Fransız Dantel Gelinlikler

Fransız dantelli gelinlik modelleri "en kalitelisini" isteyenler için ideal!

Flovis

Model

: Flovis

Özellikler

: Klasik, Bohem, Modern, Tek omuz

9.000 TL - 18.000 TL

CSS 2

Model

: CSS 2

Özellikler

: Modern, Romantik, Cesur, Sade, Straplez

3.000 TL - 7.000 TL

78017

Model

: 78017

Özellikler

: Romantik, Modern, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Straplez

10.000 TL - 19.000 TL

Eslem Moda 2

Model

: Eslem Moda 2

Özellikler

: Romantik, Klasik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Farsilya

Model

: Farsilya

Özellikler

: Romantik, Helen, Tarlatansız, V yaka

10.500 TL - 21.000 TL

NSC 2

Model

: NSC 2

Özellikler

: Bohem, Romantik, Vintage, Helen, Straplez

3.000 TL - 7.000 TL

MYG Helen

Model

: MYG Helen

Özellikler

: Helen, İllüzyon yaka

2.000 TL - 7.000 TL

Ensta

Model

: Ensta

Özellikler

: Tarlatansız, Vintage, Kayık yaka

12.000 TL - 24.000 TL

1006

Model

: 1006

Özellikler

: Modern, Straplez

3.500 TL - 4.500 TL

Beatris

Model

: Beatris

Özellikler

: Görkemli, Klasik, Kayık yaka

12.500 TL - 25.000 TL

FLG 4

Model

: FLG 4

Özellikler

: Romantik, V yaka

3.500 TL - 8.500 TL

Giava

Model

: Giava

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Straplez

9.300 TL - 18.600 TL

Eslem Moda 4

Model

: Eslem Moda 4

Özellikler

: Romantik, Görkemli, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

NSC 4

Model

: NSC 4

Özellikler

: Romantik, Klasik, Straplez

3.000 TL - 7.000 TL

Eslem Moda 3

Model

: Eslem Moda 3

Özellikler

: Romantik, Klasik, Düşük omuz

5.000 TL - 7.000 TL

1001

Model

: 1001

Özellikler

: Romantik, Modern, Helen, V yaka

3.000 TL - 5.000 TL

CSS 9

Model

: CSS 9

Özellikler

: Romantik, Klasik, Straplez

3.000 TL - 7.000 TL

Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik

Model

: Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik

Özellikler

: Sade, Vintage, Romantik, Uzun gösteren, Straplez

13.600 TL

Folma

Model

: Folma

Özellikler

: Vintage, Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

SMR 34

Model

: SMR 34

Özellikler

: Görkemli, Vintage, Kışlık, Hakim yaka

5.000 TL - 7.000 TL

NSC 12

Model

: NSC 12

Özellikler

: Romantik, Klasik, Straplez

3.000 TL - 7.000 TL

Glamour Bridal 3

Model

: Glamour Bridal 3

Özellikler

: Romantik, Klasik, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

FLG 14

Model

: FLG 14

Özellikler

: Romantik, V yaka

3.500 TL - 8.500 TL

Eslem Moda 5

Model

: Eslem Moda 5

Özellikler

: Bohem, Romantik, Helen, Modern, V yaka

3.000 TL - 5.000 TL

Sayfa 1 / 20
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Fransız Dantel Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Fransız Dantel Gelinlik Nasıl Olur?

Dantelli gelinlik modellerini araştıran gelin adaylarının ismini sıklıkla duyduğu Fransız danteli, tüm tasarımlara uygulanabilen şık ve ince bir kumaş yapısına sahiptir. Maliyetinin de diğer dantellere göre yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle yüksek kaliteli bu kumaşların taklitleri de oldukça fazla görülür.

Dantel kumaşların arasında kalitesiyle öne çıkan gelinlik Fransız dantelinin diğerlerinden farkı, desenlerin tülün üzerine işleme yapılarak değil, tül dokunurken veriliyor olması. Diğer dantellerde ise tül kumaşın üzerine işleme şeklinde üretilir. Fransız dantelinin kullanıldığı modellere Fransız güpürlü gelinlik denildiğini de eklemeden geçmeyelim.

Fransız Dantelli Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Fransız dantelli gelinlik modellerinin farklı etek kesimine sahip seçenekleri farklı vücut tiplerine uyum sağlıyor. Bu tasarımlara ve kimler için uygun olduğuna yakından bakalım. İhtişamlı tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının tercih ettiği gelinlik modelleri Fransız dantelinin kullanıldığı prenses kesim gelinlikler oluyor.

Prenses kesim gelinlik modellerini özellikle kabarık etekler ile geniş basenlerini kamufle etmek isteyen armut vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Fransız danteli de dahil olmak üzere gelinlikte kullanılan işlemelerin bulunduğu bölgeye hacim hareket kattığını göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle ince gövdeli armut vücut tipindeki gelin adayları dengeli bir görünüm yaratmak için gövdesi ve kolları Fransız dantelli modellere yönelebilir.

Her vücut tipine uyum sağlayan A kesim gelinlik modelleri de Fransız dantelli seçenekleriyle romantik tasarımlardan hoşlanan gelin adayları için şık birer alternatif oluyor. Geniş basenleri kamufle etmek için tercih edilebilen A kesim gelinlikler de armut vücut tipindeki gelinler için ideal. Bu tasarımların birçok düğün mekanı için de uygun olduğunu belirtelim. İhtişamlı alanlar ile sade düğün mekanlarında A kesim Fransız dantelli modelleri tercih edebilirsiniz.

Balık kesimin iddialı görünümü ve Fransız dantelinin asaleti bir araya gelince oldukça şık bir görüntü ortaya çıkıyor. Orantılı vücut hatları gerektirdiği için her gelin adayının kolay kolay giyemeyeceği balık kesim gelinlikleri kum saati vücut tipindeki gelin adayları tercih edebilir. Tamamı Fransız dantelli modelleri tercih edebileceğiniz gibi vücudunuzda illüzyon yaratmak için üstü ya da eteği dantelli tasarımları da düşünebilirsiniz.

Örneğin; göğüslerinizin olduğundan büyük görünmesini istiyorsanız üstü dantelli modeller sizin için uygun olabilir. Balık kesim Fransız danteli gelinlikler gösterişli tasarıma sahip olduğu için bu tasarımların tarihi mekan ya da otel gibi görkemli mekanlarda yapılacak düğünler için uygun olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Fransız dantelli düz kesim gelinlikler, düğün günü zarafetini konuşturmak isteyen gelin adaylarının tercih edebileceği tasarımlar arasında yer alıyor. Bel bölgesi kıvrımsız dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına önerdiğimiz bu tasarımlar, kır, tekne, kumsal, kulüp ve davet alanları gibi birçok mekan için uygun.

Fransız Güpürü Gelinlik Modellerinin Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Fransız dantelli gelinlik modellerinin geniş bir fiyat aralığı var. Çünkü bu tasarımların fiyatlarını etkileyen marka, dikim şekli, kumaş gibi bazı kriterler bulunuyor. Ama öncelikle dantelli gelinlik modelleri ve fiyatlarını araştırırken, Fransız dantelli gelinlik modellerinin normal dantel kumaşa göre daha pahalı olduğunu göreceğinizi belirtelim.

Fransız dantelli gelinlik modellerinin dikim şekli de fiyatlara etki ediyor. Markaların hazır gelinlik modelleri arasından seçim yapmanız halinde özel dikim gelinliklere kıyasla düşük ücret ödeyebilirsiniz. Çünkü özel dikim hizmeti hem daha çok işçilik hem daha çok zaman gerektirdiği için hazır model gelinliklere göre maliyetli oluyor.

Fransız dantelle birlikte kullanılan kumaşlarda fiyatlara etki edebiliyor. Gelinlik kumaşlarıyla ilgili bilmeniz gereken kural, kumaşın ipek oranıyla fiyatının doğru orantılı olduğu. Eğer uygun fiyatlı bir seçim yapmak istiyorsanız Fransız danteline sentetik oranı yüksek kumaşların eşlik ettiği tasarımları düşünebilirsiniz.

Ünlü tasarımcıların Fransız dantel gelinlikleri de marka bilinirliği, işçilik ve kullanılan malzemelerin kalitesi gibi nedenlerle piyasaya göre daha pahalı olabiliyor. Fransız güpürlü gelinliklerin fiyatlarını etkileyen kriterler arasında satılık ya da kiralık olması durumunu da sayabiliriz. Kiralık gelinlik fiyatları, satılık modellerin yüzde 30’u oranında daha uygun fiyatlıdır.

Fransız dantel gelinlik nereden alınır ya da kiralanır diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçerek detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.