Damatlık ve Gelinlikte Uyumu Yakalamak

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:00 dakika

30.07.2021

Düğün hazırlıkları yapılırken her zaman önce gelinlik seçilir, damatlık ise hep en sona bırakılır. Zaten her gelin adayının yıllardır kafalarında olan bir gelinlik modeli olduğu için, genelde hayallerindeki gelinliği mucizevi bir şekilde kısa sürede bulurlar. Damat adaylarının yapması gereken tek şey ise, gelinlikle uyumlu damatlığı bulmaktır! Damatlığınızı seçmeden, eşinize aldığı gelinliğin türünü sorun ve araştırmaya başlayın.

damatlık ve gelinlikte uyumu yakalamak

Kraliyet Tipi Gelinlik ile Kullanabileceğiniz Damatlıklar

Yüksek belli ve vücudun orta kısmını saran bu gelinlik, en çok tercih edilen gelinlik türlerinden biridir. Genellikle sade ve beyaz tonlarında bulunan bu tip gelinlikler; kır veya plaj düğünü gibi daha rahat olunan düğünlerde değil de daha çok otel, tarihi mekan gibi daha ağır düğün tarzlarında tercih edilir. Bu gelinlik modeli ile çizgili bir ceket ile kemik rengi bir gömlek ve kravat çok hoş olacaktır. Damatlık türleri değişik değişik olsa da gelinliği baz almak en doğru harekettir.

kraliyet_tipi_gelinlik_ile_kullanabileceginiz_damatliklar

Denizkızı Gelinlik ile Kullanabileceğiniz Damatlıklar

Eğer gelin adayınız deniz kızı tipi bir gelinlik seçtiyse muhtemelen çok fit bir vücuda sahip ve bu güzelliğini sergilemekten çekinmiyor. Siz de gelin adayınızla uyumlu görünmek ve bu sade gelinliğin önüne geçmemek için olabildiğince sade, şık ve sizi fit gösterecek bir damatlık seçmeli ve asil bir papyon kullanmalısınız.

denizkizi_gelinlik_ile_giyilebilecek_damatliklar

Balo Tipi Gelinlik İle Kullanabileceğiniz Damatlık

Balo tipi gelinlikler genelde biraz daha resmi düğünlere uygundur. Kabarık eteği ve vücudu saran dantelli yapısıyla elit bir hava taşır. Balo tipi gelinlikler ile keskin hatları olan, yelek kullanılarak zenginleştirilmiş bir damatlık muhteşem olacaktır. Damatlıkla yelek ve kuşak kullanımı görüntünüzü bir anda çok daha şık hale getirecek. Siyah ve beyazın dışına çıkmadan oluşturacağınız kontrast ile gelin adayınızı şaşırtabilirsiniz.

balo_tipi_gelinlik_ile_kullanabileceginiz_gelinlik_modelleri

Birbirinden şık damatlıklara göz atmak isterseniz şu galerimizi ziyaret edebilirsiniz: Siyah Damatlık Modelleri

Prenses Gelinlikler ile Kullanabileceğiniz Damatlık

Belli ki müstakbel eşiniz prenses tipi gelinliği seçerek kendi beyaz atlı prensini bulduğunu ima ediyor. Beyaz atınız olmayabilir, ama şık bir beyaz takım alabilirsiniz! Beyaz dedik diye gidip düz beyaz bir damatlık almayın tabii, piyasada bulunan kemik ve krem rengi tonlarında birbirinden güzel onlarca damatlık var. Sade damatlığınızı büyük bir yaka çiçeği ve parlak kol düğmeleriyle tamamlayabilirsiniz.

prenses_gelinlikler_ile_kullanabileceginiz_damatlik_modelleri

Ve Son Olarak Önemli Bir Detay

Damatlık modelinizi tespit ettikten sonra en önemli aşama renk ve kumaş seçimi yapmak olacaktır. Kumaş seçimi yapılırken damatlık ve gelinlikte uyumu yakalamak için gelinlik kumaşının bir parçasından örnek alınıp, damatlığın iç grubunu yaparken veya damatlık kumaşını seçerken yardımcı olarak kullanılır. Gelinle uyum içinde olmak açısından gelinlikte kullanılan taşların renkleri de oldukça önemlidir. Bu seçimler yapıldıktan sonra damatlık için ölçü alınır ve prova aşamasına geçilir.

Sizi hem eşinizin gelinliği ile uyumu bir modele yönlendirecek hem de tarzınıza uygun olan kumaş ve çizgileri belirleyecek bir uzmana Düğün.com sayfalarında rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şehrinizdeki damatlık firmalarını incelemeye başlamak!

Damatlık Firmaları

En şık damatlıklar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Damatlık firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Damatlık kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Damatlık Firmaları

Damatlık kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap