İstanbul’da Söz/Nişan Çiçeği Fiyatları ve En Şık Modeller

İstanbul'da söz/nişan çiçeği yaptırabileceğin firmaları listele, fiyatlarına ve modellerine göz at! İlgili çeken firmalardan fiyat teklifi almayı unutma!

Esnek sözleşme Sü Floral Design Studio

Kadıköy

Sü Floral Design Studio

Düğününüzü tüm detaylarıyla ayrıntılı şekilde düşündüğünüzü biliyoruz. Sü Floral Design Studio olarak size hayal ettiğiniz hizmeti sunuyor, özel günlerinize güzellik katıyoruz. Kadıköy çiçekçileri...

1 hafta

Teslim Süresi

Özel Tasarım

Özellikler

6

Yorum

33
1
İncele
Esnek sözleşme Lavinya Butik Flowers

Beşiktaş

Lavinya Butik Flowers

Düğün gününde ideal görünüme kavuşmak için bir adımınız kaldı. Sıra gelin çiçeğini seçmeye geldi! Bin bir çeşit model arasından size en uygununu bulmak için bir yol göstericiye ihtiyaç...

1 haftadan az

Teslim Süresi

Özel Tasarım

Özellikler

7

Yorum

45
İncele
Esnek sözleşme Ebru Çiçekçilik Pendik

Pendik

Ebru Çiçekçilik Pendik

Düğün gününüzde şıklığınızı tamamlayacak en güzel detayların başında çiçek seçiminiz geliyor. Gelin el çiçeği, damat yaka çiçeği, araba süslemeniz ve hatta mekan konseptinde kullanılan çiçek...

1 haftadan az

Teslim Süresi

Özel Tasarım

Özellikler

21
İncele
Esnek sözleşme Nora Flower & Events

Sarıyer

Nora Flower & Events

Düğünlerin en özel ayrıntıların biri de çiçekler. Nora Flower & Events ailesi olarak mutlu günlerinize çiçeklerimizle katkıda bulunuyoruz. El çiçeği, damat yaka çiçeği, mekan, masa ve araba...

1 haftadan az

Teslim Süresi

Özel Tasarım

Özellikler

1 yorum

Hediye
50
İncele
Esnek sözleşme Kalben Çiçekçilik

Tuzla

Kalben Çiçekçilik

Uzun zamandır Kalben Çiçekçilik ailesi olarak bizi tercih eden müşterilerimize en kaliteli işçilik ve tasarımlarımızı memnuniyetle sunuyoruz. Tüm müşteri portföyümüz dükkanımıza gelen ya da daha...

1 haftadan az

Teslim Süresi

Özel Tasarım

Özellikler

9

Yorum

49
İncele
Esnek sözleşme My Life Garden Flower

Kadıköy

My Life Garden Flower

My Life Garden Flower şirketimiz takvimler 1997 yılının Aralık 31’ini gösterdiğinde kuruldu. Her türlü kesme çiçek, dış ve iç mekan bitkisi, yapay çiçek satış ve ithalat, ihracatını yapmak üzere...

1 haftadan az

Teslim Süresi

Özel Tasarım

Özellikler

1

Yorum

%20 indirim
27
İncele
Esnek sözleşme Atölye Pukina

Kadıköy

Atölye Pukina

Sebepsiz yere sadece içinizden geldiği için sevdiklerinize bir hediye göndermek istiyor ya da özel günleriniz için sadece size özel tasarlanmış çiçek düzenlemeleriyle hizmet almayı düşünüyor...

1 hafta

Teslim Süresi

Özel Tasarım

Özellikler

%50 indirim
22
İncele
Esnek sözleşme Detay Çiçekçilik - Ataşehir

Ataşehir

Detay Çiçekçilik - Ataşehir

Çiçeklerin tümü yaşamı güzelleştiren küçük mutluluklar. Detay Çiçekçilik Ataşehir’de ise çiçek küçük bir mutluluktan çok daha fazlası. Hayatınızın en unutulmaz zamanlarında size tasarımlarımızla...

1 haftadan az

Teslim Süresi

Özel Tasarım

Özellikler

23
İncele
Esnek sözleşme Vanna Flowers

Bayrampaşa

Vanna Flowers

Düğünlerinizi ve tüm özel günlerinizi çiçekler güzelleştirir. Vanna Flowers ailesi olarak mutluluğunuza birbirinden güzel çiçek modellerimizle ortak olmaya hazırız. Vanna Flowers isimli markamız...

1 hafta

Teslim Süresi

Özel Tasarım

Özellikler

1
İncele
Esnek sözleşme B'jealous Flowers & Events

Beşiktaş

B'jealous Flowers & Events

Gelin el çiçeklerinden mekan süslemesine kadar uzanan geniş bir hizmet yelpazesinde size yardımcı oluyoruz. B'jealous Flowers & Events ailesi olarak beklentilerinizi en iyi şekilde karşılıyoruz....

1 hafta

Teslim Süresi

Özel Tasarım

Özellikler

Hediye
9
İncele
Esnek sözleşme Derya Çiçek Organizasyon

Ümraniye

Derya Çiçek Organizasyon

Düğününüzde gelinliğinizle uyum sağlayacak ve mükemmel görünmenize yardımcı olacak aksesuarların başında elbette gelin çiçeği geliyor. Eğer nasıl bir gelin el çiçeği seçeceğiniz konusunda karar...

1 haftadan az

Teslim Süresi

Özel Tasarım

Özellikler

4 yorum

38
İncele

Diğer Firmalar

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm Şehirler Çiçekçiler

Nişan ve Söz Çiçek Modelleri Nasıl Olur?

Sözlenecek ve nişan yapacak gelinlerin en şık aksesuarları arasında buketler yer alır. Bu buketlerin, düğünde tercih edilecek gelin buketlerinden farkı daha sade ve minimal olmasıdır. Düğün için abartılı bir gelin buketi seçebilecekken, söz ve nişan çiçeği olarak daha abartısız tasarımlara yönelmelisiniz.

Söz ve nişan elbisenizin en önemli aksesuarlarından olan bu buketleri ister doğal ister yapay çiçekli tasarımlar arasından seçebilirsiniz. Peki İstanbul’da bulabileceğiniz söz ve nişan çiçeği modelleri ve fiyat seçenekleri nelerdir? İnceleyelim.

İstanbul’da Söz - Nişan Çiçeği Modelleri Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

İstanbul çiçekçilerinden söz nişan buketi yaptıracak gelin adaylarının seçim yaparken dikkat etmesi gereken bazı kriterler bulunuyor.

Söz ya da nişan organizasyonu için buket seçimi yaparken öncelikle organizasyonun yapılacağı mekanı göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin; kır alanında yapılacak bir söz/nişan organizasyonu için yeşil yapraklar ve papatyalardan oluşan bir küçük buket yaptırabilirsiniz. Nişan organizasyonunuz bir otelin davet salonunda yapılacaksa yalnızca kırmızı güllerin olduğu, daha gösterişli bir buket tercih edebilirsiniz.

Söz ve nişan organizasyonunuzun teması da nasıl bir model seçmeniz gerektiğini düşünürken dikkate almanız gereken konulardan. Nişan konseptinize karar verdiyseniz buketinizde temanıza uygun detaylar bulundurabilirsiniz. Örneğin; deniz temalı bir söz ya da nişan organizasyonu yapmayı planlıyorsanız buketinizin süslemesinde ufak deniz kabukları ve mavi kurdeleleri kullanabilirsiniz. 1920’ler temalı, nostaljik bir organizasyon için ise inciler ve metalik renkte kurdele ile hareketlendirilen bir buket tercih ederek temayı zenginleştirebilirsiniz. Mekan dekorasyonunda kullanılacak çiçeklerin aynısından gelin buketi yaptırabileceğiniz gibi benzer ve aynı renklerde olan bir el çiçeği de tercih edebilirsiniz.

Buketinizin söz/nişan elbisenizle uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz. Elbisenizin renginde çiçeklerin kullanıldığı buket modelleri sizin için uygun olabilir. Ayrıca buket süslemesinde elbisenizle aynı kumaşı kullanarak da uyumlu bir görüntü yaratabilirsiniz. Bunun için buketinizi yaptıracağınız firmaya elbisenize ait bir parça kumaşla ya da elbisenizin fotoğrafıyla gitmenizi öneriyoruz.

Söz ve nişan organizasyonunuzu yapacağınız mevsim de model seçiminizi etkiler. Örneğin; ilkbahar mevsimi için canlı renklerde çiçeklerin kullanıldığı buketler; sonbahar mevsiminde ise sarı, bordo gibi tonlarda tasarımlar uygun seçim olacaktır.

Söz ve Nişan İçin Çiçek Modelleri

Söz ve nişan buketlerinde kullanılan çiçeklerin iki türü vardır: Canlı ve yapay çiçekler. Söz ve nişan buketini ister doğal ister yapay modeller arasından seçebilirsin.

Yapay Nişan Çiçek Modelleri

Nişan buketinizi yıllarca hatıra olarak saklamak istiyor ya da en sevdiğiniz çiçeklerin taze olduğu mevsimde nişanlanmıyorsanız, yapay nişan çiçeği modellerini tercih edebilirsiniz. Bu buketleri aksesuarlarınızla da hareketlendirebilirsiniz. Mekan ya da nişan masası süslemelerinde kullanılan çiçeklerden bir buket yaptırarak da uyumlu bir görüntü yaratabilirsiniz.

Canlı Nişan Çiçeği Modelleri

Eğer çiçeğinizin yapay olmasını tercih ediyorsanız dikkat etmeniz gerekenler düğün temanız, mekan süslemelerinde kullanılan çiçekler ve gelinliğinizdir. Ancak canlı çiçek tercih edecekseniz bunların yanı sıra bir de düğün mevsimini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Örneğin; ilkbahar aylarında kır organizasyonu şeklinde bir nişan töreni planlıyorsan ayçiçeği, papatya mevsimle özdeşleşmiş canlı çiçeklerden bir buket yaptırabilirsiniz.

Canlı çiçekten nişan buketi seçimi için mevsim çiçekleri konusunda da fikir sahibi olmanızda fayda var. Çiçek çeşitliliği açısından ilkbahar ve yaz mevsimleri, sonbahar ve kışa göre daha zengindir. Örneğin; nergis, şakayık ve frezyayı ilkbaharda, manolya, karanfil gibi çiçekleri de yaz mevsiminde, buketiniz ve süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Zambaktan hem ilkbaharda hem yazın faydalanabilirsiniz. İstanbul’da faaliyet gösteren çiçekçilerden mevsim çiçekleri ve dayanıklılık süreleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul’da Söz - Nişan Çiçeği Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

İstanbul’da nişan buketi fiyatlarını etkileyen faktörlere de göz atalım. Öncelikle nişan çiçeği için firmalarla görüştüğünüzde, seçeceğiniz çiçeğin cinsine göre size rakam çıkaracaklardır. İthal çiçekler yerli olanlara göre daha yüksek fiyatlıdır.

Nişan organizasyonu için ayırdığınız bütçeden bukete ayıracağınız payı belirlerken yapay nişan çiçeği fiyatlarının canlılara göre her zaman daha uygun olduğunu bilmenizde fayda var.

Buketinizi süsleyen aksesuarların da nişan çiçek fiyatlarına etki ettiğini bilmelisiniz. Örneğin; tül kurdeleli bir gelin buketi, incili ve taşlı süslemelerin kullanıldığı tasarımlara kıyasla daha uygun fiyatlıdır.

İstanbul’daki bazı çiçekçilerden mekan süsleme, nişan buketi gibi birden fazla hizmet almanız halinde indirimden yararlanabileceğinizi de söyleyelim. Hatta bazı firmalar damat yaka çiçeği gibi ürünleri çiftlere hediye edebiliyor.

Hazır el buketlerini satın almak yerine özel tasarım yapılmasını isterseniz de fiyatların artacağını bilmelisiniz. Çünkü istediğiniz çiçeklerin temin edilmesi ve tasarlanması ekstra emek ve vakit gerektirir.

İstanbul’da söz-nişan buketi yaptırmadan önce fikir sahibi olmanızı sağlayacak detaylardan bahsettik. Peni söz/nişan çiçeğimi nerede yaptırabilirim derseniz, bulunduğunuz sayfada yer alan, İstanbul’da hizmet veren firmaların tasarımlarını inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken firmalarla kolayca iletişime geçebilir, fiyat teklifi alabilirsiniz.