Düz Kesim Gelinlikler

Abartısız, sade tasarımlarla ilgileniyorsan birbirinden şık düz kesim gelinlik modelleri ilgini çekecek!

Helen V yaka
MB006 1
Melis Bartu

Model: MB006 1

4.000 TL - 6.000 TL

Romantik Helen Cesur İllüzyon yaka
Hellene
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Hellene

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
SDY 12
Sude Yağmur Moda Evi

Model: SDY 12

1.000 TL - 5.000 TL

Romantik Helen V yaka
NSC 1
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 1

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Romantik V yaka
MAF 2
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 2

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Helen Tek omuz
SET 1
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 1

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Romantik Cesur Tarlatansız Halter yaka
YLD 1
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: YLD 1

7.000 TL - 10.000 TL

Bohem V yaka
MB006
Melis Bartu

Model: MB006

4.000 TL - 6.000 TL

Romantik V yaka
AVR 3
Avrupa Modaevi

Model: AVR 3

 
Romantik Modern Straplez
VZJ 1
Vizaje Gelinlik

Model: VZJ 1

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Cesur Zayıf gösteren Uzun gösteren Straplez
IGN 10
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: IGN 10

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
EVA 2
Evlilik Atölyesi

Model: EVA 2

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage V yaka
IGN 9
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: IGN 9

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
VNW 15
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 15

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik V yaka
Ece
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: Ece

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Klasik V yaka
BRM 2
Bridelymade

Model: BRM 2

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Bohem Bisiklet yaka
PRY 20
Piraye Vera By Sevil Özaşan

Model: PRY 20

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Modern Vintage Kayık yaka
SET 3
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 3

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Romantik Helen V yaka
BRM 1
Bridelymade

Model: BRM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Vintage Düşük omuz
Janset
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Janset

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur V yaka
SRM 3
Sara Moda Evi

Model: SRM 3

1.000 TL - 3.000 TL

Bohem Romantik Vintage Helen Straplez
NSC 2
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 2

3.000 TL - 7.000 TL

Romantik İllüzyon yaka
KRG 4
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 4

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik Düşük omuz
SSH 4
Songül Sarpbaş Haute Couture

Model: SSH 4

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Düz Gelinlik Modelleri Nasıl Olur?

Etek kesimine göre gelinlik modelleri arasında düz kesim tasarımlar da yer alıyor. A ya da prenses gibi etek kesimlerinin aksine bele oturan bir yapıya sahip olmayıp kabarık bir görünüm vermez. Gövdeden aşağı doğru bel oyuntusu olmadan düz bir şekilde iner.

Düz Kesim Gelinlik Modelleri Kimlere Yakışır?

Bel oyuntusu olmayan düz kesim gelinlikleri özellikle dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Bu vücut tipindeki gelinlerin, kıvrımsız bel bölgesini kamufle etmek için en ideal gelinlik modelleri düz kesim tasarımlardır diyebiliriz.

Ancak özellikle belirtmeliyiz ki bu formda gelinlikleri giyebilmek için uzun ya da kısa boylu olmanız fark etmeksizin narin, ince yapılı olmanız gerektiğini de ekleyelim. Aksi halde kıvrımsız düz ve kalın bir görünüm, sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. İnce ve uzun bir gelin görünümüne sahip olmak isteyen gelin adayları da düz kesim gelinlikleri tercih edebilir.

Hangi Tarza Hangi Düz Gelinlik Modeli Uygundur?

Düz kesim gelinliklerin farklı tarzlara uygun seçenekleri markaların koleksiyonları arasında yer buluyor. Bu tasarımlara da kısaca değinelim:

Zarif Bir Görünüm İçin Düz Sade Gelinlik Modelleri

Minimalist gelin adaylarına uygun düz gelinlik modelleri arasında sade tasarımlar yer alıyor. Sade düz gelinlik modelleri, işlemesiz ya da az işlemeli kumaşlardan tasarlanıyor ve zarif bir görüntü yaratıyor. Tarzınıza uygun bir görünüm için düz gelinlik modellerini zarif saç modelleri ve küçük aksesuarlarla tamamlamanızda fayda var.

En Sade Gelinliği Arayanlara Düz Beyaz Gelinlikler

Düz kesim gelinlik modelleri, nikah, save the date, evden çıkış gibi özel anlar için de tercih ediliyor. Bu merasimler ve fotoğrafa çekimleri için en sade tasarımları araştıranlara işlemesiz kumaşlardan, ufak detaylarla hareketlendirilmiş salaş beyaz düz gelinlik modellerini öneriyoruz. Eğer samimi bir düğünde elegant bir görünüme sahip olmak isterseniz de en sade düz gelinlik modelleri arasından seçim yapmanızda fayda var. Örneğin; işlemesiz ipek kumaştan düz beyaz bir gelinlikle etkileyici bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Göz Alıcı Bir Görünüm İçin Düz Saten Gelinlik Modelleri

Kabarık olmayan bir gelinlikle de göz alıcı bir görünüm yaratmak mümkün. Son yılların en trend modellerinden slip dress tarzı saten düz gelinlikler gibi hem zarif hem de kendinden ışıltılı modeller ile çok hoş bir gelin görünümüne sahip olmak mümkün.

Salaş Şıklık İçin Bohem Düz Gelinlik Modelleri

Rahatlık ve şıklığı bir arada sunan bohem düz gelinlik modelleri de gelin adayları tarafından sıkça tercih edilen tasarımlardan. Özellikle açık hava düğünlerine yakıştırdığımız bu tasarımların iki parça seçenekleri de oldukça popüler. Üstelik düz iki parça gelinlik modelleri, dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarının bel bölgelerini olduğundan daha kıvrımlı göstermesi nedeniyle de çok seviliyor.

Nostaljik Bir Görünüm İçin Düz Vintage Gelinlik Modelleri

Volanlar, fırfırlar, tüyler, saçaklar… İlhamını ait olduğunu düşündüğü dönemden almak isteyen gelin adayları, bu hoş detaylarla hareketlendirilen vintage düz gelinlik modellerini tercih ediyor. 20’lerden bir görünüm için saçaklı, Helenistik bir görünüm için ise tek omuzlu düz gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Sade ve Düz Gelinlikler Hangi Düğün Mekanlarında Giyilir?

Düz gelinlik modelleri abartısız tasarımlar olduğu için butik düğünler için ideal seçenekler arasında yer aldığını söylemek mümkün. Slip dress tarzı düz elbise gelinlikleri, restoranlar ya da kulüp ve davet alanlarında yapılacak düğünler için modern bir görünüm yaratacağını belirtelim.

Salaş düz gelinlikler ise kır ve sahil düğünlerine çok yakışıyor. Bu modelleri ayrıca düğün çekimleri, evden çıkış merasimi ya da nikah sonrası yemeği gibi özel anlar için de tercih edebilirsiniz.

Nikah İçin İdeal: Kalem Gelinlik Modelleri

Düz gelinlik modelleri nikah merasimlerinin samimi ve abartıdan uzak havasına da uyum sağlıyor. Düz kesim uzun elbiselerin yanı sıra kalem gelinlik modelleri de nikah merasimleri için en çok tercih edilen tasarımlar arasında. İster kalem bir elbise gelinlik isterseniz de iki parça, ceket ve kalem etek takımları arasından seçim yapabilirsiniz. Bu tasarımları tarzınıza uygun aksesuarlarla tamamlayarak hoş bir görüntü yaratmanız da mümkün.

Düz Model Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Düz kesim gelinlik almadan önce fiyatlara dair bilmeniz gerekenlere de değinelim. Düz gelinlik fiyatlarını araştırdığınızda geniş bir aralıkla karşılaşmanız mümkün. Çünkü gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve işçiliği gibi kriterler fiyatlara etki ediyor.

Düz kesim gelinlik modellerini özel olarak diktirmenizle markaların hazır model düz gelinlikleri arasından seçim yapmanız halinde fiyatların farklı olacağını bilmelisiniz. Çünkü özel dikim gelinlikler, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatları doğrudan etkiliyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Uygun fiyatlı düz kesim gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz.

Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle ünlü tasarımcıların düz kesim gelinliklerinin de yerel, butik markalara kıyasla daha yüksek olduğunu da söyleyelim.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Kiralama imkanı sunan firmaların ürün seçeneklerini inceleyebilir ya da istediğiniz düz gelinliği bu firmalarda diktirerek kiralayabilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken, kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına göre yüzde 20-30 oranında daha uygun olduğudur.

Düz kesim gelinlik modellerine ilişkin detaylara değindik. Şimdi size uygun düz gelinliği bulalım! Bulunduğunuz sayfada birbirinden şık düz kesim gelinlik modelleri yer alıyor. Bu tasarımları size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeyelebilir, inceleyip ilginizi çeken firmalarla iletişime geçebilirsiniz.