Bir Osmanlı Masalı: Furkan ve Ceyda

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

3:45 dakika

10.11.2014

Evliliğe giden yolda kaderin çizdiği patika sizi de büyüleyecek!

Düğün.com Çiftleri için tanışma hikayenizi anlatır mısınız?

Kendime yeni bir araba almıştım fakat park ederken yaptığım kazalar dillere destan olmuştu. Furkan'la henüz yeni tanışmıştık ama bir gün, istersem bana araba kullanmayı öğretebileceğini söyledi. Derslerimiz başladıktan sonra yavaş yavaş ders sayıları artmaya başladı. Sürekli birbirimizi görmek istediğimizi gösteren bu ders yoğunluğunun sonunda kendimizi sevgili olarak bulduk. O gün bu gündür arabanın hep sağ koltuğunda oturuyorum.

bir osmanlı masalı: furkan ve ceyda

Peki ya evlenme teklifini nasıl aldınız?

Furkan reklamcı olduğu için ondan çok orijinal bir evlilik teklifi alacağıma emindim ve daha teklifi almadan arkadaşlarıma bunun havasını atmaya başlamıştım. Ama Furkan evlilik teklifi etmeyerek baya orijinal bir sürpriz yapmış oldu. Ama sonrasında yaptığı hareketle gönlümü bir kez daha çaldı! Kına gecemde Hürrem kıyafeti giymiş, arkadaşlarım çevremde 'Yüksek Yüksek Tepeler'i söyleyerek dönerken dudaklarımı ısırmış bekliyordum ki, bir anda bir ses duyuldu: ''Dessstuuuur, Sultan Furkan Han Hazretleri!'' diye. Hiçbirimiz ne olduğunu anlayamamıştık ki kafamı kaldırdığımda, Furkan'ı Sultan Süleyman kostümüyle, iki arkadaşını da yeniçeri kostümüyle karşımda buldum. Furkan mikrofonu eline aldı ve bana onunla evlenmeye karar vermekte ne kadar haklı olduğumu bir kez daha kanıtladı. Dizlerinin üstüne çöküp, dudaklarından dökülen o güzel kelimelerle kalbimi bir kez daha çaldı.

bir osmanlı masalı: furkan ve ceyda

“Evet!” dedikten sonra neler yapmaya başladınız? Düğün hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Ceyda tam bir başak burcu! Bu sebeple hazırlıklarımız hep bir aksiyon içerisinde ilerledi. Hazırlıklarımız hep, düğün sanki iki gün sonraymış gibi panik halinde devam etti. Ceyda detaylara çok önem verdiği için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp en güzel şekilde tasarladık.

bir osmanlı masalı: furkan ve ceyda

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Benim için en güzeli düğün gecesiydi çünkü artık her şey bitmişti ve ertesi sabaha müthiş bir huzur ve muhteşem bir balayı tatiliyle uyanacaktık. Balayı öyle iyi geldi ki tüm düğün hazırlıklarının yorgunluğunu aldı götürdü. Ceyda için ise sanırım en keyifli kısım kına gecesi kısmıydı. Her detayıyla büyük bir özenle hazırlandığı gecesine bir de benim sürpriz evlilik teklifim eklenince gerçekten unutulmaz bir gece oldu.

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken göz önünde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Ceyda da ben de yoğun çalışan insanlar olduğumuzdan tek tek düğün mekanı dolaşacak vaktimiz yoktu ve biz de düğün mekanımızı Düğün.com sayesinde bulduk. Aradığımız her şeyi bulduğumuz bu güzel sitenin her şeyinden faydalandık. Çok büyük paralar harcamadan, bütçemize uygun ama yine de rüya gibi bir mekan hayal ediyorduk ki Qubbe'ye rastladık. Yemek kalitesi, misafirlerin rahatı ve hizmetin kusursuzluğuyla tam istediğimiz gibi bir düğün yaşattılar bize.

bir osmanlı masalı: furkan ve ceyda

Gelelim diğer ayrıntılara... Düğünde en çok önem verdiğiniz detaylar neler oldu?

Düğünden sonra anı olarak kalacak olan fotoğraflar bizim için gerçekten önemliydi. Ve çekimi kesinlikle dışarıda yapmak istiyorduk ama bir kış düğünü yapıyorduk ve hava çok soğuktu. Aralığın o soğuk günlerinde düğün günü açan hava bize en büyük hediye oldu! Biz de çekimimizi Emirgan Korusu'nda, tabiri caizse fotoğraf karesine can veren Cenk Arman'la, harika bir gün geçirerek tamamladık.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiye ve nikah şekerlerini alışılmışın dışında tasarımlardan oluşturduk. Furkan reklam ajansı sahibi olduğundan davetiyelerde yapılabilecek tüm civcivleri tasarımlara kattı ve sonucunda herkesin çok beğendiği ve saklayacağı davetiyelere kavuştuk. Davetiyeler 3 versiyondu ve 3 ayrı tasarımdı, kına davetiyesi ayrı, nikah davetiyesi ayrı ve yemekli düğün davetiyesi ayrıydı...

bir osmanlı masalı: furkan ve ceyda

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinlik Güner Eskün tarafından özenle hazırlandı, kendisi genelde tanınmış simaların abiye ve gelinliklerini diken Türkiye’nin en iyi modacılarından biridir. Damatlık zaten damatlar için çok sorun olmuyor. Biz de 3 – 4 mağaza dolaştıktan sonra Efor’un kalıplarını beğendik ve tüm damatlığı ve aksesuarları oradan alıp çıktık.

bir osmanlı masalı: furkan ve ceyda

Düğün günü unuttuğunuz ya da atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda Düğün.com Çiftleri’ne ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersiniz?

Düğün sorunsuz ve harika geçti fakat nikah çıkışında çocuklar gelin arabasının etrafını sardı ve bize gerçekten çok zor anlar yaşattılar. Evlenecek çiftlere tavsiyemiz, gelin arabasını süslemesinler, mümkünse içeriyi göstermeyen camlardan tercih etsinler ve kesinlikle konvoydan ayrılmasınlar. Bir de organizasyon firmasının seçiminde gerçekten titiz davranıp araştırmalarını iyi yapsınlar. Organizasyon firmasında çıkan sorunların telafisi gerçekten zor oluyor o yüzden çalışacakları firmanın daha önceden yaptıkları işleri iyi incelesinler.

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Her Karadeniz düğününde olması gereken kemençe bizim düğünümüzde de başroldeydi. Bir miktar horon tepildikten sonra normal akışa geçildi.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Furkan saç bakımından biraz zayıf olduğundan topik denilen bir mucize ile saçları gürleştirildi ve bazı davetliler Furkan'ı tanımakta güçlük çektiler. Tek korkumuz yağmur yağmasaydı çünkü o zaman balkabağına dönüşecekti ama neyse ki, gece yarısı olmadan evimizde olduk ve eşim balkabağına dönüştüğünde bunu sadece ben gördüm.

Düğün Mekanları

Şehrindeki en iyi Düğün Mekanı firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün Mekanları

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

6 yorum

YY

Yelda Yeriçer

18/02/2013

canım arkadasımın en mutlu gününde her an yanında oldugum için çok şanslıydım : ) hıc bır detay atlamadan anlatılmıs gercek bır hıkaye : ) muhteşem gelin ve damat ,hayatımda gördüğüm en görkemli düğündü.ömürleri boyunca bu mutlulukla sürecekdir inş evlilikleri : ) onlarııı coook seviyoruumm .


CY

Canan Yalçınkaya

18/02/2013

Araba kullanma muhabbetını hatırlıyorum:) o ilk aşamada bıle heycanlıydı ceyda,aşkınızın heyecanı hic bıtmesın dılerim..


BD

Bi Dost

18/02/2013

İnsan katkılarımızdan dolayı bi teşekkür sıkıştırır sağa sola =))


GM

Gamze Mercan

18/02/2013

Sevgili okurlar böyle bir düğün bir daha yapılamazz!! Her şey Efsaneydi!! Bizde bu efsanaye tanık olan sayılı insanlar olduğumuz için çok şanslıydık.


HY

Hade Ya

18/02/2013

Kavuk takan anında osmanlı olur çıktı başımıza


MKRK

Meral Kanbur& Rüzgar Kanbur

19/02/2013

Bir ömür boyu beraber ve çoğalarak mutlu olmanız dileğiyle..