Düğün Sırasında Ailelere Düşen Görevler Nelerdir?

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:25 dakika

27.01.2014

Ne kadar büyüsek de durum hiç değişmiyor, ailelerimiz hep arkamızı kolluyor. İşte düğünler ve ailelere düşen görevler.

Karşılama

Düğünlerde en büyük karmaşa konukların karşılanması ve uğurlanması esnasında yaşanır. Burada aileler devreye girip sizin biraz nefes almanıza yardımcı olmalılar. Bırakın sizin adınıza tebrikleri onlar alsınlar ve düğün davetlilerini masalarına yönlendirsinler. Siz son fotoğraf çekimlerinizi gerçekleştirirken veya düğün öncesi biraz atıştırmanın iyi bir fikir olduğunu düşünürken içiniz rahat olsun.

Emanetler ve Takılar

Düğünde gelen takıların muhafaza edilmesi, konukların eşyalarını bırakabilecekleri bir yerin ayarlanması ve uzun zamandır görüşülmeyen tanıdıkların kartvizitlerinin toplanması aileye düşen en büyük görevlerden. Ama bu görevi, içip eğlenme ihtimali yüksek olan kardeşiniz yerine anneniz, teyzeniz gibi daha güvenilir bir kişi yerine getirmeli.

düğün sırasında ailelere düşen görevler nelerdir?

Ev Sahibi Olmayın!

Pek çok çift düğünlerinde ev sahibi gibi davrandıkları için eğlenmeye, şakalaşmaya vakit bulamazlar. Bırakın o akşam aileleriniz ev sahibi olsun, siz keyfinize bakın. Onlar tüm düğünü gözlemleyip gerektiğinde acil müdahalelerde bulunabilir ve yaşlı konuklarınızla çok daha iyi ilgilenebilirler. Her şeyi siz yapmaya kalkarsanız gecenin sonunda hem çok bitkin olursunuz hem de düğünden hiçbir şey anlamazsınız.

düğün sırasında ailelere düşen görevler nelerdir?

Ayarlamalar

Düğünde küçük çocuklar ve yaşlı konuklarla en iyi aileleriniz ilgilenecektir. Ailenizden; tüm çocukların birarada oynadığından ve yaşlı misafirlerinizin keyfinin yerinde olduğundan emin olmalarını isteyin. Uzun süredir görüşmediğiniz akrabalarınızı düğün günü tanımakta zorlanabilirsiniz. Ailenizden; kimin kim olduğunu çaktırmadan size fısıldamaları konusunda da yardım alabilirsiniz.

düğün sırasında ailelere düşen görevler nelerdir?

Uğurlama

Şimdi belki size komik geliyor ama ailelerinize en çok düğün bitiminde ihtiyacınız olacak. Siz muhtemelen arkadaşlarınızla bir yere gidip eğlenmeye devam etmek istiyor olacaksınız ve bunun için son konuğun da gitmesini beklemek biraz yorucu olacaktır. Misafirlerinizin uğurlanmasını üstlenen aileleriniz, hazırlanmanız ve mekandan kolayca ayrılabilmeniz için size fırsat tanımış olacaklar. Ayrıca yaşları daha küçük olup sizle gelmek için tutturan kardeş, kuzen olursa, aileniz onları da profesyonelce engelleyecektir.

düğün sırasında ailelere düşen görevler nelerdir?

Ajandam Aracı'na gitmek için tıklayın.

Düğün planlama hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Düğün firmalarını inceleyip fiyat ve bilgi istemek için tıklayın.

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

HK

Hülya Kayar

21/10/2014

Çok mantıklı demişsiniz düğün sahibi olmayın keyfinize bakın diye zaten aileler yeteri kadar gelenler ile ilgilenecektir..


AD

Azize Dana

21/10/2014

Ben düğünümde bütün akrabalarımı gördüm sohbet muhabbet ettim çok keyif aldım ne güzel bir cemiyetime gelmişler diye düğün sahibi olmayın derken ne kadar yanlış kullanmışsınız o kelimeleri siz düğün sahibisiniz herşeyi sizin yapmanız gerek!!