3 Boyutlu Gelinlikler

Son dönemlerde çok popüler! 3 boyutlu gelinlik modellerinin birbirinden şık örnekleri burada!

Helen Gelinlik

Model

: Helen Gelinlik

Özellikler

: Helen, Düşük omuz

6.999 TL - 8.999 TL

SMR 37

Model

: SMR 37

Özellikler

: Romantik, Tek omuz

5.000 TL - 7.000 TL

Transparan Helen

Model

: Transparan Helen

Özellikler

: Romantik, Straplez

14.000 TL - 15.000 TL

Roza

Model

: Roza

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

5.000 TL - 7.000 TL

Helenistik

Model

: Helenistik

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Helen, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Straplez

6.500 TL - 8.000 TL

78027

Model

: 78027

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Helen, Cesur, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Straplez

10.000 TL - 19.000 TL

Martha

Model

: Martha

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Celine Balık Model Gelinlik

Model

: Celine Balık Model Gelinlik

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Bisiklet yaka

26.300 TL

Flora

Model

: Flora

Özellikler

: Görkemli, Vintage, Romantik, V yaka

14.650 TL

H-23007

Model

: H-23007

Özellikler

: Romantik, Helen, Düşük omuz

15.000 TL - 20.000 TL

ELP 37

Model

: ELP 37

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Balon Kol A Kesim Çiçekli Flora Gelinlik

Model

: Balon Kol A Kesim Çiçekli Flora Gelinlik

Özellikler

: Vintage, Romantik, V yaka

14.600 TL

78001

Model

: 78001

Özellikler

: Modern, Spor, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Straplez

10.000 TL - 19.000 TL

H-23008

Model

: H-23008

Özellikler

: Romantik, Straplez

15.000 TL - 20.000 TL

Gaia

Model

: Gaia

Özellikler

: Romantik, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

Betel

Model

: Betel

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

5.000 TL - 7.000 TL

Denis Gelinlik

Model

: Denis Gelinlik

Özellikler

: İki parça, Eteği çıkabilen, Zayıf gösteren, Romantik, Straplez

10.000 TL - 15.000 TL

NRA 5

Model

: NRA 5

Özellikler

: Modern, Romantik, V yaka

8.000 TL - 11.000 TL

Linda

Model

: Linda

Özellikler

: Sade, Klasik, Helen, Straplez

8.000 TL - 15.000 TL

Anais

Model

: Anais

Özellikler

: Tesettür, Helen, Hakim yaka

7.000 TL - 15.000 TL

Despina

Model

: Despina

Özellikler

: Romantik, Modern, Cesur, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Lotus

Model

: Lotus

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Modern, Cesur, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, V yaka

10.000 TL - 13.000 TL

WHM 24

Model

: WHM 24

Özellikler

: Romantik, Modern, İllüzyon yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Şebnem Sönmez 35

Model

: Şebnem Sönmez 35

Özellikler

: Romantik, Görkemli, Düşük omuz

7.000 TL - 10.000 TL

Sayfa 1 / 6
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

3 Boyutlu Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Üç Boyutlu Gelinlik Nasıl Olur?

3D gelinlik olarak da bilinen üç boyutlu gelinlikler; aplikelerin üç boyutlu olarak işlenmesiyle, motiflerin çok daha canlı ve gerçeğe yakın bir görüntü oluşturduğu gelinlik modellerine deniyor. 3 boyutlu işlemeler, romantik tarzda tasarımlar başta olmak üzere her tarzda gelinlik modellerine hareket katmak için kullanılıyor. Bu işlemeler, gelinliğin tamamında kullanıldığı gibi, sadece bir kısmını süslemek için de tercih edilebiliyor.

Etek Kesimine Göre 3 Boyutlu Gelinlikler

Farklı etek kesimlerine sahip gelinlikler, farklı vücut tipleri için uygun olabiliyor. Dikdörtgen, armut, elma ya da kum saati vücut tiplerine uygun etek kesimleri farklılık gösterebiliyor. Peki hangi üç boyutlu gelinlik seçerken hangi etek kesimine sahip modeli tercih etmelisiniz? Hangi etek kesimindeki üç boyutlu gelinlik hangi vücut tipine uygun? Kısaca anlatalım:

A Kesim Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Üç boyutlu aplikeler, A etek kesimine sahip gelinliklerde sıklıkla karşımıza çıkıyor. A kesim tasarımlar, armut vücut tipine sahip gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle edebilmeleri için ideal. Özellikle gelinliğin askı ve göğüs kısmında kullanılan aplikeler, göğüs kısmını daha geniş göstereceği için armut vücut tipindeki gelinlerde olduğu gibi küçük göğüslü gelin adayları bu gelinlikleri tercih edebilir.

Düz Kesim Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Eğer bol gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa 3 boyutlu düz gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Dikdörtgen vücut tipine sahip, bel bölgesi düz gelin adaylarına özellikle önerdiğimiz bu modeller, kır alanları ve kumsallar gibi samimi düğün mekanlarında gerçekleştirilecek organizasyonlarda tercih edilebilir. Gelinliğin aplikeleriyle uyumlu küpeler ve bilekliklerle de çok hoş bir görünüm yaratmak mümkün.

Üç Boyutlu Balık Gelinlik Modelleri

Balık kesim 3 boyutlu aplikeli gelinlikleri kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Her gelin adayının rahatlıkla giyemeyeceği, fit bir vücut gerektiren balık kesim modellerle, orantılı vücut hatlarınızı öne çıkarabilirsiniz. Balık etekli üç boyutlu gelinlik modellerinin ihtişamıyla meşhur tarihi mekan ve otel gibi mekanlarda yapılacak düğünler için uygun olduğunu da söyleyebiliriz.

Üç Boyutlu Prenses Gelinlik Modelleri

Gelinliğiniz hem görkemli hem romantik olsun istiyorsanız 3 boyutlu prenses kesim gelinlikler tam size göre. Bu iddialı modelleri de balık etekli gelinliklerde olduğu gibi tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı mekanlar için önerdiğimizi de ekleyelim. Bu gelinliklerin etek kesimi hareketli olduğu için üç boyutlu aplikeleri de etek kısmında kullanarak dengeli bir görünüm yaratabilirsiniz.

İşlemenin Kullanıldığı Bölgeye Göre Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Üç boyutlu gelinlik işlemeleri gelinliğin yaka, etek, gövde gibi bölgelerinde kullanıldığı gibi tamamı işlemeli tasarımlar da bulunuyor. Gelinlik işlemelerinin kullanıldığı bölgeye hacim kattığını, bu nedenle işlemeli gelinlik seçerken vücut tipinizi, fazlalıklarınızın olduğu bölgeleri dikkate almanız gerektiğini de ekleyelim. İşlemelerin farklı bölgelerde kullanıldığı modelleri de anlatalım:

Yakası Üç Boyutlu Aplikeli Gelinlikler

Üç boyutlu çiçek aplikeler, gelinliklerin yaka detayı olarak en sık kullanılan süslemelerden. Yakası hareketli görünüme sahip bu modeller ile toplu gelin saçı modellerini tercih etmelisiniz. Böylece saçlarınız ve gelinliğin yaka detayları karmaşık bir görünüm yaratmamış olur. Üst bedene hacim kattığı için bu tasarımları özellikle küçük göğüslü gelin adaylarına öneriyoruz.

Kolları Üç Boyutlu Gelinlikler

3 boyutlu aplikeler, gelinliğin yalnızca etek ya da göğüs kısmında değil, kollarında da kullanılıyor. Özellikle hayal tül üzerine işlenen aplikeler, gelinlik kol tasarımında sıklıkla karşımıza çıkıyor. İnce kollu ve romantik detaylardan hoşlanan gelinler kolları üç boyutlu işlemelerle süslenen tasarımları tercih edebilir. Bu modellerin sonbahar ve kış düğünleri için ideal olduğunu da ekleyelim.

Eteği Üç Boyutlu Gelinlikler

Birçok gelinliğin etek kısmında, hatta çoğunda etek uçlarında 3D işlemelere yer veriliyor. Bu tasarımlar hem romantik hem iddialı bir görünüm kazanmak isteyen gelinler için uygun seçenekler arasında. Özellikle kuyruklu gelinliklere bu detayları çok yakıştırdığımızı belirtelim. Gelinliğin arkasından uzanan kuyruk kısmını süslemek için bu hoş detaylardan yararlanabilirsiniz.

Tamamı Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Tamamı üç boyutlu aplikelerle hareketlendirilen gelinliklerde genellikle işlemeler gelinliğin üst bölgesinde yoğun olarak bulunuyor ve etek kısmında, etek uçlarına doğru azalarak dağılıyor. Bu desenler gelinliğe daha büyülü bir hava katıyor. Hareketli tasarıma sahip bu gelinliklerle sade saç ve makyaj modellerini tercih edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen 3 Boyutlu Gelinlik İşlemeleri

3 boyutlu görünümünü yaratan süslemelerin birçok farklı seçeneği bulunuyor. Çiçekli ya da kelebekli güpür aplikler, taşlar, boncuklar en çok tercih edilen üç boyutlu işlemeler arasında yer alıyor. Tarzınıza göre bu detaylarla hareketlendirilen modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin; ihtişamlı bir görünüm için taşlı, romantik bir görünüm için güpür apliklerin kullanıldığı çiçekli gelinlikleri düşünebilirsiniz.

Üç Boyutlu Gelinlik Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Gelinliğin dikim şekli fiyatlara etki eden en önemli faktörlerden. Üç boyutlu gelinliğinizi gelinlik firmalarının hazır modelleri arasından seçebilir ya da bu firmalarda özel olarak diktirebilirsiniz. Hazır modellerden seçmeniz halinde özel olarak diktirmeye kıyasla kıyasla daha uygun fiyatlı bir tercihte bulunmuş olursunuz.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatlara etki ediyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Üç boyutlu gelinliklerde kullanılan işlemeler fiyat farkına neden olabiliyor. Swarovski taşlarla kaplı gelinlikler, güpür detaylı modellere göre daha pahalıdır. Ayrıca tasarımcı gelinlikleri de marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle tasarımcı gelinlikleri de en pahalı gelinlikler oluyor.

Üç boyutlu gelinliğinizi kiralamak isterseniz satın almaya kıyasla yüzde 20-30 oranında daha uygun fiyatlarla karşılaşmanız mümkün. Size en uygun 3D gelinliği bulunduğunuz sayfadan seçebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçerek kolayca randevu alabileceğinizi de unutmayın.