Damatlığı Kimler Hazır Almalı Kimler Diktirmeli?

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:55 dakika

29.06.2020

Bazı damatlar için hazır damatlık almak en doğru kararken kimi damatlar içinse en ideali kişiye özel dikim yapılmasıdır. Peki siz bu kararı nasıl vereceksiniz? Bu günlerde damat adaylarının işi çok zor. Eskiden olsa, kız tarafı düğünle ilgilenir, erkek tarafı da sadece ödemeyi yapardı. Ödeme kısmını nasıl hallettiğinizi bilmiyoruz ama iş dağılımı artık eşit sayılır. Sizin üstünüze düşen ilk iş; damatlığınızı seçmeniz!

Hangi Durumlarda Damatlığınızı Diktirmelisiniz?

Belki iddialı bir tarzınız var, veya hafifçe çıkan göbeğiniz yüzünden hazır modellerin sizde iyi durmayacağını düşünüyorsunuz. Belki de kafanızda sıra dışı bir damatlık modeli var, hatta farklı bir konsept düğün planlıyorsunuz. Kendi damatlığınızı tasarlamanın eğlenceli olacağına inanıyor ve hayatınızın en önemli gecesinde tamamen size özel bir kıyafet ile bulunmak istiyor olabilirsiniz. Bu önerilerin birine bile evet dediyseniz damatlığınızı diktirmek sizin için doğru bir karar olacaktır. Kişiye özel damatlık hakkında her şeyi öğrenip seçiminizi kolayca yapın. Bütün bunların yanında, hazır damatlıkları beğenmediyseniz, tarzınızı yansıtacak yetenekli bir terzi aramanın vakti gelmiş demektir.

damatlığı kimler hazır almalı kimler diktirmeli?

Hangi Durumlarda Damatlığınızı Hazır Almalısınız?

Yoğun bir tempoda çalışıyorsanız ve kişiye özel damatlık dikimi için provalara ayıracak vaktiniz yoksa -evet, damatlık diktirmek uzun bir süreç olacaktır-, farklı bir şehir ya da ülkede evlenecekseniz ya da kilonuzda hızlı değişimler oluyorsa hazır damatlık almanız sizin için doğru seçenek gibi görünüyor. Ancak damatlık alışverişine çıkmadan önce kendinizi uzun bir alışveriş seansına ve pek çok modeli denemeye hazırlasanız iyi edersiniz. Üstelik damatlıkla işiniz onu bulduğunuzda da bitmiyor. Pek çok hazır damatlık firması düğünden önce en az iki prova yaparak ufak tadilatlarla damatlığınızın üzerinize tam olarak oturmasını sağlıyorlar.

Koşullarınız Hangisi için Daha Uygun?

Bu saydıklarımız elbette sadece damadın tercihleri ile ilgili kriterlerdi. Seçimde etkisi olan diğer şartları da göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Örneğin; bütçeniz hangisi için daha elverişli? Ya da damatlığı diktirecek kadar vaktiniz var mı? Ayrıca, damatlık seçiminizi yaparken mutlaka müstakbel eşinizin gelinliğini de göz önünde bulundurun. Seçeceğiniz damatlık ile gelinlik uyumunu yakalamanız çok önemli. Unutmayın ki, konu düğün olduğunda son sözü her zaman kız tarafı söyler.

kosullariniz_hangisi_icin_daha_uygun

En İyisi Uzman Eli

Bütün şartları göz önünde bulundurarak karar verin tabii ama ister hazır bir damatlık almayı düşünün ister özel diktirmeyi, önemli olanın iyi bir terzi veya uzman bir firma ile çalışmak olduğunu unutmayın. Gelinlik gibi damatlığın da çok özel olduğunu ve bu kıyafetin sizin için anlamlı olduğunu aklınızdan çıkarmadan tercih yapmalısınız. Rastgele, tecrübesiz bir terzinin ellerine güvendiğinizde ya da damatlığın önemini kavramamış bir damatlık firması ile anlaşmanız sonucunda mutsuz ve gergin bir gün geçireceğiniz aşikar. Bu yüzden diktirecekseniz iyi bir tasarımcı ile çalışmalı, hazır alacaksanız da tüm detayları önemseyen, kumaş cinsinden özgün modellere kadar her parçanın kalitesine önem veren bir firma bulmalısınız. Söylemesi kolay demeyin çünkü Düğün.com sizin için özenle bu firmaları bir araya getirdi. Şehrinizin firmalarını inceleyin ve damatlığınıza kolayca sahip olun.

Damatlık Firmaları

En şık damatlıklar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Damatlık firmanı bul

2 Yorum

rabia taş

Düğün Tarihi: 15.10.2014


uyumlu olduktan sonra pek farkları yok


yahya düş

Düğün Tarihi: 15.10.2014


diktirmek daha iyi çok daha pahalıya geliyo benden söylemesi