Damatlık Türleri Nelerdir?

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:47 dakika

11.03.2022

Damatlık türlerini ve kullanım alanlarını bilmeden seçim yapmanız doğru olmaz. Sevimli damat adayları! Hayatınızın en önemli teklifini yaptınız ve olumlu bir yanıt aldınız. Şimdi sıra düğün hazırlıklarına geldi. Sevgiliniz düğünle ilgili her şeyi düşüne dursun, siz de O’na bir sürpriz yapın ve damatlıklar konusunda ne kadar çok bilginiz olduğunu göstererek O’nu şaşırtın!

Asil Bir Smokin

Keskin hatları, şık detayları ve asil duruşuyla smokin elit damatların ilk tercihidir.Tarihi mekan düğünlerinde ya da otel düğünlerinde kullanmaktan çekinmeyeceğiniz smokinler, resmi olmakla birlikte, bir fraka oranla daha rahat ve tekrar yorumlanabilir bir giysi olduğu için birçok damat tarafından da tercih edilir. Hazır modellerden çok kişiye özel dikilen smokinler, modası hiç geçmeyecek bir damatlık çeşididir.

asil_bir_smokin

Sen de smokin damatlık giyeceksen şu yazımıza göz atmanda fayda var:Smokin Giymenin Püf Noktaları

Şık Takımlar

Smokin yerine daha rahat ve geniş bir çeşit yelpazesi olan takım elbiseleri de tercih edebilirsiniz. Smokin ve frakta olan katı kurallar yerine, gömlek renginden kol düğmesine, kravattan ayakkabınıza kadar kendi zevkinize göre değiştirebileceğiniz bir çok parçası bulunan takım elbiseler, kendi tarzını yansıtmak isteyen damat adayları için birebir!

sik_takimlar

Resmi Düğünler için Frak

Eğer resmi bir davet düzenliyorsanız, o gece ne giyeceğiniz zaten bellidir. Aile büyükleri ve resmi davetlilerin arasında smokin yerine frak ile bulunmak, hem onlara duyduğunuz saygıyı, hem de geleneklere olan bağlılığınızı gösterir. Size yakışan frakı bulmak için düğün mekanınızı seçtikten hemen sonra araştırma yapmaya başlamanız iyi olur.

resmi_dugunler_icin_frak

Keten Takımlar

Takım elbise sevmiyorsanız veya resmi bir balo salonunda değilde bir plajda evleniyorsanız bir takım elbiseye ihtiyacınız yok! Damat şıklığınızı keten bir takımla sergileyebilirsiniz. Kravat ve kol düğmeleri gibi aksesuarları kullanmanızı gerektirmeyen veya hareketlerinizi kısıtlamayan keten takımlar içten bir düğün temasını da tamamlayacaktır.Damatlığınızı düğün mekanınıza göre seçip şıklığınızla göz doldurun.

Birbirinden şık keten damatlıklara göz atmak isterseniz şu galerimizi ziyaret edebilirsiniz: Keten Damatlık Modelleri

Rahat Alternatifler

Çılgın bir çiftseniz ve klasik bir düğün töreni yerine arkadaşlarınızla sabahlara kadar eğleneceğiniz bir kutlama düşünüyorsanız ceketler, smokinler çoktan seçenekler arasından çıktı demektir. Şık bir pantolonla rahat bir blazer ceket sportif ve özgür ruhunuza en çok yakışacak damatlık alternatifi olabilir. Kutlama yapacağınız mekanın ambiyansına göre klasik bir pantolon yerine şık bir kot, spor bir gömlek ve pantolon askısı; kravat ya da papyon yerine bir fular ya da yaka çiçeği, ceket yerine karizmatik bir yelek gibi alternatif aksesuarlar ile tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Damatlığınızla ilgili konsepte karar vermenizde en önemli faktör düğün mekanınız olsa da doğru görüntüyü elde etmek için işinin ehli bir ustaya ihtiyacınız var. Şehrinizdeki damatlık firmalarını incelemeye hemen başlayın.

Damatlık Firmaları

En şık damatlıklar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Damatlık firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Damatlık kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Damatlık Firmaları

Damatlık kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

melis yeşil

Düğün Tarihi: 16.10.2014


kot pantolonla evlenilmez kimse kusura bakmasın


lale ulus

Düğün Tarihi: 16.10.2014


keten damatlıklar yazın kır düğünlerinde damatları rahat ettirir bence