Londra’yı İstanbul’a Getiren Aşk: Nuray & Ayhan

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

3:30 dakika

03.06.2024

Evleneceğin kişiyi bulduğunda onu yıllardır tanıyormuşsun gibi hissedersin ya...

Düğün.com Çiftleri için tanışma hikayenizi anlatır mısınız?

Ayhan: Aşk her yerde sizi bulabilir. Her gün gittiğiniz cafe’de, işyerinde, beklediğiniz durakta, dünyanın herhangi bir yerinde, ayrı izlediğiniz o gökyüzünün altında... Bir gün ansızın, ‘’Ben buradayım, işte geldim.’’ demek için bekliyordur. Evleneceğin kişiyi bulduğunda onu yıllardır tanıyormuşsun gibi hissedersin. İşte o kişiyi beklemek bile güzel... Biz de büyüklerimizin tavsiyesi üzerine tanıştık. Aşkımızın mimarı, pamuk bir teyzemiz var. Nuray Londra’daydı, ben İstanbul’daydım. Önceleri uzak mesafelerde zor olur diye düşündük ama kader denilen şey sizi bulduysa mesafelerin önemi kalmıyor.

londra’yı i̇stanbul’a getiren aşk: nuray & ayhan

Peki ya evlenme teklifini nasıl aldınız?

Nuray: Londra’da yaşıyordum ve kısa bir süreliğine İstanbul’a gelmiştim. Ayhan’la beraber normal bir gün gibi arabayla gezmeye çıktık. Üsküdar sahilinde yürürken önümüzde tekne durdu. Damat Bey elimden tutunca şaşırdım. ‘’Nereye gidiyoruz?’’ dedim, Ayhan yüzüme bakıp ‘’Oraya,’’ diyerek Kız Kulesi’ni gösterdi. Yemeklerimiz bittikten sonra ise aniden evlenme teklifi etti. Komik olan kısmı, heyecandan cevabımı bile beklemeden yüzüğü parmağıma taktı. Elimde güller, parmağımda yüzükle ‘’Sanırım rüyadayım!’’ diye düşündüğümü hatırlıyorum.

londra’yı i̇stanbul’a getiren aşk: nuray & ayhan

“Evet!” dedikten sonra neler yapmaya başladınız? Düğün hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Uzak mesafede olmamız en zor olanıydı. İstanbul’da nerede ne yapılır, ne kadara ve nasıl yapılır hiç bilmiyordum. Birçok arkadaşımın düğün hazırlıklarında da yanlarında olamadım. Bu yüzden tüm bu süreçte en büyük yardımcım ve en iyi arkadaşım Düğün.com oldu. Her gün gelen e-mailleri bana her alanda çok farklı seçenekler sundu ve fikir verdi.

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Her aşamasını ayrı ayrı sevdim. Ama kına gecesi hazırlığı benim için en güzeli oldu. Tam bir Muhteşem Yüzyıl kınası tasarladım. Bu sırada, aldığım kıyafetlerden kına kesesine kadar her şeyde emeğimizin olması hem güzel bir anı hem de büyük bir eğlence oldu.

londra’yı i̇stanbul’a getiren aşk: nuray & ayhan

Düğün mekânınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken göz önünde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Biz birlikteliğimizin her anında bir masaldaymışız gibi hissettik. Seçtiğimiz mekanın da bir hikayesi, bir ruhu olsun istedik. Sultan Sarnıç’a ilk girişimizde işte aradığımız yer burası dedik. Tam istediğimiz masalsı havaya sahipti. Tabi bir de düğün Ekim’de olacağı için kapalı bir mekan seçmeliydik. Davetli sayımızın fazlalığını ve ulaşımın rahatlığını da hesaba katınca Sultan Sarnıç en doğru adres oldu bizim için.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiyemizi Emir Davetiye’den seçtik. Davetiyemizde bize ait cümleler kullanmak istedik. Benim daha önce yazdığım bir yazıdan damat bey birkaç cümlesini almış ve ona gönderme birkaç satır yazmıştı. Bu da bizim davetiye yazımız oldu. Hem ikimize ait hem de bizim sevgimizin ortak paylaşımı oldu.

londra’yı i̇stanbul’a getiren aşk: nuray & ayhan

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliğimi evlenme teklifinden sonra araştırmaya başladım. Ve düğünden 1 sene önce seçtim. Bir Manuel Motta tasarımıydı. Akay bu tasarımı kendi tasarımlarıyla birleştirerek dikebileceklerini söylediklerinde çok mutlu oldum. Herkesin düğünle ilgili en çok beğendiği şeylerden bir tanesi gelinliğimdi.

A: Damatlık için de çok fazla seçeneği araştırdık ve denedim. Ama erkekler bu konuda çok rahatlar çünkü yorulmamaları için sadece birkaç seçenekleri oluyor. Denediğim damatlıklar arasından Damat’tan seçtiğim damatlığı giyince yüzümdeki o mutlulukla damatlığı aldık.

londra’yı i̇stanbul’a getiren aşk: nuray & ayhan

Düğün günü unuttuğunuz, atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Düğün günü atladığımız bir şey olmadı ama yanınızda sizinle ilgilenen birilerinin olması şart. Bu anlamda en yakın dostum Deha ve eşi, olabilecek bütün eksikleri bizi hiç endişelendirmeden halletti. Bu yüzden size yardımcı olabilecek, sizi tanıyan birilerinin yanınızda olması şart. O mükemmel çift hayatımız boyunca hep ayrıcalıklı olacak. Bir de gezdiğimiz tüm mekânlarda düğün videolarını da izleyip, düğün atmosferini görmek istedik. Dugun.com Çiftlerine de bunu tavsiye ediyoruz çünkü videoda o günün atmosferini, düzenini ve programını rahatlıkla görebiliyorsunuz.

londra’yı i̇stanbul’a getiren aşk: nuray & ayhan

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Kına gecesi herkesin hala konuştuğu en özel zaman oldu. Ben saltanat tahtında otururken eşimin bana ve annelerimize getirdiği Türk kahvesi sahnesi, herkesin günlerce bahsettiği bir sahne oldu.

londra’yı i̇stanbul’a getiren aşk: nuray & ayhan

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Düğün gününe kadar sayısız kere denediğimiz ve bizce ‘’Tamam, oldu.’’ dediğimiz düğün dansımızı o anda gelinliğimin kuyruğundan dolayı yapamayacağımı düşünüp klasik bir dans yaptık. Biz yine de o kadar mutluyduk ki, o an bizi güldüren bir sebep oldu. Neyse ki ilk yılbaşımızı kutladığımız yılbaşı balosunda birden bizim şarkımız çıktı ve kalkıp yüzlerce insanın karşısında biz o dansı yine de yaptık. Alkışlar yılbaşımızı çok renkli kıldı.

londra’yı i̇stanbul’a getiren aşk: nuray & ayhan

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayımızı Marmaris ve Antalya olmak üzere iki farklı yerde yaptık. Öncelikle D Maris‘i seçtik ve rüya gibi bir yerdi. Giderken yolun hiç bitmeyeceğini düşündük ama sonrasında karşımızda bir cennet parçası vardı. İkinci tercihimiz ise, Antalya-Belek Zeynep Golf Resort oldu. Oradaki personelin yakınlığı ve balayımızı anlamlı kılan dünya mutfağından restoranlarındaki sürpriz karşılamaları çok özeldi. Her restoranda çiçeklerle, özel süslemelerle karşılandık.

londra’yı i̇stanbul’a getiren aşk: nuray & ayhan

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

aylin atacan

Düğün Tarihi: 17.04.2013


Harika ,bayıldım