Her Şey ‘Bir Kahve İçelim’le Başladı: Aslı & Ahmet Cem

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:37 dakika

03.06.2024

Sade ve romantik bir düğün isteyen çiftler! Minimalist zevkleri olan ve bunu düğün sürecinin her aşamasındaki tercihleriyle ortaya koyan Aslı ve Ahmet Cem Baysal çiftinin öyküsü size ilham verecek! Çiftin hikayesini Aslı şöyle anlatıyor:

aslı ve Ahmet cem

“Hikaye Uzun Sabrımız Fazlaydı”

Arkadaşımın doğum gününe gitmiştim, beni görmek için gelen, şimdi eşim ve çocuğumun babası olan beyle orada tanıştık. Hikaye uzun ama sabrımız fazlaydı. Uzun telefon konuşmalarımızdan birinde “E bir kahve içelim” derken 2 yıl sevgililik dönemi... E tabi teklif bekliyorum ama pek romantik değil sevdiğim bey.

Çalışıyordum, kuzenim aradı, “Akşam yemek yiyelim, güzel bir restoran buldum” dedi. Gerçekten inanılmaz şaşırdım. Sahilde, iskelede kırmızı bir halı ve ışıklar… Elinde en sevdiğim renkte balonlarla bir kız… İskeleye yaklaşınca bizim şarkımız çalmaya başladı ve ağlayarak “Evet” dedim! Gözümü açtım, kuzen, arkadaş hatta teyzem, herkes orada!

aslı ve Ahmet cem

Telaşsız, Güzel Bir Nişan Töreni

Evde, aile arasında sözlendik. Sonra annelerin en sevdiği nişan alışverişi… İzmirliler bilir, meşhur Kemeraltı turu yapıldı. Yemekler yenildi, kahveler içildi canım annelerimizle.

Arabayla turlarken Nazarel Modaevi’nin vitrininde görüp, pembe bir elbise beğendim. Sabah gittim, denedim ve aldık. Sonra nişan bohçası alışverişi derken, nişan törenimiz oldu, bitti. Telaşsız, güzel bir gece oldu.

aslı ve Ahmet cem

Nazarel Moda

Nazarel Moda

Firmayı İncele

“Hep Sade Bir Gelinlik Hayal Etmiştim”

Düğün için yazı istiyorduk ama eşim “Gerek yok, hemen evlenelim” dedi ve 1 ay içinde düğün için koşturmacamız başladı. Gelinlik için hep sade bir şey hayal etmiştim. Deli gibi dolaşmadım. İstediğim model belliydi. Nişanlığımı aldığım modaevinde gelinliğim birkaç provada dikildi.

Sade ve Keyifli Bir Kokteyl Düğünü

Düğün.com'un ücretsiz düğün asistanı Selin Hanım, birkaç mekan önermişti. İstediğime uygun olan yer Mint Düğün Davet Catering'di. Minimalist bir düğün için çok uygundu. Sade güzel bir kokteyl düğün için görüştük, anlaştık.

aslı ve Ahmet cem

Düğün İçin Gaye Kuraför ile görüşmüştük. Kına için de randevum oradaydı. Yine sade bir saç ve makyaj istedim.

aslı ve Ahmet cem

Gaye Kuaför

Gaye Kuaför

Firmayı İncele

Düğün günü çok sakin ve rahattım. Sanki bir başkası evlenecek gibi… Makyajım, saçım yapıldı. Gelinliğimi giydim, eşim beni aldı hala sakindim.

Ta ki düğün salonunun kapısına gelip odamıza girinceye kadar… Oradan sonrası zaten bende hala yok. O kadar ki; “Evet” deyince “Ayağına bas” diye nikah memuru uyardı. Bunlar çok güzel, özel telaşlar…

Hep İş İçin Gittiğim Yerde Eşimle El Ele Gezdik

Düğün bitti, hevesler bitmedi tabii. Sonra dış çekim için Düğünümüz Var - Erin Ağar'la çekim yapmak hayalimizdi. İş için Burdur'a gidince Salda gölünü gezmiştim, bir tek fotoğraf çekilmedim ki fotoğraf delisiyim. “Evlenince gelir, çekilirim” dedim ve öyle de yaptık.

aslı ve Ahmet cem

Erin Bey ile görüşürken Salda için Temmuz'da sadece bir çift için boşluğu olduğu mesajını aldım ve o biz olduk. Bir gece önce gittik, hep iş için gittiğim yerde gece eşimle el ele gezdik.

aslı ve Ahmet cem

Sabah çekim için Erin Bey’in saç-makyaj ekibiyle buluştuk. Yine doğal bir saç-makyaj. Çekim yerine gittik, deli gibi güldük, eğlendik! Sabah başlayan çekimimiz üç farklı yerde devam etti ve gün batımında bitti. Bize çok güzel hatıralar bıraktı. Bu çekimde ben hamileydim. Her baktığımda duygulanacağım galiba…

aslı ve Ahmet cem

Sade, Abartısız Bir Yuva Kurduk

Ev arayışımız biraz zorladı ama iş çıkışları hafta sonları epey gezdik. Mobilya çok sıkıntı olmadı çünkü eşimin işi bu. Onları istediğimize en yakın olanı yaptırdı. Sade, abartısız bir yuva kurduk kendimize. Eşyalarımız eve gelince, eve gidip ağlamıştım. Aynı evde uyumak, uyanmak, yemek yemek...

Herkesin hikayesi kendine özel, güzel. Umarım herkesin masalı mutlu sonla biter ve ömürlük olur.

Aslı ve Ahmet Cem Baysal çiftinin romantik hikayesini inceledik. Evlilik hazırlığı yaparken, sen de onlar gibi yeni evlenmiş çiftlerin deneyimlerinden faydalanmak istersen tüm gerçek düğün hikayelerine göz atabilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap