3 Boyutlu Gelinlikler

Firmaları Göster
79053
Maxxen Angel Wedding Dress
Romantik Straplez
10.000 TL - 15.000 TL
Roza
Madame Amour
Romantik Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
ELP 39
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Celine Balık Model Gelinlik
Mediha Cambaz
Vintage Bohem Cesur Bisiklet yaka
46.243,03 TL
Carrera
Miry May Bridal
Romantik Modern Straplez
12.000 TL - 17.000 TL
Balon Kol A Kesim Çiçekli Flora Gelinlik
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Vintage Romantik V yaka
35.453,82 TL
ELP 37
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Flora
Mediha Cambaz
Vintage Romantik V yaka
35.453,82 TL
Gaia
Madame Amour
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
2023 Marchesa Üç Boyutlu Gelinlik
Modern Romantik Tarlatansız Spor V yaka
30.000 TL - 40.000 TL
Betel
Merve Alkan Bridal
Romantik Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
Şebnem Sönmez 35
Şebnem Sönmez
Romantik Görkemli Düşük omuz
7.000 TL - 10.000 TL
April
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Modern Helen Uzun gösteren Zayıf gösteren Cesur Gotik Klasik Görkemli Kayık yaka
29.000 TL - 37.000 TL
Luisa
Meryem Cicerali Haute Couture
Vintage Bohem Romantik Helen Zayıf gösteren Cesur Görkemli V yaka
26.000 TL - 33.000 TL
Romanza
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Modern Uzun gösteren Zayıf gösteren Cesur Gotik Klasik Görkemli Straplez
25.000 TL - 31.000 TL
Flumen
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa
Romantik Straplez
39.969,04 TL
Judy
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Helen Uzun gösteren Zayıf gösteren Cesur Klasik Görkemli Tek omuz
24.000 TL - 29.000 TL
Madonna
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Bohem Romantik Modern Cesur Klasik Görkemli Kayık yaka
26.000 TL - 33.000 TL
Kayra
Madame Amour
Romantik Modern Tarlatansız Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
YSE 38
Yasemin Gündüz
Romantik Cesur V yaka
12.000 TL - 15.000 TL
E24005
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Romantik Modern Zayıf gösteren Klasik Kare yaka
33.000 TL - 45.000 TL
Sandra
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Modern Helen Spor Cesur Görkemli V yaka
24.000 TL - 29.000 TL
79014
Maxxen Angel Wedding Dress
Sade Romantik U yaka
14.000 TL - 18.000 TL
Despina
Madame Amour
Romantik Modern Cesur V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

3 Boyutlu Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • 3 boyutlu gelinlik fiyatları ne kadar?
  3 boyutlu gelinlik fiyatları 2.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler 3 boyutlu gelinlik modelleri nelerdir?
  3 boyutlu görünümünü yaratan süslemelerin çiçekli ya da kelebekli güpür aplikler, taşlar, boncuklar gibi birçok farklı seçeneği bulunuyor. Gelin adayları tarafından en çok tercih edilenlerse üç boyutlu çiçekli gelinlikler oluyor. Aynı zamanda romantik üç boyutlu dantel gelinliklere ilginin yoğun olduğunu da söyleyelim. Üç boyutlu Helen gelinlikler ile A kesim modeller de gelinlerin en sevdiği modellerden.
 • 3 boyutlu gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre 3 boyutlu gelinlik denildiğinde İstanbul 736, Bursa 354, Ankara 329, Samsun 317, ve Adana 116 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • 3 boyutlu gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre 3 boyutlu gelinlik denildiğinde beyaz 108, kırık beyaz 52, krem 14 ve renkli 2 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Üç Boyutlu Gelinlik Nasıl Olur?

3D gelinlik olarak da bilinen üç boyutlu gelinlikler; aplikelerin üç boyutlu olarak işlenmesiyle, motiflerin çok daha canlı ve gerçeğe yakın bir görüntü oluşturduğu gelinlik modellerine deniyor. 3 boyutlu işlemeler, romantik tarzda tasarımlar başta olmak üzere her tarzda gelinlik modellerine hareket katmak için kullanılıyor. Bu işlemeler, gelinliğin tamamında kullanıldığı gibi, sadece bir kısmını süslemek için de tercih edilebiliyor.

Etek Kesimine Göre 3 Boyutlu Gelinlikler

Farklı etek kesimlerine sahip gelinlikler, farklı vücut tipleri için uygun olabiliyor. Dikdörtgen, armut, elma ya da kum saati vücut tiplerine uygun etek kesimleri farklılık gösterebiliyor. Peki hangi üç boyutlu gelinlik seçerken hangi etek kesimine sahip modeli tercih etmelisiniz? Hangi etek kesimindeki üç boyutlu gelinlik hangi vücut tipine uygun? Kısaca anlatalım:

A Kesim Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Üç boyutlu aplikeler, A etek kesimine sahip gelinliklerde sıklıkla karşımıza çıkıyor. A kesim tasarımlar, armut vücut tipine sahip gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle edebilmeleri için ideal. Özellikle gelinliğin askı ve göğüs kısmında kullanılan aplikeler, göğüs kısmını daha geniş göstereceği için armut vücut tipindeki gelinlerde olduğu gibi küçük göğüslü gelin adayları bu gelinlikleri tercih edebilir.

Düz Kesim Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Eğer bol gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa 3 boyutlu düz gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Dikdörtgen vücut tipine sahip, bel bölgesi düz gelin adaylarına özellikle önerdiğimiz bu modeller, kır alanları ve kumsallar gibi samimi düğün mekanlarında gerçekleştirilecek organizasyonlarda tercih edilebilir. Gelinliğin aplikeleriyle uyumlu küpeler ve bilekliklerle de çok hoş bir görünüm yaratmak mümkün.

Üç Boyutlu Balık Gelinlik Modelleri

Balık kesim 3 boyutlu aplikeli gelinlikleri kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Her gelin adayının rahatlıkla giyemeyeceği, fit bir vücut gerektiren balık kesim modellerle, orantılı vücut hatlarınızı öne çıkarabilirsiniz. Balık etekli üç boyutlu gelinlik modellerinin ihtişamıyla meşhur tarihi mekan ve otel gibi mekanlarda yapılacak düğünler için uygun olduğunu da söyleyebiliriz.

Üç Boyutlu Prenses Gelinlik Modelleri

Gelinliğiniz hem görkemli hem romantik olsun istiyorsanız 3 boyutlu prenses kesim gelinlikler tam size göre. Bu iddialı modelleri de balık etekli gelinliklerde olduğu gibi tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı mekanlar için önerdiğimizi de ekleyelim. Bu gelinliklerin etek kesimi hareketli olduğu için üç boyutlu aplikeleri de etek kısmında kullanarak dengeli bir görünüm yaratabilirsiniz.

İşlemenin Kullanıldığı Bölgeye Göre Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Üç boyutlu gelinlik işlemeleri gelinliğin yaka, etek, gövde gibi bölgelerinde kullanıldığı gibi tamamı işlemeli tasarımlar da bulunuyor. Gelinlik işlemelerinin kullanıldığı bölgeye hacim kattığını, bu nedenle işlemeli gelinlik seçerken vücut tipinizi, fazlalıklarınızın olduğu bölgeleri dikkate almanız gerektiğini de ekleyelim. İşlemelerin farklı bölgelerde kullanıldığı modelleri de anlatalım:

Yakası Üç Boyutlu Aplikeli Gelinlikler

Üç boyutlu çiçek aplikeler, gelinliklerin yaka detayı olarak en sık kullanılan süslemelerden. Yakası hareketli görünüme sahip bu modeller ile toplu gelin saçı modellerini tercih etmelisiniz. Böylece saçlarınız ve gelinliğin yaka detayları karmaşık bir görünüm yaratmamış olur. Üst bedene hacim kattığı için bu tasarımları özellikle küçük göğüslü gelin adaylarına öneriyoruz.

Kolları Üç Boyutlu Gelinlikler

3 boyutlu aplikeler, gelinliğin yalnızca etek ya da göğüs kısmında değil, kollarında da kullanılıyor. Özellikle hayal tül üzerine işlenen aplikeler, gelinlik kol tasarımında sıklıkla karşımıza çıkıyor. İnce kollu ve romantik detaylardan hoşlanan gelinler kolları üç boyutlu işlemelerle süslenen tasarımları tercih edebilir. Bu modellerin sonbahar ve kış düğünleri için ideal olduğunu da ekleyelim.

Eteği Üç Boyutlu Gelinlikler

Birçok gelinliğin etek kısmında, hatta çoğunda etek uçlarında 3D işlemelere yer veriliyor. Bu tasarımlar hem romantik hem iddialı bir görünüm kazanmak isteyen gelinler için uygun seçenekler arasında. Özellikle kuyruklu gelinliklere bu detayları çok yakıştırdığımızı belirtelim. Gelinliğin arkasından uzanan kuyruk kısmını süslemek için bu hoş detaylardan yararlanabilirsiniz.

Tamamı Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Tamamı üç boyutlu aplikelerle hareketlendirilen gelinliklerde genellikle işlemeler gelinliğin üst bölgesinde yoğun olarak bulunuyor ve etek kısmında, etek uçlarına doğru azalarak dağılıyor. Bu desenler gelinliğe daha büyülü bir hava katıyor. Hareketli tasarıma sahip bu gelinliklerle sade saç ve makyaj modellerini tercih edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen 3 Boyutlu Gelinlik İşlemeleri

3 boyutlu görünümünü yaratan süslemelerin birçok farklı seçeneği bulunuyor. Çiçekli ya da kelebekli güpür aplikler, taşlar, boncuklar en çok tercih edilen üç boyutlu işlemeler arasında yer alıyor. Tarzınıza göre bu detaylarla hareketlendirilen modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin; ihtişamlı bir görünüm için taşlı, romantik bir görünüm için güpür apliklerin kullanıldığı çiçekli gelinlikleri düşünebilirsiniz.

Üç Boyutlu Gelinlik Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Gelinliğin dikim şekli fiyatlara etki eden en önemli faktörlerden. Üç boyutlu gelinliğinizi gelinlik firmalarının hazır modelleri arasından seçebilir ya da bu firmalarda özel olarak diktirebilirsiniz. Hazır modellerden seçmeniz halinde özel olarak diktirmeye kıyasla kıyasla daha uygun fiyatlı bir tercihte bulunmuş olursunuz.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatlara etki ediyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Üç boyutlu gelinliklerde kullanılan işlemeler fiyat farkına neden olabiliyor. Swarovski taşlarla kaplı gelinlikler, güpür detaylı modellere göre daha pahalıdır. Ayrıca tasarımcı gelinlikleri de marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle tasarımcı gelinlikleri de en pahalı gelinlikler oluyor.

Üç boyutlu gelinliğinizi kiralamak isterseniz satın almaya kıyasla yüzde 20-30 oranında daha uygun fiyatlarla karşılaşmanız mümkün. Size en uygun 3D gelinliği bulunduğunuz sayfadan seçebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçerek kolayca randevu alabileceğinizi de unutmayın.