Kayık Yaka Gelinlik Modelleri ile Öne Çıkan İstanbul Gelinlik Firmaları

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

4:30 dakika

18.10.2019

Zarif omuzları, narin boynu ile herkesi büyüleyen gelin adayı, bu yazıda sana kaçırmaman gereken bir fırsat sunuyorum: Endamına en çok yakışacak kayık yaka gelinlik modelleri ve İstanbul’da bu modelleri bulabileceğin gelinlik firmalarını listeledim. Kayık yaka gelinlik nedir ne değildir kısaca bahsettikten sonra, kalitesi ile ön plana çıkan gelinlik firmalarını ve en güzel kayık yaka gelinlik modellerini senin için sıralayacağım. Hazırsan hemen başlayalım:

kayık yaka gelinlik modelleri

Kayık yaka, omzunun bir başından diğer başına kadar kayık formunda oyuğu olan, derinliği değişebilen, zarif bir yaka şeklidir. Bu yaka tipinde hafif dekoltesi olan modelleri seçebileceğin gibi, gerdanına paralel şekilde uzanan modelleri de tercih edebilirsin.

Kayık yaka, en basit tişörtün görüntüsünü bile değiştirerek, giyen kişiye ayrı bir zarafet ve feminenlik katar. Bu nedenle gelinliklerde de en sık tercih edilen yaka tiplerinden biridir. Bu tarz modeller, boynu ve omuzları biçimli olan kadınlarda, o alanları açıkta bıraktığı için ayrı bir güzel durur. Ayrıca basenlerinin geniş olmasından şikayet eden armut vücut tipine sahip gelin adaylarına da kayık yaka gelinlikleri öneriyorum.

Kayık yaka gelinliklerle ilgili kısaca bilgi vermeye çalıştım fakat sen daha fazla detaya ulaşmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Senin için listelediğim kayık yaka gelinlik modelleri bunlardı. Kayık yaka gelinlikler ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istersen, Kayık Yaka Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Şimdi dilersen İstanbul’da kayık yaka gelinlik modelleri ile öne çıkan gelinlik firmalarına geçelim.

Tuay Karaca

İstanbul Fatih gelinlik mağazaları arasında yer alan Tuay Karaca, hem sade hem de gösterişli, A, balık ve düz kesim işlemeli tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Hazır model tasarımların yanı sıra özel dikim ve kiralama seçenekleri de sunan firma hafta sonları da hizmet veriyor.

kayık yaka gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Gelinlik yaka tipleriyle ilgili daha fazla detaya ulaşmak için şu yazımıza bakabilirsin: Gelinliğinin Yaka Tipini Nasıl Seçmelisin?

Gülşen Pehlivan Modaevi

Kayık yaka gelinlik modellerini bulabileceğin markalardan biri de Gülşeh Pehlivan Modaevi. İstanbul Kadıköy gelinlik mağazaları arasında yer alan modaevi, dantelli ve güpürlü tasarımlarıyla romantik gelin adaylarına birbirinden şık seçenekler sunuyor. Modaevini ziyaret ettiğinde ister hazır modelleri inceleyebilir ister özel dikim seçenekleriyle ilgili de bilgi alabilirsin. Gülşen Pehlivan Modaevi'nin gelinlik kiralama imkanı sunduğunu da söylemeden geçmeyelim.

kayık yaka gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

İstanbul'daki gelinlik fiyatlarını da merak ediyorsan şu yazımız sana yardımcı olabilir: İstanbul’da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Sara Modaevi

Kadıköy'de hizmet veren gelinlik mağazalarından biri de vintage tasarımlarıyla dikkat çeken Sara Modaevi. Nostaljik tasarımlar firmanın gelinlik koleksiyonları arasında öne çıksa da her tarzda gelinlik modellerini firmada bulabileceğini de söyleyelim. Hazır modellerin yanı sıra özel dikim imkanı da sunan modaevinde, abiye seçeneklerini de inceleyebilirsin.

kayık yaka gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Düğün bütçeni planlarken sana yardımcı olabilecek şöyle bir yazımız da var: İstanbul’da Düğün Mekanı Fiyatları

Beyaz Butik

20 yıldır bembeyaz hayalleri gerçeğe dönüştüren Beyaz Butik, İstanbul’un Nişantaşı semtinde ziyaretini bekliyor. Modaevinin gelinliklerini 1 haftadan az sürede teslim edebildiğini duyduğumda ben oldukça şaşırdım. Antalya’da yaşayıp, 2 günlüğüne İstanbul’a ziyarete gelen bir müşterisinin firma sayfasındaki şu yorumunu okuyunca eminim sen de şaşıracaksın: “Beyaz Butik’te öyle bir model buldum ki, aşık oldum! ‘Ertesi güne teslim ederiz’ dediler. Etek boyundan, dekoltesine üstüme oturması için çokça işi vardı. ‘Bu kadar kısa zamanda ne çıkacak acaba’ dedim kendi kendime. Ertesi gün gittiğimde sonuç harikaydı.”

kayık yaka gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Gelinliğini tamamlayacak gelin saçı ve makyajı için de araştırma yapacaksan öncelikle şu yazımızı incelemeni öneriyoruz: İstanbul Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Miry May ve Crystal Design

Pendik'te bulunan Miry May ve Crystal Design da kayık yaka gelinlik bulabileceğin firmalardan. İddialı tasarımları ile dikkat çeken Miry May ve Crystal Design, gelinlik kiralama imkanı da sunuyor. Firmadan hafta sonu için de randevu alabilirsin.

miry may ve crystal design

Gelinliğini satın almak yerine kiralama seçeneğini düşünüyorsan şu yazımız da ilgini çekebilir: İstanbul’da Kiralık Gelinlik Bulabileceğin Modaevleri

Pelin Serin Fashion

Kadıköy, Söğütlüçeşme’de gelin adaylarını hayallerini süsleyen gelinliklere kavuşturan Pelin Serin ve ekibi, mağazalarına giden gelinleri önce tanımaya çalışıyor. Gelin adayının beklentilerini, tarzını anladıktan sonra da gelinlikte kullanılacak malzemeler, kumaşlar üzerine koyu bir sohbet başlıyor. Daha sonra ise sırada ölçü alma var. İtalyan kesim kalıp kullanan firma, gelinliği en fazla 2 ay içerisinde teslim ediyor. Özellikle kayık yaka güpürlü gelinlik modelleriyle öne çıkan firmada abiye seçeneklerini de bulabilirsin.

kayık yaka gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Esin Arıcan Haute Couture

Üniversiteyi yeni bitirmiş genç bir kadınken, kendi hayalleri için Ankara'dan İstanbul'a gelen, daha sonra mağazasını ziyarete gelen yüzlerce gelin adayının hayallerini gerçeğe dönüştüren Esin Arıcan, 2002 yılından beri gelinlik sektöründe hizmet veriyor. Gelinliğin yanı sıra duvak, eldiven, gelin kesesi, gecelik ve sabahlık gibi bir gelinin ihtiyaç duyabileceği aksesuarları da temin eden firmada dantelli kayık yaka gelinlik modelleri dikkat çekiyor. Firmada hazır modelleri satın alabileceğin gibi özel dikim ve kiralık gelinlik imkanlarını da bulabilirsin.

kayık yaka gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Özlem Süer

Türkiye’nin en önemli tasarımcıları arasında yer alan Özlem Süer’i Nişantaşı’nda ziyaret edebilir, hayallerinin gelinliğine burada kavuşabilirsin. Ancak sonra “Söylemedi” deme: Işıltılı kumaşlar, ipeksi tül ve danteller, parıltılı taşlar, zevkli desenler, şık dokumaların arasında kendini kaybedebilirsin, sorumluluk kabul etmiyorum. Her yeni koleksiyonunda seni yepyeni, heyecan dolu bir dünyayı keşfe çıkaran Süer ve ekibi, 3-5 prova arasında yani yaklaşık 1,5 ayda gelinliğini teslim ediyor.

kayık yaka gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Ju İstanbul

2013 yılında 2 genç kadın tarafından kurulan modaevi, İstanbul’un gelinlik cenneti Nişantaşı semtinde ziyaretini bekliyor. Yalınlığın ön planda olduğu modelleri ve her zevke hitap edebilecek farklı etek kesimlerindeki gelinlikleri ile Ju İstanbul, senin de gönlünü fethedecek. Kayık yaka dantelli gelinlik modelleri arasında araştırma yaparken, karşıma modaevinin aşağıda yer verdiğim bu zarif tasarımı çıktı ve ilk görüşte vuruldum. Düz kesim, boncuk işlemeli, üst gövdesi dantellerle bezeli bu modeli, eminim sen de en az benim kadar beğenmişsindir. Dikdörtgen vücut tipine sahipsen, belindeki dantel detayı ile vücudunu daha kıvrımlı gösterecek bu gelinliği mutlaka denemelisin.

kayık yaka gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Çağteks Gelinlik

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesindeki mağazasında hizmet veren firma, hazır modellerin yanı sıra özel dikim gelinlik koleksiyonu ile de seni kendine hayran bırakacak. Gelinlikleri satın alabileceğin gibi dilersen kiralayabilirsin de. Eğer çalışan bir gelin adayıysan, mağazanın haftasonları da açık olduğunu hemen belirteyim.

kayık yaka gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

İstanbul’da kayık yaka gelinlik modelleriyle öne çıkan markaları senin için seçtim. Tabii seçeneklerinin bunlarla sınırlı olmadığını da unutma! İstanbul gelinlik firmaları sayfasını inceleyerek hayallerindeki gelinlik için diğer gelinlikçilere de ulaşabilirsin.

Gelinlik Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum