Billur ve Başar'ın Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:55 dakika

21.03.2024

Billur ve Başar'ın eğlenceli düğün hikayesi...

Nasıl tanıştınız?

Başar'la 2000 yılında Galatasaray Üniversitesi'nde okurken tanıştık. 2004 yılından beri ise beraberiz.

Nasıl evlenme tekli aldınız?

2010 yılında, çok yakın bir arkadaşımın bekarlığa vedası için 30 kişi Çeşme'ye gitmiştik. Akşamüstü hadi gün batımını izlemeye Çeşme 7800'e gidelim dendi ve organize bir planın içine düştüm! Yanımda en sevdiğim arkadaşlarımın olması mutluluğumu ikiye katladı. İnsanın bu mutluluğu anında paylaşması gibisi yok.

Nasıl bir düğün hayal ediyordunuz? Nasıl oldu?

Düğünümle ilgili tek istediğim şey, çok sade ama güzelliği detaylarda saklı olan ve servis ve yemeklerin dört dörtlük olmasıydı.

Marriott bize bahçesinde, hem hayalimdeki kır düğününü hem de kaliteli hizmetiyle sorunsuz ve şık bir ortam sağladı.

Gelinliğinizi nereden aldınız, nasıl bir model seçtiniz?

Gelinliğimi nerdeyse 1 sene öncesinden, henüz kız isteme prosedürü bile gerçekleşmemişken, çıktığımız Barselona tatilinde aldım. Tesadüfen Pronovias Barcelona?nın önünden geçerken, mağaza dalıp da, denediğim beşinci ve son gelinliği almam bir oldu. Gelinlik alma hızında dünya rekoru kırdığım doğrudur. Kalın askılarını yok edip, straplez haline getirdiğimiz gelinliğe ise son dokunuşu Pronovias Erenköy yaptı. Bir yıl öncesinden gelinlik alınca tadilat şart oldu ve bana çok yardımcı oldular.

Düğün kolaj

Damatlıkta nelere dikkat ettiniz?

Damatlığı Sarar'dan aldık. Gelinliği alma hızımız kadar olmasa da girdiğimiz 3. mağazadan alıp çıkıverdik. Sanıyorum alışverişi her iki seferde de ailelerle değil de başbaşa yapmamız bu süreci hızlandırdı.

Organizasyonu nasıl yaptınız? Kendiniz mi ilgilendiniz, bir firmayla mi anlaştınız?

Otelin anlaşmalı olduğu organizasyon firmalarından biriyle, Le Chic organizasyon ile anlaştık. Le Chic, şimdiye kadar yaptıkları en sade düzenlemeyi yaptığını söyledi ve hayal ettiğimden fazlasını mükemmel bir şekilde yaptı. Sandalyede ve masa üstündeki çiçek düzenlemeleri, şamdanların şıklığıyla birleşince ortaya romantik bir kır düğünü çıktı. Abartıdan uzak, hem sevimli hem şık bir davet oldu.

Hangi çiçeklerini nasıl kullandınız? Gelin buketi nasıldı?

Süslemelerde ve gelin çiçeğinde ortanca ve lisyantus kullanıldı. Renkleri ve güzellikleriyle düğünün tüm romantikliğini onlara borçluyum.

En büyük korkunuz neydi? Ne gibi bir aksilik olmasından çekiniyordunuz?

En büyük korkum bir gün önce başlayan sağanak yağış oldu. Gece oturup kapalı alan masa oturma düzeni çalıştığımı hatırlıyorum. Neyseki Bünyamin Sürmeli Twitter'dan güzel haberi verdi ve planı bozmadan bahçede düğünü gerçekleştirdik.

Düğününüzle ilgili en sevdiğiniz, en hoşunuza giden olay ne oldu?

Düğünümüzle ilgili en hoşuma giden nerdeyse tüm davetlilerin ağız birliği edercesine, hayatlarında gittikleri en eğlenceli düğünde olduklarını söylemeleri oldu. Ben de hayatımın en duygusal ya da en önemli değil, gerçekten en eğlenceli gecesini yaşadım. Davetliler de bunu söylüyorsa öyle olmuş demektir.

Düğününüzle ilgili en güzel fikir neydi? Ya en büyük sürpriz?

Düğünümüzle ilgili en güzel fikir kesinlikle barkovizyon gösteri için hazırladığımız videoydu. Tüm arkadaşlarım ve bizim bol bol dans edip, eğlendiğimiz muhteşem bir klip hazırladık. İnternette de binlerce kez izlendi. Merak edenler offnegiysem.com adlı bloğumdan izleyebilir.

Diğer güzel fikir ise toplu dans gösterimizdi. Usül yerini bulsun diye 30 saniye süren ikili dansımızın ardından tüm arkadaşlarımız hazırlanan koreografiye göre sahneye çıktı ama davetliler de dayanamayıp sahneye çıkınca düğün eğlencesi hemen nikahın peşinden başlamış oldu.

Düğününüzle ilgili aldığınız en doğru karar ne oldu?

Düğünümüzle ilgili aldığımzı en güzel karar, ilk giriş, toplu dans ve pasta için seçtiğimiz şarkılar oldu. Black Eyed Peas Dirty Bit ile sahneye dalınca, düğün eğlencesi de yemek sonrası değil hemen ilk saniyeden başlamış oldu. Nikah sonrası toplu dansta da zaten davetlilerin üçte biri sahnedeydi.

Gelin adaylarına tavsiyeniz nedir?

Gelin adayıyken herkese tavsiyem, yurtdışına gidip bu süreci hemencecik halledivermeleri yönündeydi. Şimdi ise, hayatımın en eğlenceli gecesini geçirdikten ve yüzlerdeki o mutluluk ifadesini gördükten sonra, her şeye değer bir süreç olduğu düşünüyorum. En önemlisi müzik, fotoğraf seçimi ve sizi ifade eden güzel detaylar. Düğünün olmazsa olmaz anlarına yaptığımız küçük ama samimi dokunuşlarla hem klasik bir düğün töreninin önüne geçtik, hem de eğlencenin sınırlarını zorladık. Parti tadında geçen düğünümüz için, emeği geçen herkese ve gelen tüm davetlilere tekrar çok teşekkür ederiz!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Yazıda Yer Alan Firmalar

Hikayeni gönder

Sen de hikayeni paylaş, gelin adaylarına ilham ol!

Hikayeni gönder

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

Ayşegül Ünal

Düğün Tarihi: 13.09.2013


Bunlar iyi hoş da, acaba Türkiye'de kaç aile bu kadar masraflı ve lüks diyebileceğimiz düğün organizasyonları yapabilir ki? Tabi varını yoğunu bu işe yatırıp senelerce borç ödeyenler hariç:) Bütçeleri de paylaşsaydınız keşke bizimle, böylece sanki böyle mekanlarda böyle şatafatlı böyle detaylı düğünler organize etmek herkesin bütçesine çok uygunmuş gibi aldatıcı ve de özendirici bir hava oluşmuş olmasaydı:) Teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Merhabalar Ayşegül Hanım, Röportajlarımızda çiftlerimizin hikayelerini anlatıyoruz düğün bütçelerini vermiyoruz ama künyelerinde kimlerle çalıştıklarını görüp siz de fiyat teklifi alabilirsiniz. Üstelik sitede pek çok yazımızda uygun fiyatlı ama şık bir düğün yapmanın yollarından bahsediyoruz ve kullanıcılarımıza özel aldığımız indirimlerle de bunu desteklemeye çalışıyoruz. Örnek olarak şu sayfalara bakabilirsiniz: Düğününüzü Pahalı Göstermenin 5 Yolu Düğün İndirimleri Yani sizi aldatmak veya kandırmak gibi bir niyetimiz hiç olmadı, aşkolsun :)

  Cevapla