18 Farklı Sürpriz Evlenme Teklifi Önerisi

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

10:00 dakika

05.07.2024

Kadınların sürpriz evlilik teklifi fikirleri konusunda beklentisi büyük, erkekler de fikir arayışında. Bu yüzden evlilik teklifi planları yapan beyler ilham alsın diye birbirinden farklı evlilik teklifi fikirlerini ve Düğün.com çiftlerinin en yaratıcı evlilik tekliflerini derledik!

Sürpriz Evlilik Teklifi Önerisi

"Nasıl bir evlilik teklifi yapabilirim?" diyorsan evlilik teklifi için fikirlerimiz şu şekilde:

  • Araştırmanı iyi yap.
  • Teklifin ilişkinize uygun olduğundan emin ol.
  • Sürprizi yapacağın yeri doğru seçmeye özen göster.
  • Ne giydiğine dikkat et.
  • Fotoğraf için birilerini hazır tut.

1- Peri Masalı Temalı Evlenme Teklifi Fikirleri

Evlilik teklifi önerisi için farklı bir konsept hayal eden beyler, "Peri Masalı" temasını düşünebilir. Çim bahçe ya da kumsalda beyaz tül, ışıkla ve minderlerle hazırlanmış çadırın içinde romantik bir evlilik teklifine ne dersin? Anılarınızdan oluşan fotoğraf köşesiyle geçmişe yolculuk yapabilir, içinizi ısıtacak ateşin yanında dans ederek romantik dakikalar yaşayabilirsiniz. Bu organizasyon için profesyonel desteğe ihtiyaç duyarsan Evlilik Teklifi Riva ile iletişime geçebilirsin.

Sana fikir vermesi için firmanın düzenlediği "peri masalı" temalı evlilik teklifi organizasyonunun bir örneğini şuraya bırakıyoruz:

sahilde evlilik teklifi

2- Puzzle ile Evlilik Teklifi Fikirleri

Sürpriz evlilik tavsiyeleri araştıranlara bir önerimiz de puzzle ile evlilik teklifi. Yoldan geçen ve ikinizin maskelerini takan insanlar, balonlarla birlikte puzzle parçalarını müstakbel eşine verir. Puzzle ile ile tamamlanan "Benimle Evlenir misin?" yazısı ile sürpriz gerçekleşir. Sonrasında romantik bir yemek ve Boğaz turu... Daha ne olsun?

Bu romantik organizasyon için Sürprizler Diyarı ile iletişime geçebilirsin. Firmanın düzenlediği puzzle ile evlilik teklifi organizyonuna göz atmak istersen videosu burada:

3- Kışın Evlilik Teklifi

Sıra dışı evlilik tekliflerini araştırıyorsan sıcacık dev bir fanusa ne dersin? Hem de aklında kış evlilik teklifi varsa! Mevsimin, romantizmin ve bu özel anın keyfini doyasıya çıkarabilmek için Marrigeme'nin profilini mutlaka incelemelisin.

Firma yetkilileri, evlilik teklifi süsleme fikirleri, kırmızı halı ve kırmızı aşk balonları gibi dekorasyon hizmetleri verebiliyor. Yiyecek-içecek seçeneklerine ise firmayla karar verebilmek mümkün. Sis makinesi, volkan gösterisi ve dilek fenerleriyle de ortamın romantizm dozunu artırabilirsin.

kışın evlilik teklifi

Marrigeme

Marrigeme

Firmayı İncele

4- Boğaz Köprüsü’nün Altından Geçerken: Yatta Evlilik Teklifi

Yatta evlilik teklifi etmek isteyen çiftlere ilham verecek bir hikaye var sırada. Düğün.com çiftlerinden Taylan ve Aysun'un hikayesini Aysun şöyle anlatıyor:

”Taylan, ‘Akşam yemeği için yat kiraladım. Değişiklik olsun ona göre giyinirsin’ dedi. Tahmin ettim orada evlenme teklifi edeceğini. Kemancı ve kameraman da vardı ama yemek yerken eder diye düşünmüştüm. Kameraman, ‘Gelin köprünün altında fotoğraf çekeyim’ deyince yukarı çıktık. Birkaç pozdan sonra kameraman, ‘Bir de köprüye bakarken çekeyim’ dedi. Bir döndüm, köprünün altında lazer ışıkla ‘Benimle evlenir misin? Aysun&Taylan’ yazıyordu. Bunu beklemiyordum.”

Taylan ve Aysun'un düğün hikayesi yatta evlenme teklifi ile başladı. Hikayenin tamamını okumak istersen şuradan ulaşabilirsin: İş Arkadaşlığından Hayat Arkadaşlığına: Aysun ve Taylan

lazerle evlenme teklifi

Sen de yatta evlenme teklif etmek istiyorsan bu konuda profesyonel destek alabilirsin. Lotus Yat - Evlilik Teklifi firması süslemeden yiyeceklere, evlilik teklifi fotoğraflarından müziğe kadar senin yerine her detayı düşünmüş bile. Sayfasını inceleyip fiyat teklifi almayı unutma!

Lotus Yat - Evlilik Teklifi

5- Film Sahnesi Tadında: Yemekte Evlilik Teklifi

"Üniversite bittiğinde ben iş için İstanbul’a taşındım, Sertan ise Ankara’da çalışmaya başladı. Doğum günümde Sertan bana sürpriz yaparak İstanbul’a geldi. Boğaz kenarında beni yemeğe çıkardı.

Yemek sonunda en sevdiğim film Cesaretin Var mı Aşka’nın müziği olan La Vie en Rose çalmaya başladı. Sertan, filmdeki atlıkarınca desenli teneke kutunun bir benzerini çıkarıp bana uzattı. Her şeyiyle çok ince düşünülmüş ve bence çok özel bir teklifti."

Başak ve Sertan'ın hikayesini merak ediyorsan işte burada: Cesaretin Var mı Aşka: Başak ve Sertan!

Balayı için tercihimiz Endonezya –
Bali adası oldu.

Denize nazır romantik bir yemek eşliğinde evlilik teklifi etmek için Yuembeta Events ekibi ile iletişime geçebilirsin.

yemek eşliğinde evlilik teklifi

6- Tekneyle Yanaştığı Sahilde Evlenme Teklifi

"Arkadaşlarımla Ortaköy’de deniz kenarında bir kafede oturuyordum. Biraz sohbetten sonra bir teknenin mekana doğru yaklaşıyor olduğunu gördük. Tekneden yükselen Zuhal Olcay'dan Pervane şarkısının melodileri mekandaki herkesin olduğu gibi benim de dikkatimi çekmişti.

Kafamı çevirdiğimde Burak'ın ve ikimizin yakın arkadaşlarının teknede olduğunu ve şarkıya eşlik ettiğini gördüm. Tekne durduğunda Burak evlenme teklif etti ve ben de kocaman bir “Evet!” dedim."

Nihan ve Burak'ın o özel anları saniye saniye videoya çekildi. İşte romantik evlenme tekliflerini araştıran beylere ilham verecek bir evlilik teklifi videosu!

En yaratıcı evlenme teklifi fikirleri beklemediğin anda gelendir. Nihan ve Burak'ın düğün hikayesini de incelemek istersen şuraya bakabilirsin: Bana Ellerini Ver Hayat Seni Sevince Güzel: Nihan ve Burak

Sen de böyle bir evlilik teklifi etmek istersen Venoa Organizasyon Yatta Evlilik Teklifi ile iletişime geçebilirsin.

limanda evlilik teklifi

7- Hatıraları Kullanarak Sade Evlenme Teklifi

"Gökhan Ankara’ya her geldiğinde, Ankara’da ilk buluşmamızda gittiğimiz mekana gitmek gelenek haline gelmişti bizim için. Yine böyle bir akşamda Gökhan bana bir yüzük kutusu uzattı. Şaşırdım ama içimden de ‘Lütfen içinden pırlanta çıkmasın’ diye yalvardım.

Çünkü klişelerden ve zorlama yapılan tektaş seremonilerinden nefret ediyorum. Kutuyu açtım ve içinden bütün bir yaz tatili boyunca ‘tektaşçılarla’ dalga geçmek için elime taktığım ve sahici yüzük muamelesi yaptığım çek-aç bira kapağının ta kendisi çıktı. Hayatımın en güzel anlarından biriydi."

Doğal evlilik teklifi fikirleri arayanlara ilham verecek Gökhan ve Aslı'nın düğün hikayesi de şurada: Bir Çek Aç Bira Kapağı, Bir Evlenme Teklifi, Koca Bir Aşk: Aslı ve Gökhan!

sade evlilik teklifi

Eğer sevgilin Aslı gibi, öyle abartılı organizasyonlardan hoşlanmıyorsa hem nostaljik hem de sade bir evlilik teklifine ne dersin? Sıcak bir ilkbahar ya da yaz günü belki arkadaşlarınızın da size eşlik edeceği, şehirden uzakta bir piknik organizasyonu yaparak sıradan gibi görünen bir etkinliği unutulmayacak bir anıya dönüştürebilirsin! "Bir erkeğe evlenme teklifi nasıl yapılır?" diye merak ediyorsan da cevabın sade sürprizler olabilir.

Bu organizasyonda tecrübeli firmalardan da destek alabilirsin. Örneğin; Sürpriz Karavanı firmasının nostaljik piknik teması, çiftleri bir Yeşilçam filmi sahnesindelermiş gibi hissettiriyor. Dekor, ambiyans, teklif programı gibi her türlü detayla ilgileniyorlar. Sana sadece yanına soğuk bir limonata almak kalıyor!

18 farklı sürpriz evlenme teklifi önerisi

Evlilik teklif ederken en özel yüzüğü bulmak istersen şu galerimizdeki modeller sana ilham verebilir: Aşkını En İyi Şekilde Göstereceğin Evlilik Teklifi Yüzükleri

8- Teleskobun Ucundan Sahilde Evlilik Teklifi

Emirgan’da yürüyüşe çıkmıştık. Telefonum çaldı. Arayan prodüktör arkadaşımız Serhat’tı. ‘Kanlıca sahilde çekimdeyim, gelsenize’ dedi. Sonra Mehmet, Emirgan sahildeki teleskoplardan Serhat’ı görmek için bakmak istedi. Bana ‘Vallahi görüyorum çekimi baksana sen de” dedi. Teleskoptan baktığımda Kanlıca sahilde koskocaman bir evlilik teklifi pankartı, üzerinde ‘Benimle evlenir misin?’ yazıyordu. Şok oldum, ‘evet’ dedim ve havai fişekler patladı.

Elif ve Mehmet'in hikayesini merak ediyorsan işte burada: Kanlıca'dan Emirgan'a Teleskobun Ucunda Gelen Şaşırtıcı Teklif: Elif ve Mehmet!

Sen de yaratıcı evlenme teklifleri gerçekleştiren bir firmayla çalışmak istersen Loveday Organizasyon firması ile iletişime geçebilirsin.

sahilde evlilik teklifi

9- Kapadokya’da Evlilik Teklifi: Üstelik Tek Sürpriz Bu Değil

Kapadokya, "Evlilik teklifi nerede yapılır?" sorusunun en romantik cevaplarından biri bizce.

"İlişkimizin başlamasından sonra, her gün beklediğim evlilik teklifi, peri bacalarına karşı, çok yüksekte bir balonda geldi. Elime bir MP3 çalar tutuşturdu Evren. Yaşar’dan ‘Gel Benimle’yi duyuyorum ama Yaşar söylemiyor. En yakın arkadaşımla bir stüdyo kiralayıp günlerce çalışmış. Yüzük çıktı ortaya, balondaki herkes biliyormuş zaten. Alkış ve heyecan! Bu duygusallığa bir de aşağı atılma endişesi eklenince ‘evet’ dedim.

Duygu ve Evren'in hikayesini merak ediyorsan işte burada: Ayakları Yerden Kesen Bir Teklif: Duygu ve Evren

Kapadokya'nın harika manzarasında evlilik teklifi etmek istersen Bella Organizasyon ekibiyle iletişime geçebilirsin.

Kapadokya evlilik teklifi

10- Modası Geçmiyor: Mum Işığında Evde Evlilik Teklifi

O bir İsviçreli. Ben de bir Türk kızı olarak onunla evlenmeyi düşündüğümü şakayla karışık söylüyordum. 4 sene sonra hala teklif gelmeyince ne zaman teklif edeceğini sordum. Ertesi aksam iş çıkışı eve geldiğimde her yerde mumlar vardı. Sırayla ne yapmam gerektiği kapıların üzerindeki küçük notlarda yazıyordu.

Micheal ise beni elindeki yüzükle yatak odasında, mum ışığı ve müzik eşliğinde dizlerinin üstüne çökmüş halde bekliyordu. ‘4 seneden fazla oldu ve sensiz bir hayat düşünemiyorum. Benimle evlenir misin?’ dedi. Hemen ‘evet’ dedim tabi.”

Michael ve Canan’ın hikayesini okumak istersen şuradan ulaşabilirsin: Düğün Hazırlıklarını 6 Ay Önce Bitirdiler Üstelik Yurt Dışında Evlendiler

18 farklı sürpriz evlenme teklifi önerisi

Mum ışığında romantik bir evlilik teklifi etmene yardımcı olması için Romeo Organizasyon ile iletişime geçebilirsin.

mum ışığında romantik evlilik
teklifi

11- Beklenmedik Bir Anda: İş Seyahatinde Evlilik Teklifi

Sinan’la aynı şirkette 3 yıldır çalışmamıza rağmen hiç karşılaşmamıştık. İş değişikliği sebebiyle aynı yerde çalışacağımız son 20 gün vardı ve tam bu süre zarfında tanıştık.

İş seyahati için şehir dışındaydım. Sinan İstanbul’da diye biliyordum. Akşam yemeğine gittiğim yerde bir anda karşıma çıktı. Bir yandan müzik çalıyor, bir yandan da havai fişekler patlıyordu. O kadar heyecanlıydık ki, sonrasını ikimiz de hatırlamıyoruz. Tanışmamızdan tam 6 ay sonra herkesi şaşırtarak evlenme kararı aldık ve 4 ay sonra evlendik.

Gözde ve Sinan’ın düğün hikayesine şuradan ulaşabilirsin: İlk Tanışma Anında Evleneceklerini Anlamışlardı: Gözde ve Sinan

18 farklı sürpriz evlenme teklifi önerisi

Sen de etkileyici evlenme tekliflerinden birini gerçekleştirmek istersen şu yazımız sana yardımcı olabilir: Unutulmaz Evlilik Teklifleri

12- Zekice Evlilik Teklifi: Mülakat Görünümlü Sürpriz

”Üniversiteden mezun olduğum yazdı. İş arıyordum. Burak en yakın arkadaşımı ayarlamış. Mülakat haberi de arkadaşımdan geldi. Burak ile birlikte gittim. Beni “sözde” toplantının yapılacağı salona aldılar. Burak da "Mülakatı yapacak kişiler gelince çıkarım" diyerek yanımda oturdu.

Sonra birden bir otel görevlisi gelip elektrikte bir aksaklık olduğunu söyleyip odanın ışığını kapattı. Sonrası: Çok güzel hazırlanmış bir slayt, evlenme teklifi, pasta ve sürpriz arkadaşlar! Hayatımın en güzel günlerinden biriydi."

Gülse ve Burak'ın hikayesine göz atmak istersen şuradan bakabilirsin: İş Olmadı Ama Aşk Oldu: Gülse ve Burak!

İş olmadı ama aşk oldu

Evlilik teklifinden sonra düğün hazırlıkları başlayacak. Peki bir düğün ne kadara mal olur, biliyor musun? İşte cevabı: A’dan Z’ye Düğün Masrafları

13- En Özel Tatil: Yunan Adalarında Evlenme Teklifi

”Üst üste çok fazla seyahat ettiğimiz bir dönemdi. Beklenen teklif yaz tatili için gittiğimiz Yunanistan, Thassos adasında geldi. Çok olaylı olmasa da bizim için çok önemli ve anlamlı bir akşam oldu. Sakin salaş bir balıkçıda hayatımızı birlikte geçirmek adına ilk adımı atmış olduk.”

En güzel evlilik teklifi fikirleri doğal olandır diyen damat adayları Can’dan ilham alabilir. Nazlı ve Can’ın hikayesinin tamamına göz atmak istersen şuradan ulaşabilirsin: Yunanistan Thassos ve Salaş Bir Balıkçı: Nazlı ve Can

18 farklı sürpriz evlenme teklifi önerisi

Sen de Yunan adalarında evlilik teklif etmek ister misin? Kim bilir belki balayını da burada yaparsın... O halde seni şöyle alalım: Yunan Adaları

14- Wall-e Hiç Bu Kadar Romantik Olmamıştı: Sinemada Evlilik Teklifi

Enteresan evlilik teklifleri hoşuna gidiyorsa bu hikaye çok hoşuna gidecek.

”Evlenme teklifi çok hızlı geldi henüz 2 aydır birlikteydik. Doğum günümde küçük bir sinema kapatmış ve beraber izlediğimiz ilk film olan Wall-e isimli filmi ayarlamış. Sinemaya girince şok olmuştum. Etrafta mumlar, balonlar, güller, iki adet kadeh vardı. Film başlarken dizlerinin üzerine çöktü ve yüzük verip evlilik teklifi etti."

Sinemada evlenme teklifiyle başlayan Ezgi ve Erman'ın düğün hikayesini okumak istersen şuraya bırakıyoruz: Özgüveni Yüksek Gelin, Hızlı Damat: Ezgi ve Erman!

Sinemada evlilik teklifi

Bu fikre de göz at: Kumsalda Evlilik Teklifi Organizasyonu Hakkında Her Şey

15- Uzun Uzun Evlilik Teklifi: Her Limanda Bir İpucu

”Evlenme teklifi ilişkimizin 3. senesinde arkadaşlarımızla çıktığımız gemi seyahati esnasında geldi. Taner ilk gün Roma’da olmak üzere, her akşam bana farklı limanlarda, farklı şehirlerde üzerinde mesajlar olan kurabiyeler veriyordu. Bir akşam İbiza’da üzerinde evliliği simgeleyen detayların olduğu en büyük kurabiyeyi çıkardı, sonrasında da yüzüğü."

Ayşegül ve Taner'in hikayesinin detaylarını merak ediyorsan işte burada: Orman İçinde Bir Köy Evinde Başlayan Aşk Hikayesi: Ayşegül ve Taner!

 Abana’daki orman evlerine gitmeye
ikna etti

16- Okulda Evlenme Teklifi: Hatıralar Canlansın!

”Bir pazar sabahıydı. Arkadaşlarımızla kahvaltıya çıkmıştık. Tesadüfen de kahvaltı mekanı olarak okulumuza çok yakın bir yer seçilmişti.

Kahvaltıdan sonra Efe ve arkadaşlarımız okulumuza uğramak istediler. Gittik, merdivenlerden çıkarken bir anda ikimizin şarkısı çalmaya başladı. Bir anda sağdan soldan konfetiler patlamaya ve kapılardan sevdiğim onlarca arkadaşım çıkmaya başlamıştı. Efe de karşımda diz çökmüş elinde tektaş yüzükle bana evlenme teklifi ediyordu. Tabi hemen kabul ettim!”

Tuğçe ve Efe’nin hikayesini merak ediyorsan işte burada: Yaşama Dair Ne Varsa Her Anında Birlikte Olmaya Karar Verdiler: Tuğçe ve Efe

18 farklı sürpriz evlenme teklifi önerisi

17- Ayakları Yerden Kesen Sürpriz Evlenme Teklifi

Bir başka Düğün.com çifti olan Bahar ve Güngör'den dinleyelim şimdi evlilik teklifi hikayelerini:

"Birlikte Marmaris’e tatile gittik ve parasailing yapmaya karar verdik. Havalandıktan kısa bir süre sonra Güngör’ün bana sorduğu ilk soru ‘Evlenince bana her sabah krep yapar mısın aşkım?’ oldu. Buna benzer birkaç soru sormasının ardından elinde yüzükle ‘Benimle evlenir misin?’ diye sordu. Gözyaşlarımı engelleyemedim ve avazım çıktığı kadar ‘EVET!’ diye bağırdım ve şampanyalar eşliğinde tekneye iniş yaptık."

Evlenme teklifi edilecek yerler yalnızca Boğaz ya da sahil değil. Unutulmaz evlilik teklifleri için uygun bir örnek olan Bahar ve Güngör'ün hikayesini okumak istersen şuraya bakabilirsin: Parasailing Yaparken Ayakları Yerden Kesen Teklif: Bahar ve Güngör!

18 farklı sürpriz evlenme teklifi önerisi

Sen de ilginç evlenme tekliflerinden birine imza atmak istersen şu yazımız sana ilham verebilir: Birbirinden Farklı 10 Evlilik Teklifi Organizasyonu

18- Yaratıcı Evlilik Tekliflerinde En Beklenmedik Olanı...

”İstemeye gelinmeden iki gün önce evlenme teklifi edilmezse hiç gelmemelerini söyledim. Çünkü her zaman bir teklif almak istemiştim. Artık tüm ümidimi kesmiştim ki evde uzanırken yanıma geldi ve pijamasının cebinden tektaş yüzüğü çıkartarak evlenme teklif etti! Gerçekten çok romantikti(!) Bense mutluluktan "Evet" demeyi unutmuştum.”

Aysu ve İsmail'in hikayesine göz atmak istersen şuraya bakabilirsin: Tam Ümidi Kesmişken Mutluluktan Evet Demeyi Unutturan Teklif: Aysu ve İsmail

18 farklı sürpriz evlenme teklifi önerisi

Profesyonel Destek Alabilirsin

Sen de okuduğun çiftler gibi romantik teklif gerçekleştirmek istersen şehrindeki evlilik teklifi firmalarından destek alabilirsin. Sundukları imkanlar ve evlilik teklifi organizasyon fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için firmalarla iletişime geçebilirsin!

18 farklı sürpriz evlenme teklifi önerisi

Sürpriz evlenme teklifi fikirlerini inceledik. Teklif tamam, peki bundan sonra eşini ve seni neler bekliyor biliyor musun? Şu yazımız sana yardımcı olabilir: Evlilik Teklifi Anından Düğüne Kadar Sizi Neler Bekliyor?

"Evlilik teklifi nasıl olmalı" diye düşünüyor ve hayalindeki organizasyonu gerçeğe dönüştürmek istersen şehrindeki evlilik teklifi firmaları ile iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bu yazıda neler var?

Yazıda Yer Alan Firmalar

Hikayeni gönder

Sen de hikayeni paylaş, gelin adaylarına ilham ol!

Hikayeni gönder

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

4 Yorum

sevilay güner

Düğün Tarihi: 23.10.2014


tatlı hatıralar...


berna&mesut

Düğün Tarihi: 23.10.2014


erkeklerimiz gittikçe romantikleşiyor mu ne? :) Bir de Sinem arkadaşımızın aldığı teklifteki film repliklerini merak ettim doğrusu :)


Emrah GÜLBAŞ

Düğün Tarihi: 19.02.2016


Diz üzerine çöküp teklif etmekte nedir ya, adam gibi teklif etmenin suyu mu çıktı? Teklife incelik, değer göstergesi ve medeniyet diz üstüne çökünce mi geliyor?


Tekin Yaylacı

Düğün Tarihi: 07.12.2019


Evlilik teklifi icin bu yuzuk uygun mu dusuncelerniz alim istedim