Damatlık Seçmenin Püf Noktaları

Anıl Balkan tarafından yazılmıştır.

2:13 dakika

08.01.2015

Nasıl? Biz bu işlerden anlamayız mı diyorsunuz? Yapmayın, canlanın biraz. Hem damatlık hakkında bilmeniz gereken her şeyi biz size zaten anlatacağız.

Haydi Damatlar Canlanın!

Biliyoruz ki damatlık seçimi serüveni gelinlik seçiminden çok daha kısa sürüyor. Erkekler kılık kıyafetlerine cins-i latif kadar meraklı değil; üstelik alışverişte uzun saatler harcamayı da sevmiyorlar. Belki çok bayıldığınız bir iş değil ama, hadi damatlar, siz de o gece yakışıklılık potansiyelinizde zirveye ulaşmalısınız. Nasıl? Biz bu işlerden anlamayız mı diyorsunuz? Yapmayın, canlanın biraz. Hem damatlık hakkında bilmeniz gereken her şeyi biz size zaten anlatacağız. Damatlık modelleri, damatlık fiyatları ve damatlık türleri hakkında bilmeniz gerekenler, hatta damatlıkla ilgili bilinmeyenler bile aklınızdayken, sizin için doğru damatlığı seçmek çocuk oyuncağı olacak.

damatlık seçmenin püf noktaları

Damatlıkta Seçenekler Neler?

Damatlık türleri nelerdir diye baktığımızda karşımıza birçok çeşit çıksa da, damatlıkta gelinlik kadar fazla seçenek yok. Damatlıkta değişik renkler tercih edilebilmekle beraber en klasik ve aslında en şık renk her zamanki gibi siyah. Damatlıkta deneysel davranmak istemeyenlerin tercihi ise her zaman smokin. Smokinden farklı olarak takım elbise kullanmayı tercih edebilirsiniz. Takım elbisede ise renk skalası daha geniş. Siyah yerine füme, gri, lacivert, bej ve hatta mavi rengi bile tercih edilebilir.

Sırası gelmişken tam da bu konuya denk gelen Düğün.com TV videosunu izleminizi isteriz. İşte uzmanının ağzından damatlık almanın püf noktaları!

Önemli Bir Faktör: Düğün Mekanı

Bu noktada nerede evleneceğiniz konusu devreye giriyor. Damatlığınızı düğün mekanına göre seçmeniz düğün detaylarınızdan en önemlisi olacaktır. Unutmayın ki gelininiz ve davetlileriniz de kıyafet seçimlerini düğün mekanına uygun olarak yapacaklar. Örneğin; düğün mekanınız otel, balo salonu ya da havuz başı gibi resmi bir yer olacaksa smokin; restoran, kır, klüp tarzı yerlerde olacaksa takım elbise tercih edebilir; plaj ya da destinasyon düğününde ise iyice rahat alternatifler olan keten takımlar kullanma yoluna gidebilirsiniz.

damatlık seçmenin püf noktaları

Biraz Heyecan Katmak İçin

Her şeyi ile klasik olmayı çok da istemeyen damat adayları smokini siyah papyon yerine fular şeklindeki kravat ve onun takımı yeleklerle ya da değişik yaka modellerinde gömleklerle renklendirme yoluna gidebilirler. Ayakkabı konusunda ise genellikle rugan ayakkabı tercih ediliyor olmakla beraber, gelininizin tarzına uyumlu olarak deneysel davranabilir; hatta örneğin bir kır düğününde siyah bir spor ayakkabıyı bile kullanmayı deneyebilirsiniz.

Damatlık Nasıl Tamamlanır

Malum, erkekler çok fazla aksesuar kullanmazlar. Bir damatlık için tamamlayıcı aksesuarlar kravat iğnesi, kol düğmesi, bir de yaka çiçeği olabilir. Geleneksel olarak kız tarafından hediye edilen kol düğmesi çok göze batmayan, ancak göründüğü zaman smokine bambaşka bir hava veren en önemli unsurdur. Yaka çiçeği ise düğün sahibi ailelerin erkeklerinin yakalarına takılır ve düğün mekanında kullanılan çiçek tercih edilir bunun için.

damatlık seçmenin püf noktaları

İşte Beyler, Bu kadar Basit!

Gördünüz mü hiç de o kadar büyüttüğünüz gibi değil bu damatlık seçme işi. Formül basit: enerjiyi topla, düğün mekanını göz önünde bulundur, tarzını seç... Unutmadan; Düğün.com sayfalarında şehrinizin en iyi damatlık firmalarını bulabilir, damatlık modellerini inceleyebilir ve indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Damatlık Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

Sıradaki Makaleler

Damatlık kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Damatlık Firmaları

Damatlık kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

6 yorum

OA

Osman Acar

16/10/2014

Düğünde füme damatlık biraz gayrıciddi durmaz mı sizce de?


TH

Tuana Hayat

16/10/2014

aslında mekana ve temaya göre şık olabilir osman bey..


BP

Berfin P.

16/10/2014

çok güzeller bence.teşekkürler


MA

Muharrem Alaca

23/08/2016

İndigo rengi nasıl olur damatlıkta papyon ve kuşak gece mavisi olursa bu indigo rengi bazı firmalarda elektiril mavisi diyede geçiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Muharrem, Halk arasında morcivert olarak bilenen indigo renginde bir damatlık bizce gayet güzel bir seçim. Fakat indigo damatlık ile gece mavisi papyon ve kuşak kullanmanı önermeyiz. Bu iki renk birbirini boğacaktır. Bunun yerine blue indigo veya açık gri kullanabilirsin. Bütün bunların yanı sıra bu seçimin ten renginle de ilgili olduğunu söylemeliyiz. Eğer çok koyu tenli bir damat adayı isen bu renk senin için koyu kaçacaktır. Bu durumda da damatlığını blue indigo tercih etmeni öneririz.


AY

Azmi Yalniz

21/01/2017

Merhabalar esmer tenli nisanlim 1.88 boyunda kalipli biri sizce ne renk damatlik secmeliyiz yardim edermisiniz


HA

Hamide Aydin

13/03/2017

Mrblar benim nişanlım esmer kara kaşlı kara gözlü birisi sizce hangi renk damatlık giymeli ?