Düğünde Damatlık ile Rahat Etmenin Püf Noktları

Belki de bu güne kadar hiç smokin ya da frak giymediniz ama büyük günde uzun saatler aslında hiç de alışık olmadığınız kostüm ve aksesuarları taşıyacaksınız. Damatlığınızın ve damat aksesuarlarınızın gece boyu bir kabusa dönüşmemesi için onları yeterince iyi tanımanız, düğününüzün enerjisi açısından son derece önemli. İşte düğün gününüzde kıyafetlerinizle ilgili problem yaşamamak için yapmanız gerekenler:

Damatlık Provasını Aksatmayın

İster hazır ister özel dikim damatlık olsun, damatlığınızın bitmiş haliyle en az iki prova yapmalısınız. İlki damatlık tamamen bittikten sonra, diğeri de mümkünse düğünden beş gün önce yapılmalıdır. Son provada kilo değişimi ya da sonradan hoşunuza gitmeyen detaylar yüzünden yapmak istediğiniz değişikliği terzinizle kısa sürede halledebilirsiniz.

damatlik provasi - damatlik-provasi

Damatlığınıza Alışın

Düğün gününüzden önce damatlığınızı ve tüm damat aksesuarlarınızı (kravat, papyon, ayakkabı, kuşak vb.) giyip evde biraz vakit geçirin. Böylece, hareket ettiğinizde sizi kısıtlayan dikiş ya da ek yerleri varsa bunu önceden görebilirsiniz. Belki de düğün için seçtiğiniz ayakkabılar ayağınıza vuracak, ya da farkında olmadan biraz ağır bir ayakkabı seçtiğinizi fark edeceksiniz. Düğünden dört - beş gün önce yapacağınız bu ufak deneme ile son dakika aksiliklerini önceden engellemiş olursunuz. Daha en baştan damat ayakkabısı seçiminde önemli noktaları göz ardı etmeyin.

damatliginiza alisin - damatliginiza-alisin

Damatlık İndirimleri

İyi Beslenin, Ama Abartmayın

Düğün gününüzde güzel bir kahvaltı edin. Dengeli ve lezzetli bir kahvaltı hem kendinizi iyi hissettirecek hem de gün içinde karnınızın sık sık acıkmasını engelleyecektir. Günün geri kalanında aç kalmayacak kadar az ve sık beslenin. Tükettiklerinizin şişkinlik ve gaz yapmayan gıda ve içecekler olduğuna özellikle dikkat edin. Böylece damatlığınızın içinde şişen karnınız size baskı yapmamış olur.

iyi beslenin - iyi-beslenin

Ayna Karşısında Çok Vakit Geçirmeyin

Düğün gününüzde aynaya çok fazla bakmayın. Heyecan ve stres yüzünden ufak paranoyalara kapılıp kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Onun yerine çevrenizdekilere “Nasıl görünüyorum?” diye sorun. Aldığınız cevap sizi mutlu etmezse aynada sadece hızlı bir kontrol yapın.

ayna karsisinda - ayna-karsisinda

Yedekleri Unutmayın

Düğün gününüzde ufak aksilikler olabilir. Bembeyaz gömleğinize şarap dökülebilir, düğmeniz kapı koluna takılıp uçabilir ya da ayakkabınızın üstüne bir anda çamur sıçrayabilir. Düğün gününüzde bunları düşünmek istemiyorsanız düğün yedek çantasında damatlar için bulundurulacaklara özel gösterin ve yedek gömlek, ufak bir dikiş takımı ve ufak bir ayakkabı süngerini mutlaka yanınıza alın.

yedekleri unutmayin - yedekleri-unutmayin

Şehrindeki 75 Damatlık Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

EC Ebru Can

Bunları eşime hemen iletmem gerek eşimde benim kadar stressli en azından biraz rahatlar..

HY Helin Yiğit

Eşimin damatlığı büyük geldi düğünden 1 hafta önce denediğinde bizde hemen bir terzi bulduk ve hallettik o koşuşturmada insan yediğine içtiğine dikkat etmiyor zayıflamış canım benim.