3 Boyutlu Gelinlikler

Son dönemlerde çok popüler! 3 boyutlu gelinlik modellerinin birbirinden şık örnekleri burada!

Tesettür Bisiklet yaka
BK12
Burak Kaynar

Model: BK12

5.000 TL - 8.000 TL

Romantik V yaka
MLB 11
Melis Bartu

Model: MLB 11

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
Roza
Madame Amour

Model: Roza

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Tarlatansız Bisiklet yaka
CGB 6
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 6

7.000 TL - 10.000 TL

Vintage Romantik Düşük omuz
Juliette
Atelier No.7

Model: Juliette

10.000 TL - 20.000 TL

Romantik V yaka
SGE 4
SG Experience Wedding

Model: SGE 4

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
ASA 2
Aşk-ı Ala

Model: ASA 2

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Kışlık Hakim yaka
ASA 4
Aşk-ı Ala

Model: ASA 4

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Düşük omuz
Betel
Merve Alkan Bridal

Model: Betel

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
Gaia
Madame Amour

Model: Gaia

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
ELP 39
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 39

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
ELP 37
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 37

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
HAN 37
Hanzade Altaylı

Model: HAN 37

13.490 TL

Romantik Görkemli Düşük omuz
Şebnem Sönmez 35
Şebnem Sönmez

Model: Şebnem Sönmez 35

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
ERM 5
Ekru Moda Evi

Model: ERM 5

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Halter yaka
HAN 33
Hanzade Altaylı

Model: HAN 33

10.890 TL

Romantik V yaka
Martha
Madame Amour

Model: Martha

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
BNB 43
1001 Gecce Gelinlik Tasarım

Model: BNB 43

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SNM 17
Setr-i Nur Moda Tasarım

Model: SNM 17

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Romantik V yaka
VNW 11
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 11

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Romantik Modern Cesur Straplez
Nil
Studio Bride

Model: Nil

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Romantik Modern Cesur Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren V yaka
Lotus
Maxxen Angel Wedding Dress

Model: Lotus

10.000 TL - 13.000 TL

Romantik Helen V yaka
HAN 35
Hanzade Altaylı

Model: HAN 35

9.890 TL

Modern Romantik Straplez
HAN 26
Hanzade Altaylı

Model: HAN 26

10.950 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Üç Boyutlu Gelinlik Nasıl Olur?

3D gelinlik olarak da bilinen üç boyutlu gelinlikler; aplikelerin üç boyutlu olarak işlenmesiyle, motiflerin çok daha canlı ve gerçeğe yakın bir görüntü oluşturduğu gelinlik modellerine deniyor. 3 boyutlu işlemeler, romantik tarzda tasarımlar başta olmak üzere her tarzda gelinlik modellerine hareket katmak için kullanılıyor. Bu işlemeler, gelinliğin tamamında kullanıldığı gibi, sadece bir kısmını süslemek için de tercih edilebiliyor.

Etek Kesimine Göre 3 Boyutlu Gelinlikler

Farklı etek kesimlerine sahip gelinlikler, farklı vücut tipleri için uygun olabiliyor. Dikdörtgen, armut, elma ya da kum saati vücut tiplerine uygun etek kesimleri farklılık gösterebiliyor. Peki hangi üç boyutlu gelinlik seçerken hangi etek kesimine sahip modeli tercih etmelisiniz? Hangi etek kesimindeki üç boyutlu gelinlik hangi vücut tipine uygun? Kısaca anlatalım:

A Kesim Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Üç boyutlu aplikeler, A etek kesimine sahip gelinliklerde sıklıkla karşımıza çıkıyor. A kesim tasarımlar, armut vücut tipine sahip gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle edebilmeleri için ideal. Özellikle gelinliğin askı ve göğüs kısmında kullanılan aplikeler, göğüs kısmını daha geniş göstereceği için armut vücut tipindeki gelinlerde olduğu gibi küçük göğüslü gelin adayları bu gelinlikleri tercih edebilir.

Düz Kesim Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Eğer bol gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa 3 boyutlu düz gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Dikdörtgen vücut tipine sahip, bel bölgesi düz gelin adaylarına özellikle önerdiğimiz bu modeller, kır alanları ve kumsallar gibi samimi düğün mekanlarında gerçekleştirilecek organizasyonlarda tercih edilebilir. Gelinliğin aplikeleriyle uyumlu küpeler ve bilekliklerle de çok hoş bir görünüm yaratmak mümkün.

Üç Boyutlu Balık Gelinlik Modelleri

Balık kesim 3 boyutlu aplikeli gelinlikleri kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Her gelin adayının rahatlıkla giyemeyeceği, fit bir vücut gerektiren balık kesim modellerle, orantılı vücut hatlarınızı öne çıkarabilirsiniz. Balık etekli üç boyutlu gelinlik modellerinin ihtişamıyla meşhur tarihi mekan ve otel gibi mekanlarda yapılacak düğünler için uygun olduğunu da söyleyebiliriz.

Üç Boyutlu Prenses Gelinlik Modelleri

Gelinliğiniz hem görkemli hem romantik olsun istiyorsanız 3 boyutlu prenses kesim gelinlikler tam size göre. Bu iddialı modelleri de balık etekli gelinliklerde olduğu gibi tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı mekanlar için önerdiğimizi de ekleyelim. Bu gelinliklerin etek kesimi hareketli olduğu için üç boyutlu aplikeleri de etek kısmında kullanarak dengeli bir görünüm yaratabilirsiniz.

İşlemenin Kullanıldığı Bölgeye Göre Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Üç boyutlu gelinlik işlemeleri gelinliğin yaka, etek, gövde gibi bölgelerinde kullanıldığı gibi tamamı işlemeli tasarımlar da bulunuyor. Gelinlik işlemelerinin kullanıldığı bölgeye hacim kattığını, bu nedenle işlemeli gelinlik seçerken vücut tipinizi, fazlalıklarınızın olduğu bölgeleri dikkate almanız gerektiğini de ekleyelim. İşlemelerin farklı bölgelerde kullanıldığı modelleri de anlatalım:

Yakası Üç Boyutlu Aplikeli Gelinlikler

Üç boyutlu çiçek aplikeler, gelinliklerin yaka detayı olarak en sık kullanılan süslemelerden. Yakası hareketli görünüme sahip bu modeller ile toplu gelin saçı modellerini tercih etmelisiniz. Böylece saçlarınız ve gelinliğin yaka detayları karmaşık bir görünüm yaratmamış olur. Üst bedene hacim kattığı için bu tasarımları özellikle küçük göğüslü gelin adaylarına öneriyoruz.

Kolları Üç Boyutlu Gelinlikler

3 boyutlu aplikeler, gelinliğin yalnızca etek ya da göğüs kısmında değil, kollarında da kullanılıyor. Özellikle hayal tül üzerine işlenen aplikeler, gelinlik kol tasarımında sıklıkla karşımıza çıkıyor. İnce kollu ve romantik detaylardan hoşlanan gelinler kolları üç boyutlu işlemelerle süslenen tasarımları tercih edebilir. Bu modellerin sonbahar ve kış düğünleri için ideal olduğunu da ekleyelim.

Eteği Üç Boyutlu Gelinlikler

Birçok gelinliğin etek kısmında, hatta çoğunda etek uçlarında 3D işlemelere yer veriliyor. Bu tasarımlar hem romantik hem iddialı bir görünüm kazanmak isteyen gelinler için uygun seçenekler arasında. Özellikle kuyruklu gelinliklere bu detayları çok yakıştırdığımızı belirtelim. Gelinliğin arkasından uzanan kuyruk kısmını süslemek için bu hoş detaylardan yararlanabilirsiniz.

Tamamı Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Tamamı üç boyutlu aplikelerle hareketlendirilen gelinliklerde genellikle işlemeler gelinliğin üst bölgesinde yoğun olarak bulunuyor ve etek kısmında, etek uçlarına doğru azalarak dağılıyor. Bu desenler gelinliğe daha büyülü bir hava katıyor. Hareketli tasarıma sahip bu gelinliklerle sade saç ve makyaj modellerini tercih edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen 3 Boyutlu Gelinlik İşlemeleri

3 boyutlu görünümünü yaratan süslemelerin birçok farklı seçeneği bulunuyor. Çiçekli ya da kelebekli güpür aplikler, taşlar, boncuklar en çok tercih edilen üç boyutlu işlemeler arasında yer alıyor. Tarzınıza göre bu detaylarla hareketlendirilen modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin; ihtişamlı bir görünüm için taşlı, romantik bir görünüm için güpür apliklerin kullanıldığı çiçekli gelinlikleri düşünebilirsiniz.

Üç Boyutlu Gelinlik Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Gelinliğin dikim şekli fiyatlara etki eden en önemli faktörlerden. Üç boyutlu gelinliğinizi gelinlik firmalarının hazır modelleri arasından seçebilir ya da bu firmalarda özel olarak diktirebilirsiniz. Hazır modellerden seçmeniz halinde özel olarak diktirmeye kıyasla kıyasla daha uygun fiyatlı bir tercihte bulunmuş olursunuz.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatlara etki ediyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Üç boyutlu gelinliklerde kullanılan işlemeler fiyat farkına neden olabiliyor. Swarovski taşlarla kaplı gelinlikler, güpür detaylı modellere göre daha pahalıdır. Ayrıca tasarımcı gelinlikleri de marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle tasarımcı gelinlikleri de en pahalı gelinlikler oluyor.

Üç boyutlu gelinliğinizi kiralamak isterseniz satın almaya kıyasla yüzde 20-30 oranında daha uygun fiyatlarla karşılaşmanız mümkün. Size en uygun 3D gelinliği bulunduğunuz sayfadan seçebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçerek kolayca randevu alabileceğinizi de unutmayın.