Gelinlik Modası: Tüller

Okuma Süresi: 1:29 DK

31.08.2018

Gelinlik denince aklınıza ilk gelen şeyler olan zerafet, hafiflik ve inceliğin somutlaşmış hali olan tüller, romantik gelinliklerin vazgeçilmezleridir. 2014 gelinliklerinde de romantizm hükmünü sürdüğüne göre, gelin beraber tüllerin gelinliklerde nasıl kullanılabileceğine bir göz atalım.

Romantizm Efekti

Gelinlik modellerinde romantizm efektini yakalamanın en güzel yolu masallardaki prensesler misali kabarık etek kullanmaktır. Etekleri ağırlaştırmadan kabartmanın yolu ise incecik tüllerden geçer. İyi bir işçilikle eteklere uygulanan tül kumaşları dilerseniz oldukları gibi; dilerseniz hafif taş işlemeleri ile kullanabilirsiniz. Prenses olmayı düşleyen gelinlere kabarık gelinlik kullanımıyla ilgili bilgi edinmelerini öneririz.

romantizm_efekti

Transparan Katmanlar

Sadece gelinliklerde değil bayanlara ait tüm giyim gruplarında vardır dekolte sorunu. Dekolteyi ölçülü ve estetik biçimde kullanmak için öncelikle gelinliğinizin ne kadar seksi olması gerektiğine karar verin. Eğer dekolte bölgelerinize karar veriyseniz bu bölgeleri tül katmanlar kullanarak hem gizemli hem estetik hale getirebilirsiniz. Örneğin mini gelinliği tül bir eteklikle kullanabilir, ya da göğüs dekoltenizi tül bir boleroyla kapatabilirsiniz. Eğer bu katmanları ayrılabilir parçalar olarak kullanırsanız gecenin başlarında formal bir gelinken, gecenin ilerleyen saatlerinde bu boleronuzu veya eteğinizi çıkarıp daha dinamik bir geline evrilebilirsiniz.

transparan_katmanlar

Gelinlik İndirimleri

Esra Özcan
%10 İNDİRİM
171 5 63
Esra Özcan

Erken Rezervasyonlarda %10 Indirim!...

Egenur Moda Evi
%30 İNDİRİM
439 13 92
Egenur Moda Evi

Erken Rezervasyonlarda %30 İndirim!...

Tül Aplikler

Gelinlikte elbisenin kendisi kadar süslemeleri de tül gibi esnek ve kullanım alanı geniş bir kumaştan nasibini alabilir. Gelinliğinizde kullanılan tülden yapılacak güller, drape süslemeler ve boncuk işlemeli şeritler, gelinlik resimlerinde ışıl ışıl ve alımlı görünecektir. Bu tür aplikleri vücunuzun kimi bölgelerine dikkati çekmek kimi bölgelerdense uzaklaştırmak için kullanabilirsiniz. Dar omuzlu gelinler omuzlarına ekleyecekleri gül apliklerle, geniş kalçalılarsa kabarık tül eteklerle silüetlerini dengeleyebilirler.

tul_aplikler

Tül Duvak ve Saç Aksesuarları

Ve son olarak, elbette tülleri duvak ve saç aksesuarı olarak kullanabilirsiniz. Kolalanarak kullanıldığında verilen şekli muhafaza eden tüller, değişik formlarda; ister yüzünüzü örterek isterseniz gelin topuzunuzu süsleyerek size hoş bir vintage gelin havası verebilir. İpekli bir kumaştan yapılmış bir duvak ise, rüzgarla ve adımlarınızın ritmiyle salınarak size bambaşka bir hava katabilir. Vakit kaybetmeden senenin duvak trendleri hakkında fikir edinin!

tul_duvak_ve_sac_aksesuarlari

Eğer gelin görüntünüzü tüllerle nasıl süsleyeceğinize karar verdiyseniz sıra dilinizden anlayacak bir aksesuar firması bulmaya geldi. Hemen şehrinizdekiler inceleyerek yola koyulun!

Şehrindeki En İyi Gelinlik Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

GELİNLİK FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (2)

GS

Gülden Sarraf

17/10/2014

yaratıcı kullanıldığı zaman gerçekten güzel işler ortaya çıkabiliyor.


ID

Işık Doğa

17/10/2014

kendinizinde ekleyebileceği ufak ayrıntılarla gelinliğinizi unutulmaz hale getirebilirsiniz