‘Sen Onu Unut’ Dediler, Kader Buluşturdu: Berfu & Burak

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:17 dakika

21.03.2024

Her şey arka masadan gelen hoş parfüm kokusuyla başladı. Berfu ve Burak Karakuş’un “kader” diye açıkladığı tesadüfler serisi ise hikayelerini evlilikle taçlandırmalarını sağladı. Çiftin sürprizlerle dolu hikayesini Berfu’dan dinleyelim:

berfu ve burak

“Bir Daha Göremezsin” Dediler

Burak’la tanışma hikayemiz aslında bizce tam bir kader. En yakın arkadaşım bir mekanda sahne alıyor. Ben düzenli olarak hep yanında olurum. Ama bir gün arkadaşlarımla kalabalık bir şekildeyiz eğleniyoruz. Arka sandalyemden gelen müthiş bir parfüm kokusuyla “Arkamda kim oturuyor?” diye yanımdakilere sormaya başladım.

“Off tam senlik” diye cevaplar aldıkça heyecanım artmaya başladı. Arkamı dönemiyorum. Sırt sırtayız, belli edeceğim. “Ayyy” dedim “Çantamda bir şey vardı.” Hoop bir döndüm ki sevgili eşim Burak! 20 senedir aynı lokasyonda olup, 1 kere görmediğim o müthiş kokulu bey!

berfu ve burak

Ama ben onu gördükten 10 dakika sonra o beni hiç fark etmeden mekanı terk etti. Sonra ben sahne alan arkadaşıma hemen “Kimdir, nedir tanıyor musun?” diye sordum. Ama beklediğim yanıt o değildi: “Berfu sen onu unut.”

“Neden? Nasıl? Niye?” diye sordum. “Onlar burada takılmaz. Şansa gelmişlerdir, bir daha görmezsin. Sen onla anlaşamazsın” dedi.

Doğum Günü Dileğiydi

Bu olayın üstünden tam bir hafta geçti ve benim doğum günüm. Yalnız kutlamayı kafaya koymuştum. Tabii ki çok uzakta değil, yine aynı arkadaşımın sahne aldığı mekanda…

Ama bu sefer bir sorun vardı çünkü mekan o gün son kez çalışıyordu ve bir daha orası olmayacaktı. Ben de o akşam süslendim. Yalnız doğum günümü kutlamaya sahnenin en önüne geçtim.

berfu ve burak

Arkadaşıma dedim ki; “Bugün benim doğum günüm ve bir dilek hakkımı kullanıyorum. Son kez de olsa onu bir kere daha göreyim.” O da “Of Berfu! İmkansız diyorum” dedi.

Aradan 1-2 saat geçti ben bağıra bağıra şarkılara eşlik edip içkimi yudumluyorum. Arkadaşım sahneden bana kaş göz yapmaya başladı. Ben de “Amaaan sarhoş mu oldun abuk subuk hareketler yapıyorsun” dedim. Meğer “Arkana bak” demek istemiş. Anlayıp döndüğümde kalbim yerinden çıkacaktı, gelmişti!

Onu o gün oraya zorla getirmişler. “Gitmem” diye yalvarmış ve geldiklerinde beni görünce gözlerini alamamış, benim bunlardan hiç haberim yok. Bana bakmamak için yön değiştirdikçe karşısına çıkmışım o gün. Sonra şans eseri ortak arkadaşımız mekana geldi.

Hemen arkadaşıma “Bizi tanıştır” dedim ve “Berfu bu Burak, Burak bu Berfu” dediği günden beri birlikteyiz.

berfu ve burak

Herkes Teklif Planının Parçasıymış

Evlenme teklifimi hiç anlamadım. Yine o sahne alan arkadaşım, 3-4 gün “Berfu canım çok sıkkın” deyip durdu. Ben de “Allah Allah, demek gerçekten bir şey var. Yoksa hayatta demez” deyip inandım. Meğer herkes planın bir parçasıymış.

Ben hep “Sakın 14 Şubat’ta teklif etme, valla hayır derim” diyordum. Günlerden 13 Şubat... Aklımda asla yok. Arkadaşım “Berfu, iş çıkışı bir şeyler yapalım, takılalım” dedi. Ben de “Olur, alırım seni” dedim.

İşten çıkmama az bir zaman kala sevgili ablam ve iş ortağım “Hadi gel makyaj videosu çekelim” diye tutturdu. Bana bir güzel gece makyajı yaptı.

berfu ve burak

Erdal Alp

Erdal Alp

Firmayı İncele

Sonra eve gittim bu sefer “Ben çıkıyorum” derken annem, “Bu halde mi? Git üstüne düzgün bir şey giy” dedi. “Allah Allah… Ne var? Her zamanki ben.” dedim, Tayt, sweatshirt, pembe berem… “İyi tamam” dedi. Ben çıktım. Arkadaşımı aldım. “Hadi bugün boştur, rahat konuşuruz mekana gidelim” dedim. Yani onu gördüğüm ve tanıdığım mekan

berfu ve burak

“Çığlık Çığlığa Ağlamaya Başladım”

Sonra gittik merdivenlerden çıkarken arkadaşım lavaboya gitti. “Sen çık ben geliyorum” dedi. Tam yukarı çıkacağım, “Ayy! Biri birine sürpriz yapıyor, bozmayalım” dedim. Arkadaşım da gelmedi ve fonda şarkı başladı. Ben de şöyle bir etrafıma baktım ki her yer anılarımızla dolu. Sonra yukardan sarkan ufak bir not: Bu merdivenleri bensiz son kez çıkar mısın?

berfu ve burak

Tabii ben şokla yukarı çıkıyorum. Her yer en sevdiğim çiçekler, papatyalar ve mumlarla dolu. Sonra Burak ve elinde yüzüğü görmemle çığlık çığlığa ağlamaya başladım. Merdivenlere bir baktım en yakınlarımız ve harika unutulmaz bir gece…

berfu ve burak

Sarar

Sarar

Firmayı İncele

"Düğün Günü Hayal Ettiğimizden de Güzeldi"

Düğün günü ise her şey kusursuzdu. Hatta hayal ettiğimizden daha güzeldi. Evimizin bahçesi düğün mekanımızdı. Bahçe ve oradaki her detay Burak ve ailesinin elleriyle tek tek oluşmuş, adeta düşler diyarı olmuştu.

berfu ve burak

Berfu ve Burak çiftinin romantik hikayesini inceledik. Evlilik hazırlığı yaparken, sen de onlar gibi yeni evlenmiş çiftlerin deneyimlerinden faydalanmak istersen tüm gerçek düğün hikayelerine göz atabilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap