Düz Kesim Gelinlikler

Firmaları Göster
NSC 1
Nergis Şahan Couture
Romantik Helen V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
BRM 1
Bridelymade
Bohem Romantik Helen V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
YSE 1
Yasemin Gündüz
Bohem Romantik Vintage Hakim yaka
10.000 TL - 15.000 TL
NSC 2
Nergis Şahan Couture
Bohem Romantik Vintage Helen Straplez
3.000 TL - 7.000 TL
Suri
Merve Alkan Bridal
Modern Bohem Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
Şebnem Sönmez 46
Şebnem Sönmez
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Roza
Madame Amour
Romantik Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
ELP 40
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Spica Mini
Merve Alkan Bridal
Modern V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Martha
Madame Amour
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
KRG 2
Kırçiçeği Gelinlik
Vintage Romantik İllüzyon yaka
5.000 TL - 7.000 TL
NSC 6
Nergis Şahan Couture
Modern Cesur V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
BRP 2
Bursa Pazarı Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
5.000 TL - 7.000 TL
ELP 39
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
CSS 5
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Romantik Modern Hakim yaka
5.000 TL - 7.000 TL
OZL 2
Özlemce Gelinlik
Romantik Düşük omuz
3.000 TL - 5.000 TL
Hermes
Madame Amour
Modern Sade V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
FMD 9
Filiz Sert Wedding Dress
Romantik Klasik V yaka
5.500 TL - 9.000 TL
ELP 36
Elif Platin Haute Couture
Sade Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
BRM 8
Bridelymade
Romantik Bohem Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
79046
Maxxen Angel Wedding Dress
Bohem Kare yaka
25.000 TL - 30.000 TL
BRM 7
Bridelymade
Romantik Helen V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
KRG 4
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik İllüzyon yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Canberra
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Düz Kesim Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Düz kesim gelinlik fiyatları ne kadar?
  Düz kesim gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler düz kesim gelinlik modelleri nelerdir?
  En popüler düz gelinlik modellerinin başında minimalist gelin adaylarının ilgi gösterdiği sade tasarımlar yer alıyor. Rahatlık ve şıklığı bir arada sunan bohem düz gelinlik modelleri de gelin adayları tarafından sıkça tercih edilen tasarımlardan. Nostalji seven gelin adayları ise Helenistik bir görünüm için ise düz, tek omuzlu gelinlik modellerine yoğun ilgi gösteriyor.
 • Düz kesim gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre düz kesim gelinlik denildiğinde İstanbul 21.537, İzmir 3.562, Ankara 3.396, Bursa 1.983, ve Kocaeli 726 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Düz kesim gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre düz kesim gelinlik denildiğinde beyaz 2.042, kırık beyaz 382, krem 130 ve renkli 66 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Düz Gelinlik Modelleri Nasıl Olur?

Etek kesimine göre gelinlik modelleri arasında düz kesim tasarımlar da yer alıyor. A ya da prenses gibi etek kesimlerinin aksine bele oturan bir yapıya sahip olmayıp kabarık bir görünüm vermez. Gövdeden aşağı doğru bel oyuntusu olmadan düz bir şekilde iner. Bel oyuntusu olmayan düz kesim gelinlikleri özellikle dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz.

Bu vücut tipindeki gelinlerin, kıvrımsız bel bölgesini kamufle etmek için en ideal gelinlik modelleri düz kesim tasarımlardır diyebiliriz. Ancak özellikle belirtmeliyiz ki bu formda gelinlikleri giyebilmek için uzun ya da kısa boylu olmanız fark etmeksizin narin, ince yapılı olmanız gerektiğini de ekleyelim. Aksi halde kıvrımsız düz ve kalın bir görünüm, sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir.

İnce ve uzun bir gelin görünümüne sahip olmak isteyen gelin adayları da düz kesim gelinlikleri tercih edebilir. Yalnızca vücut tipi değil, tarz da gelinlik seçiminde önemli bir faktördür. Peki hangi tarza hangi düz gelinlik modeli uygundur? Düz kesim gelinliklerin farklı tarzlara uygun seçenekleri markaların koleksiyonları arasında yer buluyor. Bu tasarımlara da kısaca değinelim:

Zarif Bir Görünüm İçin Düz Sade Gelinlik Modelleri

Minimalist gelin adaylarına uygun düz gelinlik modelleri arasında sade tasarımlar yer alıyor. Sade düz gelinlik modelleri, işlemesiz ya da az işlemeli kumaşlardan tasarlanıyor ve zarif bir görüntü yaratıyor. Tarzınıza uygun bir görünüm için düz gelinlik modellerini zarif saç modelleri ve küçük aksesuarlarla tamamlamanızda fayda var. Gelinliğinizi hareketlendirmek sizin elinizde!

En Sade Gelinliği Arayanlara Düz Beyaz Gelinlikler

Fotoğrafa çekimleri için en sade tasarımları araştıranlara işlemesiz kumaşlardan, ufak detaylarla hareketlendirilmiş salaş beyaz düz gelinlik modellerini öneriyoruz. Eğer samimi bir düğünde elegant bir görünüme sahip olmak isterseniz de en sade düz gelinlik modelleri arasından seçim yapmanızda fayda var. Örneğin; işlemesiz ipek kumaştan düz beyaz bir gelinlikle etkileyici bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Göz Alıcı Bir Görünüm İçin Düz Saten Gelinlik Modelleri

Kabarık olmayan bir gelinlikle de göz alıcı bir görünüm yaratmak mümkün. Son yılların en trend modellerinden slip dress tarzı saten düz gelinlikler gibi hem zarif hem de kendinden ışıltılı modeller ile çok hoş bir gelin görünümüne sahip olmak mümkün. Otel düğünlerine düz kesim saten gelinlik modellerini çok yakıştırdığımızı söylemeden geçmeyelim.

Salaş Şıklık İçin Bohem Düz Gelinlik Modelleri

Rahatlık ve şıklığı bir arada sunan bohem düz gelinlik modelleri de gelin adayları tarafından sıkça tercih edilen tasarımlardan. Özellikle açık hava düğünlerine yakıştırdığımız bu tasarımların iki parça seçenekleri de oldukça popüler. Üstelik düz iki parça gelinlik modelleri, dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarının bel bölgelerini olduğundan daha kıvrımlı göstermesi nedeniyle de çok seviliyor.

Nostaljik Bir Görünüm İçin Düz Vintage Gelinlik Modelleri

Volanlar, fırfırlar, tüyler, saçaklar… İlhamını ait olduğunu düşündüğü dönemden almak isteyen gelin adayları, bu hoş detaylarla hareketlendirilen vintage düz gelinlik modellerini tercih ediyor. 20’lerden bir görünüm için saçaklı, Helenistik bir görünüm için ise düz, tek omuzlu gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Tarihi mekanlarda yapılacak düğünler için vintage modeller harika tercihtir.

Sade ve Düz Gelinlikler Hangi Düğün Mekanlarında Giyilir?

Düz gelinlik modelleri abartısız tasarımlar olduğu için butik düğünler için ideal seçenekler arasında yer aldığını söylemek mümkün. Slip dress tarzı düz elbise gelinlikleri, restoranlar ya da kulüp ve davet alanlarında yapılacak düğünler için modern bir görünüm yaratacağını belirtelim. Salaş düz gelinlikler ise kır ve sahil düğünlerine çok yakışıyor.

Nikah İçin İdeal: Kalem Gelinlik Modelleri

Düz gelinlik modelleri nikah merasimlerinin samimi ve abartıdan uzak havasına da uyum sağlıyor. Düz kesim uzun elbiselerin yanı sıra kalem gelinlik modelleri de nikah merasimleri için en çok tercih edilen tasarımlar arasında. İster kalem bir elbise gelinlik isterseniz de iki parça, ceket ve kalem etek takımları arasından seçim yapabilirsiniz.

Düz Model Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Düz kesim gelinlik almadan önce fiyatlara dair bilmeniz gerekenlere de değinelim. Düz gelinlik fiyatlarını araştırdığınızda geniş bir aralıkla karşılaşmanız mümkün. Çünkü gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve işçiliği gibi kriterler fiyatlara etki ediyor. Düz kesim gelinlik modellerini özel olarak diktirmenizle markaların hazır model düz gelinlikleri arasından seçim yapmanız halinde fiyatların farklı olacağını bilmelisiniz.

Çünkü özel dikim gelinlikler, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor. Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatları doğrudan etkiliyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Uygun fiyatlı düz kesim gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz.

Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle ünlü tasarımcıların düz kesim gelinliklerinin de yerel, butik markalara kıyasla daha yüksek olduğunu da söyleyelim. Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Kiralama imkanı sunan firmaların ürün seçeneklerini inceleyebilir ya da istediğiniz düz gelinliği bu firmalarda diktirerek kiralayabilirsiniz. Kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına göre yüzde 20-30 oranında daha uygundur.

Düz kesim gelinlik modellerine ilişkin tarz, fiyat, vücut tipi gibi detaylara değindik. Şimdi size uygun düz gelinliği bulalım! Düz kesim gelinlik benim düğünüm için en uygunu diyorsanız aradığınız yer burası! Bulunduğunuz sayfada birbirinden şık düz kesim gelinlik modelleri yer alıyor. Bu tasarımları size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeyelebilir, inceleyip ilginizi çeken firmalarla iletişime geçebilirsiniz.