Sevinç Pastanesi


ÖNERİLEN FİRMALAR


Ücretsiz Fiyat Teklifi Al
E-mail adresiniz üçüncü kişilerle paylaşılmaz!
FİYAT TEKLİFİ AL

Fiyat talebiniz doğrudan firmaya gönderilir. Sevinç Pastanesi sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Firma genellikle 24 saat içinde dönüş sağlıyor

Düğün Bütçeni Oluşturmak için


FİRMA DETAYLARI

Hakkında

Pelit ailesinin kökleri Rusya’ya, Kırım’a dayanır. Rus ihtilaline kadar. Rusya’da pastacılık yaparlar ve ihtilalle birlikte ileri teknik ve çalışkanlıklarını da yanlarına alıp Karadeniz’e Rize Çamlıhemşin’e gelip yerleşirler. O devirlerde ailenin erkekleri gurbete gider, eşleri de memlekette kalır.

İlk olarak, 1942 yılında Zonguldak Balkaaya Pastanesi’nde Şaban, Kenan, Osman elit işçi olarak çalışmaya başlarlar. Bir süre sonra çalışkanlıklarından ve başarılarından dolayı Balkaya Pastanesi’ne ortak olurlar. 1953 yılında İzmir’e geldiklerinde Ülkü Pastanesi’nde Halim Albay’la ortak çalışmaya başlarlar ve 1953’ten 1957’ye kadar bu ortaklık sürer.

İlk Sevinç Pastanesi’ni Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki, şu anki Özsüt’ün bulunduğu yere açarlar. Kira olan iki katlı binanın sahibinin kızının adı Sevinç’tir. Üç kardeşin bu kıza olan sevgileri pastanenin “SEVİNÇ” adını almasına neden olur. 1965 yılında yeni bir yenilenme çevresi içinde Kıbrıs Şehitleri addesi No:22’deki iki katlı bina, pastanenin ikinci şubesi olur ve aradan yanlızca bir yıl geçmesine rağmen hızla süren yapılanma çalışmalarının sonucunda Ali Çetinkaya Bulvaarı 31/A Alsancak adresinde yeni bugünkü yerinde nesiller boyu sürecek yeni bir “SEVİNÇ” geleneği başlar. Kısa bir süre için de olsa aynı sokakta üç şubeye sahip olan pastanelerrden biri 1967’dee kapanır. 1971’de Osman Pelit ayrılır ve Lozan Pastanesi’ni işletmeye başlar. 1981’e kadar Şaban –Kenan Pelit’in devam eden ortaklığı Şaban Pelit’in vefatı ile Kenan Pelit, işletmeleri yeniden yaapılandırır ve şirket haline getirir.

Halen Şaban Pelit’in üç oğlu, Kenan Pelit’in üç oğlu ve Kenan Pelit olmak üzere yedi ortaklı olarak deevam etmektedir.

İLETİŞİM

Yetkili Kişi Hakan Senkoken Adres Ali Çetinkaya Bulvarı No:31/A Alsancak / İzmir
Konak,
Evleneceklere Destek Hareketi
Sevinç Pastanesi ile çalışmak isteyen çiftler için yorumların çok önemli

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Sevinç Pastanesi hakkında yorumlarını paylaş.

Yorum Yap