Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 4:36 DK

08.02.2019

Tam da tarzınızı yansıtacak bir düğün organizasyonu için fiyat araştırması yapıyorsan, doğru yerdesin! Ankara’da düğün organizasyon şirketleri nasıl paket fiyatları sunuyor? Paket dahilindeki hizmetler neler? Düğün organizasyon Ankara’da hangi firmalar tarafından yapılıyor? Hepsi ve daha fazlası bu yazıda!

Düğün organizasyonunu çoğu zaman mekanlar üstlense de dileyen çiftler düğün organizasyon firmalarından da destek alabiliyor. Diyelim mekanın sunduğu müzik hizmetini beğendin ancak dekorasyon için dışarıdan bir firma ile anlaşmak istiyorsun. Bunun için öncelikle anlaştığın düğün mekanı ile konuşman, eğer dışarıdan organizasyon firması gelmesini kabul ediyorsa araştırmalara başlaman lazım.

svy1mnjghrzmgunx - ankara düğün organizasyon fiyatları

Tabii bu durum düğün mekanı paketine göre biraz daha yüksek bütçe gerektirebilir. Ancak merak etme, ben senin için düğün organizasyon firmaları Ankara fiyatlarını araştırdım. Bu işi de en hesaplı şekilde ve hayallerindeki gibi halledeceğiz!

Düğün organizasyon Ankara fiyatları nasıl? Bu sorunun cevabı için öncelikle seçtiğim Ankara organizasyon firmalarına göz atalım:

Ankara’daki Düğün Organizasyon Firmaları ve Fiyatları

Ankara düğün organizasyon şirketlerinden 10 tanesini sana fikir vermesi açısından listeledim. Firmaların ortalama fiyatlarını belirttim, ancak taleplerine göre bu fiyatlarda değişiklik olacaktır. O nedenle firmaların linklerini koyduğum sayfalarına girip fiyat teklifleri almayı unutma.

1- Handem Organizasyon

Handem Organizasyon Ankara Gölbaşı’nda yer alıyor. Çok sayıda organizasyon seçeneği bulunan firmanın minimum kişi başı fiyatı 10-20 TL aralığında.

0yqgljq9c8r4j990 - ankara düğün organizasyon fiyatları

Şehrindeki gelinlik fiyatlarına da göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

2- GK Organizasyon

Gölbaşı’ndaki bir diğer firma da GK Organizasyon. Araç kiralamadan masa süslemeye birçok düğün organizasyon işini yapan firmada kişi başı fiyatlar 5-10 TL’den başlıyor.

oj3yiqc9hia6q8nw - ankara düğün organizasyon fiyatları

3- Crea Organization by Taylan Dalaran

Ankara organizasyon şirketlerinden Crea Organization, Çankaya’da yer alıyor. Düğün.com çiftlerine özel indirimler de sunan firmada fiyatlar kişi başı minimum 10-20 TL’den başlıyor.

s4qjbl6xkw7jhzbg - ankara düğün organizasyon fiyatları

4- Bellissima Organizasyon

Dekorasyon ekipmanları, ses sahne ışık sistemleri, gösteri ekipleri, orkestra ve DJ’leri ile Bellissima Organizasyon çiftlere özel birçok hizmet sunuyor. Firmanın fiyatları ise kişi başı minimum 10-20 TL civarında.

smopyz4gzmfhcc4x - ankara düğün organizasyon fiyatları

5- Kutay Organizasyon

Ankara’da organizasyon şirketi arıyorsan bu firmanın sayfasını incelemeni öneririm. Kutay Organizasyon, Düğün.com çiftlerine erken rezervasyonda %20 indirim sağlıyor ve fiyatları da kişi başı 5-10 TL’den başlıyor.

vq8qx3cevq9da4uu - ankara düğün organizasyon fiyatları

6- Keyfince Organizasyon

Çankaya’da yer alan Keyfince Organizasyon; catering, barkovizyon, DJ, fotoğraf çekimi, LCV, masa süsleme ve daha birçok hizmeti çiftlere sunuyor. Fiyatları da gayet uygun, kişi başı minimum 5-10 TL civarında.

ya9pg266kta73x2w - ankara düğün organizasyon fiyatları

7- Özüm Zeynep Organizasyon & Art

Ankara’da organizasyon şirketlerinden bir diğeri de Özüm Zeynep Organizasyon & Art! Firmanın Düğün.com çiftlerine özel indirimlerini kaçırmamak için acele etmelisin. Fiyatları da kişi başı minimum 10-20 TL civarında.

xydfi5hf0rgz6jrn - ankara düğün organizasyon fiyatları

8- L'amore Organizasyon

L'amore Organizasyon; nikah şekerinden servis elemanına, araç kiralamadan fotoğraf çekimine kadar düğün organizasyon alanında birçok hizmet veriyor. Fiyatları ise kişi başı 20-30 TL’den başlıyor.

zajzz2iduzpbe622 - ankara düğün organizasyon fiyatları

9- Ayka Grup Düğün Organizasyon

Düğün.com çiftlerine özel %30’a varan indirimler sunan firma Keçiören’de yer alıyor. Ankara düğün organizasyon fiyatlarını merak ediyorsan firma sayfasından teklif alabilirsin. Ortalama bir rakam vermemi istersen de Ayka Grup’ta fiyatlar kişi başı 30-40 TL’den başlıyor diyebilirim.

8jkn5it1fufvz82z - ankara düğün organizasyon fiyatları

10- Tülay'ca Organizasyon

Çankaya firmalarından Tülay’ca Organizasyon’da fiyatlar minimum 75-100 TL’den başlıyor. Ayrıca dilersen firma şehir dışındaki düğün organizasyonlarına da gelebiliyor.

bwqynseorbg9kfoe - ankara düğün organizasyon fiyatları

Tabii Ankara düğün organizasyonu firmaları bunlarla sınırlı değil. Dilersen Ankara organizasyon firmaları listesini inceleyebilirsin.

Standart Düğün Organizasyon Paketleri

Ankara düğün organizasyon firmaları sundukları standart paketlere masa düzeni, dantel veya saten masa örtüsü, sandalye giydirme gibi temel organizasyon hizmetlerini dahil ediyorlar.

Standart düğün organizasyonu paket fiyatları genellikle kişi başı üzerinden yapılıyor ve 5 TL ile 15 TL arasında değişiyor. Bazı firmalar ise kişi başı fiyat değil toplam bir fiyat veriyor. Örneğin temel organizasyon hizmetlerinin alındığı 150 kişilik bir düğünü ortalama 3000 TL'ye yapıyorlar.

nxjfkigscmzroav5 - ankara düğün organizasyon fiyatları

Bütçe planı yaparken düğün öncesinde yaptıracağın fotoğraf çekiminin maliyetini de hesaplamalısın. Bu yazıdaki firmalar ve fiyatları sana fikir verebilir: 10 Ankara Düğün Fotoğrafçısı Tavsiyesi

Ankara Düğün Organizasyon Piyasasında Fiyatı Belirleyen Faktörler

  • Davetli Sayısı:Davetli sayısı arttıkça kişi başı ücret düşer. Standart paketin 15 TL - 20 TL aralığında olduğunu düşünelim. Firmalar 300 kişinin altına 20 TL, 300 kişinin üzerine ise 15 TL fiyat verecektir. Vermiyorlarsa da pazarlık yapmakta fayda var.

  • Düğün Tarihi:Ankara'da okullar kapandıktan sonraki düğün organizasyonları için daha hesaplı anlaşmalar yapılabiliyor. Hafta içi düğünlerinin hafta sonu yapılanlara göre daha uygun olduğunu da unutma.

  • Özel Masa ve Sandalye:Düğün mekanındaki mevcut masa ve sandalyeler yerine son yıllarda Tiffany veya Napolyon sandalyelerle kombine edilen lake masalar tercih ediliyor. Bu sandalyelerin bir tanesinin kirası 5 TL- 20 TL, masalarınki ise 150 TL- 250 TL civarında. Unutma, mekana ne kadar çok eşyayı dışarıdan getirirsen -nakliye bedelleriyle birlikte- maliyet de o kadar artar.

wozusen1yqohgemw - ankara düğün organizasyon fiyatları
  • Duvar ve Yer Kaplama: Talebe göre düğün mekanının yerleri ve duvarları beyaz lake, ahşap, halı ya da herhangi bir başka malzeme ile kaplanabiliyor. Bunun maliyeti, kaplama malzemesinin türüne ve mekanın kaç metrekare olduğuna göre hesaplanıyor. Fiyatlar ise metrekaresi 10 TL’den başlıyor.

  • Canlı Çiçek Kullanımı: Ankara'da çiçek mezatçılarının sayısının azalması ile fiyatlar yükselmiş. Dolayısıyla canlı ve ithal çiçek kullanımı maliyeti artırıyor. İthal çiçeklerin dolar ve euro üzerinden alındığını düşünürsen sürekli olarak fiyatlarında değişiklik olduğunu tahmin edebilirsin. Ama ortalama bir fiyat vermek gerekirse ithal canlı çiçeklerin adetleri 60 TL’den başlıyor.

pnujrqxqmihbywce - ankara düğün organizasyon fiyatları

Organizasyona yoğunlaşırken düğün fotoğraf çekimini de ihmal etme: Ankara’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ekstra Hizmetler

Kişi başı üzerinden fiyatlandırılan standart paketlerin aksine ekstraya giren kalemler tekil olarak fiyatlandırılıyor. Ankara düğün organizasyonu piyasasında en çok tercih edilen hizmetlerin fiyat aralıkları şöyle:

  • Gelin Damat Yürüme Yolu: Aslına bakarsan malzemesine göre fiyatlar değişiyor. Mesela çiçekler ferforje ayaklar üzerine mi yerleştirelecek yoksa sadece çiçek mi kullanılacak? Bunun için ortalama bir fiyat istersen 700 TL diyebilirim.

vxhiioosmm1gbnse - ankara düğün organizasyon fiyatları
  • Gazebo: Çardak, kameriye olarak da adlandırabileceğimiz gazeboların fiyatları 2.000-3.500 TL arasında değişiyor.

  • Nikah Masası Süslemesi: Firmalar bu hizmeti standart paketlerin içerisinde sunabiliyor. Ancak ekstra hizmet olarak alacaksan fiyatlar ortalama 250 – 500 TL civarında.

lmn5jhlryuubkfu5 - ankara düğün organizasyon fiyatları
  • Supla: Supla fiyatları adet başına 5 – 15 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

  • Gelin Takı: Gelin taklarında ortalama fiyatlar 1.000 – 1.500 TL aralığında.

t0inyp2oaijrrcio - ankara düğün organizasyon fiyatları

Araştırmam üzerine ortaya çıkan fiyatlar bu şekilde. Tabii bahsettiğim gibi, bu ekipmanların malzemesine ve istediğin dekorasyon tarzına göre fiyatlar değişebiliyor. Sen en iyisi Ankara’daki organizasyon firmalarına taleplerini bildir ve fiyat teklifi al!

Şehrindeki En İyi Organizasyon Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

ORGANİZASYON FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (2)

SM

Sema Melek

14/10/2014

yararlı bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık


SG

Sena Göz

14/10/2014

gelelim ekstralara biraz moralimi bozdu işte en küçük ayrıntıların fiyatlarını gördük ama bu özel gün için gözümüz o küçük ekstraların fiyatlarına takılmıyor