Düğün Pastası Modelleri

Rengarenk, çiçekli ve macaron alternatiflerinden katlı düğün pastası çeşitlerine kadar tüm tatlılar burada! Hemen incele!

Rengarenk Düğün ve Nişan Pastası Modelleri Arasında Sizinki Hangisi?

Düğün ve nişan hazırlıklarının belki de en zevkli kısmı olan düğün pastası, nişan pastası veya söz pastası modellerini incelerken, yapmanız gereken ilk şey davetli sayınızı netleştirmek ve pastanızın boyutuna karar vermek olmalı. Eğer davetli sayısının çok fazla olmadığı bir düğün organize edecekseniz ve pasta kesim seremonisinde pastanızın küçük gözükmesini istemiyorsanız, maket pasta kullanarak, düğününüze görkemli bir dokunuş katabilirsiniz.

Klasik pastaların yanı sıra eğer daha küçük ve sade bir pasta tercih edecekseniz pastaya ek olarak cupcake, makaron gibi ikramlarda da bulunabilirsiniz.

Konsepte Göre Düğün Pastası Nasıl Seçilir?

Pek çok farklı seçeneğin yer aldığı pasta modelleri incelenmeye başladıkça, çok renkli bir dünya ile karşı karşıya kalınıyor. Bu kadar çok seçenek arasında doğru tercihi yapabilmek için, pasta siparişinizi düğün konseptini belirledikten sonra vermek doğru bir yaklaşım olacaktır. Ancak bu işi çok da ileri tarihe atmamalı, en az düğünden iyi ay önce pasta arayışlarınızı tamamlamalısınız.

Tercihinizi kare ya da yuvarlak klasik bir katlı düğün pastası yönünde yaptıysanız, düğün konseptinizde yer alan bazı ufak detayları pastanızda da görmek istemez misiniz? Örneğin düğününüz gökkuşağı konseptindeyse, pastanızın gökkuşağı renklerinde hazırlanmasını isteyebilir; sonbahar konseptini tercih ettiyseniz, pastanızın üzerine kocaman bir sararmış yaprak figürü koydurabilirsiniz.

Dantelli Düğün Pastası Alır Mısınız?

Vintage tarzda bir düğün organize ettiyseniz, gelinliğinizde kullanılan dantel deseninin pastanız üzerinde de yer aldığını bir düşünsenize. Beyaz üzerine siyah dantel deseni uygulanmış bir pasta, hem düğün konseptinizi tamamlayacak hem misafirlerinizi oldukça etkileyecek.

Eğlenceli gelin-damat figürlerinden, rengarenk çiçeklere, fiyonklardan, uğur böceklerine kadar aklınıza gelebilecek her türlü süslemeyi birebir pastanızın üzerinde görebilirsiniz. Fakat bu tarz ek süslemelerin, bütçe planlamanızda değişikliklere yol açabileceğini de göz ardı etmemelisiniz.

Beğendiğiniz pastanın mutlaka önceden tadına bakmanızı ve bunun için de düğün pastası firmanızdan randevu talep etmenizi öneriyoruz. Çünkü misafirlerinize ikram edeceğiniz, düğününüz en önemli unsurlarından biri olan düğün pastanızın lezzetini şansa bırakmamalısınız. Bunun için firmanızdan tadım için ekstra ücret isteyip istemediklerini sorabilirsiniz. Pasta firmanız ile yapacağınız bu görüşmede, hem siz hem de konuklarınız adına sağlıklı bir seçim yapabilmek için pastanızın organik malzemeler kullanılarak üretilip, üretilmediğini de sorabilirsiniz.

Pastanızı seçip, siparişinizi vermeden önce, pasta firmanızdan daha önce yaptığı pastaların fotoğraflarını isteyebilirsiniz. Ayrıca firmanıza, pastanın düğün mekanınıza nasıl ulaşacağını, saklama koşullarını, pasta ekipmanlarını kimin temin edeceği gibi soruları sorar, bu tarz detayları netleştirirseniz, düğün günü gelip çattığında yaşayacağınız olası sorunların da önüne geçmiş olabilirsiniz.

Düğününüzde misafirlerinize ikram edeceğiniz pastayı zahmetsizce seçebilmek için sayfamızdaki galerilere göz atabilir, istediğiniz firma ile bağlantı kurarak, ücretsiz fiyat teklifi talep edebilirsiniz.