Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

Ankara düğün organizasyon fiyatları ile tanışmaya hazır mısınız? Ankara organizasyon firmaları ile konuştum. İşte karşınıza çıkacak rakamlar!

ankara_dugun_0rganizasyon_firmalari - masa ve sandalyeler

Öncelikle size Ankara düğün organizasyon piyasasında fiyatı belirleyen faktörlerden bahsetmek istiyorum:

 • Davetli sayısı: Davetli sayısı arttıkça kişi başı ücret düşer. Standart paketin 10 TL- 15 TL aralığında olduğunu düşünelim. Firmalar 300 kişinin altına 15 TL, 300 kişinin üzerine ise 10 TL fiyat veriyor.

 • Düğün tarihi: Ankara'da okullar kapandıktan sonra düğün yapmak daha hesaplı anlaşmalar yapmanın da garantisi. Hafta içi düğünlerinin hafta sonu yapılanlara göre daha uygun olduğunu da unutmayın.

  Düğün Organizasyon İndirimleri

 • Özel masa ve sandalye: Düğün mekanınındaki mevcut masa ve sandalyeler yerine son yıllarda Tiffany veya Napolyon sandalyelerle kombine edilen şölen (ayna kaplı ya da beyaz lake) masalar tercih ediliyor. Bu sandalyelerin bir tanesinin kirası 10 TL- 20 TL, masalarınki ise 125 TL- 250 TL civarında. Unutmayın mekana ne kadar çok eşyayı dışarıdan getirirseniz -nakliye bedelleriyle birlikte- maliyet de o kadar artar.

 • Duvar ve yer kaplama: Talebe göre düğün mekanının yerleri ve duvarları beyaz lake, ahşap, halı ya da herhangi bir başka malzeme ile kaplanabiliyor. Bunun maliyeti, kaplama malzemesinin türüne ve mekanın kaç metrekare olduğuna göre hesaplanıyor. Ortalama büyüklükte bir mekanın kaplanması 3000 TL ile 10.000 TL aralığında değişiyor.

 • Canlı çiçek kullanımı: Ankara'da çiçek mezatçılarının sayısının azalması ile fiyatlar yükselmiş. Dolayısıyla canlı ve ithal çiçek kullanımı maliyeti arttırıyor. Örneğin ithal bir çiçek olan şakayığın tanesi yaklaşık 10 TL. Tek bir masa süslemesi için yaklaşık 50- 60 tane çiçek kullanıldığını düşünürsek, ithal çiçekler yerine yerli mevsim çiçekleri tercih etmek daha mantıklı görünüyor.

ankara_dugun_0rganizasyon_firmalari2 - düğün organizasyonu şirketleri

Standart paketler

Ankara düğün organizasyon firmaları sundukları standart paketlere masa düzeni, dantel veya saten masa örtüsü, sandalye giydirme gibi temel organizasyon hizmetlerini dahil ediyorlar. Standart paketlerin fiyatlandırması genellikle kişi başı üzerinden yapılıyor ve 5 TL ile 15 TL arasında değişiyor. Bazı firmalar ise kişi başı fiyat değil toplam bir fiyat veriyor. Örneğin temel organizasyon hizmetlerinin alındığı 150 kişilik bir düğünü ortalama 2000 TL'ye yapıyorlar.

Ne yalan söyleyeyim düğün organizasyonu karışık iş. Bir organizasyon şirketinden alabileceğiniz öyle çok hizmet var ki kafalar karışmasın da ne yapsın. Masa düzeni, mekan dekorasyonu, düğün danışmanlığı, catering hizmeti, gelin yolu, gelin tagı, hostes, nikah masası süslemesi, havai fişek gösterileri, video çekimi, müzik sistemi… Düğün organizasyon hizmleri saymakla bitmiyor. Hal böyle olunca 2000 TL'den başlayan düğün organizasyon fiyatları 200.000 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Gelelim ekstralara

Kişi başı üzerinden fiyatlandırılan standart paketlerin aksine ekstraya giren kalemler elbette tekil olarak fiyatlandırılıyor. Ankara düğün organizasyonu piyasasında en çok tercih edilen hizmetlerin fiyat aralıkları şöyle:

 • Gelin damat yürüme yolu: 300 - 800 TL

 • Çiçeklerle kaplı bir gelin tagı: 300- 500 TL

 • Gazebo: 1000- 3000 TL

 • Çiçeklerle kapı süsleme: 300- 600 TL

 • Nikah masası süslemesi:150- 500 TL

 • Masa üzeri şamdanı ve çiçekleri (1 masa için): 45- 120 TL

 • Masa üzeri çiçek aranjman: 20- 75 TL

 • Supla: 2- 15 TL

Siz yine de organizasyon firmalarından kendi taleplerinize göre fiyat teklifi isteyin. Laf aramızda bütçenizi çok da zorlamayın. Eğlenceli bir düğünün ilk şartı pozitif bir gelin-damattır. Hepinize bütçenizi sarsmayacak keyifli bir düğün diliyorum.

Şehrindeki 227 Düğün Organizasyon Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

SM Sema Melek

yararlı bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık

SG Sena Göz

gelelim ekstralara biraz moralimi bozdu işte en küçük ayrıntıların fiyatlarını gördük ama bu özel gün için gözümüz o küçük ekstraların fiyatlarına takılmıyor