Gelinlikle Kullanılacak İç Çamaşırları Nasıl Olmalı?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

6:04 dakika

05.10.2022

Çok gezdin çok dolaştın, birçok gelinlik denedin ve nihayet hayallerindeki gelinliğe artık kavuştun. Peki, gelin aksesuarlarını seçerken gösterdiğin özeni, düğün günü giyineceğin iç çamaşırında da gösteriyor musun? İşte sana yol gösterecek rehber bir yazı:

gelinlik altına iç çamaşırı

Gelinliğin Altına Ne Giyilir?

Öncelikle, “gelinliğin içine ne giyilir” sorusunun cevabını arayalım. 2 parça halinde sütyen ve külot mu, tek parça korseli iç çamaşırı mı yoksa büstiyer ya da jartiyer mi? Evlenirken iç çamaşırı seçimi yaparken elbette gelinliğinin modelini düşünerek hareket etmen gerektiğini unutma. Özellikle de sütyen seçimi yaparken gelinliğine ayrıca dikkat etmen gerekli.

İki parça iç çamaşırı için gelinlik modelinin çok dar ve kumaşının çok ince olmaması da büyük önem taşıyor. Hangi gelinlik modeliyle hangi iç çamaşırı giyilmeli bölümüne geçmeden önce, gelinlik altı çamaşırlar nasıl olmalı, nelere dikkat edilmeli konusunu biraz daha açalım.

gelinlik altına ne giyilir

Gelinlik İçin İç Çamaşırı Nasıl Olmalı?

İşte gelinlik altı iç çamaşırı modellerine karar verirken dikkat etmen gerekenler:

►Rahatlığını düşün. İç çamaşırını sırf güzel ve seksi olsun diye seçersen, bütün gece seni rahatsız ettiğinde eğlenemeyebilirsin.

►Gelinlik altına iç çamaşırı modelleri arasından seçim yaparken düğün günü ve gecesini ayıracaksan gelinlik için uygun ve rahat, gece içinse fantezi iç çamaşırı modellerinden seçebilirsin.

Gelinliğinin rengi ve modeline de dikkat etmelisin. Straplez bir gelinlikle askılı; sırtı dekolteli bir gelinlikle de arkadan bantlı bir sütyen giymemelisin.

gelinlik jartiyer

Gelinlik Altına Giyilebilecek İç Çamaşırı Modelleri

Eğer gelinliğin altına giydiğin iç çamaşırlarıyla geceye devam edeceksen, işlemeli, dantelli, fantezi straplez sütyen, büstiyer ve gelin iç çamaşırı seti modellerini tercih edebilirsin. Eğer gelinliğinden belli olmayacaksa dantelli, güpürlü iç çamaşırları takımlarından giyebilirsin. Ancak vücudu saran, işlemesiz gelinliklerle mümkün olduğunca sade iç çamaşırı takımlarına yönelmelisin.

Gelinlik modelin, özel bir iç çamaşırı gerektirebilir. İşte sana straplez, göğüs dekolteli, sırt dekolteli ya da vücudu saran gelinlik modelleri için tercih etmen gereken gelinlik çamaşırı modelleri hakkında küçük ama etkili tüyolar:

Straplez Gelinlik Altına Ne Giyilir?

Askısız olması nedeniyle klasik sütyenlerle kullanımı zor olan straplez gelinliklerle kullanılacak iç çamaşırlarının nasıl olması gerektiğini listeleyelim. Sonra detaylara geçelim:

  • Gelinlikle aynı tonda
  • Tutuşu sağlam
  • Kaliteli
  • Terletmeyecek
  • "Cup"lı sütyenler giyilebilir.

Eğer gelinliğinin altına giyeceğin iç çamaşırını gece değiştireceksen odak noktan gelinliğin olmalı. Bu noktada dikkat etmen gereken şey, sütyenin gelinliğinle aynı tonda olmasının yanı sıra tutuculuğu ve kalitesi. Düğün boyunca düşerek seni rahatsız edecek bir sütyenle duramayacağını bilmelisin.

gelinlik için sütyen

Gelinlik altına giyilen iç çamaşırı modellerinin kumaşı da önemli. Tercih edeceğin gelinlik iç çamaşırlarının kumaşının seni terletmeyecek bir tür olması rahat etmeni sağlar. Sütyen seçimini gelinlik provalarından önce yapmaya özen göster. Böylece provalarda sütyeninle gelinliğinin duruşunu görebilir, tedbirli davranarak olası sıkıntıları yaşanmadan önleyebilirsin.

"Cup"lı tasarımlardan da bahsedelim. Bu arada diktirmek yerine hazır bir gelinlik alıyorsan, pek çok straplez modelinin kendinden cuplı olması gibi bir avantajı olduğunu da bilmende fayda var. Eğer yoksa da gelinlikçinden cup dikmesini isteyebilirsin. Cuplı gelinliğin altına iç çamaşırı giyilir mi diye merak ediyorsan da halihazırda sütyen görevi gören cuplar ile çamaşır kullanmaya ihtiyaç duymayacağını da söyleyelim.

straplez gelinlik için iç çamaşırı

Sen de straplez gelinliklerle ilgili daha fazla detaya ulaşmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Straplez Yaka Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Göğüs Dekolteli Gelinlik İçin İç Çamaşırı Modelleri

  • Dekolte derinliğine uygun
  • Yapışkanlı sütyenler
  • V yakalı

Göğüs dekoltenin derinliği sütyen seçimi için önemlidir. Gelin iç çamaşırı alışverişine giderken bu derinliği bilmen büyük önem taşıyor. Eğer göğüslerin küçükse yalnızca göğüslerinin uç bölgesini kapatacağın yapışkanlı sütyen çeşitlerini tercih edebilirsin. Büyük göğüslere sahip gelin adayları içinse tutuculuğu daha iyi olan şeffaf bantlı modeller tercih edilebilir.

göğüs dekolteli gelinlik için iç çamaşırı

Tabii bu modellerin ilk gece için çok da uygun olmadığını da söyleyelim. Göğüs dekolteli gelinliğin içine geceye devam edebileceğin bir iç çamaşırı giymek istiyorsan derin V ya da göğüs arası geniş, dantelli, seksi tasarımları tercih edebilirsin. Göğüs kısmı gelinliğine uygunsa tek parça modeller ile iki parça tasarımları da uyumlu ve rahat olması nedeniyle değerlendirebilirsin.

göğüs dekolteli gelinlik için iç çamaşırı

Göğüs dekolteli iç çamaşırlarını özellikle derin V yakalı gelinlikler ile tercih edebilirsin. V yaka gelinliklerle ilgili daha fazla detaya şu yazımızdan ulaşabilirsin: V Yaka Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Sırt Dekolteli Gelinlik İçine Ne Giyilir?

Özellikle ince yapılı gelin adaylarına çok yakışan sırt dekoltesi sütyen seçimi konusunda seni biraz sıkıntıya sokabilir. Özellikle de derin sırt dekolteli gelinlikler için seçeneğinin çok fazla olmadığını bilmelisin.

Bu durumda küçük göğüslü olman senin için avantaj sağlayacak. Yalnızca uçlarını kapatacağın yapışkan sütyen modeliyle günü kurtarabilirsin. Eğer büyük göğüslere sahipsen de, derin dekolteli gelinlik yerine alttan bantlı olan sütyen modelini kullanabileceğin bir dekolte tercih etmeni öneriyoruz.

gelinlikle kullanılacak i̇ç çamaşırları nasıl olmalı?

Peki "Sırt dekolteli gelinliklerle uygun ve gece de giyebileceğim bir model yok mu?" diye merak ediyorsan bu modellerin de hareketli modellerini bulabilirsin. Eğer gelinliğinin kumaşı kalınsa renkli modelleri de tercih edebilirsin.

sırt dekolteli gelinlik için iç çamaşırı

Sen de sırt dekolteli gelinlik modellerinden tercih edeceksen şuradaki modellere göz atabilirsin. Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

Vücudu Saran Gelinliğin İçine Ne Giyilir?

Vücudu saran gelinlik modelleri için kombinezon, büstiyer ya da gelinlik korsesi gibi tek parça bir iç çamaşırı giymeni tavsiye ediyoruz. Parçalı iç çamaşırları gelinliğinin üzerinden belli olabileceği için tercih etmemende fayda var.

Vücudu saran gelinlikler için dikkat etmen gereken en önemli şey, gelinliğinin kumaşı. Eğer ince ve düz kumaşlı bir gelinlik tercih ettiysen, giyeceğin iç çamaşırı modelinde işleme ve güpür olmamasına dikkat etmelisin. Gelinliğin dümdüz akan bir kumaştansa ve üzerinde hiçbir detay bulunmuyorsa mutlaka dikişsiz ve düz iç çamaşırı modelleri seçmeni öneriyoruz.

gelinlikle kullanılacak i̇ç çamaşırları nasıl olmalı?

Gelinliğinin kumaşı kalınsa seni olduğundan kilolu göstermemesi için büstiyerleri düşünebilirsin. Kalın kumaş içindeki detayları da belli etmeyeceğinden güpürlü, işlemeli tasarımları tercih edebilirsin. Özellikle geceye devam edebileceğin iç çamaşırları arıyorsan jartiyerli tasarımları dahi kullanabilirsin.

vücudu saran gelinlik için iç çamaşırı

Vücudu saran gelinliklerden balık modellere göz atmak istersen şuradaki tasarımları inceleyebilirsin: Balık Gelinlik Modelleri

Gelinlik Korsesi

Gelinliğin duruşu, içine giyeceğin korse ile farklı bir görünümü kazanabiliyor. Tüm gövdeyi kaplayan ve gepiyer tarzı korselerin kullanıldığı gelinlikler fazlalık olan bel, kalça ve basen bölgelerinin forma girmesini sağlıyor.

Düğün Gecesi Ne Giyilir?

Daha önce düğün günü ve gecesi için iç çamaşırlarını ayırmanın çok daha avantajlı olacağını söylemiştik. Düğün günü için gelinliğinle birebir uyumlu olacak bir iç çamaşırı tercih ederken, ilk gece için dilediğin iç çamaşırını giymekte özgür olacaksın. İlk gecen için hem şık hem de seksi görünmek istiyorsan, fantezi iç çamaşırları tam sana göre.

Özellikle jartiyer çoğu gelinin ilk gecesinde tercih ettiği bir seçenek. Eğer düğün günün için jartiyer kullanmayacaksan, gece için mutlaka kullanmalısın bizden söylemesi! Şu yazımızda da ilk gece için uygun iç çamaşırlarını ayrıntılarıyla anlattık: Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir?

düğün gecesi ne giyilir

Gelinlik Jartiyer Nasıl Olmalı?

Gelinlik için jartiyer, çoğu kadının düğün günü giymek istediği bir model. Peki, jartiyer için doğru gelinlik hangisi? Çok dar ve ince kumaş olmayan, dışarıdan jartiyeri belli etmeyecek her gelinlik modeli için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Prenses, düz ve A kesim gelinliklerde jartiyeri rahatlıkla kullanabilirsin.

Gelinlik jartiyer modellerini tercih etmen, sentetik yapısı yüzünden sıkıntı yaşayacağın ve rahat edemeyeceğin bir külotlu çoraptan da çok daha avantajlıdır. Eğer jartiyer kullanımına alışkın değilsen, düğün gününden önce mutlaka birkaç kez giyerek kendini alıştırmanda fayda var. Aksi halde jartiyerin de sana rahatsızlık verebileceğini unutmamalısın.

gelinlik jartiyer

Gelinliğin Altına Jartiyer Neden Giyilir?

Gelinlik jartiyerinden bahsetmişken, amacına da değinelim. Düğün günü gelinler, uzun saatler ve yorucu bir süreç yaşarlar. Gelinlik ve altına giyilecek külotlu çorap daha çabuk terlemeye ve ilerleyen saatlerde vücutta ve vajina bölgesinde kötü kokular oluşmasına neden olabilir. Bu durumda jartiyerler kurtarıcı olur. Bacakta biten jartiyerler, gelin adaylarını hem rahat hem de seksi hissetmesini sağlar.

Gelin İç Giyim Ürünleri Nereden Alınır?

Gelin iç giyim ürünleri için birçok seçeneğin olduğunu bilmelisin. Öncelikle gelinlik modeline karar verip daha sonra iç çamaşısı alışverişini yapmalısın. Bunun şehrindeki gelin aksesuarı firmalarının tasarımlarına göz atabilirsin. İlgini çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsin.

Ayakkabı ve Aksesuar Firmaları

Gelinliğini tamamlayacak en güzel aksesuarlar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Ayakkabı ve aksesuar firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Ayakkabı ve Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları Firmaları

Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

20 Yorum

Beray Köse

Düğün Tarihi: 11.05.2024


Merhaba üst kısmı işlemeli tesettür gelinlik giyecem iç çamaşırı dugun günü ne onerirsiniz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Gelinliğinizin gövdesi işlemeli olduğu için iç çamaşırının modeli dışarıdan belli olmayacaktır. İç çamaşırınızda vücudunuza uygun dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz. İyi günler dileriz..

  Cevapla

Pınar Yiğit

Düğün Tarihi: 05.03.2023


Gelinliğin uzeri islemeli ve a kesim yere kadarda ufak tefek detayları var

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Gelinlinizin gövdesi işlemeli olduğu için iç çamaşırınızda vücudunuza uygun dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Pınar Yiğit

Düğün Tarihi: 12.01.2023


Iyi günler ben tesettürlü biriyim gelinliğim A kesim bunun icin hangi ic camasiri secmeliyim teşekkür ederim şimdiden

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, gelinlik altına iç çamaşırı seçiminde gelinliğin kumaşı, modeli ve vücut tipiniz belirleyici olur. Bu gibi detayları paylaşabilirseniz daha net model önerisinde bulunabiliriz. Örneğin; eğer gelinliğinizin gövdesi sade, işlemesiz, saran bir modelse sütyeniniz işlemesiz olmalı. Gelinliğinizin rengiyle aynı tonlarda kuplu modellere yönelebilirsiniz. Eğer bel, kalça bölgenizde fazlalıklar varsa ve daha ince bir görünüm isterseniz gelinlik altına korseli iç çamaşırlarından giyebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Irmak Ocal

Düğün Tarihi: 26.11.2020


Merhaba ben kapalı gelinlik modeli altına ne giyebilirim armut tipi vücuda önerileriniz nelr

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, gelinlik altına giyilecek iç çamaşırları konusunda gelinliğin kesimi, kumaşı, işlemeleri gibi detaylar belirleyici olur. Gelinlik modelinize ilişkin detay verebilirseniz daha net önerilerde bulunabiliriz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Selvin Özdemir

Düğün Tarihi: 29.04.2020


İyi akşamlar benim gelinliğim sırt dekolteli iç çamaşırı nasıl bir şey seçmem gerekiyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Küçük göğüslü gelin adaylarına yalnızca uçlarını kapatacak yapışkan sütyen modellerini öneriyoruz. Büyük göğüslere sahipseniz de alttan bantlı olan sütyen modellerini tercih edebilirsiniz. Bu gelinliklerle giyebileceğiniz iç çamaşırları ve daha fazla detay için şu yazımıza bakabilirsiniz: Sırt Dekolteli Gelinlikler

  Cevapla

Pelin

Düğün Tarihi: 21.03.2020


Merhaba, V yaka gelinliğim var göğüs gelinlik içinde bulunan süttenlere tam oturmuyor silikon askısız göğüs pedleri ile bunu düzeltebilir miyim veya başka bir şey e mi ihtiyacım var? Teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Göğüs pedleri gelinliğin formunu bozmadan kupların içini doldurmanıza yardımcı olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Fatma Yıldırım

Düğün Tarihi: 09.12.2019


İyi günler ben tesettür gelinlik giyeceğim omuz ve basen kısmım geniş prenses model gelinlik giymeyi istiyorum yalnız bu gelinlik modeli için jartiyer uygun mudur

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, Prenses kesim gelinliklerde jartiyeri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Cevapla

Hatice Dündar

Düğün Tarihi: 09.12.2016


Benim gelinligim straplez ama sirt ve gogsumde portleme oldu nasil bi camasir giymeliyim bilemedim gelinlikcim camasir giyme demisti ama goguslerim hos durmadi sanirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Hatice, Gelinlikçin gelinliğinin içine çamaşır giyme dediyse muhtemelen çamaşırsız giyilecek şekilde ölçü almıştır. Eğer çok rahatsız hissediyorsan gelinlikçin ile konuşarak iç çamaşırı giyeceğini ve gelinliğini ona göre düzeltmesini rica edebilirsin. Gelinliğinin içine ise askısız gelinliğinin renginde iç çamaşırı giyebilirsin.

  Cevapla

Zeynep Demir

Düğün Tarihi: 10.08.2016


Merhabalar ben tesettür gelinlik giyincem düğümde içine nasıl bir çamaşır kullansam daha iyi olur bilemedim zayıfım büstiyer çok güzel görünüyor ama kullanmak sicak ve hareket açısından zor mu olur diye düşünüyorum? Bide duvak konusu var gelinligimin etek kısmına tafta dediler tül saten karışımı gibi bir kumaş duvağım tül olursa nasıl duracak bilemedim yardımcı olur musunuz lütfen

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Zeynep, Büstiyer, hem duruşunu dik tutacağı için hem de kusursuz silueti yakalatacağı için en çok önerdiğim gelinlik iç çamaşırı modeli. Fakat daha önce giymeyi hiç denemediysen hareketlerini oldukça kısıtlayarak tercihini yapmalısın. Tabii gelinliğinin iç kısmında korse varsa ekstra büstiyer giymene gerek yok. Duvak tercihin ise gelinlik kumaşın saten olduğu için sadece tül seçmende hiçbir sakınca yok. Eğer dantel kumaş gelinlik seçimi yapsaydın duvağının kenarlarında aynı danteli kullanabilirdin.

  Cevapla

Sumeyye

Düğün Tarihi: 26.07.2016


Ben mini gelinlik gicem ustude straptez olcak içine nasıl iç çamaşırı giyebilirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Sümeyye, Gündelik hayatta giyindiğin straplez elbiseler ya da bluzlar için neye ihtiyacın olduğunu düşünmen straplez gelinlik için sütyen tercihi yapabilmene yeterli. Straplez, askısız sütyen ya da straplez korse kullanacaksın. Eğer giyeceğin gelinliğin sırtı açıksa, straplez korselerin sırtsız olanlarını tercih edeceksin. Gelinlik modellerini denerken içinde kendi yaka modeline uyumlu sütyeni olanlara dikkat et. Bu sütyen ayrı bir parça değil, gelinlikle birleşik, içinde dikili tek parça olur ve daha rahat etmeni sağlar. Straplez Yaka Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! yazımızı okumanı tavsiye ederiz.

  Cevapla

Yagmur Ygmur

Düğün Tarihi: 06.07.2016


Merhaba, gelinlik içine sütyen giyilmese de olurmu?

Düğün.com

Düğün.com
Yağmur Merhaba, Bazı gelinliklerin içinde (özellikle straplez modellerde) yaka modeli ile uyumlu gelinliğe bitişik bir parça oluyor. Bu parçalar sütyen yerine geçebiliyor ve ekstra bir çamaşır daha giymeye gerek kalmıyor. Ya da sadece göğüslerinin önünü kapatacak şekilde yapıştırılan jel kuplar oluyor. Yaka ve sırt modeline bağlı olarak sütyen giymeme hakkını kullanabilirsin.

  Cevapla

haticecaglidabakgil

Düğün Tarihi: 06.05.2015


Bnım goguslerım 95 ıc camısında ve gelınlık kup olarak oturmuyor sorun yasıyorum


asya

Düğün Tarihi: 02.05.2015


Benim goguslerim 70 bede cok kucuk limon gibi adeta. Nasil gelinlik ve ic camasiri tercih etmeliyim?


EBRU

Düğün Tarihi: 27.04.2015


MERHABA AĞUSTOSTA DÜĞÜNÜM VAR VE BALIK BİR GELİNLİK GİYECEĞİM İÇ ÇAMAŞIRI OLARAK BÜSTİYER SEÇMELİ MİYİM ? HAVA ÇOK SICAK OLACAĞINDAN TEDİRGİNİM ?


Aslı aytek

Düğün Tarihi: 20.03.2015


Teşekkürler :) peki yüz yüze görüşmemiz mümkün mü acaba çünkü göğsüm yok denecek kadar küçük aslında yardımcı olursanız çok mutlu olurum

BT

Burak Taş
Selam sizin vucud yapınıza uygun oland a yapılır o bölüm desteklene bilir

  Cevapla

Aslı aytek

Düğün Tarihi: 17.03.2015


İyi günler . Benim göğüslerim fazla küçük ama straplez gelinlik giymek istiyorum . Nasıl yaparım bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim .

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Aslı Hanım, Küçük göğüslü olmanız aslında straplez için bir avantaj. Böylelikle taşma veya üzerinizden düşme gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Bedeninizi tam olarak saran destekli bir sütyen tercih edin ve mutlaka gelinliğinizi iç çamaşırınızla deneyin.

  Cevapla

gül esen

Düğün Tarihi: 17.06.2014


Benim diktirdiğim gelinliğimin de arkası açık, Suwen'den aldım sırt dekoltesi olan bir büstiyer, Şimdilik duruşu çok güzel. Gelinlikçilerin tavsiye ettiği bir modelmiş. Henüz almadıysanız tavsiye ederim.


MERVE ECE ÇELİK

Düğün Tarihi: 04.04.2014


Zehra Hanım, bir iç çamaşırcı olarak ben bile korse ve sırtı açık sütyen tercih etmiştim eğer sırtı açık bir gelinlik giyecekseniz sizin rahatlığınız için de tercihiniz bu yonde olmalı diye düşünüyorum. Mesela bel altına korse olarak; camasironline.com/yeni-inci-9250-korse-pmu379 iç çamaşırı olarak ise; camasironline.com/yeni-inci-8002-yapistirma-sutyen-pmu64 tercih etmelisiniz ancak sırtı çok açık olmayan bir dekolte seçtiğiniz durumda önerim; .camasironline.com/yeni-inci-2703-bustiyer-pmu92 ya da. camasironline.com/yeni-inci-2760-bustiyer-pmu444 olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun.


zehra keskin

Düğün Tarihi: 03.04.2014


acıl yardımınıza ihtiyacım var sırt dekoltesi olan bi gelinlik diktireceğim ancak sırtı açıkda bırakacak ve vücudumu tam saran bir büstiyer markası bulamadım önerdiğiniz yada bildiğiniz bir marka varsa nolur yardım edin...teşekkür ederim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Zehra Hanım, Gelinler için özel ürünler sunan Çamaşırım adlı firmanın modellerini inceleyebilirsiniz ve teklif formunu doldurarak firmayla doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

  Cevapla

MERVE ECE ÇELİK

Düğün Tarihi: 11.02.2014


Ben gelinliğimde sırtı şeffaf ön kısmı beyaz bir sütyen kullanmıştım. ve böylece düğün gecesi sırt dekoltesinde hiç sorun yaşamadım.