İlk Anda Evleneceklerini Anlamışlardı: Gözde ve Sinan

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:39 dakika

21.03.2024

Aynı işyerinde çalışmalarına rağmen uzun seneler karşılaşmayan Gözde ve Sinan çifti, işlerinin son günlerinde tanışıp aşık oldular. Bu tanışma evresi kısa süre sonra evliliğe kadar geldi. Az bir süre diliminde tüm düğün hazırlıklarını halleden Gözde ve Sinan çiftinin düğün hikayesini kendi ağızlarından okumaya ne dersin? Unutma, her evlilik hikayesinden alabileceğin tavsiyeler var.

Sinan’la aynı şirkette 3 yıldır çalışmamıza rağmen hiç karşılaşmamıştık. İş değişikliği sebebiyle aynı yerde çalışacağımız son 20 gün vardı ve tam bu süre zarfında tanıştık. İlk karşılaşma; birimizin saçmaladığı, birimizin göz kaçırdığı, kalp atışlarımızın hızlandığı, asla unutamayacağımız bir tanışma oldu. O yirmi günü kaçırsak bir daha hayatımız boyunca karşılaşır mıydık, kim bilir? Bu güzel günden tam 6 ay sonra herkesi şaşırtarak evlenme kararı aldık ve 4 ay sonra evlendik.

Birbirimizin en çok şu özelliğinden etkilendik: İkimiz de, dünya üzerinde bizi hangi ortama bıraksalar oraya uyum sağlayıp, mutlu olabiliriz.

i̇lk anda evleneceklerini anlamışlardı: gözde ve sinan

İş Seyahatinde Evlilik Teklifi

Evlilik teklifi tamamen bir sürprizdi. İş seyahati için şehir dışındaydım. Sinan İstanbul’da diye biliyordum. Akşam yemeğine gittiğim yerde bir anda karşıma çıktı. Bir yandan müzik çalıyor, bir yandan da havaii fişekler patlıyordu. Olayın şokundan çıkıp ona doğru yürümem zaman aldı. O kadar heyecanlıydık ki, sonrasını ikimiz de hatırlamıyoruz. Neyse ki o dakikaları unutturmayacak bir yüzük ve anların kaydedildiği bir video var.

i̇lk anda evleneceklerini anlamışlardı: gözde ve sinan

Keyifli Hazırlık Süreci

Haziran’da evlenmeye karar verdik ve Ekim’de evlendik. 4 aylık süreye; ailelerin tanışması, kız isteme, 2 düğün hazırlığı, ev tutma, eşya alma ve taşınma gibi birçok şeyi sığdırdık. Zamanımızın az olması bizi zorlayacak sanıyorduk. Ancak aksine işleri kolaylaştırdı.

Bu hazırlıkların içine girdikçe gördük ki “Şu da olsun.”, “Bu da çok güzel.” demekten kendimizi alamadığımız çok fazla şey oluyor. Ne kadar çok organizasyon, o kadar çok yorgunluk ve kafa karışıklığı. Bunların mutluluğa giden yolda sadece küçük detaylar olduğunu unutmadan, asıl evlilik sonrasına odaklandık.

i̇lk anda evleneceklerini anlamışlardı: gözde ve sinan

Hazırlık sürecindeki her dakikadan keyif aldık ve eğlendik. Mesela; tatile giderken bir anda arabayı sağa çektik ve oradaki mağazadan evimiz için mobilyalar beğenip sipariş ettik. Bu da düğün hazırlık sürecimizde eğlenceli anlardan biriydi.

2 Aile, 2 Düğün

Aileler birbirine uzak olduğu için 2 düğün yaptık. İki mekanın da, davetliler için kolay erişilebilir merkezi bir yerde olması ve 400’er kişilik kapasitelerinin bulunması tercih sebebimiz oldu.

Mersin’deki düğünü Nobel Otel’de, İzmir’deki düğünümüzü ise Ada Gazinosu’nda yaptık.

i̇lk anda evleneceklerini anlamışlardı: gözde ve sinan

Düğün Günü Dışında Fotoğraf Çekimi

Bizce fotoğraf çekimi; düğün günü dışında, rahat bir zaman diliminde yapılmalı ve aceleye getirilmemeli. Bu rahat olma durumu bakışlara, gülüşlere, her şeye yansıyor. Düğün albümü, o günlere dair hatıra olarak saklayabileceğimiz en güzel şey. Bu sebeple hiç acele etmedik ve sabırla sıcak ayların gelmesini bekledik. Sonunda beklediğimize değdi ve üçüncü defa gelinlik ve damatlığımızı giyerek fotoğraf çekimine hazırlandık.

i̇lk anda evleneceklerini anlamışlardı: gözde ve sinan

Tam gün konsept çekim paketi aldığımızdan gelinlik ve damatlıkla çekildikten sonra farklı kıyafetlerle farklı yerde çekime devam ettik. Günümüz Record Yapım sayesinde beklediğimizden çok daha eğlenceli ve güzel geçti. Bizi rahat hissettiren ve isteklerimizi ön planda tutan Record Yapım’a teşekkür ederiz. Doğallığı seven bir çift olarak çekim sonunda ortaya çıkan fotoğraflar tahmin ettiğimizden çok daha güzellerdi.

“Girdiğim İlk Mağazadan Gelinliğimi Aldım”

Hayalimdeki tek şey tamamı dantel olan bir gelinlik giymekti. Aklımda herhangi bir model yoktu. Normalde çok zor beğenen biriyim. Gelinlik seçiminin bizi günlerce uğraştıracağını, kararsızlık krizleri geçireceğimi düşünüyordum. Nasıl olduysa girdiğim ilk mağazada, giydiğim ikinci gelinlikte “İşte bu!” dedim ve o mağaza Oleg Cassini’den gelinliğimi satın aldık.

i̇lk anda evleneceklerini anlamışlardı: gözde ve sinan

Sinan’ın damatlığını da düğünden 1 ay önce Ramsey’den aldık ve bu süre yeterliydi. Kilo alımı/kaybı gibi ihtimallere karşın son ay almakta fayda var.

i̇lk anda evleneceklerini anlamışlardı: gözde ve sinan

Gelin saçı ve makyajı konusuna geldiğimizde de; biz İstanbul’da yaşıyoruz, düğünler ise Mersin ve İzmir’de memleketlerimizde oldu. Bu sebeple saç ve makyaj provası için zamanımız olmadı. Firmaları sosyal medyadan takip edip referans alarak ilerledik. Uzmanlara istediğim saç ve makyaj modellerini gönderdim ve telefonda konuştuk. İzmir’de gelin saçımı First İbrahim Saç Tasarım’da yaptırdım. Bir düğünde açık saç, bir düğünde topuz kullandım. İki model de istediğim gibi oldu.

Akdeniz’den Ege’ye Uzanan Yolculuk

Güzel Davetiye İzmir’e yaptırdığımız düğün davetiyemizde; “Özel Günler Birlikte Güzel. Akdeniz’den Ege’ye uzanan yolcuğumuzda bizimle olmanız dileğiyle. Gözde & Sinan” yazıyordu. Önce Mersin ve sonra İzmir’de olmak üzere iki düğünümüze de yakınlarımızı bu şekilde davet ettik. Davetiyelerin içinden bir miktar alıp geri kalanını iki aileye dağıttık. Asıl dağıtım görevi ailelerdeydi. Arkadaş ve iş çevremize kendimiz dağıttık. Herhangi bir sorun yaşamadık.

i̇lk anda evleneceklerini anlamışlardı: gözde ve sinan

En Keyifli Hazırlık Aşaması: Dans Dersleri

İlk dansımızı Frank Sinatra - Can’t Take My Eyes Off You parçasıyla ettik. Şarkının enerjisini çok sevdik. Hem eğlenceli hem romantik. Daha öncesinde dans geçmişimiz olmadığından hayalimizdeki koreografi için kurs kaçınılmazdı. İlk dans için Shaka Dance Kadıköy’den 4 ders aldık, 1 ders de harmandalı için gittik. Evliliğe giden süreçte en çok keyif aldığımız hazırlıklarımızdan biri buydu.

i̇lk anda evleneceklerini anlamışlardı: gözde ve sinan

“Sinan Heyecandan 250 Tane Kazı Kazan Kazıdı”

Dünya üzerinde düğünden önce herhalde hiçbir damat heyecanını dindirmek için 250 tane kazı kazan kazımamıştır. Düğün günü yaşadığımız en komik olaylardan biri buydu. En yakın arkadaşların bugünler için bulduğu bazı aktiviteler paha biçilemez.

O güne kadar eli mikrofon görmemiş, sesini kimseciklerin duymadığı Sinan’ın düğün sırasında sahneye çıkıp “Ah bu hayat çekilmez, sen olmasan canım ah bu çile çekilmez…” şarkısını söylemeye başladığı an da çok eğlenceliydi.

i̇lk anda evleneceklerini anlamışlardı: gözde ve sinan

Duygusal anlarımızdan da bahsedeyim. Salona girmeden hemen önce ayakta hazır beklerken anons edildiğimizi duyduk. Fonda A Thousand Years çalarken kapının açılmasıyla davetlilerle ilk göz göze geldiğimiz an heyecandan kalbimizin duracağını hissettik. Gözlerimiz dolmuşken kısa bir bakışmayla birbirimize güç verip bizi alkışlayan sevdiklerimizin arasından geçtiğimiz an unutulmazdı.

i̇lk anda evleneceklerini anlamışlardı: gözde ve sinan

Firmalar tarafından mutlaka çiftlere özel danışman verilmeli. Çiftlerin düğün gününe kadar veya düğün gününde her an ulaşabileceği, ihtiyaçlarını karşılayabilecek, küçük jestlerle mutlu edebilecek işinde yetkin biriyle muhatap olunduğunda stres azalıp, süreç çok daha keyifli bir hale geliyor. Düğün gününde yaşanabilecek küçük aksilikler de kısa sürede kriz olmadan çözümleniyor.

i̇lk anda evleneceklerini anlamışlardı: gözde ve sinan

Balayına Uzak Doğu'ya

Uzak Doğu’ya seyahat ikimizin de hayaliydi. İş yoğunluğunun fazla olduğu Ekim ayında evlendiğimiz için sadece 3 gün evlilik iznimiz vardı ve bu süre yurtdışı için yetersizdi. Bu sebeple balayımızı düğünden hemen sonra yapamadık.

i̇lk anda evleneceklerini anlamışlardı: gözde ve sinan

Düğünden 10 ay sonra hayallerimizi gerçekleştirmek üzere bu Ağustos’ta Phuket ve Singapur’a gidiyoruz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap