A Kesim Gelinlik Modelleri ile Öne Çıkan İstanbul Gelinlik Firmaları

Düğün hazırlıklarının en keyifli kısmına geldi sıra: Birlikte sana en çok yakışacak A kesim gelinliği seçeceğiz. Eminim sen de en az benim kadar seviyorsundur bu tarz gelinlikleri. Öyleyse sıkı dur: En güzel A kesim gelinlik modellerini bulabileceğin İstanbul’da hizmet veren şahane gelinlik firmaları önereceğim şimdi sana. Kahveni hazırladıysan başlıyoruz. İstanbul’un en iyi gelinlikçilerini ayağına getiriyorum.

A kesim gelinlik modelleri ülkemizde gelin adayları tarafından en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Yani senin anlayacağın millet olarak bayılıyoruz bu kesime. “İyi hoş da A kesim gelinlik kime yakışır?” dediğini duyar gibiyim. İşte bu model gelinliklerin alameti farikası da burada zaten. Çünkü neredeyse her vücut tipine yakışıyor. A kesim gelinlik modeli, üst gövdeyi sararak, belden aşağıya A harfi şeklinde inen gelinlik türüdür. Etek kısmı aşağı doğru genişlediği için, özellikle armut vücut tipine sahip olanların, geniş basenlerini gizleme konusunda kurtarıcıdır. Dikdörtgen ve elma vücut tipine sahip gelin adaylarının göğüs, bel ve kalça ölçüleri birbirine yakın olduğu ve bel oyuntuları çok belirgin olmadığı için, A form gelinlikler siluetlerini daha güzel gösterir. Kum saati vücut tipine sahip olanlar ise hiç düşünmeden bu tarz gelinlikleri tercih edebilirler. Çünkü bu vücut tipine sahip gelin adaylarına her tür model gelinlik yakıştığı gibi A gelinlik modelleri de yakışacaktır.

soxwdescqba3suoj - a kesim gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

A tipi gelinlik modelleri ile her tür kumaşın kullanılabildiğini bilmeni istiyorum. Gelinliğinin kumaş türünü düğün mekanına göre tercih edebilirsin. Örneğin tarihi bir düğün mekanında evleneceksen A kesim dantelli gelinlik modellerini, bir kır düğünü yapacaksan tamamen tülden hazırlanan eteği uçuş uçuş modelleri seçebilirsin.

“A kesim gelinliklere en çok hangi yaka tipi yakışır?” diye soracak olursan, tasarımcıların bu kesim ile en çok V, kayık ve straplez yaka gelinlikleri kullandıklarını söyleyebilirim. Ama gelinliğinin yaka tipine karar verirken kendi vücudundan yola çıkman gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Örneğin dar omuzlara sahipsen A kesim kayık yaka gelinlik modellerini, küçük göğüslerin varsa ve güzel omuzlarını ön plana çıkarmak istiyorsan da A kesim straplez gelinlik modellerini tercih edebilirsin. Kısa boylulara ve büyük göğüslülere de A kesim V yaka gelinlik modellerinin çok yakışacağını söyleyebilirim. A kesim gelinlikler hakkında daha çok şey öğrenmek istersen, “A Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey” başlıklı makalemizi de okuyabilirsin. Bu kısacık bilgilendirmeden sonra sözümü tutuyorum ve seni A kesim gelinlik modelleri ile uzmanlıklarını konuşturan gelinlik firmaları ile başbaşa bırakıyorum:

Beyaz Butik

Beyaz Butik 20 yıldır gelin adaylarının hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. İstanbul’un en işlek semti olan Şişli’de hizmet veren firma, 1-3 prova sonra gelinliğine kavuşmanı sağlıyor. Beyaz Butik, özellikle A kesim gelinlikleri ile benim gönlümü çaldı. Bu arada hazırladıkları hoş gelinliklerinin yanında duvak, gelin kesesi gibi aksesuarları da temin ediyorlar. Sen de düğününde görseldeki gibi bir A kesim saten gelinlik giymek istemez misin? Özellikle sade gelinlik modellerinden hoşlanıyorsan, firmanın bu alt kısmı ipek saten, üzeri güpürden oluşan zarif gelinliğini seveceğine eminim. Bisiklet yaka bu gelinlik ile karmaşık bir görüntüye neden olmamak için, saçlarını açık bırakmak yerine şık bir topuz ya da atkuyruğu model yaptırabilirsin.

x6zb6gkcbveywnzc - a kesim gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Millennium Haute Couture

Şişli’de önerebileceğim bir diğer gelinlik firması da Millennium Haute Couture. Modern tasarımları klasik çizgilerle birleştiren bir tarzları var ve her yıl koleksiyonlarını yeniliyorlar. Yenilikçi ve özgün tasarımlara sahip bir firma olan Millennium, A model gelinlikler ile de öne çıkıyor. Firmanın straplez kalp yaka bu A kesim işlemeli gelinlik modelini senin için seçtim. Armut vücut tipine sahipsen, sen de bu modeli tercih edebilirsin. Modelin yakası açık olduğu için saçlarını dalgalı model yaptırarak açık bırakabilirsin. Şık bir otel düğününde giyebileceğin modeli, uzun bir duvak ile tamamlamanı öneriyorum.

cslhj7ckdiucpu6f - a kesim gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Cafe Bride

Tekstil mühendisi olan iki kız kardeş tarafından kurulan Cafe Bride, İstanbul’un Fatih ilçesinde hizmet veriyor. Hafta sonu da açık olan mağazalarında hazır modelleri satın alabileceğin gibi, dilersen özel dikim de yaptırabilirsin. Taşlı ve dantel işlemeli birbirinden şık model ile öne çıkan firmanın düşük omuz, kayık yaka ve askılı gelinlikleri de oldukça dikkat çekici. Senin için bu düşük omuzlu A kesim, tül üzeri taş işlemeli zarif gelinliği seçtim. Omuzlarından inen taş detayları ben çok beğendim. Peki ya sen?

bfowrer8cm0ajzus - a kesim gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Bridelymade

Gelinlik alışverişin için yolunu Nişantaşı’na düşürerek, Bridelymade firmasının birbirinden zarif modellerini deneme imkanı bulabilirsin. Sade ama şık tasarımlara yönelen firmanın özellikle sırt dekolteli gelinliklerine bayıldığımı söylemeliyim. İçerisinde adeta kendini kuğu gibi hissedeceğine emin olduğum gelinlikler diken Bridelymade, gelinliğin yanı sıra bir gelinin ihtiyaç duyabileceği ayakkabı, bolero, duvak, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi, iç çamaşır, kuşak, şapka gibi aksesaurları da temin ediyor. Tarzlarını sana daha iyi anlatabilmek için aşağıdaki A kesim askılı gelinlik modelini seçtim. Bu V yaka tül gelinlik, kır düğünü gerçekleştireceksen, tercih edebileceğin bir model.

5kbzexm9buxtfmgp - a kesim gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Gün&Ay Haute Couture

Gün&Ay Haute Couture firması, Kadıköy ilçesinin ünlü Bağdat Caddesi’nde hizmet veren gelinlik firmalarından. Tarz sahibi gelin adaylarının mutlaka A kesim muhteşem gelinliklerini görmelerini tavsiye ederim. İster 50’li yılların bilekte biten Audrey Hepburn tarzı gelinliklerini, ister işlemeli kayık yaka gelinlik modellerini tercih et, gelinliklerin kalitesi ve işçiliğine bayılacağına eminim. Firmadan senin için aşağıdaki A kesim düşük omuz gelinlik modelini seçtim. Tül ve dantelle hazırlanan gelinlik omuzlarının güzelliğini ortaya çıkaracak. Bu model ile saçlarını ışıltılı bir saç aksesuarı kullanarak yarım toplayabilirsin.

ytxzku45mqdceece - a kesim gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Pelin Serin Fashion

Fatih ve Nişantaşı gibi adeta İstanbul’un gelinlikçiler çarşısına dönüşen Kadıköy’de hizmet veren Pelin Serin Fashion, koleksiyonlarını o yılın trendlerini takip ederek oluşturuyor. Hindistan'ın ipek kumaşlarını, Paris'in romantizmini, İtalya’nın kalıbını, Hollanda'nın çiçek desenlerini gelinliğinde görmek istersen Pelin Serin firması ile görüşmeni öneriyorum. Bu arada gelinliğini zamanında teslim alabilmek için 1-2 ay önceden firmanın kapısını çalmayı ihmal etme. Modaevinin birbirinden güzel gelinlikleri var ama ben senin için 3d çiçeklerle bezeli, bu derin V yaka gelinlik modelini seçtim. Özellikle orta boylu bir gelin adayıysan, A kesim ve V yaka gelinlik ile boyun daha uzun gözükecek.

u6cgmjhhq0yqkkis - a kesim gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Niquie

Şişli’de bulabileceğin bir diğer gelinlik firması da Niquie. Minimalist gelin adaylarının bayılacağı, sade ama zarif gelinlikler hazırlıyorlar. Özellikle sahil ve kır düğünleri ile rustik konseptli düğünlere yakışacak uçuş uçuş tül, saten gelinlikleri hemen denemek isteyeceksin. Niquie’dan farklı olmayı seven gelin adayları için bu A kesim iki parça gelinliği beğendim. İpek saten kumaş ile hazırlanan, beli açıkta bırakan gelinlik, armut vücut tipine sahipsen eminim sana da çok yakışacak. Minimalist gelin adaylarının seveceği bu modeli kullanırken, yakası kapalı olduğu için takı tercihini kolye yerine küpe ya da bileklikten yana yapabilirsin. Sallantılı küpeler gelinliğin bohem havasına çok yakışacak.

7l3s8rzip6lv9how - a kesim gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Çağteks Gelinlik

Çağteks, İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde faaliyet gösteriyor. Geleneksel ile moderni birleştiren tasarımları ile gelinlerin hayallerini gerçeğe dönüştüren firmanın, 3D çiçekli, transparan detaylı, dantel işlemeli evaze gelinlik modelleri oldukça göz alıcı. Firmanın aşağıda yer verdiğim, uzun kollu A kesim gelinlik modeli ne demek istediğimi çok iyi şekilde anlatıyor, öyle değil mi? Bu kayık yaka, uzun kollu gelinlik ile adeta bir periye dönüşeceksin. Uzun saçlara sahipsen, saçlarını tepeden atkuyruğu model yaptırarak, harika görünebilirsin.

gn8jgyr7xwfober6 - a kesim gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Ju İstanbul

Ju İstanbul, Şişli’deki merkezi konumu ile sana hizmet vermeyi bekleyen firmalardan bir diğeri. Firmanın, dantel, tüy, yaprak detaylı, taş işlemeli gelinlikleri görülmeye değer. Ortalama 3 haftada gelinlikleri teslim eden firmanın özellikle sırt ve göğüs dekolteli gelinlikleri çok şık. Senin için bu tamamı dantel A kesim, straplez yaka gelinlik modelini beğendim. Gelinlik, çıkarılabilir dantel kolları ile düşük omuz görünümlü bir modele dönüşmüş. Dilersen sen de örgü saç modeli yaptırarak, hem romantik bir görüntüye bürünebilir hem de gelinliğini mükemmel şekilde tamamlayabilirsin.

xubtj1zm4jgetaa2 - a kesim gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Özlem Süer

İstanbul Nişantaşı’nda mağazasını ziyaret edebileceğin ünlü tasarımcı, ipeksi uçuş uçuş tüller, danteller, özel dokuma iplikler ve ışıltılı detaylara sahip gelinlikleri ile gelin adaylarını masalsı bir yolculuğa çıkarıyor. Gelinlikleri 3-5 provadan sonra teslim eden modaevi, eldiven, duvak, şapka, kristal ya da incilerle süslü saç tokaları, taraklar, yelpaze gibi ihtiyaç duyabileceğin aksesuarları da sunuyor. Tasarımcının senin için seçtiğim bu V yaka A model gelinliği, tül pelerini ile de diğer gelinliklerden farklılaşıyor. Duvak yerine şık bir saç aksesuarı ile kullanmanı önereceğim modeli, zarif bir bileklikle tamamlayabilirsin.

vk5zrog1zaddypg7 - a kesim gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Dilek Hanif Modaevi

Nişantaşı’nda hizmet veren bir diğer tasarımcı Dilek Hanif. Hanif’e göre bir gelinlik mutlaka, gelin adayının kişiliğini, tarzını ve kişisel zevklerini yansıtmalı. Bu nedenle başta gelini iyi tanıyıp, tasarımlarını ona göre şekillendirmeyi çok önemsiyor. Gösterişli ve sofistike modellerin yanı sıra sade tasarımları ile de ön plana çıkan modaevi, gelin adaylarını en az 2-3 ay önce kendileri ile iletişime geçmeleri konusunda uyarıyor. Tasarımcının, senin için bu üst gövdesi dantellerle bezeli, ipek saten kumaş ile hazırlanmış, kolsuz A kesim gelinlik modelini seçtim. Bu kuyruklu modeli, özellikle konak düğünü yapacak gelin adaylarına öneriyorum.

tzdtj2pbxqiugjye - a kesim gelinlik modelleri ile öne çıkan istanbul gelinlik firmaları

Birbirinden etkileyici bu zarif gelinlikleri görünce, her birini hemen denemek istediğine eminim. Öyleyse zaman kaybetmeden, firmalar ile iletişime geçebilir, senin için sundukları indirimlerden yararlanabilirsin.

Şehrindeki 437 Gelinlik Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.