İzmir'de Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:39 dakika

05.10.2022

Nişan organizasyonu yapacak çiftler için İzmir pasta fiyatlarını araştırdık! İzmir butik pasta fiyatları neye göre değişiyor? İzmir’deki hangi pastacılara özel tasarım yaptırabilirsin? Hepsi bu yazıda!

İzmir nişan pastası

İzmir Nişan Pastası Fiyatları

İzmir’de pastaneler ve butik pastacılar dilim başına fiyatlandırma yapıyor. Yani nişan pastası sipariş ederken, kaç kişilik pasta istediğini belirtmen gerekiyor. “2 katlı pastalar ne kadar” diye sorarsan net bir cevap alamayabilirsin.

Nişan pastası fiyatları İzmir’de kremalı ve şeker hamurlu olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılmış. Krema kaplamalı pastaların dilim başı fiyatları 30 TL’den başlıyor. İzmir şeker hamuru pasta fiyatları ise 45 TL’den başlıyor, 55 TL’ye kadar yükselebiliyor.

Şimdi şeker hamursuz nişan pastası için araştırdığım ortalama fiyatlara bakalım:

  • 50 kişilik nişan pastası fiyatları 1.500 – 2.500 TL aralığında.

  • 100 kişilik nişan pastası fiyatları 2.500 – 3.500 TL aralığında.

  • 200 kişilik nişan pastası fiyatları ise 3.500 – 4.500 TL aralığında.

İzmir nişan pastası

Nişan organizasyonunla ilgili her detayı yazdık: Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır? Ne Kadara Mal Olur?

Nişan Pastası İzmir’de Neye Göre Fiyatlandırılıyor?

Pasta fiyatları İzmir’de bazı detaylara göre şekilleniyor. Bütçeni en iyi şekilde kullanmak istersen, senin için araştırdığımız bu faktörleri dikkate alabilirsin.

  • Tasarım: Pastanın tasarımı fiyatı ciddi anlamda etkiliyor. İzmir’de özel pasta yapan yerler, dilim başına değil de istenilen pastanın modeline göre fiyat bilgisi verebiliyor. Eğer hazır modellerin dışında tamamen size özel bir pasta yapılmasını istiyorsan, fiyatlar daha da artıyor.

  • Kaplama: Fiyatı değiştiren en önemli faktörün kaplama çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Şeker hamuru pasta İzmir’de krema kaplamalı pastalara göre daha yüksek oluyor. Ödeyeceğin rakamı düşük tutmak ve aynı zamanda şık bir pastaya da sahip olmak istersen, trendlerden olan yarı kaplamalı modelleri tercih edebilirsin.

  • Süsleme: Pastanın üzerini çiçeklerle süslemek istersen, seçeceğin çiçeklerin cinsine ve sayısına göre ekstra ödeme yapman gerekebiliyor. Aynı şekilde diğer süsleme malzemeleri de farklı fiyatlandırmalara sahip olabiliyor.

İzmir nişan pastası

  • Dilim Sayısı: Kaç kişilik bir nişan organizasyonu yapmayı planlıyorsun? İzmir’de butik pastacılar ve pastaneler, pastanın dilim sayısı arttıkça birim fiyatı düşürebiliyor. Mesela 50 kişilik bir pasta için 20 TL fiyat verildiyse, 100 kişilik pasta için bu rakam 17 TL’ye düşebiliyor.

  • Figür Kullanımı: Nişan ve düğün pastalarının üzerine konan figürler dikkatini çekmiştir. Şeker hamuruyla yapılan bu figürler büyük işçilik ve yetenek istiyor. Sen de müstakbel eşinle ikinizin küçük heykelciklerini yaptırmak istersen, figür başına 100 TL’den başlayan rakamlar ödemen gerekiyor.

İzmir nişan pastası

Bu mekanlar ilgini çekebilir: Bütçe Dostu İzmir Nişan Mekanları

İzmir'de Nişan ve Butik Pasta Siparişi Verebileceğin 10 Pastane

İzmir’de nişan organizasyonu yapacak çiftler için bazı pastacıları listeledik. Buralarda özel pasta siparişi verebileceğin gibi hazır modellerden birini de tercih edebilirsin. Yaptığı pastaları sevdiğin firmalardan ücretsiz fiyat teklifi almayı da unutma!

1- Cup N Cake

İzmir pasta siparişi verebileceğin yerlerden Cup N Cake, Konak’ta yer alıyor. Pastacı, katlı nişan pastası modellerinin yanı sıra profiterol, beze, makaron ve cupcake kuleleri de yapıyor. Ayrıca dilersen porsiyon pastaları da inceleyebilirsin.

Pastalarda Belçika çikolatası ve Madagaskar çubuk vanilya gibi seçkin ve fark yaratan ürünler kullandıklarını da not düşelim.

Cup N Cake

2- Enn Pasta

”Butik pasta İzmir’de nereden alınır” sorusunun bir diğer yanıtında şimdi sıra! Enn Pasta, Aliağa’da konumlanmış. Bu pastacının en sevdiğimiz özelliği, figür konusunda çok başarılı olmaları.

Kişiye özel bir nişan pastası istiyorsan, müstakbel eşinle senin küçük figürünü yapıp bunu pastanın üzerine ekleyebilirler. Hatta tema oluşturup ona özel bir tasarım yapmaları da mümkün.

Enn Pasta

Enn Pasta

Enn Pasta

Firmayı İncele

3- 1 Buket Lezzet

İzmir’de butik pasta yapan yerlerden 1 Buket Lezzet, Konak’ta yer alıyor. Bu pastacıya ister şeker hamuruyla kaplanmış istersen de kremayla süslenmiş nişan pastası modellerini yaptırabilirsin.

Biz senin için üzerinde sukulentler bulunan bu sade modeli seçtik. Tabii nişan konseptine göre kuru çiçekler, makaronlarla da süslenebilir.

1 Buket Lezzet

4- Swiss Çikolata

Pasta siparişi İzmir Swiss Çikolata’dan da verilebiliyor. Alsancak’ta yer alan pastacı, "İşimiz gücümüz lezzet!" sloganıyla çalışıyor. Çok sayıda özel tasarım nişan pastası yapmışlar. Firma sayfasından diğer modelleri de görebilirsin.

Ayrıca firmanın yaptığı isme ve kişiye özel çikolatalar, nişan organizasyonuna lezzet katacak!

Swiss Çikolata

5- Pasta Rüzgarı

İzmir'de özel pasta siparişi verebileceğin firmalardan Pasta Rüzgarı, Aliağa’da yer alıyor. Gıda mühendisi denetiminde yapılan ürünlerinin içinde pastalardan başka ev yapımı kurabiyeler ve diğer hamur işleri de bulunuyor.

Pasta Rüzgarı’nda sade modellerin yanı sıra özel tasarımlar da yapılıyor. Mesela bir düğün için yaptıkları bavul konseptli pasta tasarımına firma sayfasından bakmanı öneriyoruz. Gerçekten çok hoş görünüyor.

Pasta Rüzgarı

6- Missdurush Butik Pasta

İzmir’de pasta siparişi verebileceğin Missdurush, Bayraklı’da yer alıyor. Şeker hamurlu, kremalı, fotoğraflı pasta çeşitleri üretiyorlar. Ayrıca butik kurabiyeler, cupcake çeşitleri, beze kulesi gibi hem damakları hem gözleri şenlendiren ürünleri de bulunuyor.

Pasta teslimatı konusunda oldukça hızlılar. Nişan tarihinden iki gün önce bile arasan, istediğin modeli yetiştirebiliyorlar. Tabii sen yine de erkenden sipariş vermeye özen göster.

Missdurush
Butik Pasta

7- Café de Chloé Boutique Patisserie

Butik pasta İzmir Karşıyaka firmalarından biri Café de Chloé! Pastacı, 2010 yılından beri çiftlere en güzel organizasyonları için pastalar tasarlıyor. Fransız zarafetini müşterilerine sunduklarını söylüyorlar.

İzmir’in tamamına ve çevredeki diğer illere gönderim yapıyorlar. Şeker hamuruyla süslenmiş nişan kurabiyelerini de incelemelisin.

Café de Chloé Boutique
Patisserie

8- Jade Patisserie

Jade Patisserie, Bornova’da yer alıyor. Pastaların malzeme kalitesinden ve üretimi aşamasındaki titizlikten taviz vermeyerek hareket ediyorlar.

Pastacının çok güzel tasarımları var. Şeker hamurunun hakkını verdiklerini söyleyebiliriz. Nişanını yaptığın mekana ve nişan konseptine göre istediğin tarzı seçebilirsin: Modern, vintage, sade, ihtişamlı…

Jade Patisserie

9- Buket Pastanesi

İzmir pastanelerinden Buket, Karşıyaka’da konumlanmış. Firmanın birçok düğün ve nişan pastası modeli mevcut. Yaptıkları pastaların, keklerin ve kurabiyelerin içerisinde dünyanın en iyi markalarının ürünlerini kullandıklarını söylüyorlar.

Buket Pastanesi’ndeki tek ve iki katlı modellerden dilediğini seçebilirsin. Kalp şeklindeki pasta modelleri de çiftler tarafından oldukça ilgi görüyor.

Buket Pastanesi

10- Evim Pastanesi

Bu pastane İzmir’in Karşıyaka ilçesinde yer alıyor. 1978 yılından beri pastacılık sektöründe hizmet veriyorlar. Pastanede günlük olarak hazır yaş pastalar üretiliyor. Bunlardan dilediğini seçebileceğin gibi özel tasarım da yaptırabilirsin.

Bu arada nişan organizasyonunda cupcakeler yerine petifürleri de tercih edebilirsin. Evim Pastanesi petifür yapımında da çok başarılı.

Evim Pastanesi


İzmir’de sipariş verebileceğin pastacılar bu şekilde. İlk önce beğendiğin firmalardan ücretsiz fiyat teklifi al. Eğer anlaşırsanız pastalarını yerinde görmeye ve tadım yapmaya gidersin. Hem uygun fiyatlı hem de lezzeti ve görüntüsüyle içine sinecek bir nişan pastası yaptırmak, sandığından daha kolay!

Şunlar da ilgini çekebilir:

İlginç Nişan Organizasyonu Fikirleri

İzmir Nişan Organizasyon Fiyatları ve Firma Önerileri

İzmir'deki Küçük Nişan Mekanları

Şehir Şehir Nişan ve Düğün Pastası Fiyatları

Evde Söz veya Nişan Organizasyonu Yapacaklara 15 Tavsiye

İzmir’de Nişan Yapılacak Cafeler

Düğün Pastası Firmaları

En şık ve lezzetli düğün pastaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün pastanı seç

Sıradaki Makaleler

Düğün Pastası kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Pastası Firmaları

Düğün Pastası kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum