Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 4:30 DK

14.05.2019

Tam da tarzınızı yansıtacak bir düğün organizasyon için fiyat araştırması yapıyorsan, doğru yerdesin! Ankara’da düğün organizasyon şirketleri nasıl paket fiyatları sunuyor? Paket dahilindeki hizmetler neler? Düğün organizasyon Ankara’da hangi firmalar tarafından yapılıyor? Hepsi ve daha fazlası bu yazıda!

ankara düğün organizasyon

Düğün organizasyonunu çoğu zaman mekanlar üstlense de dileyen çiftler düğün organizasyon firmalarından da destek alabiliyor. Diyelim mekanın sunduğu müzik hizmetini beğendin ancak dekorasyon için dışarıdan bir firma ile anlaşmak istiyorsun. Bunun için öncelikle anlaştığın düğün mekanı ile konuşman, eğer dışarıdan organizasyon firması gelmesini kabul ediyorsa araştırmalara başlaman lazım.

Tabii bu durum düğün mekanı paketine göre biraz daha yüksek bütçe gerektirebilir. Ancak merak etme, ben senin için düğün organizasyon firmaları Ankara fiyatlarını araştırdım. Bu işi de en hesaplı şekilde ve hayallerindeki gibi halledeceğiz!

Önce düğün organizasyon Ankara fiyatlarını etkileyen faktörlere göz atalım:

Ankara Düğün Organizasyon Piyasasında Fiyatı Belirleyen Faktörler

ORganizasyon firmalarından talep ettiğin hizmetler ve organizasyonda kullanılacak malzemeler çeşitlendikçe Ankara'da da düğün organizasyon fiyatları çeşitleniyor. Bu yüzden net, ortalama bir fiyattan bahsetmek mümkün değil.

Ankara Düğün Organizasyon Paketleri

Ankara düğün organizasyon firmaları sundukları standart paket seçenekleri sunuyor. Bu paketlerden satın almak, her kalem için ayrı ücret ödemekten daha hesaplı oluyor. İçeriği firmadan firmaya değişse de temel bir düğün organizasyon paketi şunlardan oluşuyor:

  • Mekana ait sandalye süsleme

  • Masa üstü yapay çiçekli süs

  • Çerçeveli ayna supla

  • Kadeh

  • Tek kollu şamdan, mumlar

  • Masa ortası ayna

  • Yürüme yolu halısı ve süslemesi

  • Yapay çiçekli gelin takı

  • Hoşgeldiniz tabelası

  • Numaratör

Standart düğün organizasyonu paket fiyatları genellikle kişi başı üzerinden yapılıyor ve 5 TL ile 30 TL arasında değişiyor. Bazı firmalar ise kişi başı fiyat değil toplam bir fiyat veriyor. Örneğin temel organizasyon hizmetlerinin alındığı 150 kişilik bir düğünü ortalama 3000 TL'ye yapıyorlar.Bazı firmalarda paket fiyatları davetli sayısı üzerinden hesaplanırken bazı firmalar da toplam fiyat öneriyor. ankara düğün organizasyon fiyatları

Bütçe planı yaparken düğün öncesinde yaptıracağın fotoğraf çekiminin maliyetini de hesaplamalısın. Bu yazıdaki firmalar ve fiyatları sana fikir verebilir: 10 Ankara Düğün Fotoğrafçısı Tavsiyesi

Ekipmanın Kiralık Olup Olmaması

Ankara'da fiyatları etkileyen önemli faktörlerden biri de firmanın depolu ya da kiralama usulü çalışması. Kiralık usulü çalışan firmalar talep ettiğin ürünleri başka bir firmadan temin ediyor ve üzerine komisyon farkı ile nakliye bedeli eklendiğinde ödemen gereken rakam artıyor. Deposunda ürün bulunan firmalar ise başka bir firmaya ihtiyaç duymayacağından daha uygun fiyat seçenekleri sunmalarını sağlıyor.

ankara düğün organizasyon fiyatları

Düğün Mekanının Malzemeleri

Düğün mekanının sana sunduğu seçenekler de organizasyon firmasından talep edeceğin hizmetlerde etkili oluyor. Örneğin; düğün mekanının masa ve sandalyelerini kullanmak yerine dışarıdan özel masa ve sandalye getirtmek isteyebilirsin. Bu durum, nakliye bedeli ve ürünlerin kira bedelleri gibi ek masrafları doğuracak, talep ettiğin hizmetlerin sayısı arttıkça haliyle fiyatlar da artacaktır.

Ekstralar

Düğün organizasyonu için standart paketlerin yanı sıra ekstra taleplerin de olabilir. Örneğin; tek kollu yerine altı kollu bir şamdan, düz yerine dantelli peçetelik ya da saten masa örtüsü isteyebilirsin. Bu durumda fiyatların artacağını da bilmelisin. Peki firmaların sunduğu ekstra hizmetler ve fiyat aralıkları nedir drsen en çok talep edilenlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

Hizmet Ortalama Fiyat (TL)
Napolyon / Tiffany sandalye 5-20 TL
Lake, cam ya da aynalı şölen masalar 100-300 TL
Gelin Takı 300-1.700 TL
Gelin yolu süslemesi 100–1.500 TL
Nikah kürsüsü 300–1.000 TL
Işık ve ses sistemi 2.500 - 15.000 TL
Gazebo 1.000 – 3.000 TL
Mekan duvar ve yer kaplama 2000 - 40.000 TL
İki kişilik hostes ekibi 300 - 500 TL
Kırmızı ya da beyaz halı 100 - 250 TL
Peçete ve peçetelik 3 - 10 TL

Organizasyona yoğunlaşırken düğün fotoğraf çekimini de ihmal etme: Ankara’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

ankara düğün organizasyon fiyatları

Ankara’daki Düğün Organizasyon Firmaları ve Fiyatları

Ankara düğün organizasyon şirketlerinden 10 tanesini sana fikir vermesi açısından listeledim. Firmaların ortalama fiyatlarını belirttim, ancak taleplerine göre bu fiyatlarda değişiklik olacaktır. O nedenle firmaların linklerini koyduğum sayfalarına girip fiyat teklifleri almayı unutma.

1- Handem Organizasyon

Handem Organizasyon Ankara Gölbaşı’nda yer alıyor. Çok sayıda organizasyon seçeneği bulunan firmanın minimum kişi başı fiyatı 10-20 TL aralığında.

ankara düğün organizasyon fiyatları

Şehrindeki gelinlik fiyatlarına da göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

2- GK Organizasyon

Gölbaşı’ndaki bir diğer firma da GK Organizasyon. Araç kiralamadan masa süslemeye birçok düğün organizasyon işini yapan firmada kişi başı fiyatlar 5-10 TL’den başlıyor.

ankara düğün organizasyon fiyatları

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: Ankara Düğün Davetiyesi Fiyatları

3- Crea Organization by Taylan Dalaran

Ankara organizasyon şirketlerinden Crea Organization, Çankaya’da yer alıyor. Düğün.com çiftlerine özel indirimler de sunan firmada fiyatlar kişi başı minimum 10-20 TL’den başlıyor.

ankara düğün organizasyon fiyatları

Düğün fotoğrafçısı fiyatlarına da bak: Ankara'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

4- Bellissima Organizasyon

Dekorasyon ekipmanları, ses sahne ışık sistemleri, gösteri ekipleri, orkestra ve DJ’leri ile Bellissima Organizasyon çiftlere özel birçok hizmet sunuyor. Firmanın fiyatları ise kişi başı minimum 10-20 TL civarında.

ankara düğün organizasyon fiyatları

Nişan organizasyonunu hala yapmadıysan: Ankara Nişan Organizasyonu Fiyatları ve Firma Önerileri

5- Kutay Organizasyon

Ankara’da organizasyon şirketi arıyorsan bu firmanın sayfasını incelemeni öneririm. Kutay Organizasyon, Düğün.com çiftlerine erken rezervasyonda %20 indirim sağlıyor ve fiyatları da kişi başı 5-10 TL’den başlıyor.

ankara düğün organizasyon fiyatları

6- Keyfince Organizasyon

Çankaya’da yer alan Keyfince Organizasyon; catering, barkovizyon, DJ, fotoğraf çekimi, LCV, masa süsleme ve daha birçok hizmeti çiftlere sunuyor. Fiyatları da gayet uygun, kişi başı minimum 5-10 TL civarında.

ankara düğün organizasyon fiyatları

7- Özüm Zeynep Organizasyon & Art

Ankara’da organizasyon şirketlerinden bir diğeri de Özüm Zeynep Organizasyon & Art! Firmanın Düğün.com çiftlerine özel indirimlerini kaçırmamak için acele etmelisin. Fiyatları da kişi başı minimum 10-20 TL civarında.

ankara düğün organizasyon fiyatları

8- L'amore Organizasyon

L'amore Organizasyon; nikah şekerinden servis elemanına, araç kiralamadan fotoğraf çekimine kadar düğün organizasyon alanında birçok hizmet veriyor. Fiyatları ise kişi başı 20-30 TL’den başlıyor.

ankara düğün organizasyon fiyatları

9- Cenova Organizasyon

Erken rezervasyonda %20 indirim fırsatı sunan firma Çankaya'da yer alıyor. Ankara düğün organizasyon fiyatları ortalamasına göre uygun fiyatlı olduğunu söyleyebileceğimiz Cenova Organizasyon’da fiyatlar kişi başı 10-20 TL’den başlıyor.

ankara düğün organizasyon fiyatları

10- Evce Organizasyon

Çankaya firmalarından Evce Organizasyon’da fiyatlar minimum 10-20 TL’den başlıyor. Ayrıca dilersen firma şehir dışındaki düğün organizasyonlarına da gelebiliyor.

ankara düğün organizasyon fiyatları

Araştırmamız üzerine ortaya çıkan fiyatlar bu şekilde. Tabii bahsettiğim gibi, bu ekipmanların malzemesine ve istediğin dekorasyon tarzına göre fiyatlar değişebiliyor. Sen en iyisi Ankara’daki organizasyon firmalarına taleplerini bildir ve fiyat teklifi al!

Şehrindeki En İyi Organizasyon Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

ORGANİZASYON FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

SM

Sema Melek

14/10/2014

yararlı bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık


SG

Sena Göz

14/10/2014

gelelim ekstralara biraz moralimi bozdu işte en küçük ayrıntıların fiyatlarını gördük ama bu özel gün için gözümüz o küçük ekstraların fiyatlarına takılmıyor