Düğün Salonu İçin En Trend 7 Dekorasyon Fikri

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

5:05 dakika

04.08.2021

Düğün salonunu zevkine göre dekore edemeyeceğini düşünüyorsan bu yazı ile tüm önyargılarından kurtulacağını garanti ediyorum. Çünkü işinin ehli, dekorasyon trendlerini takip eden organizasyon firmaları sayesinde, düğün salonu süslemesi konusunda nasıl harikalar yaratılacağını sen de göreceksin. Hoşuna gideceğine emin olduğum birbirinden şık düğün salonu süsleme fikirleri ile karşındayım. İşte organizasyon firmalarından senin için derlediğim 7 dekorasyon fikri:

Düğün Salonu Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Düğününde konuk, en az seni inceledikleri gibi bütün bir geceyi geçirecekleri düğün mekanını da en ince detayına kadar inceleyecekler. Eğer düğün salonunda evlenmeye karar verdiysen, ancak klasik düğün salonu dekorasyonlarının senin zevkine hitap etmeyeceğini düşünüyorsan sana bazı önerilerim olacak.

düğün salonu i̇çin en trend 7 dekorasyon fikri

Düğün hazırlıklarına başlarken öncelikle bir düğün teması belirle derim. Çünkü düğün salonunun dekorasyonunu, seçeceğin nikah şekerini, davetiyeni hatta düğün pastanı bu temaya göre seçersen, her bir detayı nakış gibi işlenmiş inceliklerle dolu bir düğüne ev sahipliği yapmış olursun. Bu noktada devreye organizasyon şirketleri girer. Yani senin belirlediğin düğün temasını geliştirerek, buna uygun şekilde düğün mekanının dekorasyonu tasarlar ve bunu hayata geçirir. Sen de düğün salonu konseptleri arasından kendi tarzına uygun olanı seçmek için acele et.

Düğün Dekorasyon Malzemeleri Nelerdir?

Düğün salonunu dekore etmek için kullanılacak malzemelerin hepsinin birbiri ve düğün mekanı ile uyumlu olması unutmaman gereken en temel kuraldır. Dekoratif aksesuarların boyutu düğün salonu ile ahenk içerisinde olmalı. Mesela küçük bir salonda, çok gösterişli düğün masa süsleme malzemeleri kullanmak pek de iyi bir fikir değil.

Evleneceğin düğün salonunu ilginç ışıklandırma teknikleri, farklı düğün masası süsleme fikirleri ve şık aksesuarlar ile hayalindeki o düğün mekanına dönüştürebilirsin. Dekoratif şamdanlar, tavandan sarkıtılan rengarenk çiçekler, mekanın farklı yerlerine yerleştirilen dekoratif biblolar, şık sandalye süslemeleri, misafir masaları için dev vazolar, dekoratif masa numaraları, ayna suplalar, şık yemek takımları mekanın süslemesinde kullanılacak aksesuarlar arasında sıralanabilir. Dilersen, organizasyon firmalarının elinden çıkmış, sana ilham vereceğine inandığım 7 farklı dekorasyon fikri ve birbirinden şık düğün salonu dekorasyon aksesuarlarını incelemeye başlayalım:

1-Düğün Sandalyesi Süslemesi

Düğün salonu deyince gözünün önüne limonata-pasta ikilisi ve o klasik saten kumaş ile kaplı sandalyeler geliyor öyle değil mi? Müjdeli bir haberim var: Bu sandalye giydirmelerine mahkum değilsin. Pek çok farklı ve trendlere uygun sandalye süsleme seçeneğin var. Sandalyeler, düğün salonunun tarzına ve senin düğün konseptine göre farklı şekillerde süslenebilir. Mesela deniz temalı bir düğün yapacaksan, sandalyenin kollarına denizyıldızı, balık, çapa gibi figürler asmaya ne dersin? Vintage temalı bir düğün gerçekleştireceksen de ahşap sandalyelerin dantel kumaşlar ile uyumuna tanıklık edebilirsin.

Düğün salonunda sandalyelerin de şıklıklarıyla kendini göstersin istiyorsan, Erna Organizasyon firmasından hemen yardım isteyebilirsin.

düğün salonu i̇çin en trend 7 dekorasyon fikri

2-Düğün Masası Süsleri

Masa heykelleri ve biblolar düğün masa dekorasyonları arasında oldukça göz alıcı görünür. Düğün masalarını özenle hazırlanmış birer sanat eserine dönüştürmek istersen, sen de bu tarz düğün süsleme malzemelerine yer verebilirsin. Seramik, bronz, gümüş, döküm malzemelerden üretilmiş heykel ve bibloları masalarında kullanabilirsin. Eğer daha düşük maliyetli seçenekler düşünürsen, polyester ya da alçı malzemelerden hazırlanmış modeller tercih edebilirsin.

Farklı düğün dekorasyon malzemeleri arıyor, bir türlü hayalindeki süslemelere ulaşamıyorsan, Hülya Wedding Davet Organizasyon firması sana bu konuda destek olmayı bekliyor.

düğün salonu i̇çin en trend 7 dekorasyon fikri

En son düğün trendlerini organizasyon firmalarına sorduk: Uzmanlardan Son Yıllarda Öne Çıkan 10 Düğün Süsleme Önerisi

3-Düğün Dekoru İçin Mumluk

Düğün salonu aydınlatma seçenekleri içerisinde mumların yeri her zaman ayrıdır. Ortama ayrı bir romantizm katar. Organizasyon şirketinin birbirinden hoş mumluk modelleri arasından, düğün salonuna en çok yakışacak olanları seçeceğine eminim. Düğün mekanında küçük yer mumları kullanarak, düğün salonunun havasını bir anda değiştirilebilir, ortama masalsı bir hava katabilirsin. Eğer düğün salonun geniş ve tavan yüksekliği fazlaysa büyük yer mumları da tercihlerin arasında yer alabilir.

Yerlerde konumlandırılan bu farklı boyutlardaki mumluklar beğendiysen Zeyn Event Wedding Organizasyon firmasından senin düğünün için de bu dekoratif mumluklardan hazırlamasını isteyebilirsin.

düğün salonu i̇çin en trend 7 dekorasyon fikri

Düğün salonu fiyatları neye göre değişir? Bütçeni daha iyi kullanmak için yazıya bak: Düğün Salonları Fiyatları

4-Düğün Dekoru İçin Kafes

Düğünde masa süsleme malzemeleri arasında yer alan ve ortama ayrı bir hava katan dekoratif kafesler özellikle vintage temalı düğünlere çok yakışıyor. Kafeslerin ikili hatta üçlü modellerini bulman mümkün. Bu ferforje kafesler düğünlerde genellikle içlerine çiçek koyularak değerlendirilse de sen istersen kuş, kelebek ya da düğün konseptin ile uyumlu başka figürlere de yer verebilirsin.

İçi rengarenk çiçeklerle dolu bu harika kafeslere sen de düğününde yer vermek istersen D-Luxevent Organizasyon ile irtibata geçebilirsin.

düğün salonu i̇çin en trend 7 dekorasyon fikri

Bu lüks düğün salonlarının süslemelerine de göz at: İstanbul'un En Lüks Düğün Salonları

5-Düğün Masa Çiçeği

Düğünde masa süsleme deyince bir diğer olmazsa olmaz da hiç kuşkusuz çiçeklerdir. Düğün dekorasyonuna ayrı bir hava ve renk katar. Çiçeklerin rengi elbette düğün temana göre seçilmeli. Eğer bir düğün teması belirlemediysen düğününü yapacağın mevsim sana yol gösterici olabilir. Kış düğünü yapacaksan çiçeklerin için beyaz, sonbaharda evleneceksen sarı ve pastel tonlarda çiçekler ile düğün masalarını süsleyebilirsin. Düğün masası süslemesi ile ilgili daha fazla fikir edinmek istersen, makalemizden de faydalanmanı öneririm.

”Yaz düğünü yapacaklar ne renk düğün masa çiçeği kullansın?” diye sorduğunu duyar gibiyim. Bu soruya cevabımı merak ediyorsan, aşağıdaki rengarenk, capcanlı masa çiçeklerine göz atmalısın. Sence de yaz düğünlerine çok yakışmıyorlar mı? Eğer sen de benim gibi düşünüyorsan Oya Ulucan Event firmasından senin düğününü de renklendirmesini isteyebilirsin.

düğün salonu i̇çin en trend 7 dekorasyon fikri

6-Düğün Salonu Dekorları

Şimdi sıkı dur harika bir önerim var senin için. Düğün salonunda evleneceksin diye doğanın güzelliklerinden neden yararlanamayasın? İstediğin mevsimi düğün salonuna taşıyabilirsin. Nasıl mı? Dekor fonları sayesinde. Mesela doğa temalı bir düğün yapacaksan bu gördüğün dekor tam sana uygun. Üstelik fonun önüne gerçek bir çam ağacı, yer mumları, fenerler koyarak, derinlik de katılabilir.

Sen düğününü bitkilerin arasında hayal et, Sisters in Events firması gerçeğe dönüştürsün.

düğün salonu i̇çin en trend 7 dekorasyon fikri

7-Düğün Masası İçin Ayaklı Şamdan

Eminim sende de şamdan deyince akan sular duruyordur. Aydınlatma aksesuarları içerisinde en gösterişli olanları ayaklı şamdanlardır bana kalırsa. Düğün mekanının havasını bir anda değiştirme gücüne sahip bu aksesuarı doğru kullanmak çok önemli. Mesela davetli masaları çok küçükse, masa etrafındaki konuklarının birbirini rahat görebilmesi ve sohbet edebilmesi için çok büyük şamdanlar tercih etmemen gerekiyor. Ayrıca düğün salonunun tavan yüksekliği azaldıkça, şamdan boyunun da o oranda azalması gerektiğini unutmamalısın. Bu bilgiler ışığında düğün mekanına, konseptine, zevkine uygun masa üstü şamdan modelleri arasından tercihini yapabilirsin.

Gold şamdan modellerinden hoşlanıyorsan ve bu gösterişli şamdanın düğününde masaları süslemesini istiyorsan, 214 Event Co firması ile hemen iletişime geç derim.

düğün salonu i̇çin en trend 7 dekorasyon fikri

Düğün aydınlatmalarında sana ilham verecek farklı fikirler için şu galerimize de bakabilirsin: Rüya Gibi: En Şık Düğün Işıklandırma ve Aydınlatma Örnekleri

Senin için önerebileceğim 7 dekorasyon fikri böyleydi. Umarım düğün salonu dekorasyonuna ilişkin kafanda yeni fikirler uyanmıştır. Seçtiğin organizasyon firması tarafından yapılacak dokunuşlarla, harika bir düğün mekanında evlenebilirsin. Bunun için yapman gereken, kriterlerine uygun bir düğün salonu bulduktan sonra, şehrindeki işinin uzmanı düğün organizasyon firmaları ile anlaşmak olacak.

"İstanbul'da düğün yapmanın maliyeti ne kadar?" diye merak ediyorsan senin için hesapladık: İstanbul’un En Dikkat Çeken Düğün Salonları ve Fiyatları

Düğün Salonları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

1 Yorum

İsmet Yildirim

Düğün Tarihi: 07.12.2022


Günaydın, size bir resim göndermek ve teklif almak istiyorum. Bana e-mail adresinizi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yer alan firmalarla ya da dilerseniz şehrinizdeki düğün organizasyon şirketleriyle, firma profillerinde yer alan form, telefon ya da e-posta bilgileri üzerinden iletişime geçebilir, ilgilendiğiniz çalışmalar için teklif alabilirsiniz. İyi günler dileriz...