Taşlı Gelinlik Modelleri ile Öne Çıkan İstanbul Gelinlik Firmaları

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

4:39 dakika

19.03.2019

Gösterişli, dikkat çekici ve ışıl ışıl görünmek isteyen gelin adaylarını böyle alalım! Bu senin en önemli günün ve en az gökyüzündeki yıldızlar kadar ışıltılı olmak istiyorsun. Harika! İhtiyacın olan şey elbette işlemeli gelinlik modelleri. Taş, pul, boncuk, inci, kristal ya da swarovski… Parıl parıl parlamak işte bu kadar kolay! İşlemeli gelinlik modelleri hakkında bir iki tüyo verdikten sonra bu ışıltılı gelinlikleri bulabileceğin gelinlik firmaları listesi vereceğim. İşte, başlıyoruz!

taşlı gelinlik

Taş işlemeli gelinlik modeli giymek istiyorsan öncelikle bu işlemelerin gelinliğin hangi bölgesinde olması gerektiğine karar vermelisin. Gelinliğin tamamı, üst kısmı ya da yalnızca etek kısmı, kolları, omuzları, yakası veya sırt bölgesinin işlemeli olması, tamamen senin tercihin!

Eğer gelinliğinin tamamı işlemeli olacaksa öncelikle sana bir uyarıda bulunmalıyım! Tamamı taş detaylı olan bir gelinliği kesinlikle ince bir vücut tipine sahipsen tercih etmelisin. Çünkü işlemeler nedeniyle en az bir beden büyük görüneceğini unutma!

Tamamı taşlı gelinlik modellerini düz kesim giymek isteyen gelin adayları tercih edebilirler. Çünkü bu tarz işlemeli kumaşların en çok düz kesim gelinliklere yakıştığını söylemeliyim.

Eğer büyük göğüslü ve elma vücut tipine sahip bir gelin adayıysan üst bölgesi işlemeli gelinlikleri tercih etmemeni öneriyorum. Bu bölgede bulunan işlemeler göğüslerinin olduğundan daha büyük görünmesine sebep olacaktır. Bunun yerine yakasında, kolunda ya da sırtında taş detayları olan gelinlikleri tercih edebilirsin. Eğer belini daha ince göstermek istersen de yaka ve etek kısmı taşlı olan gelinlikler doğru seçim olacaktır!

İşlemeli gelinliklerle dair daha fazla detaya ulaşmak istersen şu yazımıza göz atabilirsin: İşlemeli Gelinlik Kumaşı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Taşlı gelinlikler hakkında bilmen gerekenleri anlattığıma göre artık en güzel taşlı gelinlikleri bulabileceğin firmalara geçebilirim. İşte İstanbul’da taşlı gelinlikleri ile dikkat çeken gelinlikçiler:

Pınar Bent

Gösterişli tasarımlarıyla dikkat çeken ve İstanbul Nişantaşı gelinlik mağazaları arasında yer alan Pınar Bent, iddialı gelin adaylarının mutlaka incelemesi gereken firmalardan. Balık, prenses ve A kesim gibi gösterişli gelinlik modellerine koleksiyonunda sıkça yer veren modacı Pınar Bent, özel dikim gelinlik seçeneği de sunuyor. Firmayı haftanın yedi günü ziyaret edebilirsin.

pınar bent gelinlik

Pınar Bent'le ilgili daha fazla detaya ulaşmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: İddialı Gelinlerin Adresi: Pınar Bent Gelinlik

Beyaz Butik

Sade ama dikkat çekici tasarımlarının yanı sıra gösterişli ve iddialı tasarımlarıyla da gelin adaylarının gönlünü fetheden Beyaz Butik, taşlı gelinlik isteyen gelin adaylarının kesinlikle mağazaya uğramadan gelinliğine karar vermemesi gereken bir firma! Senin için seçtiğim bu taşlı gelinlik modelini ve çok daha fazlasını deneyebileceğin Beyaz Butik, profesyonel ekibiyle sana hayallerindeki gelinliği vadediyor. Sen de yüzlerce Beyaz Butik gelininden biri olmak istemez misin?

beyaz butik

Taşlı gelinliklerin, bulunduğu bölgeyi daha kalın göstereceğini de göz önünde bulundurmalısın. Vücut tipine göre gelinlik seçimine dair daha fazla tüyoya ihtiyaç duyarsan şu yazımıza bakabilirsin: Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

New Moda

Gösterişli bir silüet ve göz alıcı detaylara sahip bir gelinlik arıyorsan New Moda'nın gelinliklerine mutlaka göz atmalısın! Firmanın gelinlik koleksiyonuna baktığımızda prenses ve A kesimli kabarık gelinlikler ile iddialı balık model tasarımlarda dantel ve güpürlerin yanı sıra swarovski ve inci gibi taşların da sıkça kullanıldığını söyleyebiliriz. New Moda, hazır model gelinliklerin yanı sıra özel dikim hizmeti de veriyor. Ayrıca firmanın İstanbul'da gelinlik kiralama imkanı sunan modaevleri arasında yer aldığını da söyleyelim.

new moda

Gelinliğini kiralamayı düşünüyorsan şu yazımız da ilgini çekebilir: İstanbul’da Kiralık Gelinlik Bulabileceğin Modaevleri

Bridelymade

“Bridelymade olarak hayatınızın en önemli gününü güzelleştirmek adına var gücümüzle ve sevgimizle çalışıyoruz.” diyen firma, sadelikle gösterişi mükemmel şekilde harmanlayabilen profesyonel bir ekibe sahip. Smuz detaylarında taşların kullanıldığı modelleriyle öne çıkan firmadaki abiye ve nişanlık tasarımlarına da göz atmalısın. Bridelymade’in diğer gelinlik modellerini de incelemek için hemen firma ile iletişime geçmelisin!

taşlı gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Gelinlik alışverişine çıkmadan önce dikkat etmen gerekenlerle ilgili tavsiyelerimize göz atmak istersen şu yazımızı inceleyebilirsin: Gelinlik Almadan Önce Bilmen Gereken 9 Şey!

Çağteks Gelinlik

"Bir gelini ifade edecek gelinlik, kendi hayallerinde saklıdır." mottosundan yola çıkan Çağteks, hayallerindeki gelinliğe seninle birlikte siluet kazandırmak için seni Zeytinburnu’ndaki mağazasına davet ediyor. Her tarz ve kesimde taşlı gelinlik modellerini bulabileceğin Çağteks Gelinlik’in kiralama seçeneği sunduğunu bilmende de fayda var.

taşlı gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Matrons Gelinlik

Şişli, Osmanbey’de hizmet veren Matrons Gelinlik, özellikle üstü taşlı prenses gelinlik modelleri ile ön plana çıkan bir firma. Birbirinden iddialı ve gösterişli bu gelinlik modelleri arasından seçim yaparken çok zorlanacağına eminim. Firmanın taş işlemeli gelinlik modellerine bakmadan karar verme derim!

matrons gelinlik

Sen de prenses kesim gelinlikleri beğeniyorsan şu yazımıza göz atmanda fayda var: Prenses Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Gün&Ay Houte Couture

İşte sana taşlı gelinlik modelleri ile bütün gece ışıl ışıl parlamanı sağlayacak bir gelinlik firması! İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan Gün&Ay Houte Couture, özellikle taşlı prenses gelinlik modelleri ile gelin adaylarının başını döndürüyor diyebilirim. Eğer firmanın taşlı modellerini incelemek istersen firmada her tarza uygun gelinliği rahatlıkla bulabileceğini bilmelisin. Haydi, hemen tıkla!

taşlı gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Taşlı gelinlikleri tarihi mekan, otel düğünleri gibi gösterişli modelleri kaldırabilen mekanlarda giyebilirsin. Düğün mekanına göre gelinlik seçimine dair önerilerimize göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Düğün Mekanına Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?

Ju İstanbul

“Ju İstanbul’la her buluşman senin en güzel hikayeni yaşadığın gün olsun…”diyor Ju İstanbul’un kurucuları… Profesyonel, kendinden emin ve birbirinden şık tasarımlarıyla gelin adaylarını hayallerine kavuşturan Ju İstanbul, özellikle farklı tasarımlarıyla dikkat çeken bir firma! Eğer sen de farklılık arayan bir gelinsen, burada aradığını bulabileceğini biliyorum. Firmayı hafta sonları da ziyaret edebilirsin.

taşlı gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Begüm Salihoğlu

Moda dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Begüm Salihoğlu, sadece couture gelinliklere imza atıyor. İstanbul’un Şişli ilçesinde yer alan butik, romantik, modern, farklı ve iddialı tasarımlarıyla gelin adaylarını bekliyor. Eğer sadece sana özel hazırlanmış bir gelinlik giymek istersen mutlaka Begüm Salihoğlu ile iletişime geçmelisin.

taşlı gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Dilek Hanif Modaevi

Dilek Hanif, “Gelinlik, gelinin kişiliğini mutlaka yansıtabilmelidir. Bu nedenle de gelinlik tasarımında en önemli süreç gelini çok iyi tanıyabilmektir.” diyor. Eğer seni çok iyi anlayan ve hayal ettiğin gelinliği gerçeğe dönüştürecek bir modaevi arıyorsan kesinlikle Dilek Hanif ile iletişime geçmelisin. Firmanın gelin adaylarından bir de ricası var. İstedikleri gelinlik tasarımını yaptırabilmeleri için en az 2-3 ay öncesinde kendilerine ulaşılması gerektiğini dile getiriyorlar.

taşlı gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

İşte, düğününde bir yıldız gibi parlayacağın taşlı gelinlik modellerini bulabileceğin firmaları senin için listeledim. Ama seçeneklerinin bunlarla sınırlı olduğunu düşünme! İstanbul gelinlik firmalarının modellerini inceleyerek beğendiklerin için firmalarla iletişime geçebilirsin.

Gelinlik Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum