Güpürün Dansı: Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

6:24 dakika

03.08.2021

Kabarık gelinliklerin ihtişamı ile Fransız dantelin kalitesini bir arada isteyen gelin adaylarının tercihi Fransız dantelli prenses gelinlik modelleri oluyor. Biz de senin için bu gelinliklerin birbirinden şık örneklerini derledik! Haydi, inceleyelim!

Fransız dantelli prenses gelinlik

Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Modeli

Dantelli gelinlik modelleri ve fiyatlarını araştırırken, Fransız dantelli gelinlik modellerinin normal dantel kumaşa göre daha farklı ve daha pahalı olduğunu göreceksin. Dantel kumaşların arasında kalitesiyle öne çıkan Fransız dantelin asıl farkı, desenlerin tülün üzerine işleme yapılarak değil, tül dokunurken veriliyor olması. Diğer dantellerde ise tül kumaşın üzerine işleme şeklinde üretiliyor.

Maliyeti ve kalitesiyle Fransız danteli, prenses gelinliklerin ihtişamına da ayak uyduruyor. Fransız dantelli prenses gelinlik modelleri özellikle tarihi mekan ve otel düğünlerine çok yakışıyor. Fransız danteli ve dantel kumaş ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için şu yazımıza göz atabilirsin: Dantel Kumaş Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Sen de prenses kesim Fransız gelinlik modelleri ve fiyatları için şehrindeki gelinlik firmaları profillerini inceleyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçebilirsin.

Fransız dantelli prenses gelinlik modelleri

Prenses Kesim Fransız Danteli Gelinlik

Fransız dantelli uzun kollu gelinlik modelleri, prenses kesimli seçenekleriyle tarihi mekan ya da otel gibi gösterişli alanlarda yapılacak düğünler için ideal oluyor. İllüzyon kollu, dantel gövdeli bu prenses kesim gelinlik de hem romantik hem de göz alıcı tasarımıyla iddialı gelin adaylarına önerdiğimiz bir model.

Bu gelinlik ile rahat yürüyebilmek için kalın topuklu platformlu gelin ayakkabıları giyebilirsin. Işıltılı bir gelin tacı ile de iddialı görünümünü tamamlayabilirsin.

Fransız danteli gelinlik

Fransız dantelli gelinlikleri nerede bulurum diye düşünüyorsan şu yazımızda senin için önerilerimiz var: Dantelli Gelinlik Modelleri ile Öne Çıkan İstanbul Gelinlik Firmaları

İllüzyon Yakalı Fransız Dantelli Gelinlik Modeli

Prenses kesim Fransız dantelli gelinlik modelleri, özellikle küçük göğüslü, geniş basenli armut vücut tipine sahip gelin adayları için uygun birer seçenek. Çünkü gelinliğin üst kısmında kullanılan danteller, göğüslerini olduğundan büyük gösterirken, prenses etek kesimi ile geniş basenlerini kamufle edebilirsin.

İllüzyon kollu, gövdesi ve etek kısmı dantelli bu prenses gelinliğin gösterişli ve romantik tarzına uyum sağlamak için iddialı gelin makyajı yaptırabilirsin.

Fransız dantelli gelinlik modelleri

Prenses gelinliklerle ilgili tüm detaylar için şu yazımıza bakabilirsin: Prenses Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Prenses Kesim Fransız Güpürlü Gelinlik Modeli

Dünyaca ünlü markalarının gelinlik koleksiyonlarında, Fransız danteli ve güpürüne sıkça rastlaman mümkün. Pronovias imzalı tasarımda kullanılan Fransız güpürü gelinlik modeline romantik bir hava katıyor. Bu gelinlik ile saçlarını ense topuzu yaptırabilir, sade bir duvak takabilirsin.

Fransız güpürü gelinlik

Gösterişli güpür gelinlik modelleri ilgini çekiyorsa şu yazımıza da göz atabilirsin: En Şık Güpür Gelinlik Modelleri

Derin V Yakalı Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Modeli

Kabarık, kabarık, kabarık! Gösterişli bir silüet için en kabarık gelinliği arayan gelin adaylarına şok şık bir önerimiz var. Gövdesinden etek kısmına kadar Fransız dantelinin kullanıldığı gelinlik, tarihi mekanda yapılacak düğünler için ideal. Gelinliğin üst kısmı hareketli, etek kısmı kabarık olduğu için, bu gelinliği özellikle armut vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Saçlarını da ensede dağınık topuz yaptırabilirsin. Duvak yerine gelin saçı ya da ışıltılı bir saç aksesuarı kullanabilirsin.

Fransız dantelli gelinlik modelleri

Sen de kabarık gelinlik modelleriyle ilgileniyorsan şurada sana ilham verecek modeller bulabilirsin: Kabarık Gelinlik Modelleri

Kayık Yakalı Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Modeli

En yeni trendler arasında kayık yakalı gelinlik modelleri de yer alıyor. Kalp yaka üzerine Fransız danteli ile kayık yakalı hale getirilen gelinlik, prenses etek kesimiyle vücut hatlarını kum saatine yaklaştırıyor.

Metalik işlemeli kemeri ile bel oyuntunu daha da öne çıkarabileceğin gelinliğin işlemeleriyle uyumlu bir görüntü yaratmak için yine metalik tonlarda, ışıltılı bir gelin tacı takabilirsin.

Fransız dantelli gelinlik modelleri

Birbirinden şık kayık yakalı tasarımlar için burayı ziyaret edebilirsin: Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

Düşük Omuz Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Modeli

Romantik tasarımlı bir gelinlik arıyorsan, düşük omuzlu bu gelinliği deneyebilirsin. Üst kısmında Fransız dantelinin kullanıldığı, prenses kesimli bu gelinlik ile saçlarını açık bırakabilirsin. Temana uygun bir saç aksesuarıyla da hoş bir görünüm yakalayabilirsin.

Soft pembe tonlarında bir göz makyajı ve kırmızı bir ruj ile hem romantik hem de iddialı bir görüntü yaratabilirsin.

Fransız dantelli gelinlik modelleri

Düşük omuzlu gelinlik modelleri ilgini çekiyorsa şu tasarımlara da göz atabilirsin: Düşük Omuz Gelinlik Modelleri

Düşük Kollu Fransız Dantelli Gelinlik Modeli

Kolları ve gövdesi ağırlıklı olmak üzere Fransız danteli ile hareketlendirilen bu prenses kabarık gelinlik ile düğün gününde tüm gözler üzerinde olacak. Tarihi mekan, otel ya da davet salonlarında yapılacak düğünde giymek için ideal olan bu tasarım ile en yeni makyaj trendleri arasında karşımıza çıkan metalik tonlarda gelin makyajı yaptırabilirsin.

Fransız dantelli gelinlik modelleri

Dantelli gelinliklerin romantik tarzı hoşuna gidiyorsa şuraya da göz atabilirsin: Romantik Gelinlikler

M Yaka Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Modeli

İşte hem göz alıcı hem gösterişli bir gelinlik modeli daha! M kesimli straplez yakasının keskin hatları ile güçlü bir görünüm yaratan tasarım, göğüs bölgesini olduğundan daha geniş göstermek isteyen gelin adayları için ideal. Gelinliğin tamamı hareketli olduğu için gösterişli gelin saçı ve makyajından kaçınmalı, uçları işlemeli sade bir duvak ve romantik tarzda bir gelin makyajı yaptırabilirsin.

Fransız dantelli gelinlik modelleri

Gelinlik satın almadan önce vücuduna göre gelinliği bulmanda sana yardımcı olacak şu yazımızı da okumanı öneriyoruz: Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Kuşaklı Prenses Kesim Fransız Dantelli Gelinlik

Romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adayları bu modele bayılacak! İllüzyon yakalı, üst kısmından etek kısmına doğru taşan desenleriyle hareketlendirilen bu sade gelinlik ile tüm bakışlar senin üzerinde olacak. Sen de modelde olduğu gibi, gelinliği tül eldivenlerle kombinleyerek vintage bir hava yaratabilirsin. Gelin saçı olarak tepeden sade bir topuz yaptırabilirsin. Ayrıca eyeliner ve kırmızı rujun ön planda olduğu klasik tarzda bir gelin makyajını da düşünebilirsin.

Fransız dantelli gelinlik modelleri

Nostaljik tasarımlara ilgi duyuyorsan şu galerimize de göz atmak isteyebilirsin: Vintage Gelinlik Modelleri

Volanlı Prenses Kesim Fransız Dantelli Gelinlik

Volanlı, kabarık etek kesimine sahip bu straplez gelinlik de Fransız dantelli tasarımlar arasında yer buluyor. Hareketli tasarıma sahip bu gelinlik ile duvak yerine saç aksesuarı kullanabilirsin. Takı kullanmaya ise ihtiyaç duymayacaksın. Gelin saçı seçimini de sade modellerden yapabilirsin.

Fransız dantelli gelinlik modelleri

Dantel ağırlıklı gelinlik modellerini incelemek için burayı ziyaret edebilirsin: Dantelli Gelinlik Modelleri

Truvakar Kollu Prenses Kesim Fransız Dantelli Gelinlik

Dantel kollu gelinliklerin de modası geçmiyor. Bu nedenle gelinlik markalarının romantik tasarımları arasında gövdesi ve etek kısmının yanı sıra kolları dantelli modeller de yer alıyor. Truvakar kollu, düşük omuzlu bu gelinliğin de özellikle kışın düğün yapacak gelin adayları için ideal bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer saçların omuzlarını geçecek kadar uzunsa saçlarını toplatman daha doğru olacaktır. Orta ya da kısa uzunlukta ise saçlarını dalgalı saçlarını açık bırakabilirsin.

Fransız dantelli gelinlik modelleri

Sen de bir kış geliniysen, burada senin için derlediğimiz gelinlik modellerini inceleyebilirsin: Kışlık Gelinlik Modelleri

V Yakalı Fransız Dantelli Prenses Kesim Gelinlik

Gelinlik seçerken tek seçeneğinin beyaz renkli modeller olduğunu düşünme! Prenses gelinlik modelleri arasında ten rengi iç eteğiyle dikkat çeken Fransız dantelli bu tasarım, özellikle omuz bölgesini öne çıkarmak isteyen gelin adayları için uygun. Bu gelinlik ile uyum sağlaması için gelin ayakkabılarını da nude tonlardan seçebilirsin. Klasik tarzdaki bu model ile buğulu bir göz makyajının da çok yakışacağını söyleyelim. Duvağını ise sade modellerden seçmeni öneriyoruz.

Fransız dantelli gelinlik modelleri

Renkli gelinlik giyme fikrini sevdiysen buradaki modeller de ilgini çekebilir: Renkli Gelinlikler

Kısa Kollu Fransız Dantelli Gelinlik Modeli

Üst bölgeni daha kalın göstermek istiyorsan tercih edebileceğin gelinlik Fransız danteli ile hareketlendirilmiş bu model olabilir. Hem sade hem de gösterişli bu gelinlik, kapalı yakaya sahip olduğu için, saçlarını toplatarak boğucu bir görünümün önünde geçebilirsin. Aksesuar olarak küçük inci küpeler kullanabilirsin.

Fransız dantelli gelinlik modelleri

Gelinliğinin kol kesimini nasıl seçmen gerektiğini biliyor musun? Şu yazımızda anlattık: Gelinlik Kol Modeline Karar Vermen İçin İpuçları

V Yakalı Prenses Gelinlik Modeli

Korsaj kısmı Fransız dantelli, etek kısmı katlı tüllerden oluşan prenses kesim gelinlik, V yakalı tasarımı ile göğüs ve omuz bölgesini öne çıkarmak isteyen gelin adayları için ideal. Geniş yaka kesimi, iri göğüsleri olduğundan daha büyük göstereceği için özellikle elma vücut tipine sahip gelin adaylarına bu modeli önermiyoruz. Gelin saçı olarak ense topuzu yaptırabilir, sade tül bir duvak takabilirsin.

Fransız dantelli gelinlik modelleri

V yakalı gelinliklerle ilgili tüm detayları şu yazımızda bulabilirsin: V Yaka Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Senin için birbirinden şık Fransız dantelli prenses gelinlik modellerini sıraladık. Sen de aradığın gelinliği bulmak için şehrindeki gelinlik firmalarının profillerini inceleyebilir, ilgini çeken firmalarla da iletişime geçebilirsin.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Firuza Ismayylova

Düğün Tarihi: 12.05.2021


Çok güzel hepsi