3 Boyutlu Gelinlikler

Son dönemlerde çok popüler! 3 boyutlu gelinlik modellerinin birbirinden şık örnekleri burada!

Romantik V yaka
MLB 11
Melis Bartu

Model: MLB 11

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Hakim yaka
STR 5
Setri Nur Gelinlik

Model: STR 5

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
SGE 4
SG Experience Wedding

Model: SGE 4

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Tarlatansız Bisiklet yaka
CGB 6
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 6

7.000 TL - 10.000 TL

Vintage Romantik Düşük omuz
Juliette
Atelier No.7

Model: Juliette

10.000 TL - 20.000 TL

Tesettür Hakim yaka
STR 4
Setri Nur Gelinlik

Model: STR 4

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SNM 17
Setr-i Nur Moda Tasarım

Model: SNM 17

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Bisiklet yaka
EŞZ 14
Eşsiz Wedding

Model: EŞZ 14

3.500 TL - 4.000 TL

Tesettür Hakim yaka
STK 6
Setr-i Nur Gelinlik Kayseri

Model: STK 6

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Hakim yaka
LME 4
Loresima Moda Evi By Şennur Kosif

Model: LME 4

2.800 TL - 3.600 TL

Romantik Düşük omuz
VNW 7
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 7

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Halter yaka
HAN 33
Hanzade Altaylı

Model: HAN 33

10.890 TL

Romantik İllüzyon yaka
HAN 31
Hanzade Altaylı

Model: HAN 31

13.490 TL

Romantik V yaka
ERM 5
Ekru Moda Evi

Model: ERM 5

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
EŞZ 13
Eşsiz Wedding

Model: EŞZ 13

4.000 TL - 5.000 TL

Romantik Hakim yaka
SNŞ 5
Setr-i Nur Şentepe

Model: SNŞ 5

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Düşük omuz
YLD 8
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: YLD 8

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Helen V yaka
TND 1
Tuna Dikimevi By Zehra Tuna

Model: TND 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Tarlatansız Straplez
HAN 27
Hanzade Altaylı

Model: HAN 27

16.890 TL

Tesettür Hakim yaka
SNF 4
Setr-i Nur Fatih

Model: SNF 4

7.000 TL - 1.000 TL

Romantik Tarlatansız Düşük omuz
HAN 20
Hanzade Altaylı

Model: HAN 20

7.890 TL

Görkemli Romantik Kare yaka
KYT 5
Kıymet Tülek Houte Couture

Model: KYT 5

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Bohem V yaka
NSC  20
Nermin Saraylı Couture

Model: NSC 20

3.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
KYT 2
Kıymet Tülek Houte Couture

Model: KYT 2

7.000 TL - 10.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Üç Boyutlu Gelinlik Nasıl Olur?

3D gelinlik olarak da bilinen üç boyutlu gelinlik; aplikelerin üç boyutlu olarak işlenmesiyle, motiflerin çok daha canlı ve gerçeğe yakın bir görüntü oluşturduğu gelinlik modellerine deniyor. 3 boyutlu işlemeler, romantik tarzda tasarımlar başta olmak üzere her tarzda gelinlik modellerine hareket katmak için kullanılıyor. Bu işlemeler, gelinliğin tamamında kullanıldığı gibi, sadece bir kısmını süslemek için de tercih edilebiliyor.

Etek Kesimine Göre 3 Boyutlu Gelinlikler

Farklı etek kesimine sahip gelinliklerde üç boyutlu işlemeler sıklıkla kullanılıyor. Peki hangi etek kesimi hangi vücut tipine uygun? Kısaca anlatalım:

A Kesim Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Üç boyutlu aplikelerin kullanıldığı A kesim tasarımlar, armut vücut tipine sahip gelin adayları için ideal. Özellikle gelinliğin askı ve göğüs kısmında kullanılan aplikeler, göğüs kısmını daha geniş göstereceği için küçük göğüslü gelin adayları bu gelinlikleri tercih edebilir.

Düz Kesim Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Eğer bol gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa 3 boyutlu düz gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Dikdörtgen vücut tipine sahip, bel bölgesi düz gelin adayları için ideal bu modeller kır ve kumsal gibi samimi mekanlarda yapılacak düğünler için tercih edilebilir.

Üç Boyutlu Balık Gelinlik Modelleri

3 boyutlu aplikeli gelinlikler her tarz ve kesimde gelinliklerle kullanılıyor. Balık etek kesimine sahip, 3 boyutlu aplikelerin hareket kattığı bu tasarımları kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz.

Üç Boyutlu Prenses Gelinlik Modelleri

Gelinliğiniz hem ihtişamlı hem romantik olsun istiyorsanız 3 boyutlu prenses gelinlikler tam size göre. Bu iddialı modelleri tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı mekanlarda giyebilirsiniz.

İşlemenin Kullanıldığı Bölgeye Göre Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Gelinlik işlemelerinin kullanıldığı bölgeye hacim kattığını, bu nedenle işlemeli gelinlik seçerken vücut tipinizi dikkate almanız gerektiğini de ekleyelim.

Yakası Üç Boyutlu Aplikeli Gelinlikler

Üç boyutlu çiçek aplikeler, gelinliklerin yaka detayı olarak en sık kullanılan modellerden. Küçük göğüslü gelin adalarının tercih edebileceği bu modeller ile toplu gelin saçı modellerini tercih etmelisiniz. Böylece saçlarınız ve gelinliğin yaka detayları karmaşık bir görünüm yaratmamış olur.

Tamamı Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Tamamı üç boyutlu aplikelerle hareketlendirilen gelinliklerde genellikle işlemeler gelinliğin üst bölgesinde yoğun olarak bulunuyor ve etek kısmında, etek uçlarına doğru azalarak dağılıyor. Bu desenler gelinliğe daha büyülü bir hava katıyor. Hareketli tasarıma sahip bu gelinliklerle sade saç ve makyaj modellerini tercih edebilirsiniz.

Kolları Üç Boyutlu Gelinlikler

3 boyutlu aplikeler, gelinliğin yalnızca etek ya da göğüs kısmında değil, kollarında da kullanılıyor. Bu tasarımlar ince kollu ve romantik detaylardam hoşlanan gelinler için ideal.

Eteği Üç Boyutlu Gelinlikler

birçok gelinliğin etek kısmında, hatta çoğunda etek uçlarında 3D işlemelere yer veriliyor. Bu tasarımlar hem romantik hem iddialı bir görünüm kazanmak isteyen gelinler için uygun seçenekler arasında.

En Çok Tercih Edilen 3 Boyutlu Gelinlik İşlemeleri

3 boyutlu görünümünü yaratan süslemelerin birçok farklı seçeneği bulunuyor. Çiçekli ya da kelebekli güpür aplikler, taşlar, boncuklar en çok tercih edilen üç boyutlu işlemeler arasında yer alıyor. Tarzınıza göre bu detaylarla hareketlendirilen modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin; ihtişamlı bir görünüm için taşlı, romantik bir görünüm için güpür apliklerin kullanıldığı çiçekli gelinlikleri düşünebilirsiniz.

Üç Boyutlu Gelinlik Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Gelinliğin dikim şekli fiyatlara etki eden en önemli faktörlerden. Üç boyutlu gelinliğinizi gelinlik firmalarının hazır modelleri arasından seçmeniz halinde özel dikim gelinliklere kıyasla daha uygun fiyatlı bir tercihte bulunmuş olursunuz.

Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatlara etki ediyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Üç boyutlu gelinliklerde kullanılan işlemeler fiyat farkına neden olabiliyor. Swarovski taşlarla kaplı gelinlikler, güpür detaylı modellere göre daha pahalıdır. Ayrıca tasarımcı gelinlikleri de marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle tasarımcı gelinlikleri de en pahalı gelinlikler oluyor.

Üç boyutlu gelinliğinizi kiralamak isterseniz satın almaya kıyasla yüzde 20-30 oranında daha uygun fiyatlarla karşılaşmanız mümkün.

Size en uygun 3D gelinliği bulunduğunuz sayfadan seçebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçerek kolayca randevu alabileceğinizi de unutmayın.