Alyans, bir ömür boyu üzerinizde taşıyacağınız bir parça. Kıyafetiniz, saçınız, beğenileriniz, bedeniniz değişecek; ancak alyansınız değişmeden kalacak. Bu yüzden alyans seçerken uzun vadeli plan yapmalı ve tüm modelleri gözden geçirdikten sonra seçiminizi yapmalısınız. İşte Düğün.com uzmanlarının sizin için bir araya topladığı beş alyans modeli:

Klasik Alyans

Gösterişten uzak, sadeliği seven bir yapınız varsa klasik alyanslar tam size göre. Platin, sarı, beyaz hatta kızıl altın gibi seçeneklerde bulacağınız klasik alyans modelleri çok göz alıcı olmasalar da hayat boyu her koşulda, her tarzda ve her yerde size eşlik edebilecek güvenilir modellerdir. Özellikle ince yapılı ellere sahip bir çift için klasik alyanslar ilk seçenek olmalı.

Kalın Profilli Alyans

Kalın profilli alyanslar önden ve yandan bakıldığında daha kalın görünen ve daha fazla maden ihtiva eden yüzüklerdir. Son yıllarda gitikçe daha yaygın hale gelen kalın profilli alyanslar klasik modellerle çok benzer olmakla beraber içerdikleri altın miktarı daha fazla olacağından yükte olduğu gibi pahada da daha ağır olacaktır. Uzun parmaklara kalın profilli alyansların daha çok yakıştığını da unutmamak gerek.

Arya Pırlanta
Beştaş Yüzükte Büyük İndirim
HMbySemraAscioglu
Düğün.com çiftlerine özel %15 indirim!

Sarı & Beyaz Altının Birlikte Kullanıldığı Alyanslar

Alyans modelleri üzerinde bir çeşitleme de sarı ve beyaz altının birlikte kullanılmasıyla yapılır. Geleneksel sarı altın ile modern beyaz altın arasında kararsız kalan çiftlerin hoşlanabileceği bu model, ekstra işçilik ve tasarım maliyetleri sayesinde biraz daha pahalı olur. Yine de genç çiftlerin ilk tercihlerinden biridir.

Sarı Beyaz Altın

Taşlı Alyanslar

Aşkınızın ateşini ışıl ışıl bir alyansla elinizde taşımak ister misiniz? Bu sorunun cevabını pek çok kişi evet olarak veriyor olmalı ki, her geçen gün daha güzel taşlı alyansların olduğu koleksiyonlar çıkıyor karşımıza. Yuvarlak, prenses ve baget kesim pırlantalarla süslenmiş bu gösterişli alyanslar her an elinizde taşınmaya elverişli olmayacağından sade alyansınıza alternatif olarak bir tane almayı düşünebilirsiniz. Böyle bir alyans almayı planlıyorsanız önce pırlanta seçimi hakkında detaylı bilgi edinmenizde fayda var.

Taşlı Alyans

Özel Tasarım Alyanslar

Aşkınızın kimsenin aşkına benzemediğini mi düşünenlerdensiniz? Öyleyse özel tasarım yüzükleri tercih etmelisiniz. Fakat unutmayın ki, eğer tercihiniz özel tasarım yüzüklerden yana olacaksa elinizi çabuk tutmalısınız. Mücevher firmalarının koleksiyonlarında özel seriler olduğu gibi, isteğinize göre tasarım yapan kuyumcular da mevcut. Ancak yüzüğünüze son halinin verilmesi biraz zaman alabileceğinden, yeterince erken harekete geçmeniz konusunda sizi uyarıyoruz.

Fantezi Modeller

Hareket Zamanı

Model konusundaki fikirleriniz netleşti. Alyans seçmenin püf noktalarını da öğrendikten sonra artık firmalardan fiyat teklifi alabilirsiniz. Haydi durmayın, şehrinizdeki firmaları inceleyin:

Bu makale tarafından yazılmıştır.

YORUMLAR (2)

+ Yorum Yaz
  • KU
    klasik alyanslar en iyisi
  • SS
    bütün seçenekleri sunmuşsunuz güzel bir çalışma olmuş..
İncelediklerim
TÜMÜ