Gelinlikle Kullanılacak İç Çamaşırları Nasıl Olmalı?

Çok gezdin çok dolaştın, birçok gelinlik denedin ve nihayet hayallerindeki gelinliğe artık kavuştun. Peki, düğün aksesuarlarını seçerken gösterdiğin özeni, düğün günü giyineceğin iç çamaşırında da gösteriyor musun? Gelinliğinle uyumlu olmayan bir iç çamaşırı modeli ne kadar rahatsız edici olur bir düşünsene. Eğer hangi gelinlik modeliyle nasıl bir iç çamaşırı giymen gerektiğini bilmiyorsan da işte sana yol gösterecek rehber bir yazı. Haydi, vakit kaybetmeden hemen oku!

Gelinlik Altına Ne Giyilir?

Öncelikle, “gelinlik altına ne giymeliyim?” sorusunun cevabını arayalım. 2 parça halinde sütyen ve külot mu, tek parça korseli iç çamaşırı mı yoksa büstiyer ya da jartiyer mi? Seçim yaparken elbette gelinliğinin modelini düşünerek hareket etmen gerektiğini unutma. Özellikle de sütyen seçimi yaparken gelinliğine ayrıca dikkat etmen gerekli.

İki parça iç çamaşırı için gelinlik modelinin çok dar ve kumaşının çok ince olmaması da büyük önem taşıyor. Hangi gelinlik modeliyle hangi iç çamaşırı giyilmeli bölümüne geçmeden önce, gelinlik altına giyebileceğin iç çamaşırı nasıl olmalı, nelere dikkat edilmeli konusunu biraz daha açalım.

va9yoykxpzxocrbb - gelinliğin altına ne giyilir

Gelinlik İçin İç Çamaşırı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Gelinlik altı iç çamaşırı modellerine karar verirken ilk yapman gereken şeyin rahatını düşünmek olduğunu kesinlikle unutma! Bunun altını özellikle çiziyorum. Çünkü düğün gecesini düşünerek heyecanlandığını, güzel ve seksi görünmek istediğini biliyorum ama iç çamaşırını sırf güzel ve seksi olsun diye seçersen, bütün gece seni rahatsız ettiğinde nasıl eğleneceksin?

Bir diğer dikkat etmen gereken nokta gelinliğinin rengi ve modeli. Straplez bir gelinlikle askılı bir sütyen giyemeyeceğin gibi sırtı dekolteli bir gelinlikle de arkadan bantlı bir sütyen giymemelisin.

Ayrıca, pek çok sebepten ötürü düğün günü ve gecesi için iç çamaşırını ayırmanı tavsiye ediyorum. Böylece gelinlik için uygun ve rahat, gece içinse istediğin iç çamaşırı modelini seçebilirsin. Mesela gelinlik altına jartiyer giymek istiyorsan ve gelinliğin buna uygun değilse neden gece giymesin?

7sr4mx69dvsxvjzz - gelinlik jartiyer

Gelinlik İçin Jartiyer Nasıl Olmalı?

Jartiyer her kadının düğün günü gelinliğinin altına giymek istediği bir model. Peki, jartiyer için doğru gelinlik hangisi? Çok dar ve ince kumaş olmayan, dışarıdan jartiyeri belli etmeyecek her gelinlik modeli için uygun olduğunu söyleyebilirim. Prenses, düz ve A kesim gelinliklerde jartiyeri rahatlıkla kullanabilirsin.

Ayrıca jartiyer, sentetik yapısı yüzünden sıkıntı yaşayacağın ve rahat edemeyeceğin bir külotlu çoraptan da çok daha avantajlıdır. Eğer jartiyer kullanımına alışkın değilsen, düğün gününden önce mutlaka birkaç kez giyerek kendini alıştırmanda fayda var. Aksi halde jartiyerin de sana rahatsızlık verebileceğini unutmamalısın.

hnbyklguqyarqw8s - gelinlik jartiyer

Gelinlik Altına Giyilebilecek İç Çamaşırı Modelleri

Jartiyer kullanımına ayrıca bir parantez açtıktan sonra artık asıl meselemize dönebiliriz. Hangi gelinlikle hangi iç çamaşırı modeli kullanılmalı? İşte sana straplez, göğüs dekolteli, sırt dekolteli ya da vücudu saran gelinlik modelleri için tercih etmen gereken iç çamaşırları hakkında küçük ama etkili tüyolar:

Straplez Gelinlik İçin İç Çamaşırı Modelleri

Sanırım en kolayı straplez gelinlik modelleri için sütyen bulmaktır ama burada dikkat etmen gereken şey, sütyenin gelinliğinle aynı tonda olmasının yanı sıra tutuculuğu ve kalitesi. Gece boyunca düşerek seni rahatsız edecek bir sütyenle duramayacağını bilmelisin.

Ayrıca kumaşın seni terletmeyecek bir model olması da çok önemli. Sütyen seçimini gelinlik provalarından önce yapmaya özen göster. Böylece provalarda sütyeninle gelinliğinin duruşunu görebilir, tedbirli davranarak olası sıkıntıları yaşanmadan önleyebilirsin.

Bu arada diktirmek yerine hazır bir gelinlik alıyorsan, pek çok straplez modelinin kendinden cuplı olması gibi bir avantajı olduğunu da bilmende fayda var. Eğer yoksa da gelinlikçinden cup dikmesini isteyerek, bütün gece gelinliğini sıkıntısız şekilde taşıyacak olmanın mutluluğunu yaşayabilirsin.

zhpzjeeger6ayb12 - straplez gelinlik için iç çamaşırı

Göğüs Dekolteli Gelinlik İçin İç Çamaşırı Modelleri

Göğüs dekoltenin derinliği sütyen seçimi için önemlidir. Alışverişine giderken bu derinliği bilmen büyük önem taşıyor. Sana tavsiyem sütyen alışverişi için gelinliğinin göğüs dekoltesini ölçmen ya da gelinliğini yanına alman. Eğer göğüslerin küçükse yalnızca göğüslerinin uç bölgesini kapatacağın yapışkanlı sütyen çeşitlerini tercih edebilirsin. Büyük göğüslere sahip gelin adayları içinse tutuculuğu daha iyi olan şeffaf bantlı modeller tercih edilebilir.

qax3bc7jp58gjxis - göğüs dekolteli gelinlik için iç çamaşırı

Sırt Dekolteli Gelinlik İçin İç Çamaşırı Modelleri

İşte gelinlikte en sevdiğim dekolte modeli. Özellikle ince yapılı gelin adaylarına çok yakışan sırt dekoltesi sütyen seçimi konusunda seni biraz sıkıntıya sokabilir. Özellikle de derin sırt dekoltesinde seçeneğinin çok fazla olmadığını bilmelisin.

Bu durumda küçük göğüslü olman senin için avantaj sağlayacak. Yalnızca uçlarını kapatacağın yapışkan sütyen modeliyle günü kurtarabilirsin. Eğer büyük göğüslere sahipsen de, derin dekolteli gelinlik yerine alttan bantlı olan sütyen modelini kullanabileceğin bir dekolte tercih etmeni öneriyorum.

s4elsfoioyxj5yyl - gelinlikle kullanılacak iç çamaşırları nasıl olmalı?

Vücudu Saran Gelinlik İçin İç Çamaşırı Modelleri

İşte vücudunun hatlarına güvenen bir gelin adayı. Vücudu saran gelinlik modelleri için kombinezon, büstiyer ya da korse tarzı tek parça bir iç çamaşırı giymeni tavsiye ediyorum. Parçalı iç çamaşırları gelinliğinin üzerinden belli olabileceği için tercih etmemende fayda var.

Vücudu saran gelinlikler için dikkat etmen gereken en önemli şey, gelinliğinin kumaşı. Eğer ince ve düz kumaşlı bir gelinlik tercih ettiysen, giyeceğin iç çamaşırı modelinde işleme ve güpür olmamasına dikkat etmelisin.

Gelinliğin dümdüz akan bir kumaştansa ve üzerinde hiçbir detay bulunmuyorsa mutlaka dikişsiz ve düz iç çamaşırı modelleri seçmeni öneriyorum.

psl2llnmgeiidd5l - gelinlikle kullanılacak iç çamaşırları nasıl olmalı?

Düğün Gecesi Ne Giyilir?

Daha önce düğün günü ve gecesi için iç çamaşırlarını ayırmanın çok daha avantajlı olacağını söylemiştim. Düğün günü için gelinliğinle birebir uyumlu olacak bir iç çamaşırı tercih ederken, düğün gecesi için dilediğin iç çamaşırını giymekte özgür olacaksın. İlk gecen için hem şık, hem de seksi görünmek istiyorsan, fantezi iç çamaşırları tam sana göre.

Özellikle jartiyer çoğu gelinin ilk gecesinde tercih ettiği bir seçenek. Eğer düğün günün için jartiyer kullanmayacaksan, gece için mutlaka kullanmalısın bizden söylemesi!

tgjtv76z8odnmgat - düğün gecesi ne giyilir

İşte, hangi gelinlik modeliyle hangi iç çamaşırlarını kullanman gerektiğini artık biliyorsun. Eğer aklına takılan sorular ya da paylaşmak istediğin artı bilgiler varsa, mutlaka yorumlarını paylaşarak bizimle iletişime geç!

Şehrindeki 145 Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarı Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (13)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

MEÇ Merve Ece Çelik

Ben gelinliğimde sırtı şeffaf ön kısmı beyaz bir sütyen kullanmıştım. ve böylece düğün gecesi sırt dekoltesinde hiç sorun yaşamadım.

ZK Zehra Keskin

acıl yardımınıza ihtiyacım var sırt dekoltesi olan bi gelinlik diktireceğim ancak sırtı açıkda bırakacak ve vücudumu tam saran bir büstiyer markası bulamadım önerdiğiniz yada bildiğiniz bir marka varsa nolur yardım edin...teşekkür ederim

D Düğün.com

Merhaba Zehra Hanım, Gelinler için özel ürünler sunan Çamaşırım adlı firmanın modellerini inceleyebilirsiniz ve teklif formunu doldurarak firmayla doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

MEÇ Merve Ece Çelik

Zehra Hanım, bir iç çamaşırcı olarak ben bile korse ve sırtı açık sütyen tercih etmiştim eğer sırtı açık bir gelinlik giyecekseniz sizin rahatlığınız için de tercihiniz bu yonde olmalı diye düşünüyorum. Mesela bel altına korse olarak; camasironline.com/yeni-inci-9250-korse-pmu379 iç çamaşırı olarak ise; camasironline.com/yeni-inci-8002-yapistirma-sutyen-pmu64 tercih etmelisiniz ancak sırtı çok açık olmayan bir dekolte seçtiğiniz durumda önerim; .camasironline.com/yeni-inci-2703-bustiyer-pmu92 ya da. camasironline.com/yeni-inci-2760-bustiyer-pmu444 olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun.

GE Gül Esen

Benim diktirdiğim gelinliğimin de arkası açık, Suwen'den aldım sırt dekoltesi olan bir büstiyer, Şimdilik duruşu çok güzel. Gelinlikçilerin tavsiye ettiği bir modelmiş. Henüz almadıysanız tavsiye ederim.

AA Aslı Aytek

İyi günler . Benim göğüslerim fazla küçük ama straplez gelinlik giymek istiyorum . Nasıl yaparım bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim .

D Düğün.com

Merhaba Aslı Hanım, Küçük göğüslü olmanız aslında straplez için bir avantaj. Böylelikle taşma veya üzerinizden düşme gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Bedeninizi tam olarak saran destekli bir sütyen tercih edin ve mutlaka gelinliğinizi iç çamaşırınızla deneyin.

AA Aslı Aytek

Teşekkürler :) peki yüz yüze görüşmemiz mümkün mü acaba çünkü göğsüm yok denecek kadar küçük aslında yardımcı olursanız çok mutlu olurum

BT Burak Taş

Selam sizin vucud yapınıza uygun oland a yapılır o bölüm desteklene bilir

E Ebru

MERHABA AĞUSTOSTA DÜĞÜNÜM VAR VE BALIK BİR GELİNLİK GİYECEĞİM İÇ ÇAMAŞIRI OLARAK BÜSTİYER SEÇMELİ MİYİM ? HAVA ÇOK SICAK OLACAĞINDAN TEDİRGİNİM ?

A Asya

Benim goguslerim 70 bede cok kucuk limon gibi adeta. Nasil gelinlik ve ic camasiri tercih etmeliyim?

H Haticecaglidabakgil

Bnım goguslerım 95 ıc camısında ve gelınlık kup olarak oturmuyor sorun yasıyorum

YY Yagmur Ygmur

Merhaba, gelinlik içine sütyen giyilmese de olurmu?

D Düğün.com

Yağmur Merhaba, Bazı gelinliklerin içinde (özellikle straplez modellerde) yaka modeli ile uyumlu gelinliğe bitişik bir parça oluyor. Bu parçalar sütyen yerine geçebiliyor ve ekstra bir çamaşır daha giymeye gerek kalmıyor. Ya da sadece göğüslerinin önünü kapatacak şekilde yapıştırılan jel kuplar oluyor. Yaka ve sırt modeline bağlı olarak sütyen giymeme hakkını kullanabilirsin.

S Sumeyye

Ben mini gelinlik gicem ustude straptez olcak içine nasıl iç çamaşırı giyebilirim

D Düğün.com

Merhaba Sümeyye, Gündelik hayatta giyindiğin straplez elbiseler ya da bluzlar için neye ihtiyacın olduğunu düşünmen straplez gelinlik için sütyen tercihi yapabilmene yeterli. Straplez, askısız sütyen ya da straplez korse kullanacaksın. Eğer giyeceğin gelinliğin sırtı açıksa, straplez korselerin sırtsız olanlarını tercih edeceksin. Gelinlik modellerini denerken içinde kendi yaka modeline uyumlu sütyeni olanlara dikkat et. Bu sütyen ayrı bir parça değil, gelinlikle birleşik, içinde dikili tek parça olur ve daha rahat etmeni sağlar. Straplez Yaka Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! yazımızı okumanı tavsiye ederiz.

ZD Zeynep Demir

Merhabalar ben tesettür gelinlik giyincem düğümde içine nasıl bir çamaşır kullansam daha iyi olur bilemedim zayıfım büstiyer çok güzel görünüyor ama kullanmak sicak ve hareket açısından zor mu olur diye düşünüyorum? Bide duvak konusu var gelinligimin etek kısmına tafta dediler tül saten karışımı gibi bir kumaş duvağım tül olursa nasıl duracak bilemedim yardımcı olur musunuz lütfen

D Düğün.com

Merhaba Zeynep, Büstiyer, hem duruşunu dik tutacağı için hem de kusursuz silueti yakalatacağı için en çok önerdiğim gelinlik iç çamaşırı modeli. Fakat daha önce giymeyi hiç denemediysen hareketlerini oldukça kısıtlayarak tercihini yapmalısın. Tabii gelinliğinin iç kısmında korse varsa ekstra büstiyer giymene gerek yok. Duvak tercihin ise gelinlik kumaşın saten olduğu için sadece tül seçmende hiçbir sakınca yok. Eğer dantel kumaş gelinlik seçimi yapsaydın duvağının kenarlarında aynı danteli kullanabilirdin.

HD Hatice Dündar

Benim gelinligim straplez ama sirt ve gogsumde portleme oldu nasil bi camasir giymeliyim bilemedim gelinlikcim camasir giyme demisti ama goguslerim hos durmadi sanirim

D Düğün.com

Merhaba Hatice, Gelinlikçin gelinliğinin içine çamaşır giyme dediyse muhtemelen çamaşırsız giyilecek şekilde ölçü almıştır. Eğer çok rahatsız hissediyorsan gelinlikçin ile konuşarak iç çamaşırı giyeceğini ve gelinliğini ona göre düzeltmesini rica edebilirsin. Gelinliğinin içine ise askısız gelinliğinin renginde iç çamaşırı giyebilirsin.