Damatlık Türleri Nelerdir?

Okuma Süresi: 1:39 DK

08.01.2015

Damatlık türlerini ve kullanım alanlarını bilmeden seçim yapmanız doğru olmaz. Sevimli damat adayları! Hayatınızın en önemli teklifini yaptınız ve olumlu bir yanıt aldınız. Şimdi sıra düğün hazırlıklarına geldi. Sevgiliniz düğünle ilgili her şeyi düşüne dursun, siz de O’na bir sürpriz yapın ve damatlıklar konusunda ne kadar çok bilginiz olduğunu göstererek O’nu şaşırtın!

Asil Bir Smokin

Keskin hatları, şık detayları ve asil duruşuyla smokin elit damatların ilk tercihidir.Tarihi mekan düğünlerinde ya da otel düğünlerinde kullanmaktan çekinmeyeceğiniz smokinler, resmi olmakla birlikte, bir fraka oranla daha rahat ve tekrar yorumlanabilir bir giysi olduğu için birçok damat tarafından da tercih edilir. Hazır modellerden çok kişiye özel dikilen smokinler, modası hiç geçmeyecek bir damatlık çeşididir. Tabii smokin giymenin püf noktalarını da öğrenip damatlığınızın hakkını vermelisiniz.

asil_bir_smokin

Şık Takımlar

Smokin yerine daha rahat ve geniş bir çeşit yelpazesi olan takım elbiseleri de tercih edebilirsiniz. Smokin ve frakta olan katı kurallar yerine, gömlek renginden kol düğmesine, kravattan ayakkabınıza kadar kendi zevkinize göre değiştirebileceğiniz bir çok parçası bulunan takım elbiseler, kendi tarzını yansıtmak isteyen damat adayları için birebir!

sik_takimlar

Damatlık İndirimleri

Cemil Moda Evi
%25 İNDİRİM
61 2 1
Cemil Moda Evi

Düğün.com Çiftlerine Sezona Özel %25 İndirim!...

Resmi Düğünler için Frak

Eğer resmi bir davet düzenliyorsanız, o gece ne giyeceğiniz zaten bellidir. Aile büyükleri ve resmi davetlilerin arasında smokin yerine frak ile bulunmak, hem onlara duyduğunuz saygıyı, hem de geleneklere olan bağlılığınızı gösterir. Size yakışan frakı bulmak için düğün mekanınızı seçtikten hemen sonra araştırma yapmaya başlamanız iyi olur.

resmi_dugunler_icin_frak

Keten Takımlar

Takım elbise sevmiyorsanız veya resmi bir balo salonunda değilde bir plajda evleniyorsanız bir takım elbiseye ihtiyacınız yok! Damat şıklığınızı keten bir takımla sergileyebilirsiniz. Kravat ve kol düğmeleri gibi aksesuarları kullanmanızı gerektirmeyen veya hareketlerinizi kısıtlamayan keten takımlar içten bir düğün temasını da tamamlayacaktır.Damatlığınızı düğün mekanınıza göre seçip şıklığınızla göz doldurun.

Rahat Alternatifler

Çılgın bir çiftseniz ve klasik bir düğün töreni yerine arkadaşlarınızla sabahlara kadar eğleneceğiniz bir kutlama düşünüyorsanız ceketler, smokinler çoktan seçenekler arasından çıktı demektir. Şık bir pantolonla rahat bir blazer ceket sportif ve özgür ruhunuza en çok yakışacak damatlık alternatifi olabilir. Kutlama yapacağınız mekanın ambiyansına göre klasik bir pantolon yerine şık bir kot, spor bir gömlek ve pantolon askısı; kravat ya da papyon yerine bir fular ya da yaka çiçeği, ceket yerine karizmatik bir yelek gibi alternatif aksesuarlar ile tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Damatlığınızla ilgili konsepte karar vermenizde en önemli faktör düğün mekanınız olsa da doğru görüntüyü elde etmek için işinin ehli bir ustaya ihtiyacınız var. Şehrinizdeki damatlık firmalarını incelemeye hemen başlayın.

Şehrindeki En İyi Damatlık Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DAMATLIK FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Damatlık kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Damatlık Firmaları

Damatlık kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

LU

Lale Ulus

16/10/2014

keten damatlıklar yazın kır düğünlerinde damatları rahat ettirir bence


MY

Melis Yeşil

16/10/2014

kot pantolonla evlenilmez kimse kusura bakmasın