Şehir Şehir Gelin Çiçeği Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:53 dakika

05.10.2022

Bir gelinin en dikkat çekici aksesuarı gelin çiçeğidir. Peki, gelinliğinin tamamlayıcısı olan gelin buketi için ne kadar bütçe ayırman gerektiğini biliyor musun? Gelin buketi satın almadan önce sana fikir vermesi için şehir şehir gelin çiçeği fiyatlarını listeledik!

gelin çiçeği fiyatları

Gelin Çiçeği Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Bütçeni planlarken nasıl bir gelin çiçeği istediğini önceden belirlemelisin çünkü seçtiğin bukette kullanılan çiçeğin türü, yerli olup olmaması, cinsi ve buketin büyüklüğü gibi kriterler fiyatları etkiliyor. İstersen bu kriterlere kısaca göz atalım:

Çiçeğin Türü: Gelin buketin için hangi çiçekleri seçtiğin, fiyatını belirlemede en önemli etken diyebiliriz.

Ortanca, orkide, lilyum gibi çiçek türlerine kıyasla papatya gül gibi daha kolay bulunabilir ve normalde de daha uygun fiyatlı olan çiçeklerden yapılan gelin el çiçeği fiyatları daha uygun oluyor.

Çiçeğin Cinsi: Gelin çiçeklerinin canlı, kuru, yapay, kurutulmuş ya da şoklanmış olması da fiyatları etkiliyor. Bez ya da kumaştan yapılan yapay gelin çiçeği fiyatları, canlı gelin buketi fiyatlarına kıyasla daha uygun oluyor.

Tabii gelin çiçeğini uzun süre muhafaza etmek isteyen gelin adaylarının tercihi olan şoklanmış çiçeklerin en pahalı seçenek olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

gelin çiçeği fiyatları

Mevsim: Canlı gelin çiçeği fiyatları çiçeklerin mevsiminde olması halinde daha uygun oluyor. Mevsim çiçeklerinin sezon dışı çiçeklere göre daha kolay temin edilebilir olması, bu çiçeklerden yapılan buketlerin maliyetini azaltıyor.

Hangi mevsime göre gelin çiçeği seçimine dair ipuçları istersen şu yazımıza bakabilirsin: Hangi Mevsimde Hangi Düğün Çiçeği?

Buketin Büyüklüğü: Gelin çiçekleri ve fiyatları gelin adaylarının isteklerine göre değişiyor. Bu noktada buketin büyüklüğü de önemli oluyor.

Eğer 20-25 dal gülün kullanıldığı standart boy bir gelin çiçeği yerine daha büyük bir tasarım tercih edeceksen, kullanılan çiçek miktarı daha fazla olacağı için maliyet de aynı oranda artacaktır.

Yerli ya da İthal Olması: Gelin çiçeği fiyatları konusunda danıştığımız birçok firma, gelin el buketi fiyatlarında, kullanılan çiçeğin yerli ya da ithal olmasının da fiyatlara etki ettiğini ifade ediyor.

Yerli çiçekler daha uygun fiyatlı olurken yurt dışından ithal edilen çiçeklerin daha yüksek maliyetli olduğunu söyleyebiliriz.

gelin buketi fiyatları

Gelin çiçeği seçiminde sana yardımcı olacak ipuçları arıyorsan şu yazımıza göz atabilirsin: Gelin Buketi ve Düğününde Kullanılacak Çiçekler Hakkında Bilmen Gerekenler

Gelin çiçeği fiyatları ilden ile de değişiklik gösterebiliyor. Ortalama gelin buketleri ve fiyatlarını merak ediyorsan senin için şehir şehir gelin buketi fiyatlarını araştırdık.

İstanbul Gelin Çiçeği Fiyatları

İster tek renk ve sade, ister gösterişli ve rengarenk… Her biri birbirinden güzel olan gelin çiçeği modelleri arasından şüphesiz sana ve düğününe en çok yakışanı seçmekte epey zorlanacaksın.

Elbette el çiçeğin için ne kadar bütçe ayıracağın da seçiminde önemli ölçüde belirleyici olacaktır.

Gelin çiçeği İstanbul’da ne kadar diye merak ediyorsan İstanbul gelin çiçeği fiyatları için 350 TL’den başladığını söyleyebiliriz. Ortalama fiyatlar ise 400-500 TL civarında.

Yapay gelin el çiçeği fiyatlarının 400 TL’yi bulduğu İstanbul’da şoklanmış gelin çiçekleri için fiyatlar 1.000 TL’ye kadar yükseliyor.

İstanbul gelin çiçeği

İlgini çekeceğini düşündüğümüz, düğün çiçeklerini seçerken sana yardımcı olacak şöyle bir yazımız var: Düğün Çiçeklerinizin Seçiminde Önemli Tüyolar

Ankara Gelin Buketi Fiyatları

Ankara gelin çiçeği fiyatları için yaptığımız araştırmada gelin el çiçeği fiyatları minimum 300 TL, ortalama ise 400 TL olarak karşımıza çıkıyor. Elbette bu ortalama fiyatların isteklerin doğrultusunda değişebileceğini de unutmamalısın.

Örneğin; tamamı ortanca, orkide ya da lilyum gibi pahalı çiçeklerden oluşan gelin çiçeği fiyatları Ankara’da aldığın ortalama fiyatın üzerinde olacaktır. İthal çiçeklerde de fiyatlar 550-600 TL’yi buluyor.

ankara gelin çiçeği

Çiçek atma esnasında hangi şarkıyı çalacaksın? Listeye göz at: En Güzel Çiçek Atma Müzikleri

İzmir Gelin El Çiçeği Fiyatları

Gelin çiçeği fiyatları İzmir’de karşımıza minimum 300 TL olarak çıkıyor. Verebileceğimiz ortalama fiyat ise 500 TL. Gelin çiçeği söz konusu olduğunda maksimum bir fiyat söylemek elbette doğru olmaz.

Seçeceğin çiçeklerden kullanılacak aksesuarlara ve gelin çiçeğinin boyutuna kadar aklına gelebilecek her detay buketinin fiyatını etkileyecektir. Gelin çiçeğinin farklı tasarım olmasını istiyorsan, özel tasarım çiçekleri tercih edebilirsin.

izmir gelin çiçeği

Gelin buketini seçerken düğün temanı da dikkate almak gerektiğini hatırlatalım. Eğer düğün temana karar vermediysen seni şöyle alalım: Yoksa Siz Hala Düğün Temanızı Seçmediniz mi?

Bursa Gelin Çiçeği Fiyatları

Gelin çiçeği için canlı çiçek isteyen gelin adaylarının, öncelikle hangi mevsimde hangi düğün çiçeğini seçmesi gerektiğini bilmesi gerekiyor. Çünkü bir kış düğününde yaz çiçeklerini temin etmek oldukça maliyetli olabilir ve sana verilen ortalama fiyatın üzerinde bir rakam çıkabilir.

Peki Bursa’da gelin çiçeği fiyatları ne kadar? Araştırmamıza göre hoşunuza gidebilecek minimum özelliklere sahip bir gelin buketini 150-200 TL’ye yaptırabilirsin.

Bu rakam daha özellikli çiçeklerde ortalama olarak 400 TL’ye çıkabiliyor.

bursa gelin çiçeği

Antalya Gelin Çiçeği Fiyatları

Antalya’da gelin çiçeği fiyatları minimum 100 TL’den başlıyor. Cipso çiçekler gibi, gelin buketinin süslemelerinin de dahil edildiği fiyatlar, ortalama ise 250-300 TL gibi bir maliyet içeriyor.

antalya gelin çiçeği

Adana Gelin Buketi Fiyatları

Sen gelin çiçeği seçimi nasıl yapılır diye düşünürken, biz de bütçe konusunda sana yardımcı olabilmek için Adana’daki gelin buketi fiyatlarını da araştırdık.

Adana gelin buketi fiyatları için verebileceğimiz minimum rakamın 100 TL, ortalama fiyatın ise 300 TL olduğunu söyleyebiliriz.

adana gelin çiçeği

Şehir şehir gelin çiçeği fiyatlarını anlattığımız yazımızın sonuna geldik. Sen de şehrindeki gelin çiçeği firmalarının modellerini ve fiyatlarını öğrenmek istiyorsan, firmaların profil sayfalarında yer alan modelleri inceleyebilirsin.

Çiçekçiler

Düğününü süsleyecek çiçekçiler Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Çiçekçini bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Çiçekçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Çiçekçiler Firmaları

Çiçekçiler kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum