İstanbul’da Düğün Mekanı Fiyatları

İstanbul'da düğün mekanı seçmek sandığından daha zor olabilir. Eşsiz Boğaz manzarası, tarih kokan yapıları, dünya çapındaki otelleri, benzersiz doğası derken; karşına düğününü yapmak isteyeceğin pek çok mekan çıkacak. Senin için İstanbul’daki düğün mekanlarını tek tek araştırdım. İstanbul'daki düğün mekanlarını ve fiyatlarını, hizmetlerini ve kapasitelerini öğrendim.

Düğün Salonları

 • Davetli Kapasitesi: İstanbul'daki düğün salonları çoğunlukla 500-750 kişilik kapasiteye sahip. Ancak sayının 1.000 kişiye kadar çıktığı mekanlar da mevcut.
 • Kişi Başı Fiyat: Düğün salonu fiyatları; yemekli menülerde minimum 30-50 TL civarında.
 • Pakete Dahil Hizmetler: Düğün menüsü, hazırlık odası,menü tadımı, gelin yolu, düğün menüsü, standart masa ve sandalye süslemeleri, nikah masası süsleme
 • Ekstra Masraflar: Ses, ışık ve müzik sistemi, orkestra, anlaşmalı firmalardan alınan hizmetler (organizasyon, fotoğraf ve video firmaları)

300 Kişilik Düğün İçin Minimum Maliyet: 12.000 TL civarında

v0svx3nkd5h7oxgv - İstanbul’da düğün mekanı fiyatları

Otel Düğünleri

 • Davetli Kapasitesi: Her otelin içindeki salonlara, kokteyl ya da oturma düzenine bağlı olarak değişmekle birlikte 100 kişiden başlayıp 2000 kişiye kadar çıkabiliyor.
 • Kişi Başı Fiyat: Otel düğün fiyatları; kokteyl menülerde ortalama 80-100 TL, yemekli menülerde ise minimum 100-150 TL civarında.
 • Pakete Dahil Hizmetler: Düğün menüsü, hazırlık odası, hoşgeldin kokteyli, menü tadımı, gelin yolu, düğün menüsü, standart masa ve sandalye süslemeleri, nikah masası süsleme, DJ, balayı odasına yemek ve kahvaltı, evlilik yıldönümlerinde iki kişilik yemek, hatta bazılarında balayı hediyesi.
 • Ekstra Masraflar: Ses ve ışıklandırma sistemi, canlı müzik performansı, gelin hamamı, davetliler için konaklama hizmeti.

300 Kişilik Düğün İçin Minimum Maliyet: 40.000 TL civarında

33abttsq9jr4udtt - İstanbul’da düğün mekanı fiyatları

Kulüp ve Davet Alanları

 • Davetli Kapasitesi: Kulüp ve davet alanlarında davetli kapasitesi mekana göre değişiklik gösteriyor. Çoğunlukla 500-750 kişi kapasiteli mekanların olduğu görülse de, 50 kişilik davet alanları da bulunuyor.
 • Kişi Başı Fiyat: Yemekli menülerde minimum 80-100 TL, kokteyl menülerde ise minimum 50-80 TL civarında. Eğer sınırsız alkol menüsü talep edersen fiyatın artacağını göz önünde bulundurmalısın.
 • Pakete Dahil Hizmetler: Düğün menüsü, hazırlık odası, karşılama kokteyli, standart masa ve salon süslemesi, gelin yolu, video çekimi, balayı odası.
 • Ekstra Masraflar: Anlaşmalı firmalarla (ki bunlar genellikle organizasyon firmaları, fotoğraf ve video, ses müzik ve ışıklandırma sistemleri oluyor) yapılacak ek anlaşmalar.

300 Kişilik Düğün İçin Minimum Maliyet: 30.000 TL civarında

zfyggq6l7ypinmul - İstanbul’da düğün mekanı fiyatları

Kır Düğünleri

 • Davetli Kapasitesi: Kır düğünü mekanlarında kapasite; iskele, kır, havuz başı ve kapalı alanla açık alanın birleştirilmesine göre değişmekte. 300 kişiden 1500 kişiye kadar davetli ağırlayabilen mekanlar mevcut.
 • Kişi Başı Fiyat: Genel olarak düğün fiyatları için şu kural geçerli: Davetli sayısı arttıkça kişi başı menü fiyatı düşer. İstanbul kır düğünü fiyatları kokteyl ya da yemek düzeni olmasına, meşrubat ya da içki seçimine göre değişiyor. Hafta içleri ya da gündüz düğünlerine %10 ile %30 arasında değişebilen indirimler uygulanabiliyor. Kişi başı fiyatlar kokteyl düzeninde ortalama minimum 30-50 TL, yemek düzeninde ise ortalama 80-100 TL arasında.
 • Pakete Dahil Hizmetler: Düğün menüsü, standart masa ve sandalye süslemeleri, gelin yolu, nikah masası süsleme, konfeti-havai fişek-volkan-barkovizyon gösterileri, anı defteri, karşılama hostesi.
 • Ekstra Masraflar: Ses, ışık ve müzik sistemi, orkestra, anlaşmalı firmalardan alınan hizmetler (organizasyon, fotoğraf ve video firmaları)

300 Kişilik Düğün İçin Minimum Maliyet: 30.000 TL civarında

wijobp7dwvbxbuty - İstanbul’da düğün mekanı fiyatları

Tarihi Mekanlar

 • Davetli Kapasitesi: Tarihi mekanlarda yemekli bir düğün yapmayı planlıyorsan kapasite açısından oldukça farklı seçeneklerle karşılaşabilirsin. Bu mekanlar geniş katılımlı bir düğün yapman için sana imkan sunarken, konak şeklindeki bazı küçük mekanlarda da 50-100 kişilik butik düğünler gerçekleştirebilirsin. Genel olarak tarihi düğün mekanları 300 ile 500 kişi arasındaki düğünlere ev sahipliği yaparken, kimi mekanlarda kapasite 1.000 kişiye kadar çıkabiliyor.
 • Kişi Başı Fiyat: Fiyatlar ortalama 150 TL ile 300 TL arasında değişmekte. Mekanın ne kadar eski bir tarihi olduğu, isminin ne kadar popüler olduğu ve manzara olarak ne sunduğuna göre fiyatlar değişiyor. Örneğin; Kız Kulesi'nde düğün yapmak için ortalamanın üzerinde bir bütçe gerekebilir.
 • Pakete Dahil Hizmetler: Düğün menüsü, hazırlık odası, karşılama kokteyli, menü tadımı, düğün pastası, standart masa ve sandalye süslemeleri.
 • Ekstra Masraflar: Servis ücreti (%5), vale hizmeti, çalışılması zorunlu kılınan anlaşmalı çözüm ortakları (organizasyon, fotoğraf, ışık ve ses düzenleme, DJ), after parti, içki ikramı.

300 Kişilik Düğün İçin Minimum Maliyet: 70.000 TL civarında

0bu72xtvhtumkd8w - İstanbul’da düğün mekanı fiyatları

Sosyal Tesisler

 • Davetli Kapasitesi: Sosyal tesislerin davet mekanları çok çeşitli oluyor. 300 kişilik iskelelerden, 600 kişilik bahçelere, hatta 1000 kişilik havuz başlarına kadar çok çeşitli seçenekler mevcut.
 • Kişi Başı Fiyat: Sosyal tesislerde düğün fiyatları, kokteyl düzeninde minimum 30-50 TL olan kişi başı fiyatı; hafta içi ve gündüz düğünlerinde daha da indirimli olabiliyor. Yemekli düzende ise fiyatlar ortalama 50-80 TL arasında.
 • Pakete Dahil Hizmetler: Düğün menüsü, standart masa ve sandalye süslemeleri, gelin yolu, nikah masası, havai fişek gösterisi, volkan gösterisi, gökyüzü balonu, anı defteri, davetiye, nikah şekeri, barkovizyon, planlama yöneticisi, karşılama hostesi
 • Ekstra Masraflar: Mekana yat ile geliş, fotoğraf-video-müzik sistemi gibi anlaşmalı firmalarla çalışmalar

300 Kişilik Düğün İçin Minimum Maliyet:20.000 TL civarında

e9ay6s2xm8m71oue - İstanbul’da düğün mekanı fiyatları

Restaurant Düğünleri

 • Davetli Kapasitesi: Kokteyl ya da yemekli oturma düzenine bağlı olarak 100 kişi ile 700 kişi arasında değişiyor.
 • Kişi Başı Fiyat: Kokteylli düğünlerde minimum fiyat 50-80 TL iken, yemekli düğünlerde beyaz ya da kırmızı etli menülere bağlı olarak minimum 100 TL civarında fiyat veriliyor. Restoranlardaki fiyatlar sunduğu manzaraya ve dekorasyona göre değişebiliyor.
 • Pakete Dahil Hizmetler: Düğün menüleri, show pastası, düğün pastası, masa, sandalye ve nikah masası giydirmeleri, bazı mekanlarda canlı müzik.
 • Extra Masraflar: Fasıl, DJ, canlı müzik ve ses sistemleri, anlaşmalı firmalardan alınan hizmetler (organizasyon, fotoğraf ve video firmaları), değişik şovlar.

300 Kişilik Düğün İçin Minimum Maliyet:30.000 TL civarında

txljxknqzvuvtqwz - İstanbul’da düğün mekanı fiyatları

Nikah Sonrası Yemeği

 • Davetli Kapasitesi: Nikah sonrası mekanlarda kapalı salonların kapasiteleri 100-200 kişi, açık alanların kapasiteleri ise 250-450 kişi arasında değişiyor.
 • Kişi Başı Fiyat: Yemekli düğün fiyatları, kişi başı menülerde ortalama 80 TL'den başlıyor.
 • Pakete Dahil Hizmetler: Nikah sonrası mekanlarda genellikle fiyat sadece yemeği kapsıyor.
 • Ekstra Masraflar: Nikah sonrası yemek hizmeti veren mekanlar, organizasyon, süsleme ve müzik gibi hizmetlerin dışarıdan alınmasını destekleyen bir yaklaşımdalar.

100 Kişilik Yemek İçin Minimum Maliyet: 8.000 TL civarında

pnewhxxtf1bqhprm - İstanbul’da düğün mekanı fiyatları

Tekne Düğünü

 • Davetli Kapasitesi: Boğazda tekne düğünü için değişik kapasitelerde teknelerle anlaşmak mümkün. 100 kişilik küçük bir yemekten 1000 kişilik kalabalık bir kokteyle kadar seçenekler çok çeşitli. En çok tercih edilen davet şekli, 4 saatlik boğaz turu eşliğinde 250-300 kişilik yemekli davetler vermek.
 • Kişi Başı Fiyat: Teknede düğün fiyatları yemekli menülerde minimum 50-80 TL arasında değişirken, kokteyli tercih edersen bu fiyat minimum 30-50 TL'ye düşüyor.
 • Pakete Dahil Hizmetler: Tekne düğünlerinde fiyata dahil hizmetler genellikle düğün menüsü, mekan kirası, personel ve boğaz turu ile kısıtılı. Bazı firmalar standart süsleme ve DJ hizmetini de paket dahilinde sunuyorlar.
 • Ekstra Masraflar: Düğün pastası, fotoğraf ve video çekimi gibi her türlü ekstra hizmet dışarıdan karşılanmalı.

300 Kişilik Düğün İçin Minimum Maliyet: 20.000 TL civarında

8ovgucahglxag7c0 - İstanbul’da düğün mekanı fiyatları

Birkaç Not

 • Yazıda geçen fiyatlar, KDV dahil ortalama fiyatlar olup bu fiyatların dışında seçenekler de olabileceğini unutmamalısın.
 • Fiyatları belirleyen unsurlar; düğün menüsünde beyaz et mi yoksa kırmızı et mi kullanıldığı, içkilerin alkollü olup olmaması, ikram şeklinin kokteyl ya da oturma düzeninde olması ve düğün tarihinin hafta sonuna mı hafta içine mi denk geldiği.
 • Yaptığım araştırmadan çıkan sonuç özetle şöyle; İstanbul'da düğün yapabileceğin mekanlardan fiyatları en yüksek olanlar sırasıyla tarihi mekanlar, oteller ve kulüpler. Maliyet yüksek olsa da kurumların profesyonelliği, uygun lokasyonu ve manzaraları ile düğününe büyük katkı yapacakları kesin.

Şehrindeki 1460 Düğün Mekanı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (3)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

SU Serra Uzunsu

bu fiyatlarla başa çıkmanın tek çaresi erken rezervasyon gibi görünüyor. özellikle bütçeniz kısıtlıysa çok önceden hareket etmekte fayda var.

AS Aysun Sümerli

Çok teşekkür ederim size evlilik hazırlığındaki bizlerle paylaşabileceğiniz en güzel makale olmuşş :) Harikasınız!

ZS Zeynep S.

Tarihi mekanlarla ilgili araştırma yapıyoruz şu sıralar yalnız fiyatlar burada yazıldığı gibi değil pek. Öncelikle şöyle bir durum var ki, örneğin milli saraylara bağlı mekanlar yemek vermiyor. Organizatör firmayla ayrıca anlaşılıyor. Verdikleri fiyatlar yalnızca mekan kirası için yani.

D Düğün.com

Merhabalar Zeynep Hanım, Araştırmamızda baz aldığımız mekanlar halihazırda düğün hizmeti sunan firmalardır ve dolayısıyla birçoğunun yemek hizmeti fiyatlarına dahildir. Yemek hizmeti fiyatının içerisine dahil olan tarihi mekanları buradan bulabilirsiniz. Dilerseniz form doldurarak talepleriniz doğrultusunda fiyat teklifi isteyebilirsiniz.