İki Türk Kanada'da Tanışır ve Olaylar Gelişir: Cansu ve Sertaç!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

3:39 dakika

21.03.2024

Bir şeyler eksik olabilir veya unutulabilir, bunlar çok doğal, en önemlisi o günün hayatınızın en güzel en özel günü olduğunu unutmamanız!

Nasıl tanıştınız?

2012 yılında hem eğitim hem de iş sebebiyle Kanada Toronto' ya geldim. Kanada' ya gelmeye en iyi arkadaşım Sara sayesinde karar vermiştim. Sara da aynı zamanda Sertaç'ın üniversite arkadaşıydı. Onun sayesinde iki Türk Kanada'da tanışmış olduk.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Evlenme teklifi nasıl geldi?

Sevgili olmamızın birinci yılında zaten evlenmeye karar vermiştik. Uzun süredir konuşuyorduk ve teklif çok sürpriz olmadı. Tabii yine de sevgili eşim baş başa olacağımız özel bir yemekte evlenme teklifini yaptı.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğün planlama süreci nasıl ilerledi, hazırlıklar ne kadar sürdü?

Bu süreç bizim için herkesten çok daha zor oldu, çünkü Türkiye’de değildik ve işlerimiz dolayısı ile düğüne 2 hafta kala Türkiye’ye gelebildik. Bu süreç içerisinde gerçekten Düğün.com’dan çok fazla fikir aldık. Tabii Türkiye’de olan ailelerimizin de çok yardımı oldu. Özellikle annem olmasaydı bu süreci çok daha zor ve stresli geçirebilirdim. Onun sayesinde hazırlık süreci su gibi aktı. Hazırlıklarımız Eylül ayından Şubata kadar devam etti.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğün mekânına nasıl karar verdiniz?

İnternetten gördüğüm bir düğünde Shangri La Oteli çok beğenmiştim. Aynı zamanda Toronto'daki Shangri la da severek gittiğimiz bir yerdir. Her şeyin en iyisini yapabileceklerini eksiksiz ve gerçekten çok güzel bir düğün yapabileceğimizi düşünüyordum ki aynen de öyle oldu. İnanılmazdı her şey. Çalışanlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Her problemimiz anında çözüldü. Çok doğru bir karar verdiğimizi hala, her zaman söylüyorum.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Bir organizasyon firmasıyla çalıştınız mı? Organizasyonda hangi detaylar öne çıktı?

Evet, bir organizasyon firması ile çalıştık ve hiç memnun kalmadım. O kadar ki isimlerini bile hatırlayamıyorum… Bu konu oldukça önemli, tüm çiftler buna dikkat etmeliler. Bizim şansımız diğer çalıştığımız firmalardan çok memnun kaldığımız için organizasyonda ki bu eksikliği kapatmış olduk.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğün fotoğraflarınızı kim çekti? Çekim gününü biraz anlatır mısınız?

Düğün fotoğrafçımız Neş’e Kübra Photography oldu. Annem yoğun arayışların ardından buldu. İlk konuşmalarından sonra, kendisi ile çalışmaya karar verdik. Güvendiğimiz kadar da iyi bir süreç geçirdik. Neşe Hanım çok sorumluluk sahibi, her süreçte bizimle yakından ilgilendi. Düğün günü de aynı şekilde hep yanımızdaydı ve çalışmalarından çok memnun kaldık. Bizi hiç yormadan ama gerçekten çok da güzel kareler çekti. Şu an evimizin baş kösesinde bulunuyor fotoğraflarımız.

Neş-e Kübra

Gelinliğini nereden aldın? Aklındaki gelinliğe sahip olabildin mi?

Gelinliğimi Allure Bridal'dan aldım. Gelinlik seçimi en zorlandığım süreçlerden biri oldu. Şehirdeki tüm gelinlikçileri gezdim diyebilirim. Gelinliğimi Toronto'da aldım, bu süreçte tabi yurt dışında yaşamanın zorluklarından dolayı gelinlik provalarına yakınlarımla gidemedim maalesef.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Gelin saçı ve makyajınızı nerede yaptırdınız? Öncesinde prova yaptınız mı? Kuaförde hazırlıklar nasıl geçti?

Çalıştığım kanal yani TRT’nin makyözü ve kuaförü özel olarak otelde hazırlığımıza yardımcı oldular. Herhangi bir prova yapmamıştık ama her şey sorunsuz geçti.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Davetiye ve nikah şekeri gibi tasarım ürünlerinde tercihiniz neydi?

Davetiyede bizim için en önemli ayrıntı sade olmasıydı ayrıca modası geçecek bir davetiye de istemedik. Şık ve sade bir davetiyemiz oldu. Nikah şekeri yapılmadı, düğünde resepsiyonda bazı şekerlemeler kullanıldı.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğün günü başınıza gelen komik bir olay oldu mu?

Biz o günün her anında çok eğlendik açıkçası her an komikti.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Unuttuğunuz bir şey oldu mu?

Düğünümüze gelen misafirlerin yazacağı anı defterini getirmeyi unutmuşuz ama gün içinde halloldu. Ve bir de hediyelerin konacağı keseleri unutmuştuk, annem düğünden bir önceki gece anneannemin kumaşlarından keseler dikti, hazırdan da iyi oldu!

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğününüzün en güzel anı neydi?

Bence herkesi ilk kez gördüğünüz salona giriş anı en güzeliydi, o heyecan unutulmaz.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Peki en duygusal anı?

Zannedersem herkes özellikle düğün bitiminde duygusal anlar yaşıyor, vedalaşmalardan dolayı. Ama biz ailelerimizle aynı otelde kaldığımızdan ve ertesi gün de beraber olacağımızdan öyle bir veda duygusallığı yaşamadan kurtulduk.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Balayınızı nerede yaptınız?

İnanmayacaksınız ama işlerimiz sebebiyle vaktimiz olmadığından balayımızı 2016 yazında yapamaya karar verdik.

Düğün.com Çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Bence hazırlık sürecinde kesinlikle stres olmasınlar çünkü doğru seçimleri yaptıktan sonra her şey çok kolay yürüyor. Ayrıca düğün günü her sorun bir şekilde çabuk çözülüyor, kendiniz bile inanamıyorsunuz. Bir şeyler eksik olabilir veya unutulabilir, bunlar çok doğal, en önemlisi o günün hayatınızın en güzel en özel günü olduğunu unutmamanız. Kısacası mükemmel olacak veya olsun diye düşünmeyin, sadece o süreci mutlu yaşamaya bakın derim.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğüne hazırlık sürecini kolaylaştırmak için düğün firmalarının çiftlere nasıl yaklaşmalarını önerirsiniz?

Çoğu insanın habersiz olduğu bir sektör evlilik-düğün sektörü. Dolayısıyla seçimler zor veya yanlış yapma olasılığı yüksek. Bu süreçte, düğün firmaları ellerinden geldiği şekilde dürüst ve iyi işi yapmalılar. Sektör pahalı bu yüzden aldıkları paranın karşılığını en iyi şekilde vermeliler. Zaten evliliğe yeni adım atan bir cifte, ek olarak bir de düğün firmasıyla sorun yaşatmanın adil olmadığını düşünüyorum. Ben çalıştığım insanlarla o süreçte aile gibi oldum ve bu çok önemli bence evlenecek tüm çiftlerin de beklentisi bu, samimiyet.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap