş basenleri kamufle etmek için tercih edilebilen A kesim gelinlikler de armut vücut tipindeki gelinler için ideal. Bu tasarımların birçok düğün mekanı için de uygun olduğunu belirtelim. İhtişamlı alanlar ile sade düğün mekanlarında A kesim Fransız dantelli modelleri tercih edebilirsiniz.

Balık kesimin iddialı görünümü ve Fransız dantelinin asaleti bir araya gelince oldukça şık bir görüntü ortaya çıkıyor. Orantılı vücut hatları gerektirdiği için her gelin adayının kolay kolay giyemeyeceği balık kesim gelinlikleri kum saati vücut tipindeki gelin adayları tercih edebilir. Tamamı Fransız dantelli modelleri tercih edebileceğiniz gibi vücudunuzda illüzyon yaratmak için üstü ya da eteği dantelli tasarımları da düşünebilirsiniz.

Örneğin; göğüslerinizin olduğundan büyük görünmesini istiyorsanız üstü dantelli modeller sizin için uygun olabilir. Balık kesim Fransız danteli gelinlikler gösterişli tasarıma sahip olduğu için bu tasarımların tarihi mekan ya da otel gibi görkemli mekanlarda yapılacak düğünler için uygun olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Fransız dantelli düz kesim gelinlikler, düğün günü zarafetini konuşturmak isteyen gelin adaylarının tercih edebileceği tasarımlar arasında yer alıyor. Bel bölgesi kıvrımsız dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına önerdiğimiz bu tasarımlar, kır, tekne, kumsal, kulüp ve davet alanları gibi birçok mekan için uygun.

Fransız Güpürü Gelinlik Modellerinin Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Fransız dantelli gelinlik modellerinin geniş bir fiyat aralığı var. Çünkü bu tasarımların fiyatlarını etkileyen marka, dikim şekli, kumaş gibi bazı kriterler bulunuyor. Ama öncelikle dantelli gelinlik modelleri ve fiyatlarını araştırırken, Fransız dantelli gelinlik modellerinin normal dantel kumaşa göre daha pahalı olduğunu göreceğinizi belirtelim.

Fransız dantelli gelinlik modellerinin dikim şekli de fiyatlara etki ediyor. Markaların hazır gelinlik modelleri arasından seçim yapmanız halinde özel dikim gelinliklere kıyasla düşük ücret ödeyebilirsiniz. Çünkü özel dikim hizmeti hem daha çok işçilik hem daha çok zaman gerektirdiği için hazır model gelinliklere göre maliyetli oluyor.

Fransız dantelle birlikte kullanılan kumaşlarda fiyatlara etki edebiliyor. Gelinlik kumaşlarıyla ilgili bilmeniz gereken kural, kumaşın ipek oranıyla fiyatının doğru orantılı olduğu. Eğer uygun fiyatlı bir seçim yapmak istiyorsanız Fransız danteline sentetik oranı yüksek kumaşların eşlik ettiği tasarımları düşünebilirsiniz.

Ünlü tasarımcıların Fransız dantel gelinlikleri de marka bilinirliği, işçilik ve kullanılan malzemelerin kalitesi gibi nedenlerle piyasaya göre daha pahalı olabiliyor. Fransız güpürlü gelinliklerin fiyatlarını etkileyen kriterler arasında satılık ya da kiralık olması durumunu da sayabiliriz. Kiralık gelinlik fiyatları, satılık modellerin yüzde 30’u oranında daha uygun fiyatlıdır.

Fransız dantel gelinlik nereden alınır ya da kiralanır diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçerek detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.