Düz Kesim Gelinlikler

Abartısız, sade tasarımlarla ilgileniyorsan birbirinden şık düz kesim gelinlik modelleri ilgini çekecek!

Romantik Helen Cesur İllüzyon yaka
Hellene
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Hellene

7.000 TL - 10.000 TL

Sade V yaka
Aida
Vipgelinlik

Model: Aida

 
Romantik V yaka
Violet
Madame Amour

Model: Violet

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik Modern V yaka
BNB 54
1001 Gecce Gelinlik Tasarım

Model: BNB 54

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Düşük omuz
OZL 2
Özlemce Gelinlik

Model: OZL 2

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Helen V yaka
NSC 1
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Straplez
ZYK 2
Zeynep Karaoğlu

Model: ZYK 2

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern İllüzyon yaka
SMC  2
Sema Çiçekçi

Model: SMC 2

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Tek omuz
UGB186S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB186S21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
Roza
Madame Amour

Model: Roza

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Straplez
MEH 1
Mehtap Moda Evi

Model: MEH 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Klasik V yaka
BRM 2
Bridelymade

Model: BRM 2

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Helen V yaka
HKW 39
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: HKW 39

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
Şebnem Sönmez 46
Şebnem Sönmez

Model: Şebnem Sönmez 46

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Cesur Straplez
AGA 10
Agraf Atelierr

Model: AGA 10

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Görkemli Tek omuz
Distinct
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Distinct

10.000 TL - 20.000 TL

Bohem Modern Halter yaka
GLŞ 7
Gülay Şengün Modaevi

Model: GLŞ 7

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Bohem Romantik Helen Cesur İllüzyon yaka
MEC 2
Mediha Cambaz

Model: MEC 2

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Vintage V yaka
ARW 19
Arus Wedding

Model: ARW 19

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur V yaka
SRM 3
Sara Moda Evi

Model: SRM 3

1.000 TL - 3.000 TL

Romantik Modern Düşük omuz
ZYK 1
Zeynep Karaoğlu

Model: ZYK 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
ELP 39
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 39

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Helen Tek omuz
HAN 49
Hanzade Altaylı

Model: HAN 49

9.100 TL

Vintage Helen Halter yaka
SDY 23
Sude Yağmur Moda Evi

Model: SDY 23

3.000 TL - 5.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Düz Gelinlik Modelleri Nasıl Olur?

Etek kesimine göre gelinlik modelleri arasında düz kesim tasarımlar da yer alıyor. A ya da prenses gibi etek kesimlerinin aksine bele oturan bir yapıya sahip olmayıp kabarık bir görünüm vermez. Gövdeden aşağı doğru bel oyuntusu olmadan düz bir şekilde iner. Bel oyuntusu olmayan düz kesim gelinlikleri özellikle dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz.

Bu vücut tipindeki gelinlerin, kıvrımsız bel bölgesini kamufle etmek için en ideal gelinlik modelleri düz kesim tasarımlardır diyebiliriz. Ancak özellikle belirtmeliyiz ki bu formda gelinlikleri giyebilmek için uzun ya da kısa boylu olmanız fark etmeksizin narin, ince yapılı olmanız gerektiğini de ekleyelim. Aksi halde kıvrımsız düz ve kalın bir görünüm, sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir.

İnce ve uzun bir gelin görünümüne sahip olmak isteyen gelin adayları da düz kesim gelinlikleri tercih edebilir. Yalnızca vücut tipi değil, tarz da gelinlik seçiminde önemli bir faktördür. Peki hangi tarza hangi düz gelinlik modeli uygundur? Düz kesim gelinliklerin farklı tarzlara uygun seçenekleri markaların koleksiyonları arasında yer buluyor. Bu tasarımlara da kısaca değinelim:

Zarif Bir Görünüm İçin Düz Sade Gelinlik Modelleri

Minimalist gelin adaylarına uygun düz gelinlik modelleri arasında sade tasarımlar yer alıyor. Sade düz gelinlik modelleri, işlemesiz ya da az işlemeli kumaşlardan tasarlanıyor ve zarif bir görüntü yaratıyor. Tarzınıza uygun bir görünüm için düz gelinlik modellerini zarif saç modelleri ve küçük aksesuarlarla tamamlamanızda fayda var. Gelinliğinizi hareketlendirmek sizin elinizde!

En Sade Gelinliği Arayanlara Düz Beyaz Gelinlikler

Fotoğrafa çekimleri için en sade tasarımları araştıranlara işlemesiz kumaşlardan, ufak detaylarla hareketlendirilmiş salaş beyaz düz gelinlik modellerini öneriyoruz. Eğer samimi bir düğünde elegant bir görünüme sahip olmak isterseniz de en sade düz gelinlik modelleri arasından seçim yapmanızda fayda var. Örneğin; işlemesiz ipek kumaştan düz beyaz bir gelinlikle etkileyici bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Göz Alıcı Bir Görünüm İçin Düz Saten Gelinlik Modelleri

Kabarık olmayan bir gelinlikle de göz alıcı bir görünüm yaratmak mümkün. Son yılların en trend modellerinden slip dress tarzı saten düz gelinlikler gibi hem zarif hem de kendinden ışıltılı modeller ile çok hoş bir gelin görünümüne sahip olmak mümkün. Otel düğünlerine düz kesim saten gelinlik modellerini çok yakıştırdığımızı söylemeden geçmeyelim.

Salaş Şıklık İçin Bohem Düz Gelinlik Modelleri

Rahatlık ve şıklığı bir arada sunan bohem düz gelinlik modelleri de gelin adayları tarafından sıkça tercih edilen tasarımlardan. Özellikle açık hava düğünlerine yakıştırdığımız bu tasarımların iki parça seçenekleri de oldukça popüler. Üstelik düz iki parça gelinlik modelleri, dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarının bel bölgelerini olduğundan daha kıvrımlı göstermesi nedeniyle de çok seviliyor.

Nostaljik Bir Görünüm İçin Düz Vintage Gelinlik Modelleri

Volanlar, fırfırlar, tüyler, saçaklar… İlhamını ait olduğunu düşündüğü dönemden almak isteyen gelin adayları, bu hoş detaylarla hareketlendirilen vintage düz gelinlik modellerini tercih ediyor. 20’lerden bir görünüm için saçaklı, Helenistik bir görünüm için ise düz, tek omuzlu gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Tarihi mekanlarda yapılacak düğünler için vintage modeller harika tercihtir.

Sade ve Düz Gelinlikler Hangi Düğün Mekanlarında Giyilir?

Düz gelinlik modelleri abartısız tasarımlar olduğu için butik düğünler için ideal seçenekler arasında yer aldığını söylemek mümkün. Slip dress tarzı düz elbise gelinlikleri, restoranlar ya da kulüp ve davet alanlarında yapılacak düğünler için modern bir görünüm yaratacağını belirtelim. Salaş düz gelinlikler ise kır ve sahil düğünlerine çok yakışıyor.

Nikah İçin İdeal: Kalem Gelinlik Modelleri

Düz gelinlik modelleri nikah merasimlerinin samimi ve abartıdan uzak havasına da uyum sağlıyor. Düz kesim uzun elbiselerin yanı sıra kalem gelinlik modelleri de nikah merasimleri için en çok tercih edilen tasarımlar arasında. İster kalem bir elbise gelinlik isterseniz de iki parça, ceket ve kalem etek takımları arasından seçim yapabilirsiniz.

Düz Model Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Düz kesim gelinlik almadan önce fiyatlara dair bilmeniz gerekenlere de değinelim. Düz gelinlik fiyatlarını araştırdığınızda geniş bir aralıkla karşılaşmanız mümkün. Çünkü gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve işçiliği gibi kriterler fiyatlara etki ediyor. Düz kesim gelinlik modellerini özel olarak diktirmenizle markaların hazır model düz gelinlikleri arasından seçim yapmanız halinde fiyatların farklı olacağını bilmelisiniz.

Çünkü özel dikim gelinlikler, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor. Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatları doğrudan etkiliyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Uygun fiyatlı düz kesim gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz.

Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle ünlü tasarımcıların düz kesim gelinliklerinin de yerel, butik markalara kıyasla daha yüksek olduğunu da söyleyelim. Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Kiralama imkanı sunan firmaların ürün seçeneklerini inceleyebilir ya da istediğiniz düz gelinliği bu firmalarda diktirerek kiralayabilirsiniz. Kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına göre yüzde 20-30 oranında daha uygundur.

Düz kesim gelinlik modellerine ilişkin tarz, fiyat, vücut tipi gibi detaylara değindik. Şimdi size uygun düz gelinliği bulalım! Düz kesim gelinlik benim düğünüm için en uygunu diyorsanız aradığınız yer burası! Bulunduğunuz sayfada birbirinden şık düz kesim gelinlik modelleri yer alıyor. Bu tasarımları size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeyelebilir, inceleyip ilginizi çeken firmalarla iletişime geçebilirsiniz.